ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną? - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-26, 08:52   #331
mysia7238
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

Witam dawno mnie tu nie bylo ale jestem juz wolna i mam zamiar byc szczesliwa.Rozwod trwal 20 minut i nie było tak zlePozdrawiam wszystkie wizazystki i trzymam kciuki za Was
mysia7238 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 11:37   #332
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

Cytat:
Napisane przez mysia7238 Pokaż wiadomość
Witam dawno mnie tu nie bylo ale jestem juz wolna i mam zamiar byc szczesliwa.Rozwod trwal 20 minut i nie było tak zlePozdrawiam wszystkie wizazystki i trzymam kciuki za Was
Cieszę się, że poszło tak szybko i chyba w miarę bezboleśnie. Wszystkiego najlepszego
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 00:45   #333
ewcianatalia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Brzeg
Wiadomości: 17
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

Witam!
Informacja dla tych dziewczyn, które chcą wrócić do własnego nazwiska. Po uprawomocnieniu się wyroku sąd przesyła informację o tym do USC. Jeśli brałyście ślub w tym samym mieście co rozwód, sprawa jest prosta, zgłaszacie w USC chęć zmiany nazwiska (opłata 11 zł). Jeśli brałyście ślub w innym mieście, trzeba po uprawomocnieniu dzwonić do USC w mieście ślubu i dowiadywać się, czy dotarła adnotacja. Gdy sąd ją przyśle należy napisać podanie o wysłanie do własnego miejsca zamieszkania odpisu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie i udać się z tym do miejscowego USC i zgłosić chęć zmiany nazwiska. Pozdrawiam

Edytowane przez ewcianatalia
Czas edycji: 2010-12-28 o 00:46
ewcianatalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 18:16   #334
mysia7238
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

Cytat:
Napisane przez mysiak Pokaż wiadomość
Cieszę się, że poszło tak szybko i chyba w miarę bezboleśnie. Wszystkiego najlepszego
Poszło bezboleśnie bo nie chciałam udowadniac winy mojego eks.Teraz jestem juz wolna i probuje zyc w pełnym tego slowa znaczeniu.Pozdrawiam serdecznie
mysia7238 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 08:44   #335
AgatkaL
Wtajemniczenie
 
Avatar AgatkaL
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna/Warszawa
Wiadomości: 2 935
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

Cześć
Dawno tu do Was nie zaglądałam, ale chcę Wam powiedzieć, że skończyłam pisanie pozwu o unieważnienie kościelne ślubu i zaczynam kolejna walkę z moim ex....zobaczymy jak to pójdzie.
__________________
Nie wszystko wychodzi tak, jak marzyliśmy...czasem bywa lepiej !!!


Jesteśmy zaręczeni !!!
http://s8.suwaczek.com/201102120926.png

♥NASZ ŚLUB♥ 03.09.2011
http://s5.suwaczek.com/20110903580113.png
AgatkaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 15:24   #336
ajula
Raczkowanie
 
Avatar ajula
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 255
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

Hej! Pozew o rozwód i całą"resztę",lepiej napisać ręcznie,czy na kompie i tylko wydrukować i podpisać. Dopiero zaczynam i chciałam baaardzo wszystkim podziękować za wszystkie cenne rady. Składam wniosek w piątek i mam nadzieje,że to już "z górki".
__________________
"niech będzie i to"
ajula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 10:10   #337
Barbra85
Raczkowanie
 
Avatar Barbra85
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 212
GG do Barbra85
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

Także dawno mnie tu nie było,ale ja już zakończyłam ten rozdział w swoim życiu i jest mi z tym cudownie pozdrawiam i trzymam kciuki za reszte
__________________
Piękno jest jedynym miernikiem wolności człowieka

29.12.2009
02.10.2012
14.06.2014
Barbra85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-18, 12:57   #338
LUCRETIA82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 255
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

wczoraj mailam rozprawe i jestem wolna!!co prawda rozprawa odbyla sie godzine pozniej bo sprawa przed nami sie przeciagnela... ale jest .trwało 20 minut....ulga ogromna!!!!
LUCRETIA82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 23:48   #339
Barbra85
Raczkowanie
 
Avatar Barbra85
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 212
GG do Barbra85
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

Gratulacje teraz z górki zobaczysz
__________________
Piękno jest jedynym miernikiem wolności człowieka

29.12.2009
02.10.2012
14.06.2014
Barbra85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 11:40   #340
redzi13
Zadomowienie
 
Avatar redzi13
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hull UK
Wiadomości: 1 285
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

nie koniecznie z gorki u mnie po rozwodzie dopiero zaczela sie gehenna!mojemu eks odbilo bo jego nowa Pani zaczela sie bardzo udzielac!
redzi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 07:23   #341
mysia7238
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

U mnie tez nie koniecznie z gorki bo eks przestal placic alimenty podobno maja z partnerka swoje klopoty .Nie maja oboje pracy a tak mialo byc pieknieAle ja sie nie załamuje i staram sie byc silna bo mam dla kogo .Pozdrawiam
mysia7238 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-24, 09:33   #342
redzi13
Zadomowienie
 
Avatar redzi13
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hull UK
Wiadomości: 1 285
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

no welasnie jacyoni wszyscy biednii traca prace nie moga znalezc nastepnej itd.a ty najczesciej musisz utrzymac dzieci i nikt sie tym nie przejmuje na szczescie jest taka instytucja jak komornik i warto do niego udezyc i nie litowac sie .
redzi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 16:39   #343
mysia7238
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

[QUOTE=redzi13;24576136]no welasnie jacyoni wszyscy biednii traca prace nie moga znalezc nastepnej itd.a ty najczesciej musisz utrzymac dzieci i nikt sie tym nie przejmuje na szczescie jest taka instytucja jak komornik i warto do niego udezyc i nie litowac sie .[/QUOTE

---------- Dopisano o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------

Byłam dzisiaj u komornika ale niestety to troche potrwa.Ale bedzie dobrze musi byc dobrze
mysia7238 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 19:57   #344
Dorciia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

Dzis była moja sprawa rozwodowa bez orzekania.Złożylam wniosek 3 stycznia a za 23 dni mialam wyznaczona sprawe.Pojechalismy z moim ex jednym autem po drodze dogadujac wszystko zeby zeznania byly takie same.Rozprawa na 14.15 ostatnia w tym dniu.Balam sie niesamowicie ze sad bedzie bardzo dociekliwy i zada dziwne pytania a tymczasem sprawa trwala 20 min.Wyglada to tak:Wchodzimy, ja jako powodka podchodze pierwsza z dowodem osobistym i sad spisuje dane nastepnie to samo z ex.Ex siada a ja stojac zostaje wypytywana przez sad:
1.czy podtrzymuje pozew
2.czy maz zgada sie placic alimenty w takiej wysokosci
3.czy dzieci wiedza i jak zareagowaly na wiesc o rozwodzie
4.czy maz łozy na utrzymanie dzieci
5.dlaczego chce rozwodu
6.kiedy ostatni raz wspolzylismy
7.od kiedy nie prowadzimy gospodarstwa
8.czy maz ma dobre relacje z dziecmi i jak odnosimy sie do siebie
9.czy kocham jeszcze meza
10.czy wyszlam za maz z milosci
11.ile przed slubem sie znalismy
12.czy widze szanse na pojednanie
13.Jaki jest moj dochod miesieczny
I wszystko.Ex byl pytany prawie o to samo.Musze powiedziec ze szybko i sprawnie.Nie potrzebnie sie tak balam.Ale moze trafilam na bardzo wyrozumialy sad.Pozdrowienia dla wszystkich

Edytowane przez Dorciia
Czas edycji: 2011-01-26 o 20:00
Dorciia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 21:58   #345
agapluz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

Dziewczyny - a jak długo od złożenia pozwu czekałyście na rozprawę?
agapluz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 07:41   #346
LUCRETIA82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 255
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

też trafiłam na fajnego sedziego-najlepsze byl moj ubaw jak najpierw sedzia sie pytal mnie o zawod, dochody a pozniej męża. A maż na pytanie kim jest Pan z zawodu-noooo...nikim, a ile Pan zarabia-nooo..nic to z czego Pan sie utrzymuje-z pomocy rodziny(tu już hamowalam wybuch smiechu). A wyksztalcenie-no niepełne wyzsze ale prosze Pana nie ma czegos takeigo..no to średnie..Panie obok sedziego patrzyły na mego jeszcze męza jak na idiotę))
zlozylam zeznania, jak wygladalo malzenstwo, pozniej poporsili meza-Czy zgadza się Pan z tym co mowila żona-a on-no w wiekszosci na szcescie sedzia sie nei dopytywal zapytal tylko czy kocha Pan żone a na to Bartek--no kocham ale niech juz ma ten rozwód wyproisili nas, za 5 minut zawolali i oglosili rozwod)))))))za tydz mam uprawomocneinie, mąz straszy że zlozy odwolanie...jak oglosili rozwod to mailam takiego banan na twarzy ze chcioalo mi sie skakac))

---------- Dopisano o 08:41 ---------- Poprzedni post napisano o 08:40 ----------

Cytat:
Napisane przez agapluz Pokaż wiadomość
Dziewczyny - a jak długo od złożenia pozwu czekałyście na rozprawę?
2 miesiące, po miesiacu przyszedl termin
LUCRETIA82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 08:33   #347
Ptysia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 80
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

ja sie rozwiodlam w tamtym roku
pozew zlozylam 23 lipca a rozprawa byla 27 pazdziernika

tal dlugo bo byl okres urlopowy :/
Ptysia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 09:04   #348
LUCRETIA82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 255
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

a dziś jest dzień, w ktorym mój rozwód sie uprawomacnia!!
LUCRETIA82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 17:05   #349
aanuszkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 140
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

brała któraś rozwód w Katowicach? Długo czekałyście na termin od złożenia pozwu?
aanuszkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-14, 06:16   #350
malutka01
Rozeznanie
 
Avatar malutka01
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Stąd
Wiadomości: 711
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

Witam Was dziewczyny.
Przejrzałam kilka początkowych stron wątku, ale mimo wszystko mam jedno pytanie.
Ponieważ z moim partnerem będziemy składać niedługo pozew bez orzekania o winie, chcielibyśmy dokładnie wiedzieć jakie są koszty? Bo mamy jakieś sprzeczne informacje niestety.
Z tego co pisałyście, wyczytałam, że sam pozew to 600 zł i jeśli jest bez orzekania o winie, to sąd zwraca połowę. Dochodzą do tego jakieś groszowe odpisy. A czy jest coś jeszcze? Jeśli nie było podziału majątku, to 1000zł (o ile dobrze pamiętam). Niestety samo to 600zł musimy uzbierać i lepiej żebyśmy byli przygotowani na wszystko.

Dziękuję za odpowiedź i życzę Wam wszystkiego dobrego na nowej drodze. Mam nadzieję, że niedługo my też będziemy mogli wszystko.
__________________
od 11.07.2014




malutka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 10:45   #351
mroznazima
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 21
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

Wiele zależy chociażby od sędziny (tak, najczęściej są tam kobiety).
Czasem trafi się ugodowa, z którą można pogadać, a czasem naburmuszona dyktatorka. Mi niestety trafiła się ta druga...
mroznazima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 20:19   #352
redzi13
Zadomowienie
 
Avatar redzi13
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hull UK
Wiadomości: 1 285
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

ja nie mialam podzialu majatku i zaplacilam 600 zl a moj eks musial mi zwrocic 300 nie sad tylko eks.i tez mialam bez orzeczenia choc on walczyl z orzeczeniem.
redzi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 21:25   #353
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

Cytat:
Napisane przez redzi13 Pokaż wiadomość
ja nie mialam podzialu majatku i zaplacilam 600 zl a moj eks musial mi zwrocic 300 nie sad tylko eks.i tez mialam bez orzeczenia choc on walczyl z orzeczeniem.
A mieliście jakiś wspólny majątek, pomijając rzeczy osobiste? Bo jeśli w grę wchodzą nieruchomości (dom, mieszkanie, działka) albo bardziej wartościowe ruchomości (samochód itd.) trzeba je podzielić, chyba że zostały zakupione przez jedno z Was przed ślubem.
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 20:44   #354
redzi13
Zadomowienie
 
Avatar redzi13
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hull UK
Wiadomości: 1 285
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

pewnie ze mielismy wspolne mieszkanie z czesciowym jeszcze kredytem i drogie meble oraz sprzet typu kino domowe.ale taki podzial zrobilam u notariusza bo zalezalo mi na czasie notariusz zrobil to w ciagu jednego dnia byl tylko problem z bankiem ale uwiez ze madry notariusz powie wszystko co tzreba zrobic.a podzial przed sadem mozna tez zrobic samemu ale sediowie nie chca tego robic na sprawach rozwodowych.spisz caly majatek wasz wspolny podziel po pol mniej wiecej i wnies o to na sprawie wtedy Sad powinien sie przychylic do tego.ale zrobcie to sami lub dogadajcie sie co do splaty tyle ze miej na uwadze ze eks mezowie tylko na poczatku sa przychylni.
redzi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 21:06   #355
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

Cytat:
Napisane przez redzi13 Pokaż wiadomość
pewnie ze mielismy wspolne mieszkanie z czesciowym jeszcze kredytem i drogie meble oraz sprzet typu kino domowe.ale taki podzial zrobilam u notariusza bo zalezalo mi na czasie notariusz zrobil to w ciagu jednego dnia byl tylko problem z bankiem ale uwiez ze madry notariusz powie wszystko co tzreba zrobic.a podzial przed sadem mozna tez zrobic samemu ale sediowie nie chca tego robic na sprawach rozwodowych.spisz caly majatek wasz wspolny podziel po pol mniej wiecej i wnies o to na sprawie wtedy Sad powinien sie przychylic do tego.ale zrobcie to sami lub dogadajcie sie co do splaty tyle ze miej na uwadze ze eks mezowie tylko na poczatku sa przychylni.
Właśnie o to chodzi. Dokonaliście podziału majątku u notariusza a we wcześniejszym poście napisałaś, że Ty nie miałaś podziału.
Jeśli są wspólne dobra to JAKIŚ podział musi być, nie można tego ot tak zostawić. Tyle
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 13:13   #356
redzi13
Zadomowienie
 
Avatar redzi13
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hull UK
Wiadomości: 1 285
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

dopiero dwa miesiace po rozwodzie dokonalam podzialu majatku u notariusza dlatego mowilam ze na rozwodzienie dokonywalam.Sedzina pytala czy mamy majatek wspolny i my razem zeznalismy ze sami go podzielimy sadu juz to nie interesuje jak.a mi zalezalo na czasie bo eks nie mieszka w moim miescie i mialam dwa dni na zalatwienie pozdialu dlatego poszlam do notariusza.
redzi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 13:44   #357
aanuszkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 140
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

jestem załamana, właśnie dostałam wezwanie do usunięcia braków formalnych w pozwie. nie wiedziałam,że odpis skrócony aktu małżeństwa musi być wydany przed upływem 6 miesiecy. do tego mam podać dane świadka...a rozwód miał byc bez orzekania o winie wiem, że mąż by sie zgodził a teraz musze kogoś podać...czy może to być obca osoba, sąsiadka która wie,że dzieckiem zajmuje się ja,czy to musi byc ktoś z rodziny?na dodaek w jednym z podpunktów jest -podanie Sądów sygnatur akt i o co toczyły się sprawy sądowe dotyczące stron, w tym o rozwód,separację,alimenty ,
tego nierozumiem, nigdy nie miałam żadnych spraw, więc czy mam podać sygnaturę tej sprawy? jestem w kropce nie wiem co mam teraz zrobic:-(
aanuszkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 14:02   #358
redzi13
Zadomowienie
 
Avatar redzi13
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hull UK
Wiadomości: 1 285
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

szczerze to na pieczatce z Sadu jest nr do biura podawczego zadzwon i zapytaj maja obowiazek Ci odpowiedziec choc nie zawsze chca przez telefon ale to juz zalezy jak z nimi bedziesz rozmawiac.najlepiej do nich zadzwonic i musza Ci udzielic konkretnej inf.co i jak masz napisac bo inaczej znowu Ci pismo takie wysla.co do swiadkow to lepiej kogos obcego nie z rodziny bo inaczej na to patrza wg Sedziow to jest bardziej obiektywna osoba niz rodzina.pozatym na Twoim miejscu bym siezabezpieczyla i powolala nawet 3 swiadkow wazne zeby malo ale madze odpowiadali na zadane pytania.
redzi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 14:54   #359
aanuszkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 140
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

no to na świadka mogę powołać jedną pewną osobę jesli się zgodzi. ale kompletnie tego nie rozumiem, myślałam że nie potrzeba świadków, mąż sam mówił mi, że nawet by nie śmiał mi dziecka odebrać i że będzie płacił alimenty, a tu taki cyrk, nie chciałam mieszac nikogo..czy świadek jest na całej sprawie obecny czy zostaje wezwany w pewnym momencie? mam tydzień aby zwrócić pismo, ale jak mam wziąść odpis aktu małżeństwa to nie to województwo czy jeśli poproszę znajomych aby poszli do USC i pobrali za mnie taki akt to wydadzą im?
aanuszkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 15:50   #360
redzi13
Zadomowienie
 
Avatar redzi13
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hull UK
Wiadomości: 1 285
Dot.: ROZWÓD bez orzekania o winie - jakie pytania padną?

wydaje mi sie ze akt malzenstwa moze odebrac tylko ktores z Wasbo o jest wazny dokument
co do bylych mezow to juz nie raz sie na ten temat wypowiadalam ze moj byly tez mial rozne fazy przed rozwodem raz mowil ze bez orzeczenia a jak codo czego doszlo to probowal wine mi udowodnicdlatgo mu nie wiez bo dzis mowi co innegojutro bedzie mowil o innego bo poslucha mamudi albo glupio madrych kumpli.
po trzecie to swiadkowie nie sa obecni na sprawach wchodza trylko na tzw.zeznania i potem musza wyjsc.
redzi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-27 00:27:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:08.