Praca w ekskluzywnym butiku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-06, 10:25   #1
NataszaP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6

Praca w ekskluzywnym butiku


Witam, jestem tutaj nowa.Przeglądałam forum i postanowiłam się zarejestrować aby zadać pytanie ponieważ nigdzie nie znalazłam interesujących dla mnie informacji, mianowicie czy ktoś pracuje lub pracował na stanowisku sprzedawca/doradca klienta/konsultant asystent sprzedaży w którymś z ekskluzywnych butików typu Pierre Cardin, Armani, Burberry, Mirage Marina Rinaldi, Mexx,Molton, Próchnik Apart i inne jubilerskie oraz tych niekoniecznie sieciowych. Jakie warunki trzeba spełniać, jakich pytań spodziewać się na rozmowie kwalifikacyjnej, jakie zarobki, co należy do obowiązków pracownika.Czy jest duża różnica w pracy w tego typu salonie a w sklepach typu reserved, orsay itp Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek doświadczenia , niech się nimi podzieli
NataszaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 11:42   #2
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Praca w ekskluzywnym butiku

Jeżeli Ci to pomoże, podzielę się swoim doświadczeniem: pracowałam zarówno w butiku małym, mniej ekskluzywnym (garnitury męskie, w stylu Bytom, Vistula) i butiku większym (projektanci brytyjscy, francuscy np. Vivienne Westwood, Lacroix - jedyna siedziba w PL).

W tym ostatnim zrezygnowałam po 3 dniach, bo atmosfera była nie do zniesienia (walka o klienta, służalczość i latanie jak piesek za "sławami" typu Olejnik, Cichopek itp.). Rekrutacja zorganizowana na wielką skalę przez specjalnego rekrutera (pytania typu: doświadczenie, mocne i słabe strony, dyspozycyjność), wystrój wnętrza przygotowany przez projektanta a "doradcy klienta/sprzedawcy" nie mogli nawet manekina przestawić. Trzeba było się tylko usmiechać i od progu biegać za klientem Każda zmiana grafiku i przerwa była wielkim problemem.

W butiku z garniturami, choć też drogim, była bardzo rodzinna atmosfera - przede wszytkim było nas tam mniej. Rozmowa kwalifikacyjna dotyczyła doświadczenia i dyspozycyjności. Grafik dostosowany, możliwość zmian godzin itp. Praca o niebo przyjemniejsza, doradztwo klientowi tylko wtedy gdy nie wiedział czego chce lub porosił o pomoc, bez narzucania się.

Nie polecam tych najbardziej ekskluzywnych salonów, choc wiadomo, że nie można wrzucac wszystkich do jednego worka...

Pozdrawiam
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 10:55   #3
miwak
Raczkowanie
 
Avatar miwak
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 113
Dot.: Praca w ekskluzywnym butiku

sama szukam pracy i też właśnie byłam ciekawa jak jest w ekskluzywnych..podejrzewa łam,że właśnie troche tak sztywno?
miwak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 09:20   #4
NataszaP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6
Dot.: Praca w ekskluzywnym butiku

Coma , dzieki za podzielenie sie doswiadczeniem. Obecnie mieszkam w Katowicach wiec tutaj sie nie natknę raczej na < Cichopki> i inne. Wydaje mi sie ze lepiej w takim miejscu pracowac bo napewno zarobki sa lepsze i nie ma tylu ludzi przychodzi wybrana klientela.Nastolatki nei chodza Ci po sklepie przewracając non stop bluzki.A w kazdym takim miejscu trzeba obslugiwac klienta.Tylko czy nie jest za sztywno wlasnie, czy panuja jakies normalne warunki, bo kultura osobista jest na pierwszym miejscu.Czy do takiego sklepu trzeba miec wyksztalcenie wyzsze?
NataszaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 09:44   #5
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Praca w ekskluzywnym butiku

Cytat:
Napisane przez NataszaP Pokaż wiadomość
Coma , dzieki za podzielenie sie doswiadczeniem. Obecnie mieszkam w Katowicach wiec tutaj sie nie natknę raczej na < Cichopki> i inne. Wydaje mi sie ze lepiej w takim miejscu pracowac bo napewno zarobki sa lepsze i nie ma tylu ludzi przychodzi wybrana klientela.Nastolatki nei chodza Ci po sklepie przewracając non stop bluzki.A w kazdym takim miejscu trzeba obslugiwac klienta.Tylko czy nie jest za sztywno wlasnie, czy panuja jakies normalne warunki, bo kultura osobista jest na pierwszym miejscu.Czy do takiego sklepu trzeba miec wyksztalcenie wyzsze?
Nie sądzę... No chyba, że na stanowisko kierownicze. W sklepach, w których pracowałam większość pracowników miała wykształcenie średnie ew. była w trakcie studiów. Zarobki są prawdopodobnie wyższe - może niekoniecznie "podstawa", ale prowizje od sprzedaży. W małym butiku nie mieliśmy w ogóle systemu prowizyjnego, za to w tym hiper extra excliusive tak (i może z tego wynikała niezbyt zdrowa atmosfera i walka o klienta).

Kultura osobista klientów jest na pewno jest wyższa w droższych sklepach (choć wszędzie zdarzają się "rodzynki")

Powodzenia w szukaniu pracy!
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 14:12   #6
cokee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2
Dot.: Praca w ekskluzywnym butiku

Witam, też mam pytanie ale odnośnie obsługi klientów w ekskluzywnych sklepach/butikach. Jutro mam dzień próbny w salonie "Próchnik" i kompletnie nie wiem czego się spodziewać ani jak zachowywać się w stosunku do klientów. Z własnego doświadczenia wiem że nękanie osoby która ledwo co przekroczyła próg sklepu pytaniami "w czym pomóc" "czego pan/pani szuka" jest irytujące i zniechęca wręcz do dalszych zakupów. Stad moje pytanie czy macie jakies sprawdzone "triki" ? Jak delikatnie podejść do klienta, nawiązać rozmowę, przekonać do zakupu? albo czy istnieje jakas wersja "savoir vivre" dla sprzedawców w tego rodzaju sklepach? Z góry dziekuję za wszelką pomoc
Pozdrawiam
cokee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 08:40   #7
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Praca w ekskluzywnym butiku

Już sam fakt że wstaniesz kiedy wchodzi klient oraz zapniesz guzik żakietu czy marynarki świadczy o Twoim szacunku do klienta. Są to niuanse na które ja zwracam niezwykle uwagę i trzeba o tym pamiętać. Nie ma nic gorszego niż się narzucać ja z takich sklepów uciekam czym prędzej. Pomóc należy dopiero wtedy gdy widzimy, że klient się zastanawia lub chodzi po sklepie dłuższą chwilę, nie należy go jednak ignorować nawet wtedy, gdy nie chce naszej pomocy Takie jest moje zdanie
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:22.