Wyrywanie drzew - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-15, 13:38   #1
lamb83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1

Wyrywanie drzew


Witam,

Chciałabym kupić dom a dużym ogrodem. Znalazłam fajna ofertę Domy Bielsko-Biała. Budynek nowy, działka spora tylko cała zarośnięta (ostatnie zdjęcie z galerii). Mam już wizję nowego ogródka ale będę musiała ja przedtem zrównac z ziemią. Słyszałam, że na wyrwanie drzew trzeba mieć pozwolenie i to trochę kosztuje... Czy wiecie czy trudno otrzymać takie pozwolenie i jeśli tak to co trzeba napisać we wniosku, żeby został przyjęty.
lamb83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 16:41   #2
KuKu94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23
Dot.: Wyrywanie drzew

Te drzewa zasadzone są przez właściciela na pewno nie jest to stary starodrzew ja już kilka takich wyciąłem u siebie z podwórza. Można bez pozwolenia wycinać drzewka do 5 lat na moje oko to co tu rośnie ma poniżej 5 lat . Zapytaj sie właściciela kiedy zaczął zadrzewianie. Te świerki mogą mieć jedynie powyżej 5 lat ale mało . Jeśli właściciel powie, że sadził około 5 lat temu nawet ponad to tnij. U nas nikt nie przestrzega tych przepisów.
Owocowe drzewa możesz ciąć bez zezwolenia.
Nawet jeśli na wysokości 130 cm te drzewo to patyczek. Zobacz jakie drzewa sąsiedzi mają i co z nimi robią
KuKu94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 21:03   #3
iwka28
Wtajemniczenie
 
Avatar iwka28
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 095
Dot.: Wyrywanie drzew

Na wycinkę drzew mających powyżej 5 lat i nie będących drzewami owocowymi trzeba mieć zgodę wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Kosztować to nie kosztuje, jeśli wycina osoba fizyczna drzewa na terenie swojej nieruchomości i nie w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Czasami urząd wydaje zgodę jeśli wnioskodawca zobowiąże się do zasadzenia w zamian innych drzew/krzewów. Zadzwoń do Urzędu Miasta/Gminy i zapytaj się o referat zajmujący się zielenią - coraz częściej urzędy mają procedury jak taki wniosek powinien wyglądać (standardowo we wniosku zawiera się szczegółowe informacje o liczbie i gatunkach drzew, podać należy także obwód pnia w centymetrach mierzony na wysokości 130 cm, należy też określić przeznaczenie terenu oraz podać przyczynę i termin zamierzonego usunięcia drzew). A ocenianie wieku drzewa na oko jest niepoważne i uwierz, że w przypadku skargi "życzliwego sąsiada", że wycinasz drzewa i okazania się że drzewo miało ponad 5 lat zapłacisz spore pieniądze. I gminy coraz częściej to egzekwują bo to są przecież dodatkowe pieniądze do budżetów. Sąsiad może sobie przypomnieć nawet po paru latach - przedawnienie jest po 5.
Jak dla mnie lepiej załatwić wszystko legalnie
__________________
"A teraz szybko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu. Tako rzecze ja, król Julian!"

Never regret something that once made you smile
iwka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:34.