Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-22, 10:02   #91
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Jestem przerażona, że wszystkie tak skrytykowałyście autora. Bo prostu brak mi słów...
Naprawdę wyciągnęłyście bardzo daleko idące wnioski z pierwszego postu.

Autorze,
rozumiem Cię doskonale. Jestem zapewne dużo młodsza, mam mniej doświadczenia od Ciebie, ale rozumiem. Widzę w swoim otoczeniu wielu mężczyzn, którzy po XX latach małżeństwa są zmęczeni, czują się wykorzystywani.
Wiem, że pragnąłeś dziecka, niestety Twoja kobieta uznała, że sam fakt narodzin to wszystko. . Przypuszczam, że się nim zajmuje podczas Twojej nieobecności, ale kiedy wracasz resztę obowiązków wykonujesz Ty. Dobrze zrozumiałam? Zauważyłam, że wiele kobiet ma postawę roszczeniową, to nie jest wielka nowość.
Zgodzę się z dziewczynami, że powinieneś ograniczyć kontakt z przyjaciółką, zwłaszcza w takim momencie dla Twojego małżeństwa. Może przedstaw ją żonie, spędzajcie wspólnie czas, rzeczywiście żona może się obawiać, że ją zdradzasz.
Nie powiem Ci, rozstańcie się od razu. Zacznij od szczerej rozmowy. Wynajmij opiekunkę na 2 godziny, weź żonę na kolację, powiedz szczerze, co czujesz, co Ci się nie podoba, że to ostatnia próba przekonania jej do zmian. Ponownie zaproponuj terapię, nowy podział obowiązków, może pomysł z opiekunką częsciej jej się spodoba - nie wiem, jak stoicie z finansami, może pomogą rodzice? Jeżeli po tym nic się nie zmieni to niestety ale rozwód to jedyne wyjście. Nie oznacza, że najgorsze.

I jeszcze spojrzenie od strony dziecka rozwodników - może być dla Ciebie cenne.
Jestem córką małżeństwa, które z wygody odsuwało decyzję o rozwodzie. Kila dobrych lat - może 6,7, ciężko mi powiedzieć, kiedy dokładnie zaczęło się psuć. Jako córka uważam, że to najgorsze co mogli zrobić sobie i nam - mi i mojej siostrze, niestety mamy z tego powodu masę problemów, obie nadajemy się na wieloletnią psychoterapię. To samo im powiedziałam, kiedy pozew był już w sądzie, przyznali mi rację. Córka nie będzie miała Ci za złe, że nie jesteście razem. Szczęśliwe dzieci to szczęśliwi rodzice. Pamiętaj o tym. Dzieci czują, kiedy jest coś nie tak w związku rodziców i utrzymywanie tego na siłę to nie jest dobry pomysł.
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 10:03   #92
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
N
(...)
I co z tego? Zdradził żonę? Nie! A, że szuka wsparcia, że ona go chce i próbuje zrozumieć, to nic dziwnego, że zbliżają się coraz bardziej. To częsty mechanizm, gdy żona przestaje zauważać męża.
Zależy dla kogo co jest zdradą. Dla przyjaźnienie się z inną panią prowadzące do rozważań pt. gdybym odszedł od żony, to byłbym ("chcielibyśmy być") z nią, jest zdradą.

Zastanów się nad tym jakbyś się poczuł, gdyby po latach związku, mając z tą osobą dziecko, żona by Ci powiedziała, że koniec, bo ona sobie to już z kolegą omówiła, stwierdziła z góry, że nie warto niczego ratować i nie ma o czym mówić. Czy nie poczułbyś się oszukany? Chyba tak. I możliwe, że stwierdziłbyś, że to m.in. przez jej nowego kolegę taka sytuacja zaistniała. Poczułbyś, że nie dała Ci szansy na obronę, na naprawienie tego, na jakieś działania.

Jego żona może czuje, że nie jest tak, jak być powinno, ale najwidoczniej również nie przeczuwa, że jest aż tak źle - pewnie uważa, że to przejściowe problemy, gorszy okres w wieloletnim związku. Autor wątku nie daje jej szansy na przejrzenie na oczy w pełni, skoro nie mówi jej wprost co mu chodzi po głowie. A tym bardziej nie mówi o pani koleżance od zwierzeń i planowania nowego życia.

Jeżeli byś nie poczuł, to OK, ale jak rozumiem na przyszłość, jeżeli jakaś pani założy tego typu wątek, to również będziesz mega wyrozumiały i klepiący taką panią po pleckach.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 10:06   #93
eos50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 149
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Zastanów się nad tym jakbyś się poczuł, gdyby po latach związku, mając z tą osobą dziecko, żona by Ci powiedziała, że koniec, bo ona sobie to już z kolegą omówiła, stwierdziła z góry, że nie warto niczego ratować i nie ma o czym mówić.
Zacytuj, gdzie Autor tak stwierdził?
eos50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 10:08   #94
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez aisha_ Pokaż wiadomość
Jestem przerażona, że wszystkie tak skrytykowałyście autora. Bo prostu brak mi słów...
Naprawdę wyciągnęłyście bardzo daleko idące wnioski z pierwszego postu.

Autorze,
rozumiem Cię doskonale. Jestem zapewne dużo młodsza, mam mniej doświadczenia od Ciebie, ale rozumiem. Widzę w swoim otoczeniu wielu mężczyzn, którzy po XX latach małżeństwa są zmęczeni, czują się wykorzystywani.
(...)
Bądź ostrożna w wysłuchiwaniu tego typu panów z ich wielkimi żalami. Niektórzy są naprawdę pokrzywdzeni, ale w większości przypadków wina leży po obydwu stronach, a jeszcze w innych głównie po ich stronie. Ale tego Ci nie powiedzą. Dziel przez 2 to, co słyszysz, bo zanim się obejrzysz możesz się wkopać w coś, w co byś wchodzić nie chciała - zauroczona którymś ze "skrzywdzonych biedaczków". A im młodsza i ładniejsza słuchaczka, tym żale na "złą" żonę większe.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 10:09   #95
eos50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 149
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Bądź ostrożna w wysłuchiwaniu tego typu panów z ich wielkimi żalami. Niektórzy są naprawdę pokrzywdzeni, ale w większości przypadków wina leży po obydwu stronach, a jeszcze w innych głównie po ich stronie. Ale tego Ci nie powiedzą. Dziel przez 2 to, co słyszysz, bo zanim się obejrzysz możesz się wkopać w coś, w co byś wchodzić nie chciała - zauroczona którymś ze "skrzywdzonych biedaczków". A im młodsza i ładniejsza słuchaczka, tym żale na "złą" żonę większe.
Zacytujesz?
eos50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 10:10   #96
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

mając kogoś bliskiego od lat podświadomie uciekasz przed żoną i nie ziwie sie jej,że ona tez ucieka.
często wiele spraw wychodzi nie celowo,a problemy sie nawarstwiają,dlatego chyba tylko terapia może wam pomóc cofnąć się do początku problemu.

zastanawia mnie jedno twoje zdanie,gdzie piszesz,że
Cytat:
Napisane przez sil123 Pokaż wiadomość

Czy odsunąłem zone na drugi plan? Chodzimy do kina, do teatru, na obiad do restauracji raz na jakiś czas też. Ona wciąz jest dla mnie ważna, ale chce mieć też czas dla samego siebie. .

potrzebujesz coś dla siebie.co miałeś na myśli?

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2013-01-22 o 10:12
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 10:17   #97
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
Zacytuj, gdzie Autor tak stwierdził?
Skoro 3-letnia, na tyle bliska znajomość, że pan pisze o tym, że w razie czego to chcieliby z panią spróbować związku, to temat żony na pewno nieraz był na tapecie. Bo jakby rozmawiali o pogodzie, czy ulubionych książkach, to by tego typu tematy panu po głowie nie chodziły. Możesz sobie przyjmować wersję, że on czysty jak łza. Ja przyjmuję bardziej przyziemną - że z panią to nie tylko grzeczne kawki i bezpieczne rozmowy były. Tyle.

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
Zacytujesz?
Co mam cytować. Nie odnoszę się do wypowiedzi autora wątku, ale jednej z forumowiczek. To jest abstrahując od tematu. Rzucasz tym "zacytujesz" z automatu, nie rozumiejąc kontekstu wypowiedzi?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-22, 10:18   #98
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Bądź ostrożna w wysłuchiwaniu tego typu panów z ich wielkimi żalami. Niektórzy są naprawdę pokrzywdzeni, ale w większości przypadków wina leży po obydwu stronach, a jeszcze w innych głównie po ich stronie. Ale tego Ci nie powiedzą. Dziel przez 2 to, co słyszysz, bo zanim się obejrzysz możesz się wkopać w coś, w co byś wchodzić nie chciała - zauroczona którymś ze "skrzywdzonych biedaczków". A im młodsza i ładniejsza słuchaczka, tym żale na "złą" żonę większe.
bardzo to jest dobrze ujęte

-------------------------
Poza tym, aisha: autora interesuje jakby jeden tylko rodzaj porad, obrusza się szybko na inny typ rad - co mówi o tym, że on już jakby wie, co on chce zrobić. Chce wybrać nowe życie.

Po samym tym, co kogos interesuje, czy stara się być obiektywny (autor taki sie nie stara być wbrew pozorom), co go rusza, a co nie - widać, jakie dany człowiek słowa chce usłyszeć. Jakiej chce rady, na co ma nadzieję.
On chce sie wyrwać.
I zapewne to zrobi

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2013-01-22 o 10:22
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 10:24   #99
eos50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 149
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
potrzebujesz coś dla siebie.co miałeś na myśli?
Szczęście. On też chce być szczęśliwy w swoim życiu!
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Skoro 3-letnia, na tyle bliska znajomość, że pan pisze o tym, że w razie czego to chcieliby z panią spróbować związku, to temat żony na pewno nieraz był na tapecie. Bo jakby rozmawiali o pogodzie, czy ulubionych książkach, to by tego typu tematy panu po głowie nie chodziły. Możesz sobie przyjmować wersję, że on czysty jak łza. Ja przyjmuję bardziej przyziemną - że z panią to nie tylko grzeczne kawki i bezpieczne rozmowy były. Tyle.
Oczywiście, że rozmawiali również o żonie i o tym jak i dlaczego im się nie układa. Ciebie to dziwi. Mnie nie. Jakbym poszedł z nim na piwo to też byśmy o tym pogadali, bo ...


to dla niego bardzo ważne.
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Co mam cytować. Nie odnoszę się do wypowiedzi autora wątku, ale jednej z forumowiczek. To jest abstrahując od tematu. Rzucasz tym "zacytujesz" z automatu, nie rozumiejąc kontekstu wypowiedzi?
W poście 92 odnosiłaś się do słów forumowiczki? Nie sądzę. Dorobiłaś sobie teorię spiskową, to ją broń cytatami, bo inaczej to tylko Twoje wymysły.
eos50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 10:44   #100
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
(...)
W poście 92 odnosiłaś się do słów forumowiczki? Nie sądzę. Dorobiłaś sobie teorię spiskową, to ją broń cytatami, bo inaczej to tylko Twoje wymysły.
Tak, przecież zacytowałam jej słowa i do nich się (na podstawie własnego doświadczenia, ale po co pisać rzeczy oczywiste) odnoszę. Równie dobrze jej słowa można nazwać "teorią spiskową" lub kogokolwiek tutaj. Jeżeli już rzucamy takimi bezsensownymi hasełkami.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2013-01-22 o 10:46
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 10:57   #101
eos50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 149
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Tak, przecież zacytowałam jej słowa i do nich się (na podstawie własnego doświadczenia, ale po co pisać rzeczy oczywiste) odnoszę. Równie dobrze jej słowa można nazwać "teorią spiskową" lub kogokolwiek tutaj. Jeżeli już rzucamy takimi bezsensownymi hasełkami.
Posłuchaj Kobieto! W poście 92 zacytowałaś moje słowa i dołożyłaś do nich ten komantarz:
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Zastanów się nad tym jakbyś się poczuł, gdyby po latach związku, mając z tą osobą dziecko, żona by Ci powiedziała, że koniec, bo ona sobie to już z kolegą omówiła, stwierdziła z góry, że nie warto niczego ratować i nie ma o czym mówić.
sugerując, że Autor tak właśnie postąpił, a więc jawnie go oskarżając. Oskarżenie wymaga dowodów więc pytam Cię o cytaty z jego wypowiedzi potwierdzające Twoją teorię spiskową. Masz cytaty - pogadamy. Nie masz - konfabulujesz. Jasne?
eos50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-22, 11:00   #102
Pudel123
Wtajemniczenie
 
Avatar Pudel123
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 455
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

ja głównie chciałam się odnieść do tego, ze bez sensu jest wywlekanie czegoś takiego, że znacie historię tylko z jednego źródła - od autora, a nie znacie wersji żony.

Przecież tak jest w każdym wątku, że znacie historię tylko z jednej perspektywy i zarówno kobieta jak i mężczyzna może ją tak pokolować, żeby wyszło na jej/jego korzyść.


Co do przyjaciółki i rozmowach z nią o żonie. Sama mam przyjaciela i nie wyobrażam sobie nie rozmawiania z nim o moich związkach. Często on rzuca inny pogląd na całą sprawę. To, że spotyka się z płcią przeciwną nie jest niczym złym. Ba, ja nawet sama mówię często, że bylibyśmy idealną parą, bo dogadujemy się bez słów. Ale nie będziemy i nie jesteśmy.


Generalnie większość pretensji w stronę autora uważam za przesadzone i wyssane głęboko z palca
__________________
come take my heart of glass and give me your love
I hope you'll still be there to pick the pieces up


89,9->73,2

spinoholiczka

[COLOR="Gray"]thriatlon - finished!
Pudel123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 11:01   #103
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
Szczęście. On też chce być szczęśliwy w swoim życiu!

.
myślał o szczęściu żeniąc się z tą niewiastą.
szkoda ,że równocześnie miał kogoś na boku.masz rację,on ma prawo do SWOJEGO SCZĘŚCIA tylko... ciekawe,czy żona pisała się na takie szczęście w trójkącie
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 11:04   #104
eos50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 149
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
myślał o szczęściu żeniąc się z tą niewiastą.
szkoda ,że równocześnie miał kogoś na boku.masz rację,on ma prawo do SWOJEGO SCZĘŚCIA tylko... ciekawe,czy żona pisała się na takie szczęście w trójkącie
Wyraźnie napisał, że to tylko przyjaciółka i jakby chciał, to by zdradził, ale nie chce i do tej pory tego nie zrobił. Zna się z żoną 12 lat, od 6 są małżeństwem, a przyjaźni się z tą kobietą od 3. Tak trudno zauważać fakty?

A jak się żona nie pisała na trójkąty, to niech ...








dba o męża!!!
eos50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 11:09   #105
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
Wyraźnie napisał, że to tylko przyjaciółka i jakby chciał, to by zdradził, ale nie chce i do tej pory tego nie zrobił. Zna się z żoną 12 lat, od 6 są małżeństwem, a przyjaźni się z tą kobietą od 3. Tak trudno zauważać fakty?

A jak się żona nie pisała na trójkąty, to niech ...








dba o męża!!!
małżenstwo to nie tylko pożądanie to przede wszystkim PRZYJAŹŃ . mąż też powinien dbać o zonę,a nie przyjaźnić się z obcą babą.potem zdziwienie,że nic ich nie łaczy poza dzieckiem.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 11:12   #106
eos50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 149
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
małżenstwo to nie tylko pożądanie to przede wszystkim PRZYJAŹŃ . mąż też powinien dbać o zonę
Do us..nej śmierci bez względu na wszystko???
eos50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 12:05   #107
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
Do us..nej śmierci bez względu na wszystko???
ale nikt tego nie mówił.
jeśli mu się coś nie podoba to niech pakuje manatki i paszła do przyjaciołki.
ciekawe jak długo będzie trwała sielanka,pewnie do pierwszego problemu

ludziom się wydaje,że skoro kochają to związek będzie trwal na wieki,a tu ZONK.zauroczenie mija,mimowolne podniecenie również,ale nie wkładają pracy,aby dalej utrzymać więzi.
małżeństwo to nie bajka,to ciężka praca nad związkiem.
miłość to przyjaźń,która łączy ludzi.dzięki niej człowiek zachwyca się drugim człowiekiem,pragnie przebywac w jego otoczeniu,a jeśli dodatkowo kiedyś był nim zauroczony to chce utrzymywac więzi cielesne.jeśli nie ma przyjaźni ,a jedno z małżonków odpuściło to szczęśliwy związek nie ma prawa bytu.

autor odpuścił ,woli towarzystwo przyjaciółki,a żonę traktuje jak matkę jego dziecka.nie wiem jak zachowuje się żona,jednak wiele zachowań jest konsekwencją innych.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 12:19   #108
Duszaniola
Wtajemniczenie
 
Avatar Duszaniola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 2 375
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
Nie dla mnie.

I co z tego? Zdradził żonę? Nie! A, że szuka wsparcia, że ona go chce i próbuje zrozumieć, to nic dziwnego, że zbliżają się coraz bardziej. To częsty mechanizm, gdy żona przestaje zauważać męża.
Ale Autor napisał tylko, że z nią nie sypia. A zdrada to nie tylko seks. To też całowanie się, dotykanie, zdrada może być też psychiczna.

Zresztą, logiczne chyba, że skoro są razem 12 lat i mają dziecko, to nikt mu nie powie ot tak: rzuć ją. O związek trzeba walczyć. Jakby poszli na terapię, on odciął się od przyjaciółki i wtedy by im nie wyszło to co innego.
__________________


Edytowane przez Duszaniola
Czas edycji: 2013-01-22 o 12:21
Duszaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 12:59   #109
eos50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 149
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
ale nikt tego nie mówił.
jeśli mu się coś nie podoba to niech pakuje manatki i paszła do przyjaciołki.
ciekawe jak długo będzie trwała sielanka,pewnie do pierwszego problemu
A Ty czytałaś wszystkie jego wypowiedzi, czy zmyślasz jak Doris?
Cytat:
Napisane przez Duszaniola Pokaż wiadomość
Ale Autor napisał tylko, że z nią nie sypia. A zdrada to nie tylko seks. To też całowanie się, dotykanie, zdrada może być też psychiczna.
Autor napisał, że jej nie zdradził. Kropka.
Cytat:
Napisane przez Duszaniola Pokaż wiadomość
Zresztą, logiczne chyba, że skoro są razem 12 lat i mają dziecko, to nikt mu nie powie ot tak: rzuć ją. O związek trzeba walczyć. Jakby poszli na terapię, on odciął się od przyjaciółki i wtedy by im nie wyszło to co innego.
Tak też mu radziłem, bo ja osobiście doczytałem się, że jeszcze cały czas kocha żonę i chciałby to jakoś do kupy posklejać, kocha swoją córkę i nie chciałby się z nią rozstawać, ale uważa, że on również ma prawo do swojego szczęścia i z tego szczęścia nie zamierza jednak rezygnować.
eos50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-22, 13:01   #110
awki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 106
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Pudel123 Pokaż wiadomość
Co do przyjaciółki i rozmowach z nią o żonie. Sama mam przyjaciela i nie wyobrażam sobie nie rozmawiania z nim o moich związkach. Często on rzuca inny pogląd na całą sprawę. To, że spotyka się z płcią przeciwną nie jest niczym złym. Ba, ja nawet sama mówię często, że bylibyśmy idealną parą, bo dogadujemy się bez słów. Ale nie będziemy i nie jesteśmy.
Więc nie myślisz o nim w kontekście związku. A autor myśli tak o swojej "koleżance".

Cytat:
Napisane przez sil123 Pokaż wiadomość
Gdybym nie był żonaty, na pewno oboje chcielibyśmy spróbować być razem…
Czy gdybyś była wolna, chciałabyś spróbować ze swoim przyjacielem? Myślisz, że Twój chłopak byłby spokojny, gdyby wiedział, że chcielibyście spróbować być razem, ale on stoi wam na przeszkodzie?

Mogę być uprzedzona do facetów, może to i solidarność jajników, ale nie wierzę, że autor mówi całkowitą prawdę. Prawdopodobnie zachciało mu się nowej kobiety i teraz wymyśla, jaka to jego żona nie jest. Typowy mechanizm, działający niezależnie od płci Najlepszym lekarstwem jest odejście od partnera, a jeszcze lepszym - wiadomość, że partner, od którego się odeszło, spotyka się z kimś innym.

Idealne podsumowanie sytuacji:
Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Przeczysz sam sobie.
Wyżej piszesz: Od około roku nie możemy się dogadać, całkowicie rozmijamy się we wszystkim co robimy, ostatnio prawie nie rozmawiamy.

Znowu przeczysz sam sobie -->
Zawsze jednak walczyłem, starałem się, wiele rzeczy tzw. dnia codziennego dawno postanowiłem przemilczeć.

Wciąż nie odpowiadasz na pytanie: co? Poza inną kobietą, do której już Ci spieszno.

A tu po raz trzeci przeczysz własnym słowom. Z Twojego pierwszego postu wynika jasno, że masz już nowy obiekt zainteresowań. -->
ostatnio jestem bardzo blisko z kobietą, z którą znam się od 3 lat. Zawsze świetnie się rozumieliśmy, super się bawiliśmy razem. Gdybym nie był żonaty, na pewno oboje chcielibyśmy spróbować być razem…
Skąd możesz wiedzieć, że "oboje na pewno chcielibyście spróbować być razem", skoro twierdzisz, że nie znalazłeś sobie innej kobiety. Jesli chcesz z kimś być i wiesz na pewno, ze ona z Tobą też to chyba jednak znalazłeś, więc nie ma co mydlić oczu. Sobie i nam.
Argumenty o tym, że mogłeś zostawić żonę wiele razy, ale tego nie zrobiłeś również powinieneś sobie, moim zdaniem, darować, bo nie czyni Cię to jakoś szczególnie łaskawym. Ani heroicznym.
A mógł zabić.

Oho, wiedziałam, że padnie w końcu jakaś aluzja do mitycznej "solidarności jajników". Muszę Cię zmartwić, coś takiego nie istnieje.

Co do seksu - z wytłuszczonego wynika, że problemy z tą sferą nie wynikają z oziębłości Twojej żony tylko z jakiejś Twojej łóżkowej nieudolności.

Co do reszty - uważam, że masz podstawowe problemy z komunikacją. Widać to już na forum - wysmażyłeś dwa długie posty, z których absolutnie nic nie wynika i nie jesteś w stanie wytłumaczyć nam, jakie są przyczyny tego, że sypie Ci się małżeństwo.
W jednej linijce piszesz, że jest świetnie, chodzicie do kina i teatru, w drugiej, że ona z niewyjaśnionych przyczyn proponuje Ci swing, w jednej twierdzisz, że chcesz i wielokrotnie chciałeś zakończyć to małżeństwo, bo nie da się z nią nawet pogadać ani przytulić jej, w drugiej, że ona jest szczęśliwa, planuje drugie dziecko i wakacje.

Nie bardzo też widzę, jak wyglądają Wasze obowiązki. Ty robisz wszystko (pracujesz na etat, sprzątasz, gotujesz, pierzesz, kąpiesz, przewijasz, karmisz, usypiasz, wstajesz w nocy... ) a ona co w tym czasie robi, leży i pachnie? I kto zajmuje się dzieckiem, kiedy jesteś w pracy, bo jedno drugie chyba wyklucza?
awki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 13:04   #111
Duszaniola
Wtajemniczenie
 
Avatar Duszaniola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 2 375
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez eos50 Pokaż wiadomość
Autor napisał, że jej nie zdradził. Kropka.
Nie, nie napisał. Napisał, że nie sypia z nią.
__________________

Duszaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 13:51   #112
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

1. Szczerze mówiąc, to jeśli chodzi o łagodniejsze traktowanie kobiet niż mężczyzn tutaj to ja uważam, że do takiej znowu rzadkości to nie należy.
2. przedstawil sytuację dość konkretnie. Nawet jeśliby się rozpisał na 60 cm tekstu to i tak byłaby to tylko jego ocena sytuacji. I na tej podstawie każdy by dokonał dowolnej interpretacji, a przecież jego żona mogłaby opisywane przez niego kwestie przedstawić zupelnie inaczej.
3.
Cytat:
Ona równie dobrze może mieć ochotę na coś więcej niż tylko znajomość, ale może również traktować go jako dobrego kumpla, z którym można pogadać.
napisał, że gdyby nie jego małzeństwo na pewno oboje chcieliby sprobować być razem, więc nie ma co zakladać, że nie wie, co mówi.
4.
Cytat:
a przecież Pan już decyzję podjął, tylko szuka jej potwierdzenia i pogłaskania po główce
Może liczyl na to, że ktoś mogłby mu podsunąc rozwiązanie, na które on sam nie wpadl, nie sądzę, by niezależnie od decyzji jaką podejmie, potrzebował czyjejś zgody czy pochwalenia.
5. jesli chodzi o trzymanie się kupy to to na co głównie zwrócilabym uwage, że doby nie rozciągnie, więc żonie nie poświęci aż tyle czasu co wcześniej, ale znajduje czas bliskość z jakąś inną kobietą.
6.
Cytat:
Tak, a to dlatego, że znam naprawdę wiele przypadków, kiedy facet czuje się wielce uciemiężony i wykorzystywany, bo żona oczekuje od niego, że wykąpie dziecko, po powrocie z pracy. Bo on przecież zarabia, a ona siedzi w domu. Albo inny przykład, kiedy oboje pracują i on jest wielce heroiczny, bo musi sobie sam prasować, a ona wcale nie gotuje. A przecież jego mama gotowała, prasowała i do tego jeszcze pracowała zawodowo!
tak samo nie brak kobiet, które mają inne priorytety niż angażowanie się w prowadzenie domu, to nie jest przecież tak, że najczęsciej to tylko chłop jest zły , raczej bym powiedziała, że to kwestia dopasowania się w związku.
7.
Cytat:
Podział obowiązków domowych najczęściej doskwiera facetowi,no bo jak to tak-przecież dzieci i dom to obowiązek kobiety,a co mi tam,że ona też pracuje i jest zmęczona...ehh...i czasem też stanowi maszynkę do zarabiania pieniędzy.
no ale chyba zgodzisz się, że istnieją i takie kobiety, które prowadzenie domu ograniczają do oglądania porannej telewizji, robienia kanapek, odkurzenia raz na tydzień czy 2 i generalnie, nie harują ''robiąc za'' pokojówkę sprzątaczkę, kochankę, kucharkę, niańkę, dom lśni na wysoki połysk, dzieci chodzą jak w zegarku a one biedne nie spoczną między 5.30 a połnocą. Może nie róbmy ad hoc z kobiet takich heroin a z facetów nieczułych drani, bo to chyba troszkę nieprawdziwe zróżnicowanie mogłoby być.
8.
Cytat:
Jak dla mnie to piszesz bardzo jasno
jak dla mnie też.
9.
Cytat:
Zastanów się nad tym jakbyś się poczuł, gdyby po latach związku, mając z tą osobą dziecko, żona by Ci powiedziała, że koniec, bo ona sobie to już z kolegą omówiła, stwierdziła z góry, że nie warto niczego ratować i nie ma o czym mówić. Czy nie poczułbyś się oszukany? Chyba tak. I możliwe, że stwierdziłbyś, że to m.in. przez jej nowego kolegę taka sytuacja zaistniała. Poczułbyś, że nie dała Ci szansy na obronę, na naprawienie tego, na jakieś działania.
ale on próbowal/próbuje z nią rozmawiać i chciał im dać tą szansę. Obok Charlotte załozyla temat, w którym napisała, że od co namniej 2 lat (7 lat związku) jasno usiłuje facetowi przekazać, że jest nieszczęsliwa i jest jej źle i żadna jej nie napisała (przynajmniej do momentu, gdy przeglądalam jej temat), ze powinna ratować związek.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2013-01-22 o 14:03
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 14:01   #113
20e6ad78eac783f5bf2c2aaa836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb026b9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 603
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Autorze, będzie najlepiej ..jak rozwiedziesz się ze swoją żoną.
I stworzysz cudowny związek ze swoją `przyjaciółką.. z którą jesteś bardzo blisko...
Wtedy ,będziesz mógł spróbowac , związku z nią.
Może wtedy poczujesz się szczęśliwy i kochany.
I nie będziesz żalił się na forum.

Rozwiedź się z żoną..po co ta farsa? ten cyrk? Jesteś nieszczęśliwy..rozstań się.

Tu już nie ma czego ratowac. To wszystko jest takie naciągane, ta rodzina juz została rozbita.

Przykro mi się czyta ten wątek.

Edytowane przez 20e6ad78eac783f5bf2c2aaa836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb026b9e
Czas edycji: 2013-01-22 o 14:06
20e6ad78eac783f5bf2c2aaa836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb026b9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 14:08   #114
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

[1=20e6ad78eac783f5bf2c2aa a836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb 026b9e;38791144]Autorze, będzie najlepiej ..jak rozwiedziesz się ze swoją żoną.
I stworzysz cudowny związek ze swoją `przyjaciółką.. z którą jesteś bardzo blisko...
Wtedy ,będziesz mógł spróbowac , związku z nią.
Może wtedy poczujesz się szczęśliwy i kochany.
I nie będziesz żalił się na forum.

Rozwiedź się z żoną..po co ta farsa? ten cyrk? Jesteś nieszczęśliwy..rozstań się.

Tu już nie ma czego ratowac. To wszystko jest takie naciągane, ta rodzina juz została rozbita.

Przykro mi się czyta ten wątek.[/QUOTE]
czy naprawdę nie da się odpowiedzieć facetowi bez tej egzaltacji? Otwórz temat wiszący obok ''czy warto ciągnąć związek?'' i policz, ile razy zmyto autorce (i innym dziewczynom, opisującym podobne tam problemy) głowę dlatego, że nie chce już dalej akceptować, delikatnie mówiąc, stylu życia swojego (byłego na chwilę obecną) chłopaka.
Bardzo dobrze, że nie zmyto, po prostu porownaj to sobie z tym wątkiem.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 14:08   #115
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Niezmiennie doszukiwanie się tej hipokryzji mnie śmieszy. Hultaju: na forum dla facetów faceci broniliby pana i zwalali winę na żonę. Widzieliby trzecie a nawet piąte dno w jej zachowaniach. Odsądzaliby ją od czci i wiary za te słowa w jego kierunku.
Jakbyś to zobaczyła, to byś się śmiała z tych kwików o hipokryzji. Jak ktoś ma potrzebę nad tym płakać, to niech płacze. Tego typu hipokryzja jest na każdym forum zdominowanym przez jedną płeć: na forum dla facetów to on by się stał tym dobrym, a żona tą złą nagle. I by mu doradzali zakończenie związku - za jej zachowania, naturalnie

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2013-01-22 o 14:15
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 14:18   #116
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

To racja ,tu jednak częściej kobita kobicie przywali ... a faceci w myśl zasady......wszystkiemu winna baba .
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 14:21   #117
20e6ad78eac783f5bf2c2aaa836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb026b9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 603
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

czy naprawdę nie da się odpowiedzieć facetowi bez tej egzaltacji? Otwórz temat wiszący obok ''czy warto ciągnąć związek?'' i policz, ile razy zmyto autorce (i innym dziewczynom, opisującym podobne tam problemy) głowę dlatego, że nie chce już dalej akceptować, delikatnie mówiąc, stylu życia swojego (byłego na chwilę obecną) chłopaka.
Bardzo dobrze, że nie zmyto, po prostu porownaj to sobie z tym wątkiem.
__________________


Ale powiedz mi ,co ja nie tak napisałam w swoim poście? Bo ja nadal nie wiem, jest nieszczęślwy? no jest. Żona o niego nie dba ? No nie dba.
Ma bliską przyjaciółkę..rozumieją się bez słów, i spróbował by z nią..gdyby był po rozwodzie..są bardzo blisko ze sobą.
A za to,żadnych plusów swojego małżeństwa nie wymienił..on wgl kocha swoją żone?Może trwa tylko przy niej ,ze względu na dziecko?

Tu już nie ma o co walczyc, skoro on tak przedstawił sytuacje.. to niech odedzie od żony.
Ja bym nie chciała żeby ktoś był,ze mną .. z litosc.
20e6ad78eac783f5bf2c2aaa836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb026b9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 14:26   #118
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Kiedyś miałam okazję "brać udział" w wątku faceta,który radził sie o rzecz podobną: po latach małżeństwa pytał się, czy to da się naprawić.
U niego jednak widać było spojrzenie - jego samego - bardzo obiektywne na sprawę, gdzie widział błędy i żony i swoje.
I on pytał się o ratowanie czegoś, co widać było, że runie. Pytanie było szczere, jego chęci ratowania również. Z trudem przychodziło mu radzić, by odszedł - ale to była jedyna dobra rada.

...nie miał żadnej pani na horyzoncie, trzeba tu dodać...

Natomiast w tym tu temacie autor wylicza wyłącznie wady żony.
Nie ma ni jednej zalety - to rzecz symptomatyczna oraz pisze, co on takiego zrobił, by ratować: całe spektrum jego zalet i dokonań... i spis tego, co ona za każdym razem zawalała.
Widać więc, że on szuka już tylko usprawiedliwień.
Chce odejść. I odejdzie, to kwestia czasu wyłącznie.

Cytat:
Napisane przez ARAKSJEL Pokaż wiadomość
To racja ,tu jednak częściej kobita kobicie przywali ... a faceci w myśl zasady......wszystkiemu winna baba .
o tak, ta zasada jest bardzo silna o wiele silniejsza niż u kobiet; to faktycznie bardzo rzuca się w oczy

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2013-01-22 o 14:30
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 14:29   #119
All That Jazz
Zadomowienie
 
Avatar All That Jazz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 011
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Aleście na gościa wsiadły...

Autorze, ja się odniosę tylko do jednej kwestii - jeżeli masz ciągnąć małżeństwo ze względu na córkę, to jako dziecko rozwiedzionych rodziców zdecydowanie mówię - nie rób tego. Dzieci wiedzą kiedy rodzice są nieszczęśliwi, rozstanie jest lepszym wyjściem niż trwanie przy sobie na siłę, bo dziecko.
__________________
No, I'm no ones wife
But oh, I love my life
And all that jazz
All That Jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 14:51   #120
eos50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 149
Dot.: Rozważania faceta o przyszłości małżeństwa

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
1. Szczerze mówiąc, to jeśli chodzi o łagodniejsze traktowanie kobiet niż mężczyzn tutaj to ja uważam, że do takiej znowu rzadkości to nie należy.
2. przedstawil sytuację dość konkretnie. Nawet jeśliby się rozpisał na 60 cm tekstu to i tak byłaby to tylko jego ocena sytuacji. I na tej podstawie każdy by dokonał dowolnej interpretacji, a przecież jego żona mogłaby opisywane przez niego kwestie przedstawić zupelnie inaczej.
3. napisał, że gdyby nie jego małzeństwo na pewno oboje chcieliby sprobować być razem, więc nie ma co zakladać, że nie wie, co mówi.
4. Może liczyl na to, że ktoś mogłby mu podsunąc rozwiązanie, na które on sam nie wpadl, nie sądzę, by niezależnie od decyzji jaką podejmie, potrzebował czyjejś zgody czy pochwalenia.
5. jesli chodzi o trzymanie się kupy to to na co głównie zwrócilabym uwage, że doby nie rozciągnie, więc żonie nie poświęci aż tyle czasu co wcześniej, ale znajduje czas bliskość z jakąś inną kobietą.
6. tak samo nie brak kobiet, które mają inne priorytety niż angażowanie się w prowadzenie domu, to nie jest przecież tak, że najczęsciej to tylko chłop jest zły , raczej bym powiedziała, że to kwestia dopasowania się w związku.
7. no ale chyba zgodzisz się, że istnieją i takie kobiety, które prowadzenie domu ograniczają do oglądania porannej telewizji, robienia kanapek, odkurzenia raz na tydzień czy 2 i generalnie, nie harują ''robiąc za'' pokojówkę sprzątaczkę, kochankę, kucharkę, niańkę, dom lśni na wysoki połysk, dzieci chodzą jak w zegarku a one biedne nie spoczną między 5.30 a połnocą. Może nie róbmy ad hoc z kobiet takich heroin a z facetów nieczułych drani, bo to chyba troszkę nieprawdziwe zróżnicowanie mogłoby być.
8.
jak dla mnie też.
9. ale on próbowal/próbuje z nią rozmawiać i chciał im dać tą szansę. Obok Charlotte załozyla temat, w którym napisała, że od co namniej 2 lat (7 lat związku) jasno usiłuje facetowi przekazać, że jest nieszczęsliwa i jest jej źle i żadna jej nie napisała (przynajmniej do momentu, gdy przeglądalam jej temat), ze powinna ratować związek.
Podpisuję się pod każdym punktem i pytam - Hultaju, dlaczego ja często mam wrażenie, że jesteś mężczyzną?
eos50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:56.