Informatycy, Programiści, ludzie pracujący w IT - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-10, 19:26   #1
dominika152
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 302

Informatycy, Programiści, ludzie pracujący w IT


Przyznam się szczerze, że mam bardzo stereotypowe zdanie o panach z tytułu tematu. A wynika to z tego, że naprawdę to nie wiem nic o nich, bo nikt z moich znajomych nie pracuje w IT.

Ostatnio spotykałam się z pewnym facetem, inteligenty, oczytany, do tego w świetnej formie fizycznej, sportowiec, pewny siebie, wygadany ekstrawertyk. No i tak od słowa do słowa zeszliśmy na temat pracy i powiedział, że jest programistą. Szczerze mówiąc zamurowało mnie, bo mam takie jakieś głupie myślenie, ze faceci pracujący w IT to ciepłe kluchy, niezadbani brzydale z okularami, garbem i tłuszczykiem na ciele z braku ruchu i nudziarze z charakteru. Taki głupi stereotyp pojawił się w mojej głowie i nadszedł czas, żeby się go pozbyć i mieć normalny pogląd na sprawę, bo wszędzie teraz mówią o tym IT a ja nie znam nikogo z tych kręgów.

Stąd więc ten temat. Jeżeli są tutaj osoby pracujące w IT chciałabym, obyście opisali jacy są ludzie pracujący w IT. Czy te stereotypy w 2020 są prawdziwe? Czy to są zwykli ludzie czy większość ma jakieś szczególne cechy charakteru,zachowania,sty lu, dbania o siebie?
dominika152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-10, 20:23   #2
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Informatycy, Programiści, ludzie pracujący w IT

Zwykli ludzie.

Jako ludzie, którzy szybko osiągają stabilność finansową i spełnienie zawodowe (ale ta grupa oczywiście nie ogranicza się tylko do IT), mają czas, środki finansowe i często chęć na szeroko pojęty rozwój - własną firmę czy ciekawe hobby. Siłka czy sport często zaczyna się od bólu pleców.
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-10, 20:34   #3
szepty_lasu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 566
Dot.: Informatycy, Programiści, ludzie pracujący w IT

Normalni ludzie z często ciekawymi hobby. Inteligentni, z poczuciem humoru, wśród moich znajomych bardzo wielu lubi podróżować, uprawiają sporty. Zdarzają się nudziarze i osoby niezadbane, jak w każdej grupie zawodowej
szepty_lasu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-10, 21:56   #4
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Informatycy, Programiści, ludzie pracujący w IT

Mam wrażenie, że był tu już identyczny wątek na ten temat Dziwi mnie, że ten stereotyp ciągle funkcjonuje, media raczej zupełnie inaczej kreują programistów. Czasem mam wrażenie, że wręcz w drugą stronę się przesadza.


Ogólnie bardzo lubię towarzystwo innych programistów, zgadzam się, że w większości to inteligentni ludzie. Ale siedząc w środku w tym środowisku muszę przyznać, że niektórym już trochę odwala, patrzą na świat ze swojej perspektywy "ludzi sukcesu" i mają wąski horyzont.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-10, 22:03   #5
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Informatycy, Programiści, ludzie pracujący w IT

Cytat:
Napisane przez Ruwi Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że był tu już identyczny wątek na ten temat Dziwi mnie, że ten stereotyp ciągle funkcjonuje, media raczej zupełnie inaczej kreują programistów. Czasem mam wrażenie, że wręcz w drugą stronę się przesadza.


Ogólnie bardzo lubię towarzystwo innych programistów, zgadzam się, że w większości to inteligentni ludzie. Ale siedząc w środku w tym środowisku muszę przyznać, że niektórym już trochę odwala, patrzą na świat ze swojej perspektywy "ludzi sukcesu" i mają wąski horyzont.

Pamiętam trochę podobny watek, ale jednak o czymś innym. Tamten był raczej w stylu, czy myślimy, że informatycy wiedzą, na jakim świecie żyją.

Edytowane przez ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Czas edycji: 2020-01-10 o 22:05
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-10, 22:04   #6
zilia
EUNE Challenger
 
Avatar zilia
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29
Dot.: Informatycy, Programiści, ludzie pracujący w IT

Ja pracuję w IT, sama mam okulary i noszę wielkie swetry

Ale właśnie mam wrażenie, że w moim zawodzie faceci są mega dowcipni, mili etc. - z nikim mi się tak super nie gada jak z informatykami, ale to pewnie dlatego że większość z nich tak namiętnie gra w gry tak jak ja
__________________
kochane, potrzebuję wsparcia... czy zechcesz dać złotówkę na moją zrzutkę?
https://zrzutka.pl/pomoc-dlugi

wiem, że ludzie najbardziej wspierają osoby chore, ale.. moje życie nie jest mniej warte...
zilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-12, 10:27   #7
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Informatycy, Programiści, ludzie pracujący w IT

Cytat:
Napisane przez dominika152 Pokaż wiadomość
Przyznam się szczerze, że mam bardzo stereotypowe zdanie o panach z tytułu tematu. A wynika to z tego, że naprawdę to nie wiem nic o nich, bo nikt z moich znajomych nie pracuje w IT.



Ostatnio spotykałam się z pewnym facetem, inteligenty, oczytany, do tego w świetnej formie fizycznej, sportowiec, pewny siebie, wygadany ekstrawertyk. No i tak od słowa do słowa zeszliśmy na temat pracy i powiedział, że jest programistą. Szczerze mówiąc zamurowało mnie, bo mam takie jakieś głupie myślenie, ze faceci pracujący w IT to ciepłe kluchy, niezadbani brzydale z okularami, garbem i tłuszczykiem na ciele z braku ruchu i nudziarze z charakteru. Taki głupi stereotyp pojawił się w mojej głowie i nadszedł czas, żeby się go pozbyć i mieć normalny pogląd na sprawę, bo wszędzie teraz mówią o tym IT a ja nie znam nikogo z tych kręgów.



Stąd więc ten temat. Jeżeli są tutaj osoby pracujące w IT chciałabym, obyście opisali jacy są ludzie pracujący w IT. Czy te stereotypy w 2020 są prawdziwe? Czy to są zwykli ludzie czy większość ma jakieś szczególne cechy charakteru,zachowania,sty lu, dbania o siebie?
Pracuję w IT i sporo moich znajomych również. Ludzie z IT to zwykła grupa w której można znaleźć cały przekrój osobowości. Są ludzie dobrze ubrani i stylowi (dobre dochody często w tym pomagają), jak i zaniedbani. Są zabawni i inteligentni, ale są i buce.
Gdybym miała iść w jakieś uogólnienie, to bym poszła w poglądy polityczne/społeczne. Niestety plagą którą widzę w środowisku to przekonanie że oni sami wszystko osiągnęli i nigdy nikt im nie pomógł, więc jakakolwiek pomoc innym jest zbędna. Zazwyczaj uważają, że rozwiązaniem wszystkich problemów ludzi biednych jest "zmień pracę i weź kredyt". Ponadto nie widzą własnego uprzywilejowania i uważają, że jeśli ich stać, to wszystkich musi być stać. Ale podejrzewam, że ten problem może dotyczyć też innych branż gdzie dość łatwo się dorobić, a nie tylko IT. Po prostu w tych innych branżach nie siedzę.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-12, 14:50   #8
luks_baba
Raczkowanie
 
Avatar luks_baba
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 369
Dot.: Informatycy, Programiści, ludzie pracujący w IT

Ja pracuję w IT. Tak jak w każdej innej branży są różni ludzie. Są tacy którzy ubierają się stylowo, chodzą co dwa tygodnie do fryzjera, są tacy "typowi informatycy" w swetrach, są też tacy którzy zarabiają dużo a przez kilka dni chodzą w tej samej koszuli i nie przejmują się powierzchownością.
Ten wątek za to mi uświadomił, że nie ma wśród tej całej wyżej wymienionej grupy osoby, która byłaby nudna. Każdy z tych facetów ma coś do powiedzenia, mają różne zainteresowania, są oczytani i na bieżąco z aktualnościami na świecie/w kulturze. Często są bardzo zabawni, niektórzy mają specyficzne poczucie humoru, ale to po prostu wynika z głównie męskiego towarzystwa. Szczerze, to najlepsza pod względem współpracowników praca jaką miałam.
__________________
W życiu przecież chodzi o to, żeby pićko pić.

Edytowane przez luks_baba
Czas edycji: 2020-01-12 o 14:52
luks_baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-12, 20:44   #9
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Informatycy, Programiści, ludzie pracujący w IT

przede wszystkim IT to nie tylko programowanie ale wszystkie zawody w branży. Nie wszyscy zarabiamy kokosy i piszemy aplikacje
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-25, 22:59   #10
Anna15223421
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 8
Dot.: Informatycy, Programiści, ludzie pracujący w IT

To chyba zależy od stanowiska na którym ktoś pracuje.

Sporo osób wymieniło tutaj dobre (markowe) ubrania oraz siłownie jako synonim bycia człowiekiem sukcesu. Średnio ciekawa profesja.



Najważniejsze w życiu jest wychowanie w okresie wczesnego dzieciństwa i związana z tym tożsamość. Bez tego pewnych rzeczy nie przeskoczysz nawet będąc miliarderem z dziesięcima dyplomami Oxfordu.

Edytowane przez Anna15223421
Czas edycji: 2023-05-25 o 23:44
Anna15223421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-25 23:59:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:41.