Pomocy :) w napisaniu artykułu :) Aranżacja wnętrz. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-11, 15:04   #1
123justysia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 12
Unhappy

Pomocy :) w napisaniu artykułu :) Aranżacja wnętrz.


Witam serdecznie, mam wielką prośbę do wszystkich. którzy chcą pomóc

Otóż mam za zadanie napisać artykuł na temat "Aranżacja i projektowanie wnętrz".

Nie proszę, aby ktoś go za mnie napisał, ale nie mam pomysłu na pokierowanie tematem.

I tu zaznaczam nie mam z tym nic wspólnego Nie mam pojęcia o aranżacji wnętrz. Artykuł ma być dowolny i z własną koncepcją.

Jeżeli ktoś taki pomysł ma to będę bardzo wdzięczna za podzielenie się

Chodzi mi o coś ciekawego w tym temacie. Mam nadzieję że mnie rozumiecie. Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez 123justysia123
Czas edycji: 2010-03-11 o 15:05
123justysia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 18:14   #2
MoccaChocolata
Raczkowanie
 
Avatar MoccaChocolata
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 189
Dot.: Pomocy :) w napisaniu artykułu :) Aranżacja wnętrz.

Nie wiem czy to pytanie nie powinno znaleźć się na forum o wnętrzach (dom, nieruchomości na Wizażu), ale co tam.
Wszystko zależy jak masz podejść do tematu, mają tam być wskazówki, porady dotyczące aranżacji, ogólna wiedza czy może jakiś rys na czym w ogóle to polega?

Ja bym podeszła do tematu od strony zmieniających się stylów.

Możesz napisać:
*co było modne kiedyś, co potem, co jest obecnie (np. ta wszechogarniająca moda na kolor wenge, jak coś jest w wenge to znaczy, że z klasą ). Zrobić ogólny przekrój przez to jak zmieniają się mieszkania z upływem lat.
* jak urządzają swoje mieszkania ludzie biznesu (zwykle pełna nowoczesność i minimalizm), a co króluje w babcinych domach.
*o ciekawych stylach np. mieszkaniach/domach w stylu pop-art, pełnych antyków i wyglądajacych jak dworki z XVIII wieku, zupełnie nowoczesnych, minimalistycznych, pełnych dzieł sztuki.
*zamieść coś o słynnych projektantach
*nie zapomnij napisać, że kiedyś ludzie nie przykładali takiej wagi do urządzania wnętrz, teraz stało się to popularne za sprawą kolorowej prasy, programów telewizyjnych na ten temat.
*o tym gdzie można to studiować, że projektanci są dobrze opłacani, bo jest na to duży popyt, patrz wyżej
*możesz wspomnieć o Feng shui albo napisac, że projektowanie i aranzacja to nie tylko ustawianie mebli, ale tez próba maksymalnego wykorzystania powierzchni, przystosowania nawet małych mieszkań w ten sposób, aby mieściły całą rodzinę. Optymalne wykorzystanie przestrzeni - np. pokój z aneksem kuchennym, połączona łazienka zamiast wc i pokoju kąpielowego, jak kiedyś.
Podsumowujac : Napisałabym o popularnosci projektowania wnetrz w naszych czasach, przedstawila mniej wiecej na czym to polega, napisała o roznych stylach wnetrz, które oddają charakter mieszkańców, zamiast (tak jak kiedys) byc tylko przestrzenią do spania i jedzenia obiadu. Zapewniają nam też walory estetyczne. Niektórzy idą spokojnie za klasyczną modą, inni realizują swoje zwariowane pomysły. Wyrażają w ten sposób siebie, podobnie jak za sprawą ubioru.


no troszkę pomysłów podrzuciłam, musisz to rozbudować i zdecydować jaką drogą chcesz iść Mam nadzieję, że troszkę zainspirowałam....
Jak nie, to coś jeszcze pomyślę tylko napisz z jakiej okazji ten artykuł
__________________


Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego.

Edward John Phelps

Pozdrawiam,

MoccaChocolata
MoccaChocolata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 20:23   #3
123justysia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 12
O jeju Śliczne dzięki, naprawdę bardzo mi pomogłaś Teraz mogę zabrać się do pracy. Problem był w tym, że mnie to w ogóle nie interesuje, więc nawet nie wiedziałam jak można podejść do takiego tematu
Jeszcze raz dziękuję
123justysia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:24.