Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-16, 14:00   #691
Wena90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 620
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Niepubliczna Wyższa Szkoła Kosmetyczna Wrocław, studia niestacjonarne - do zobaczenia niedługo
Wena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 16:35   #692
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Cytat:
Napisane przez Katarzynka1441 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Jestem w 3 technikum i za 2 lata chce złożyć papiery do Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu na kierunek kosmetologia.
Mam pare pytań odnośnie tego kierunku
Po pierwsze czy trzeba zdawać jakieś przedmioty na maturze aby dostać się do tej szkoły ?
Ile trzeba mieć procent na maturze?

Mam też proźbę do ameska
Mogłabyś mi wysłać przykładowe materiały z zakresu anatomii/kosmetologii ?
Bardzo mnie to ciekawi i chciałabym się oględnie zapoznać z materiałami.
Oto mój e-mail Katarzynka1441@op.pl
Z góry dziękuję
już Ci odpowiadam ja niby dopiero za rok sie wybieram tam ale juz wszystko wiem
na maturze musisz zdac tylko obowiazkowe przedmioty. Oni nie liczą pkt. rekrutacyjnych ani nic. po prostu musisz ZDAC mature. są to studia za które płacisz (i to nie mało) czyli są prywatne. decyduje tylko kolejność podczas rekrutacji.

ja o tej szkole słyszałam dużo dobrego mam pare znajomych i naprawde chwalą sobie tę szkołę ja sie tam wybieram
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 18:40   #693
maaddzziiaa
Zakorzenienie
 
Avatar maaddzziiaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 632
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Chyba się nie "nadaję" do klubu... Niestety studia kosmetologiczne w tym roku nie wypaliły i muszę się "zadowolić" szkołą policealną. Będę technikiem usług kosmetycznych. Zawsze coś ;-)
maaddzziiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 18:48   #694
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Cytat:
Napisane przez maaddzziiaa Pokaż wiadomość
Chyba się nie "nadaję" do klubu... Niestety studia kosmetologiczne w tym roku nie wypaliły i muszę się "zadowolić" szkołą policealną. Będę technikiem usług kosmetycznych. Zawsze coś ;-)
Ja tez sie wybralam do kosmetycznej.
I jakos nie sadze ze zle wybralam.
Zle opinie slyszalam o kosmetologii..
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 08:06   #695
wioolusiaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wioolusiaaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z daleka;p
Wiadomości: 8 131
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

hej, przyłącze się ja także wybieram się na kosmetologię wybrałam dzienne, ponieważ chyba ciężko będzie wyrobić się z tym wszystkim...
__________________
wioolusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 13:45   #696
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Zle opinie slyszalam o kosmetologii..
co złego słyszałas o kosmetologii? zawsze mnie ciekawią te opinie innych, wiec tak z ciekawości

ja wybieram kosmetologie. osobiscie uważam że jest to .. hm.. bardziej ambitniejsze. oczywiscie to tylko moje zdanie, nie urażając studentek szkoły kosmetycznej itp. po prostu bardziej się widzę z tytułem licencjata wtedy będe czuła się spełniona
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 11:19   #697
madleine12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 437
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Hej ja tez bede studiowac kosmetologie
Na am lublin dziennie
__________________
moja szafa
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post14660836

moja wish

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post14660841
bardzo prosze o odpisywanie u mnie,nie mam czasu na sledzenie innych watkow.dziekuje
madleine12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-18, 13:04   #698
sysia90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Hej
Ja się wybieram w tym roku również na kosmetologię na Wyższą Szkołę Fizjoterapii we Wrocławiu, ale nie wiem czy dobrze zrobiłam bo wybrałam studia zaoczne... Jak to wogóle wygląda? Dlaczego tyle samo kosztują co dzienne? Ile to jest wogóle godzin na uczelni? Dużo mniej niż na dziennych? Boję się, że źle wybrałam i nic sie nie nauczę albo mało... POMOCY !!!!!!!!
sysia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 14:14   #699
maaddzziiaa
Zakorzenienie
 
Avatar maaddzziiaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 632
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Ja tez sie wybralam do kosmetycznej.
I jakos nie sadze ze zle wybralam.
Zle opinie slyszalam o kosmetologii..
Ja także nie sądzę, że źle wybrałam, bo zawsze chciałam się tego uczyć. Wprawdzie zawsze marzyłam o studiach, ale na razie policealna szkoła musi mi wystarczyć ;-) Co do złych opinii.. jakoś mnie nie "ruszają". Jedyne, co mnie trochę niepokoi to fakt, iż kosmetologia jest w tym roku podobno najpopularniejszym kierunkiem studiów.. także z pracą w tym zawodzie może być ciężko.. ale zawsze można otworzyć własny zakład...

Jaką szkołę wybrałaś?

Pozdrawiam wszystkie przyszłe kosmetyczki! ;-)
maaddzziiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 22:51   #700
Hexe666666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 11
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Hej Wybiera się ktoś w przyszłym roku na Nowowiejską na kosmetologię dzienną lub zaoczną??
Hexe666666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 12:07   #701
aja89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Ja od przyszłego roku chcę iśc na kosmetologie do wrocka albo na gwsh do katowic ale nic o tej szkole nie wiem jeszcze i dlatego się zastanawia.
aja89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-19, 14:04   #702
Wena90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 620
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Jak do Wrocka to uważaj na WSF.
Wena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 20:33   #703
Misia_sia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Ja to w sumie i tak ambitnie
ale wybralam Policealna =p

(Studiuje jeszcze inny kierunek na UWM)

w kazdym badz....
na TUKu mamy dziewczyne ktora zrezygnowala z kosmetologii wlasnie dla technika uslug kosmetycznych.
Jak czasem opowiada to mowi ze wykladowcy nawet twierdzili ze to sie w sumie tylko tytulem różni a na TUKu to chociaz wiecej praktyki bedzie.

Dla mnie to bardziej dorywcze chociaz dzienne =p
Misia_sia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 09:44   #704
Hexe666666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 11
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

A słyszał może ktoś o Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o zdrowiu w Łodzi?? W tym roku kończę studium kosmetyczne i postanowiłam iść na studia Dlatego jestem zainteresowana opiniami na temat kosmetologii w Łodzi (ponieważ mam bliżej) oraz kosmetologii na Nowowiejskiej we Wrocławiu
Hexe666666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 11:18   #705
Wena90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 620
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Misia_sia to nie różni się tylko tytułem Nie dość, że masz wyższe to masz znacznie więcej możliwości. Niedługo kosmetyczki będą "wypierane". Na razie są, bo jest ich wiele, ludzie nie odróżniają kosmetologa od kosmetyczki i boją się, że kosmetolog zażąda więcej z racji stopnia wykształcenia. Mam nadzieję, że ten kraj się opamięta w końcu. Z tego co wiem planuje się już pewne dość duże ograniczenia dla kosmetyczek.
Wena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 11:25   #706
monisss018
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
GG do monisss018
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Ja juz studiuje 2 rok na WSF we Wro zaocznie . Poziom jest faktycznie dosc wysoki ale nie jest tak zle jak opowiadaja jak dasz sobie rade na 1 roku to pozniej juz idzie z gorki na 1 roku Anatomia dosc trudna ae jezeli ktos lubi biologie i chemie to da sobie spokojnie rade a przeciez jeszcze zawsze sa poprawki Jak narazie jestem zadowolone z tej szkoly ...czasmi tylko ciezko cos zalatwic w dziekanacie :P no ale pozatym SPOKO;P Moim zdaniem jest to najlepsza szkola z kierunkiem kosmetologi we wro . A u nas na nowomiejska ida te sooby ktore nie pozdawaly egzaminow .. A jedna kolezanka po WSF opowiadala mi ze jak szukala pracy w gabinecie we wro to pracodawca pytal sie jaka szkole konczyla i wlansie praferowal WSF bo stwierdzil ze " Ci z nowomiejskiej nic nie wieza" no to tyle na temat ...... jak beda jakies jeszcze pytanie to chetnie odpowiem pozdrawiammm ;**
monisss018 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 17:23   #707
DevilInside
Raczkowanie
 
Avatar DevilInside
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 286
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Cytat:
Napisane przez Ewcia300590 Pokaż wiadomość
Ja się bardzo boję, wszędzie się mówi, że to takie przyszłościowe itd ale z drugiej strony to zapotrzebowanie na kosmetologów na polskim rynku pracy jest mniejsze niż na kosmetyczki po kursach .
Zapotrzebowanie jest ... tylko, że kosmetologowi płaci sie tyle co kosmetyczce po kursie lub po 2-letniej szkole. Tak, że sens zawodu kosmetologa troszkę traci na wartości

---------- Dopisano o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

Cytat:
Napisane przez 0kasia10 Pokaż wiadomość
A powiedz jeśli mogę spytać, w jakim kierunku masz zamiar podjąć studia..Myślisz o dalszym rozwoju w tym zawodzie?
Zdecudowanie nie w zawodzie , interesuje mnie w pierwszej kolejności marketing/zarządzanie, a po jakimś czasie pedagogiczne w kierunku szkoleniowca, wykładowcy przedmiotu.

Cytat:
Napisane przez 0kasia10 Pokaż wiadomość
Myslę o własnym saloniku, ale czy jest sens przebijać się przez ten gąszcz konkurencji? Czemu piszesz że nie widzisz się za fotelem za 20, 30 lat? Pytam bo sama ma 34 lata i trochę mnie przeraziłaś
Co do salonu...to zalezy od specyfiki miasta,miejsca ... bo w Krakowie średnio co miesiąc otwierają się 3-5 DaySPA, MedicalSPA i inne ośrodki medycyny estetycznej, odnowy biologicznej itp Ciekawi mnie ile jeszcze ten rynek pociągnie ... bo rozwija się nadwyraz dynamicznie. Nie wspominając o 1000 absolwentów uczelnianych rocznie w naszym mieście ... nie szacując kursów, szkół 2-letnich itp... Dla mnie rynek jest już przesycony .... i tylko kwestia czasu jak zaczną zamykac te śliczniutkie salony Dzisiaj na rynku wygrywa ten, który ma potężne zaplecze finansowe, potem zgrany i profesjonalny personel, nastepnie bardzo dobra jakość usług (wiodąca firma kosmetyczna, sprzet z najwyższej półki, lasery, medycyne estetyczną itd...itd) ... no i co najważniejsze dobre kontakty i spora liczbe klientów. Być może się mylę, albo dotyczy to tylko Krakowa...ale tak na dzień dzisiejszy postrzegam cały rynek usług kosmetycznych....

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Wena90 Pokaż wiadomość
[...]ludzie nie odróżniają kosmetologa od kosmetyczki i boją się, że kosmetolog zażąda więcej z racji stopnia wykształcenia.[...]
Wena90 idealnie to ujęłaś ponadto kosmetolog brzmi całkiem naukowo ...zatem kimże w ich oczach jest tak egzotyczny "specjalista" o którym mało kto wie i mało kto widział Oni chcą zrobić henne, oczyścić twarz z zaskórników, pomalować paznokcie ... a nie korzystać z usług "jakiegoś tam dziwoląga" Dla niektórych zawód przyszłości, dla innych zupełnie niepotrzebny ... ciężko rozgraniczyć róznicę pomiędzy kosmetyczką i kosmetologiem.

Można sobie bajać o wspaniałych perspektywach pracy w laboratoriach kosmetycznych ... ale chyba każdy rację przyzna, że 2 semestry podstaw z chemii na kosmetologii w takim kierunku to jak na lekarstwo hehee No chyba, że na stanowisko sekretarki - o to prosze bardzo. Inne zawody też jakoś średnio przychodza mi do głowy (typu wizaż, dietetyka,współpraca z dermatologiem itd), mając jednak dodatkowe kierunki szkolenia, kursy mamy niesamowita przewage i faktycznie dobry start zawodowy - taka moja opinia Po samej kosmetologii mamy ... jedno wielkie , przeogromne G...

Ja osobiście uważam - chociaż nieskromnie stwierdzę, że moja wiedza zawodowa jest na całkiem wysokim poziomie - że, aby być dobrym kosmetologiem to są lata pracy, lata poświęcenia, doświadczenia własne, ciągłe podnoszenie kwalifikacji, szkolenia i wielka, przeogromna wiedza... z zakresu niemalże wszytskiego. Taka wiedza, której nie posiądziesz na studiach, ani na kursach ...

Edytowane przez DevilInside
Czas edycji: 2009-11-24 o 17:45
DevilInside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 14:53   #708
edytka8787
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 945
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Cytat:
Napisane przez Hexe666666 Pokaż wiadomość
A słyszał może ktoś o Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o zdrowiu w Łodzi?? W tym roku kończę studium kosmetyczne i postanowiłam iść na studia Dlatego jestem zainteresowana opiniami na temat kosmetologii w Łodzi (ponieważ mam bliżej) oraz kosmetologii na Nowowiejskiej we Wrocławiu
Ta szkola ma bardzo dobre opinie
__________________
Madziulka 3maj siettp://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619
edytka8787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 11:55   #709
lejdibeta
Raczkowanie
 
Avatar lejdibeta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: LDN
Wiadomości: 47
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

cześć uczę anatomii w jednej z sieciowych szkół kosmetycznych i jeśli kiedykolwiek którakolwiek z Was potrzebowałaby pomocy z tym przedmiotem - piszcie, chętnie pomogę. anatomia jest banalnie prosta, tylko trzeba ją ugryźć od odpowiedniej strony, polubić i zrozumieć powodzenia!
__________________
have a sweet day BLOG
lejdibeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-03, 12:06   #710
edytka8787
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 945
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Cytat:
Napisane przez lejdibeta Pokaż wiadomość
cześć uczę anatomii w jednej z sieciowych szkół kosmetycznych i jeśli kiedykolwiek którakolwiek z Was potrzebowałaby pomocy z tym przedmiotem - piszcie, chętnie pomogę. anatomia jest banalnie prosta, tylko trzeba ją ugryźć od odpowiedniej strony, polubić i zrozumieć powodzenia!

Wow fajnie , ze sa tu takie pomocne osobki
__________________
Madziulka 3maj siettp://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619
edytka8787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 09:40   #711
Wena90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 1 620
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Mnie dołuje chemia i fizjologia... Akurat to w mojej szkole to zgroza ;/
Wena90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 22:59   #712
paulazawalska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Irlandia lub Wrocław
Wiadomości: 5
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Czesc dziewczyny Jestem na pierwszym roku w wsf we wrocku. Poziom jest bardzo wysoki i nie odbiegamy programem od akademii medycznych na trybie dziennym, material musimy przerobic ten sam. Nie jest to kierunek dla dziewczyn ktore mysla ze zostana dyplomowanymi kosmetyczkami, a bardzo duzo takich wlasnie widze na roku i bardzo szybko sie wykruszaja... I kosmetologia to nie jest tylko praca w salonie ja wiaze swoja przyszlosc z chemia kosmetyczna lub zdrowiem publicznym takze wybor jest naprawde duzy
paulazawalska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 10:30   #713
katherina002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

hej Wena90 mam pytanie, czy mogłabyś mi napisac jak odbywaja sie zajecia w trybie niestacjonarnym w niepublicznej wyzszej szkole kosmetycznej. chciałabym wiedziec czy w piatki tez sa zajecia i mniej wiecej ile godzin spedzasz na zajeciach
katherina002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 08:54   #714
Hexe666666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 11
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Hej Wybiera się ktoś w tym roku na studia dzienne do Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi??
Hexe666666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 20:31   #715
marciaaa88
Raczkowanie
 
Avatar marciaaa88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 32
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

[/QUOTE]Wena90 idealnie to ujęłaś ponadto kosmetolog brzmi całkiem naukowo ...zatem kimże w ich oczach jest tak egzotyczny "specjalista" o którym mało kto wie i mało kto widział Oni chcą zrobić henne, oczyścić twarz z zaskórników, pomalować paznokcie ... a nie korzystać z usług "jakiegoś tam dziwoląga" Dla niektórych zawód przyszłości, dla innych zupełnie niepotrzebny ... ciężko rozgraniczyć róznicę pomiędzy kosmetyczką i kosmetologiem. [/QUOTE]

Nie wiem czy już Wam wiadomo, jednak w tym roku ma wejść w życie ustawa dotycząca podziału zakresu możliwości kosmetyczki oraz kosmetologa, zostanie ustalony dokładny podział co może a czego nie kosmetyczka i kosmetolog i z tego co mi wiadomo, kosmetyczki już nie będą mogły wykonywać tylu zabiegów co w tym momencie, pozostanie im słynne malowanie paznokci <na szczęście dla kosmetologów>

Odnośnie Krk.. Znacie uczelnie na których można podjąć studia magisterskie uzupełniające po licencjacie z kosmetologii? Planowałam właśnie wybrać się do Krakowa, z tego co zauważyłam jest tam wiele możliwości podjęcia pracy w zawodzie kosmetologa, jednak byłam tam tylko dwa razy na Kongresie LNE & SPA i być może się mylę.. Pozdrawiam
__________________
Nie chcę po prostu żyć - chcę przede wszystkim kochać, a żyć przy okazji...
marciaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 06:33   #716
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Wena90 idealnie to ujęłaś ponadto kosmetolog brzmi całkiem naukowo ...zatem kimże w ich oczach jest tak egzotyczny "specjalista" o którym mało kto wie i mało kto widział Oni chcą zrobić henne, oczyścić twarz z zaskórników, pomalować paznokcie ... a nie korzystać z usług "jakiegoś tam dziwoląga" Dla niektórych zawód przyszłości, dla innych zupełnie niepotrzebny ... ciężko rozgraniczyć róznicę pomiędzy kosmetyczką i kosmetologiem. [/QUOTE]

Nie wiem czy już Wam wiadomo, jednak w tym roku ma wejść w życie ustawa dotycząca podziału zakresu możliwości kosmetyczki oraz kosmetologa, zostanie ustalony dokładny podział co może a czego nie kosmetyczka i kosmetolog i z tego co mi wiadomo, kosmetyczki już nie będą mogły wykonywać tylu zabiegów co w tym momencie, pozostanie im słynne malowanie paznokci <na szczęście dla kosmetologów>
[/QUOTE]

pragne zauwazyc ze kosmetolog tez zajmuje sie manicure i nie raz tipsami
Bez przesady kosmetyczka nie zajmuje sie tylko malowaniem paznokci- wiesz z praktyki czy jak?
Ja sie tam nie czuje gorsza z racji ze bede kosmetyczka.. u mnie kosmetolodzy sa duzo nizej w miescie
Duzo mniej klientow maja z racji cen..bo oni sa "kosmetologami" a robia to samo
Ona zajmuje sie wszystkim (moze poza zabiegami laserowymi(chodz mozna po kursach) i nie zajmuje sie medycyna estetyczna.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 20:23   #717
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

no właśnie czy w Krk można roib magisterkę ?
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 22:32   #718
madziullla91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 19
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Hej dziewczyny, ja od października wybieram się do studium w Poznaniu "Szkoła makijażu Profesjonalnego, wizażu i stylizacji Anity Folaron", może ktoś też się tam wybiera?? Co możecie powiedzieć o tej szkole? Warto do niej iść?
madziullla91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 13:18   #719
Oddity
Raczkowanie
 
Avatar Oddity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Weil am Rhein
Wiadomości: 209
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Szczerze mówiąc, na innych uczelniach nie studiowałam kosmetologii poza moją, ale powiem Wam, że nasz kierunek (pewnie jak każdy inny)ma opracowany program odgórnie i każdy przedmiot ma wyszczególnione zagadnienia, których prowadzący musi nas nauczyć. Dlatego śmiem twierdzić, że poziom nauczania, to nie szyld, a kadra, która albo wymaga, albo nie. Poza tym, żeby mieć pozytywne oceny wszędzie uczyć się trzeba, a oceny będą sumowane (z wszystkich semestrów studiów) i wyliczona średnia na koniec pojawi się na dyplomie ukończenia Także to nie jest tak, że pracodawca nie będzie widział jakimi uczniami byliśmy.
Jeśli któraś ma pytania odnośnie kosmetologii na PWSZ w Nysie, to chętnie odpowiem w miarę możliwości.
Oddity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 15:46   #720
kasia1720
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: Od Października Zaczynam Studiować Kosmetologie! Zapraszam Wszystkie Studentki

Hey mam pytanie, ponieważ wybieram się na UM w Lublinie oczywiście na kosmetologie tylko nie wiem dokładnie czy to dobry wybór. Czy jest tu ktoś kto wie cokolwiek o tej uczelni??

Edytowane przez kasia1720
Czas edycji: 2010-01-31 o 16:04
kasia1720 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-17 14:13:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:17.