Naturalne mydła i mydełka :) - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-24, 17:21   #871
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Dobra, przyznam się Dostałam od Pani Joanny z Tuli próbkę mydła jedwab i kokos. I się zakochałam. Pięknie pachnie, super się pieni i świetnie myje włosy. Włosy po umyciu tym mydełkiem mięciutkie, błyszczące. Nie używałam do mycia włosów mydeł ziołowych więc nie mam porównania. Ale jak tylko zorganizuje trochę kasy na pewno kupie pełnowymiarowe mydełko jedwabno-kokosowe właśnie do włosów.
Po myciu oczywiście płuczę włosy wodą z octem jabłkowym. Na litr wody wlewam około 1 łyżki ostu (robię to na oko). Octu po wysuszeniu włosów nie czuć. A włosy piękne. I trzymają się dłużej bez mycia niż po szamponie.

I mi zapach sesy zupełnie nie przeszkadza. Wręcz odwrotnie. Bardzo mi się podoba
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com

Edytowane przez zai
Czas edycji: 2011-08-24 o 17:22
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 17:29   #872
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Dobra, przyznam się Dostałam od Pani Joanny z Tuli próbkę mydła jedwab i kokos. I się zakochałam. Pięknie pachnie, super się pieni i świetnie myje włosy. Włosy po umyciu tym mydełkiem mięciutkie, błyszczące. Nie używałam do mycia włosów mydeł ziołowych więc nie mam porównania. Ale jak tylko zorganizuje trochę kasy na pewno kupie pełnowymiarowe mydełko jedwabno-kokosowe właśnie do włosów.
Po myciu oczywiście płuczę włosy wodą z octem jabłkowym. Na litr wody wlewam około 1 łyżki ostu (robię to na oko). Octu po wysuszeniu włosów nie czuć. A włosy piękne. I trzymają się dłużej bez mycia niż po szamponie.

I mi zapach sesy zupełnie nie przeszkadza. Wręcz odwrotnie. Bardzo mi się podoba
Jakie masz włosy ?
Kusisz tym mydełkiem
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 17:34   #873
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Jakie masz włosy ?
Kusisz tym mydełkiem
Kuszę bo oszalałam na jego punkcie
Włosy mam krótkie (jakieś 20 cm?) farbowane henną, skłonne do przetłuszczania.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 17:51   #874
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Dobra, przyznam się Dostałam od Pani Joanny z Tuli próbkę mydła jedwab i kokos. I się zakochałam. Pięknie pachnie, super się pieni i świetnie myje włosy. Włosy po umyciu tym mydełkiem mięciutkie, błyszczące. Nie używałam do mycia włosów mydeł ziołowych więc nie mam porównania. Ale jak tylko zorganizuje trochę kasy na pewno kupie pełnowymiarowe mydełko jedwabno-kokosowe właśnie do włosów.
Po myciu oczywiście płuczę włosy wodą z octem jabłkowym. Na litr wody wlewam około 1 łyżki ostu (robię to na oko). Octu po wysuszeniu włosów nie czuć. A włosy piękne. I trzymają się dłużej bez mycia niż po szamponie.

I mi zapach sesy zupełnie nie przeszkadza. Wręcz odwrotnie. Bardzo mi się podoba
Mnie też spodobało się to mydełko! Szkoda, że nie ma w wersji małej, próbkowej... Myślisz, że jak ładnie poproszę, to dostanę? Bo zrobiłam zamówienie, ale jeszcze nie zapłaciłam i mogłabym pobłagać trochę

Chyba spróbuję zrobić płukankę z pół litra wody i łyżki octu. Bo widzę, że tutaj różne proporcje się stosuje, a nuż będzie tak samo dobra jak z dwóch i zaoszczędzę przynajmniej


Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Kuszę bo oszalałam na jego punkcie
Włosy mam krótkie (jakieś 20 cm?) farbowane henną, skłonne do przetłuszczania.
20 cm i krótkie? Ja mam 12 cm i uważam, że są już niezłej długości Bo ostatnio miałam ścięte na zapałkę - 3 czy 4 cm - i teraz to mam grzywę, wow!
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 18:11   #875
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
20 cm i krótkie? Ja mam 12 cm i uważam, że są już niezłej długości Bo ostatnio miałam ścięte na zapałkę - 3 czy 4 cm - i teraz to mam grzywę, wow!
No teraz uważam, że mam krótkie bo planuje zapuścić sobie boba. A przez kilka lat też chodziłam ogolona na zapałkę i jak tylko odrobinę odrastały to uważałam, że mam za długie . Na starość to się człowiekowi odmienia ...
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 18:17   #876
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Oooo.... któś tu tez nie przepada za zapachami miętowymi mi własnie ta mieta przeszkadza w mydłach lf - gdyby nie to byłyby idealne ale na szczęście nie wszystkie maja mięte!
O tak, za miętą nie przepadam Lubie ziółka, a jak się do nich doda mięty, to czuję już tylko ją. Za bardzo dominująca dla mnie. Za to kocham zapach bazylii
Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość

I mi zapach sesy zupełnie nie przeszkadza. Wręcz odwrotnie. Bardzo mi się podoba
Szcesciara Ja im dłużej używam, tym bardziej nie mogę go znieść A na początku nie wydawał mi się taki zły
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 18:25   #877
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
No teraz uważam, że mam krótkie bo planuje zapuścić sobie boba. A przez kilka lat też chodziłam ogolona na zapałkę i jak tylko odrobinę odrastały to uważałam, że mam za długie . Na starość to się człowiekowi odmienia ...
Też planuję troszkę zapuścić włosy, tak dla testu. Ogólnie dużo ładniej mi w krótkich włosach, lepiej wyglądają też one same. Ale wzięło mnie teraz na troszkę dłuższe włosy, a może będą ładne i mi też w nich będzie dobrze? 4 lata temu ścięłam włosy i od tego czasu nie miałam dłuższych niż 15 cm chyba. A że mam włosy suche, ciężkie, gęste i jest ich bardzo dużo, to wyglądałam w dłuższych (takich powiedzmy za brodę) jak Kopernik, tak opadały i ciążyły Teraz od 3 lat nie farbuję włosów i może lepiej będą wyglądały. Nauczyłam się też dbać lepiej o włosy, olejuję je i używam odżywki (kiedyś dla mnie nie istniała). Tym razem może będą mniej kopernikowe

Chcę już nowe mydła! A nie mogę, bo postanowiłam sobie najpierw zużywać kosmetyki które mam, a potem kupować nowe, na bieżąco. Jestem smutna Tak się kończy nałogowe kupowanie kosmetyków - mam po kilka z każdego typu i wszystko muszę najpierw zużyć...
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2011-08-24 o 18:27
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-24, 21:41   #878
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Prawidłowo według mnie
A używasz jabłkowego z powodu wypadających włosów? Czy dlatego, że masz ciemne?
Zacznę od tego, że wybrałam ocet jabłkowy, bo tylko taki miałam w domu. Ponadto chciałam sprawdzić czy taka płukanka może zastąpić odżywkę, czyli zniweluje puszenie włosów, jakie zawsze mam po szamponie ze skrzypem i rozmarynem (Joanna). No i okazało się, że jest rewelacyjna . Nie wiedziałam czy działa również wzmacniająco, dlatego zapytałam o to na forum - działa, więc moje zadowolenie jest podwójne.

A włosy mam jasne. Czy ten ocet przyciemnia ich koloryt? W sumie to też by mi pasowało
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 23:28   #879
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Zacznę od tego, że wybrałam ocet jabłkowy, bo tylko taki miałam w domu. Ponadto chciałam sprawdzić czy taka płukanka może zastąpić odżywkę, czyli zniweluje puszenie włosów, jakie zawsze mam po szamponie ze skrzypem i rozmarynem (Joanna). No i okazało się, że jest rewelacyjna . Nie wiedziałam czy działa również wzmacniająco, dlatego zapytałam o to na forum - działa, więc moje zadowolenie jest podwójne.

A włosy mam jasne. Czy ten ocet przyciemnia ich koloryt? W sumie to też by mi pasowało
Dla mnie też ocet jest dobry zamiast odżywki
Niby może zmienić kolor, sama nie wiem, bo mam bardzo ciemny brąz. I mam nadzieję, że podkreśli ich kolor, bo nie farbuję. Sama zobaczysz podczas używania, jak by Ci efekt nie pasował, to rozjaśnisz płukanką z cytryny, a ma takie same działanie jak ocet.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 07:57   #880
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Nic Ci nie szkodzi? Mnie jakoś zasadowość mydła nie przekonuje... Kupiłam teraz żel Facelle (z nielubianym przeze mnie Propylene Glycol ), bo nic innego na rynku naturalnym nie ma do higieny intymnej. A chciałabym coś lepszego, naturalnego całkiem, wystarczy, że delikatnego, bo problemów nie mam.




Słyszałam, że śmierdzi, ale nie wiem jak... Bo określenie śmierdzi jest mało konkretne
Ale już nie wiem czy zaopatrzać się w sesę. Chyba pozostanę przy zwykłych olejach typu kokos, monoi czy makadamia. Co najwyżej Khadi Amlę wypróbuję, ale droga jest.




Też myję włosy rano i płukanie octem zajmuje mi chwileczkę. Chyba, że coś źlę robię
Myję włosy mydłem testowo (żeby je tylko obmydlić), płukam. Później robię dokładne mycie, później płukam trochę dłużej (ale nigdy nie te przepisowe 3 minuty, bo już mam takie tępe włosy po minucie, że nie daję rady ręki we włosy włożyć) i płukam octem - polewam włosy z wierzchu, następnie wmasowuję we włosy, w skórę główy i na koniec polewam jeszcze raz z wierzchu. Całość zajmuje mi naprawdę krótko Ale może też dlatego, że mam 12-centymetrowe włosy I z nimi nie ma takiego babrania się jak z długimi.

Moje proporcje to 2 łyżki octu na pół litra wody. Tyle mi wystarcza.
15 ml łyżka stołowa? Chyba szwedzka
Używałam różnych mydeł do higieny intymnej - żadne mi nie zaszkodziło i bardzo mi służą. Już dobre 2 lata nie miałam żadnego żelu, tylko mydła.

Skoro tak mówicie o płukankach to może jeszcze raz spróbuję!! Mi to zawsze dużo czasu zajmuje, może za bardzo sie z tym bawię spróbuję dodać na litr 3-4 łyżi stołowe (normalne, a nie te końskie liczone jako 15 ml ) i zobaczę. Może to mydło do włosów co miała jakies dziwne było? W ogóle nie mogłam wypłukac go z włosów i płukać octem musiałam bardzo długo i okropnie dokładnie, bo inaczej miałam smalec na włosach po paru godzinach. Kupię rozmarynowe z LF i pokombinuję.
Dziękuję Wam wszystkim za porady

Wiecie, ja tam zapach sesy osobiście lubię , ale tak jak pisałam wczesniej wiele dziewczyn wymięka przy nim. Kwestia gustu.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 10:50   #881
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
anula narazie odstawilam weglowe i cera sie poprawia wiec nie wiem czy to zbieg okolicznosci czy serio mi szkodzilo lub chcialo pomoc najpierw oczyscic a pozniej utrzymac ten efekt, z glinka tez mam ale jeszcze nie uzywalam,

Ja daje 1,5 litra wody i 2 i pol lyzki octu i mi to wystarcza, a zajmuje mi to chwilke ja wiem moze ze 2 minuty, ja sobie wlewam w taka miseczke czerokosci jak moja glowa i wkladam tam glowe na chwile az mi sie zamocza cale wlosy i skora glowy czekam tak z 10 sekund a pozniej zlewam wlosy ta woda i jest git rozmarynowy twist jak i krzepka pokrzywe bardzo polecam

a co do sesy owszem smierdzi ale jakos nachalnie dla mnie to taki zapach cynamonu cukru waniliowego i spirytusu i ziol zmieszane razem hehe ale mi jakos nie przeszkadza, dzisiaj mialam wlosy w pracy naolejowane bo nie mialam jak zmyc wczoraj i jakos dalam rade
ja nie Anula ale tez Ania i własnie czytałam ze podejrzewasz mydło węglowe o zapychanie i szukając winowajcy - bo minie cos zapycha i od kilu dni odstawiłam weglowe i buźka czyściutka a musze zaznaczyc ze węglowe używamłm od ponad mca i było ok, żadnych niespodzianek oz do około 10 dni temu. ale węglowe mozna używac do intymnej i juz uzywam i jest ok.
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-25, 12:12   #882
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Używałam różnych mydeł do higieny intymnej - żadne mi nie zaszkodziło i bardzo mi służą. Już dobre 2 lata nie miałam żadnego żelu, tylko mydła.

Skoro tak mówicie o płukankach to może jeszcze raz spróbuję!! Mi to zawsze dużo czasu zajmuje, może za bardzo sie z tym bawię spróbuję dodać na litr 3-4 łyżi stołowe (normalne, a nie te końskie liczone jako 15 ml ) i zobaczę. Może to mydło do włosów co miała jakies dziwne było? W ogóle nie mogłam wypłukac go z włosów i płukać octem musiałam bardzo długo i okropnie dokładnie, bo inaczej miałam smalec na włosach po paru godzinach. Kupię rozmarynowe z LF i pokombinuję.
Dziękuję Wam wszystkim za porady

Wiecie, ja tam zapach sesy osobiście lubię , ale tak jak pisałam wczesniej wiele dziewczyn wymięka przy nim. Kwestia gustu.
Może też zacznę używać mydła do hig. intymnej? Nie jest to głupi pomysł, teraz mam żel Facelle, a w nim Propylene Glycol, nie lubię. Mydło zawsze naturalniejsze. A odświeża dobrze? Bo mi w sumie najbardziej na tym zależy, infekcje już mnie nie dopadają od 5 miesiący (a kiedyś miałam po każdym okresie przez prawie pół miesiąca ), bo znalazłam sposób

Kup rozmarynowe i sprawdź, według mnie jest super
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 12:33   #883
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Może też zacznę używać mydła do hig. intymnej? Nie jest to głupi pomysł, teraz mam żel Facelle, a w nim Propylene Glycol, nie lubię. Mydło zawsze naturalniejsze. A odświeża dobrze? Bo mi w sumie najbardziej na tym zależy, infekcje już mnie nie dopadają od 5 miesiący (a kiedyś miałam po każdym okresie przez prawie pół miesiąca ), bo znalazłam sposób

Kup rozmarynowe i sprawdź, według mnie jest super
Może na początek wypróbuj do higieny intymnej jakies delikatne mydło, najlepiej z samej oliwy. Bardzo dobrze sprawdzaja sie też mydła alepii z niewielkim oddatkiem oleju laurie (ja stosowałam 30% i 40%, ale może Ty zacznij od 5-10%). Alepia z laurie bardzo fajnie odświeża, ja strasznie je lubię ze względu na zapach laurie (wiele moich koleżanek nie lubi tego zapachu, mojej mamie tez przeszkadzał na początku, a teraz go uwielbia ). Jeśłi masz skłonności do infekcji to też uważam, że dodatek oleju laurowego może sie sprawdzić.
Ja nigdy żadnej infekcji nie miałam ( za co dziękuję wszelkim siłom wyższym! ), nawet w ciąży i okresie połogu. Jedyne co mnie dopadało kiedys to zapalenie pęcherza moczowego, ale to tez juz stara baśń
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 12:33   #884
adie94
Zadomowienie
 
Avatar adie94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 953
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Hej zamówiłam 3 mydełka w Mydlarni Tuli: węglowe do mycia twarzy,zębów i hig intymnej,jedwabistego kokosa do mycia włosów i czasem buzi i ciała oraz super tłuste do ciała.Wzięłam jeszcze jedno dla koleżanki.

Dziewczyny które też tam zamawiały : po jakim czasie dostałyście maila że mydełka zostały wysłane? Wiem że mają 3 dni na wysyłkę ale może czasem wysyłają szybciej..?

Recenzujcie mydełka z Mydlarni Tuli na KWC
__________________

"And while I wait I put on my perfume, yeah I want it all over you.

I gotta mark my territory." 😻

A.


Edytowane przez adie94
Czas edycji: 2011-08-25 o 12:35
adie94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 12:38   #885
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

A co do mydła rozmarynowego do włosów to mnie namówiłyście
Tyle, że kupie pewnie dopiero w październiku, bo teraz Pani Ewa sie leni a my pod koniec sierpnia do szpitala idziemy, więc wrzesień nierealny w zakresie zakupów.
Jak kupie i wypróbuje to sie pochwalę co i jak
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 12:54   #886
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Może na początek wypróbuj do higieny intymnej jakies delikatne mydło, najlepiej z samej oliwy. Bardzo dobrze sprawdzaja sie też mydła alepii z niewielkim oddatkiem oleju laurie (ja stosowałam 30% i 40%, ale może Ty zacznij od 5-10%). Alepia z laurie bardzo fajnie odświeża, ja strasznie je lubię ze względu na zapach laurie (wiele moich koleżanek nie lubi tego zapachu, mojej mamie tez przeszkadzał na początku, a teraz go uwielbia ). Jeśłi masz skłonności do infekcji to też uważam, że dodatek oleju laurowego może sie sprawdzić.
Ja nigdy żadnej infekcji nie miałam ( za co dziękuję wszelkim siłom wyższym! ), nawet w ciąży i okresie połogu. Jedyne co mnie dopadało kiedys to zapalenie pęcherza moczowego, ale to tez juz stara baśń
Już nie mam skłonności do infekcji, w ogóle NIC mnie nie łapie Wyjście z ciągu infekcji było bardzo proste, nawet nie spodziewałam się, że taka głupota mi to robiła - golenie się na zero. Najwidoczniej jednak włoski (chociaż te króciutkie) po coś są Właśnie dlatego teraz już skupiam się tylko na myciu i odświeżaniu Zamówiłam z Tuli małe oliwkowe mydło, spróbuję je wykorzystać właśnie do intymnej.
A jak pachnie to alepiowe laurie?
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2011-08-25 o 12:56
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 13:16   #887
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
A jak pachnie to alepiowe laurie?
Nie wiem czy potrafie opisac zapach mydła
Zapach specyficzny, jedni go kochają, inni nienawidzą niestety im mniejszy dodatek laurie w mydłach alepii tym zapach gorszy (przynajmniej dla mnie). Wiesz, naprawde nie wiem jak Ci opisać ten zapach - jak cos wymyslę, to napiszę. Poczytaj na biolanderze opinie o mydłach alepii - jest ich bardzo dużo i napewno pomogą.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 13:24   #888
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Nie wiem czy potrafie opisac zapach mydła
Zapach specyficzny, jedni go kochają, inni nienawidzą niestety im mniejszy dodatek laurie w mydłach alepii tym zapach gorszy (przynajmniej dla mnie). Wiesz, naprawde nie wiem jak Ci opisać ten zapach - jak cos wymyslę, to napiszę. Poczytaj na biolanderze opinie o mydłach alepii - jest ich bardzo dużo i napewno pomogą.
Jak już będziesz wiedziała, to napisz
Na razie wypróbuję Tuli oliwkowe. Przez tydzień używałam Owsianego Bobasa do intymnej, ale nie czułam w ogóle odświeżenia, taka mało czysta się czułam przez to (w końcu lato jest, najlepiej miętą bym się myła ) - może dlatego, że to mydło nie pachnie zbyt ładnie i świeżo...
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 17:42   #889
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
ja nie Anula ale tez Ania i własnie czytałam ze podejrzewasz mydło węglowe o zapychanie i szukając winowajcy - bo minie cos zapycha i od kilu dni odstawiłam weglowe i buźka czyściutka a musze zaznaczyc ze węglowe używamłm od ponad mca i było ok, żadnych niespodzianek oz do około 10 dni temu. ale węglowe mozna używac do intymnej i juz uzywam i jest ok.
czyli albo naprawde ma tak silne dzialanie oczyszczajace ze wyciaga z twarzy to co zalega pod skora albo poprostu nie nadaje sie do wszystkich cer, powrocilabym do niego zeby zobaczyc czy to oczyszczanie i po jakims czasie moze bedzie super gladka buzia ale przeciez nie wiem ile mi sie ta buzia bedzie oczyszczac (po kwasach moje oczyszczanie trwalo ok 2 miesiace ), o ile to w ogole oczyszczanie bo jak poprostu nie jest do mojej buzi to moglabym sie z nim meczyc do usranej smierci...
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-25, 17:46   #890
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez adie94 Pokaż wiadomość
Hej zamówiłam 3 mydełka w Mydlarni Tuli: węglowe do mycia twarzy,zębów i hig intymnej,jedwabistego kokosa do mycia włosów i czasem buzi i ciała oraz super tłuste do ciała.Wzięłam jeszcze jedno dla koleżanki.

Dziewczyny które też tam zamawiały : po jakim czasie dostałyście maila że mydełka zostały wysłane? Wiem że mają 3 dni na wysyłkę ale może czasem wysyłają szybciej..?

Recenzujcie mydełka z Mydlarni Tuli na KWC
Nie wysyłają szybciej
Ja zamówiłam mydełka w Tuli 14 sierpnia a 17 dostałam maila, że je wysłali.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 18:32   #891
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Nie wysyłają szybciej
Ja zamówiłam mydełka w Tuli 14 sierpnia a 17 dostałam maila, że je wysłali.
Ale 14-sty to niedziela, a 15-ego bylo swieto
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 18:36   #892
adie94
Zadomowienie
 
Avatar adie94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 953
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Nie wysyłają szybciej
Ja zamówiłam mydełka w Tuli 14 sierpnia a 17 dostałam maila, że je wysłali.
pewnie wyszło że przelew dostali 16 a 17 wysłali

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Ale 14-sty to niedziela, a 15-ego bylo swieto

może moje zdążą przyjść jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego dziś dostałam maila: status potwierdzone

jak sie już na coś napalę to najlepiej żeby to do mnie doszło na następny dzień
__________________

"And while I wait I put on my perfume, yeah I want it all over you.

I gotta mark my territory." 😻

A.


Edytowane przez adie94
Czas edycji: 2011-08-25 o 18:41
adie94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 18:37   #893
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Ale 14-sty to niedziela, a 15-ego bylo swieto
Nie zauważyłam
Czyli jednak wysyłają szybciej
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 19:41   #894
adie94
Zadomowienie
 
Avatar adie94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 953
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

czy naturalne mydła zostawiają po kąpieli taką jakby wypolerowaną i napiętą skórę taką jak mydła drogeryjne? może głupie pytanie ale nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z mydłem naturalnym
__________________

"And while I wait I put on my perfume, yeah I want it all over you.

I gotta mark my territory." 😻

A.

adie94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 20:22   #895
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez adie94 Pokaż wiadomość
czy naturalne mydła zostawiają po kąpieli taką jakby wypolerowaną i napiętą skórę taką jak mydła drogeryjne? może głupie pytanie ale nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z mydłem naturalnym
Zależy jakie mydło
U mnie np. po węglowym z Tuli cera jest matowa (taka naturalnie matowa) i nie ściągnięta
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 23:03   #896
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez adie94 Pokaż wiadomość
czy naturalne mydła zostawiają po kąpieli taką jakby wypolerowaną i napiętą skórę taką jak mydła drogeryjne? może głupie pytanie ale nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z mydłem naturalnym
koleżanko, chodzi ci może o efekt szyby? mydło glicerynowe z Biedronki zostawia takie uczucie, czyż nie



zojda
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 08:38   #897
adie94
Zadomowienie
 
Avatar adie94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 953
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Zależy jakie mydło
U mnie np. po węglowym z Tuli cera jest matowa (taka naturalnie matowa) i nie ściągnięta
oo to bardzo dobrze a czuć jakieś nawilżenie po tych niezmydlonych olejkach?
Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
koleżanko, chodzi ci może o efekt szyby? mydło glicerynowe z Biedronki zostawia takie uczucie, czyż nie



zojda
tak ten efekt szyby po Twoim mydle ze stonki i alterze
zojda niedługo się umyjćiasz swoją glinką mutli srulti takie tyciutyńkie
__________________

"And while I wait I put on my perfume, yeah I want it all over you.

I gotta mark my territory." 😻

A.

adie94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 22:39   #898
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
czyli albo naprawde ma tak silne dzialanie oczyszczajace ze wyciaga z twarzy to co zalega pod skora albo poprostu nie nadaje sie do wszystkich cer, powrocilabym do niego zeby zobaczyc czy to oczyszczanie i po jakims czasie moze bedzie super gladka buzia ale przeciez nie wiem ile mi sie ta buzia bedzie oczyszczac (po kwasach moje oczyszczanie trwalo ok 2 miesiace ), o ile to w ogole oczyszczanie bo jak poprostu nie jest do mojej buzi to moglabym sie z nim meczyc do usranej smierci...
Mnie też wysypało. Tylko teraz nie wiem po czym, może jednak po mydełku węglowym? Czy to możliwe po miesiącu użytkowania? Do tej pory nic takiego nie miało miejsca. Na razie je odstawiłam - myję się glinką multani mitti. Zobaczymy...
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 08:03   #899
adie94
Zadomowienie
 
Avatar adie94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 953
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Mnie też wysypało. Tylko teraz nie wiem po czym, może jednak po mydełku węglowym? Czy to możliwe po miesiącu użytkowania? Do tej pory nic takiego nie miało miejsca. Na razie je odstawiłam - myję się glinką multani mitti. Zobaczymy...
możliwe że składniki w tym mydle działają właśnie "wyciągająco" niedługo sama zacznę testy a jak mnie wysypie to nie przestane używać i zobaczymy co bd

zrobiłam płukankę octową i zostawilam wlosy do wyschnięcia. rano patrze i mam lokitakie beach waves miałyście cos takiego? ps: mam ciężkie włosy,a jak wysusze suszarką to są prościutkie
__________________

"And while I wait I put on my perfume, yeah I want it all over you.

I gotta mark my territory." 😻

A.


Edytowane przez adie94
Czas edycji: 2011-08-27 o 10:01
adie94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 08:16   #900
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez adie94 Pokaż wiadomość
oo to bardzo dobrze a czuć jakieś nawilżenie po tych niezmydlonych olejkach?


tak ten efekt szyby po Twoim mydle ze stonki i alterze
zojda niedługo się umyjćiasz swoją glinką mutli srulti takie tyciutyńkie
Niestety nie Mydło węglowe wysuszyło moją cerę
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-05 09:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:19.