Moje prace - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Konkurs - Paznokcie w stylu ART

Notka

Konkurs - Paznokcie w stylu ART Napisz jakie masz sposoby na stworzenie pięknych, niepowtarzalnych, artystycznych wzorów stylizacji paznokci i wygraj wspaniałe nagrody marki IsaDora!

 
 
Narzędzia
Stary 2012-04-20, 21:45   #1
ewelina1991
Przyczajenie
 
Avatar ewelina1991
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 11

Moje prace


Witam
Wszystkie moje zdobienia paznokci są dość proste, jednak mam nadzieję, że mają w sobie to "coś".

Jako pierwsze paznokcie dwukolorowe z czarną kreską na złączeniu kolorów.
Sposób wykonania:
1. Malujemy całą płytkę paznokcia jednym kolorem (tutaj różowym) i czekamy aż lakier wyschnie.
2. Przyklejamy taśmę na paznokciu tak, aby utworzyć żądany wzór, np. zygzaki (można też zrobić poziome lub pionowe rozdzielenie kolorów).
3. Malujemy niezaklejoną część płytki drugim kolorem (tutaj fioletowym) i znów czekamy aż lakier wyschnie, aby oderwać taśmę.
4. Na złączeniu obu kolorów cienkim pędzelkiem dorysowujemy kreski (tutaj czarne).




---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:13 ----------

Kolejny pomysł to coś na kształt chmurek (tylko w nieco innym kolorze niż zazwyczaj).

Sposób wykonania:
1. Malujemy całą płytką jednym kolorem (tutaj pomarańczowym).
2. Po wyschnięciu lakieru malujemy innym lakierem (tutaj białym) paski od mniej więcej 2/3 długości paznokcia do końca, przy czym każdym kolejny pasek jest coraz krótszy.
3. Robimy to samo co w punkcie drugim, tylko znowu innym lakierem (tutaj pomarańczowym, tym samym co na początku) i najdłuższy pasek zajmuję około 1/3 długości płytki paznokcia. Każdy następny jest oczywiście krótszy.




Edytowane przez ewelina1991
Czas edycji: 2012-04-20 o 21:17
ewelina1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 21:50   #2
frezyjka85
Zakorzenienie
 
Avatar frezyjka85
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: NS/Kraków
Wiadomości: 9 640
Dot.: Moje prace

oooo nowa uczestniczka

powodzenia i zapraszam do mnie i klikam 5 gwiazdek za wątek na dobry początek
frezyjka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 23:14   #3
ewelina1991
Przyczajenie
 
Avatar ewelina1991
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 11
Dot.: Moje prace

Następny wzorek to coś dla osób o zamiłowaniu do szycia (czyli np. dla mnie )

Sposób wykonania:
1. Malujemy cały paznokieć jednym kolorem (tutaj białym).
2. Po wyschnięciu malujemy dookoła paznokcia cienkim pędzelkiem (tutaj kolor czarny) kreski, przypominające właśnie nić wplecioną w materiał.
3. Dla uzyskania ciekawszego efektu można niektóre paznokcie jeszcze czymś ozdobić (cyrkonią lub małym dodatkowym wzorkiem - kwiatkiem, kokardką..) lub jeden z paznokci pomalować w odwrotny sposób, czyli cały paznokieć na czarno a paseczki białe.




---------- Dopisano o 23:27 ---------- Poprzedni post napisano o 23:11 ----------

Teraz czas na wzorki z kropkami.

Sposób wykonania:
1. Malujemy całą płytkę paznokcia na jeden kolor (tutaj czarny) i czekamy aż wyschnie.
2. Malujemy małe kropeczki na skos kontrastowym kolorem (tutaj białym). Wg mnie najlepszy sposób na wykonaniu ładnych i w miarę jednakowych kropek to robienie ich za pomocą łebka od szpilki. Aby szpilkę łatwiej było utrzymać można wbić ją np. w gumkę na końcu ołówka, wtedy nasz "przyrząd" ma już większe rozmiary i lepiej trzyma się w ręku.
3. Następny rząd kropek wykonujemy innym kolorem (tutaj pomarańczowy, jednak przez swoją rzadką konsystencję kropki wyszły brązowe).
4. Malujemy na zmianę kolejne rzędy przesuwając się w stronę brzegu paznokcia.
5. Tutaj można by zakończyć wykonywanie wzorku, jednak ja stwierdziłam, że białe kropki za bardzo się wyróżniają i namalowałam na nich pomarańczowe kropki (tym samym lakierem co wcześniej i dopiero teraz widać jego "prawdziwy" kolor).
Wykonywanie tego wzorku można zakończyć po jednym wykonanym rzędzie kropek lub też zamalować całą płytkę nimi. Można też malować kropki w dowolnym ułożeniu - w linii lub luźno "rozsypane".




---------- Dopisano o 23:46 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

Drugi mój wzorek z kropkami w roli głównej, wymagający mniej dokładności i precyzji.

Sposób wykonania:
1. Malujemy cały paznokieć jednym kolorem (tutaj jasno beżowy, bardzo jasno.. nałożone dwie warstwy, a dalej jest mało kryjący..)
2. Metodą opisaną wcześniej (za pomocą szpilki) malujemy kropki w dowolnym ułożeniu i kolejnych kolorach. U mnie były to białe, później czarne, a na końcu różowe, ułożone w jednym z brzegów i na dole paznokcia.




---------- Dopisano o 00:14 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:46 ----------

Teraz czas na cieniowane paznokcie.

Sposób wykonania:
1. Malujemy paznokieć jednym kolorem (tutaj białym).
2. Zanim lakier wyschnie, na gąbce malujemy drugim kolorem (tutaj pomarańczowym) grubszy pasek i przyciskamy gąbkę do paznokcia, aby odbić lakier.
3. Znów malujemy na gąbce grubszy pasek innym kolorem (tutaj różowym) i przyciskamy gąbkę do paznokcia.
W ten sposób otrzymaliśmy cieniowane paznokcie.
4. Wykończeniem całości jest mały motylek na kolorowej części (trochę słabo widoczny, winny jest słabo kryjący lakier). Motylek został wykonany metodą płytki z wzorkiem i stempelka do odbijania tego wzorku.


ewelina1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-21, 07:18   #4
Aguilera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18
Dot.: Moje prace

Bardzo ciekawy pomysł podoba mi się !
Aguilera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-22, 01:21   #5
ewelina1991
Przyczajenie
 
Avatar ewelina1991
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 11
Dot.: Moje prace

Z powodu złego stanu moich paznokci u rąk częściej maluję coś na paznokciach u stóp. (Wcześniejsze wzorki prezentowałam na paznokciach siostry - dzięki za ich użyczenie ;* ) Teraz czas na jeden z wzorków na stopach, choć nadaje się oczywiście też do wykonania na paznokciach u rąk.

Sposób wykonania:
1. Malujemy całe płytki paznokci jednym kolorem (tutaj jasno beżowy).
2. Po wyschnięciu podkładu, na największym paznokciu cienkim pędzelkiem w kontrastującym kolorze (tutaj czarnym) malujemy płatki kwiatka, coś na kształt łupinek od słonecznika.
3. Dokończeniem całości jest zrobienie środka kwiatka - kolorowej kropki na środku płatków lub przyklejenie cyrkonii w tym miejscu, co sama zrobiłam.



ewelina1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Konkurs - Paznokcie w stylu ART


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:00.