mam powazny problem z mama - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-07, 15:34   #1
madzior117
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2

mam powazny problem z mama


Witam dziewczyny. Mam 30 lat

i do tej pory mieszkam

z rodzicami i mlodsza siostra, ale od 2,5 roku mam chlopaka, a teraz juz narzeczonego, ktory koniecznie chce abysmy razem zamieszkali i zaczeli wspolne zycie. Ja chyba tez tego chce, ale moim problemem jest mama, ktora nie chce mnie puscic z domu

. Ciagle wynajduje nowe choroby

i placze jaka to ona jest samotna, a ja nie mam serca jej zostawic. Mowi mi tez ze jak sie wyprowadze to moj chlopak i tak wczesniej czy pozniej kopnie mnie w d...e i zostane sama i z podkulonym ogonem i tak wroce do domu. Co ja mam robic? Czy mam prawo do wlasnego zycia?
madzior117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 15:56   #2
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: mam powazny problem z mama

Tak masz prawo i olej mame, tzn wyporwadz sie nawet jak ci zrobi awanture, a pewnie zrobi. masz toksyczna i zaborcza matke, ale ona musi zrozumiec ze jestes dorosla i masz prawo do swojego zycia. Daleko sie nie wyprowadzasz albo? Bedziesz mieszkac w tym samym miescie albo? No to o co mamie chodzi? W domu zostanie jeszcze ojscien i siostra, mama sama nie bedzie, a jak cos to sie bedziecie odwiedzac. Ona kiedys tez musiala stanac na walsne nogi i sie z domu rodzinnego wyporwadzic , teraz jest twoja kolej. Jak sie nie postawisz to tak bedziesz mieszkala z mamusia i zyla jej zyciem, a nie swoim wlasnym. Wiem co pisze.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 16:07   #3
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: mam powazny problem z mama

Cytat:
Napisane przez madzior117 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny. Mam 30 lat

i do tej pory mieszkam

z rodzicami i mlodsza siostra, ale od 2,5 roku mam chlopaka, a teraz juz narzeczonego, ktory koniecznie chce abysmy razem zamieszkali i zaczeli wspolne zycie. Ja chyba tez tego chce, ale moim problemem jest mama, ktora nie chce mnie puscic z domu

. Ciagle wynajduje nowe choroby

i placze jaka to ona jest samotna, a ja nie mam serca jej zostawic. Mowi mi tez ze jak sie wyprowadze to moj chlopak i tak wczesniej czy pozniej kopnie mnie w d...e i zostane sama i z podkulonym ogonem i tak wroce do domu. Co ja mam robic? Czy mam prawo do wlasnego zycia?
A dlaczego nie masz miec wlasnego zycia? Skad w ogole takie pytanie?
Przerwij pepowine i wyprowadz sie od mamy. Jest chorobliwie zazdrosna o Twojego faceta. Porozmawiaj z ojcem moze on przemowi jej do rozumu, psycholog tez by sie przydal. Poniewaz jej zachowanie jest chore. I przestan sie nad nia litowac, bo nie ma nad czym.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 20:11   #4
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: mam powazny problem z mama

Masz toksyczną matkę, która tobą, DOROSŁĄ 30-letnią osobą manipuluje jak dzieciakiem, a ty- chyba tej manipulacji ulegasz.
Nie rozumiesz, w tym wieku ty już NIE MUSISZ mieć zgody mamy ani na seks z chłopakiem, ani na wspólne zamieszkanie, ani na wyprowadzkę z domu.
Tym bardziej, że nie masz matki obłożnie chorej w terminalnym stadium raka czy starczej demencji, ona MA MĘŻA, który z nią jest, ma w domu młodsze dziecko.

Jak bardzo toksyczny to układ, poczytaj sobie w "Wysokich obcasach" (znajdziesz w necie) rozmowę z psycholog Milską-Wrzosińską o relacjach matki-córki, zpbaczysz, jak bardzo te relacje są zaburzone.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 07:25   #5
LUCRETIA82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 255
Dot.: mam powazny problem z mama

dziewczyno wyprowadz sie!ja mieszkalam z mamą lat 19 i i tak uwazam ze za długo bo byla tak samo toksyczna,. zreszta do tej pory ciagle wynajduje jakies pwoody dla ktorych najlepiej powinnam przyjezdzac co dwa dni....masz prawo do wlasnego zycia, własnych wyborow!!pomysl o przyszlosci chcesz wiecznie meiszkac z mamą???narzeczony w koncu tego nei zniesie...
LUCRETIA82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 12:49   #6
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: mam powazny problem z mama

Strasznie toksyczny rodzic.
Dlatego jestem zwolenniczką wyjeżdżania na studia do innego miasta i jak najszybszego mieszkania samemu.
Nie dziwię się narzeczonemu, że chce zamieszkać z Tobą, w końcu ślub to poważna decyzja i fajnie się dotrzeć jeszcze przed.
Argumentem dla Twojej mamy powinno być to narzeczeństwo, czyli że jesteś traktowana poważnie, bo TŻ złożył deklarację. Do Ciebie z kolei powinien przemówić fakt, że mama nie zostaje sama, bo primo: jest siostra, secundo: zamieszkanie z kimś nie spowoduje zerwania kontaktów, tertio: kiedyś w końcu trzeba zacząć żyć na własny rachunek.
Zamieszkajcie razem, ale nie zapominaj o mamie, ustalcie sobie np. jeden dzień w tygodniu na wzajemne odwiedziny, telefonuj, spraw, żeby nie czuła się opuszczona, ale jednocześnie, żeby nie weszła Ci na głowę.
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 17:41   #7
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: mam powazny problem z mama

no przecież w domu mieszka młodsza siostra więc kochana mamusia nie zostanie sama
wez chłopa za ramie wynajmij mieszkanie(upsss rym)I ZACZNIJ BYĆ DOROSŁĄ KOBITĄ
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-08, 18:53   #8
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: mam powazny problem z mama

Jesli piszesz, ze chyba tez chcesz mieszkac z facetem to znaczy to, ze mieszkac z nim nie chcesz.
Wyprowadz sie i zamieszkaj sama. Masz 30 lat i mieszkasz z rodzicami. Czas najwyzszy !! Ile lat ma siostra?
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 19:31   #9
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: mam powazny problem z mama

Masz 30 lat a problemy jak 19-latka... weź się wyprowadź od rodziców bo już najwyższy czas przeciąć pępowinę, a mama nie zostania sama skoro jest jeszcze jej mąż i młodsza córka.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 21:53   #10
DOBRA DZIEWCZYNA
Przyczajenie
 
Avatar DOBRA DZIEWCZYNA
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 25
Dot.: mam powazny problem z mama

Łatwo jest doradzać z zewnątrz...... olej mamę, nie przejmuj się itd.......
ale dzieci rodziów, "toksycznych", w taki sposób, czyli nie owijąc w bawełnę, budujących "przedłużoną pempowinę" na nieustającym poczuciu winy, niestety najczęściej osiągają swój cel i Ty Drogo Madzior, już takiej właśnie relacji "liznęłaś".
To przykre i tym bardziej frustrujące, że wywołane przez osobę, która przynajmniej w założeniu, powinna być Ci wiatrem w skrzydła (mamę), a jest powodem Twoich nieustających wątpliwości.
Moja rada jest taka, że po pierwsze powinnaś z mamą przeprowadzić poważną rozmowę, przed którą to jednak musisz jeszcze uwierzyć ŻE TWOJE RACJE SĄ NAPRAWDĘ OBIEKTYWNIE SŁUSZNE i choć ją kochasz, a jej los nigdy nie będzie Ci obojętny, to czas najwyższy, by ona pogodziła się z Twoim nowo rozpoczętym, dorosłym i samodzielnym życiem
Oczywiście możesz też ją zapewnić, że Twoje odwiedziny, po przeprowadzce, będą z początku na miarę możliwości częste i regularne......... a myślę, że będzie jej dzięki
temu, łatwiej przywyknąć do nowej sytuacji.
Musisz natomiast stanowczo bronić zarówno przed nią, jak i przed samą sobą, Twojej własnej autonomii, która każdemu człowiekowi jest przecież dana, więc niby czemu nie Tobie?
DOBRA DZIEWCZYNA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 08:59   #11
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: mam powazny problem z mama

30 latka i naprawdę nie potrafi decyzji podjąć?

Chciałam zauważyć, że twoja mama również kiedyś się wyprowadziła z domu, nie? Nie daj się szantażować
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-14, 09:48   #12
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: mam powazny problem z mama

Cytat:
Napisane przez madzior117 Pokaż wiadomość

Mowi mi tez ze jak sie wyprowadze to moj chlopak i tak wczesniej czy pozniej kopnie mnie w d...e i zostane sama i z podkulonym ogonem i tak wroce do domu.
To musi być miłość...

__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 19:51   #13
Mr Spock
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 63
Dot.: mam powazny problem z mama

Cytat:
Napisane przez madzior117 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny. Mam 30 lat

i do tej pory mieszkam

z rodzicami i mlodsza siostra, ale od 2,5 roku mam chlopaka, a teraz juz narzeczonego, ktory koniecznie chce abysmy razem zamieszkali i zaczeli wspolne zycie. Ja chyba tez tego chce, ale moim problemem jest mama, ktora nie chce mnie puscic z domu

. Ciagle wynajduje nowe choroby

i placze jaka to ona jest samotna, a ja nie mam serca jej zostawic. Mowi mi tez ze jak sie wyprowadze to moj chlopak i tak wczesniej czy pozniej kopnie mnie w d...e i zostane sama i z podkulonym ogonem i tak wroce do domu. Co ja mam robic? Czy mam prawo do wlasnego zycia?
Droga forumowiczko, odwiecznym i naturalnym prawem rządzącym ludźmi jest odejście od rodziców, celem założenia nowej komórki społecznej. Masz prawo do własnego życia i powinnaś starać się takie rozpocząć. Twój problem na pewno jest złożony, ponieważ Twoje wypowiedzi wskazują na to, że czujesz się zatrzymywana na siłę (między innymi poprzez szantaże) oraz niewspierana przez matkę, która straszy Ciebie, że zostaniesz kiedyś sama i będziesz musiała wrócić. Twoim życiem rządzi strach i zaszczucie, dostrzegasz to jednak i szukasz pomocy. Potrzebujesz przede wszystkim wsparcia wyrozumiałych osób, które pomogą Ci wyzwolić się spod jarzma niewłaściwie zorganizowanej sytuacji domowej. Pytanie tylko, czy forum internetowe jest właściwym do tego miejscem? Próbowałaś szukać gdzieś pomocy i wsparcia w Twoich dążeniach?

Edytowane przez Mr Spock
Czas edycji: 2011-02-17 o 00:51
Mr Spock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 19:53   #14
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: mam powazny problem z mama

Matka cię szantażuje emocjonalnie. Daj jej odczuć, że jej słowa nie mają wpływu na twoje decyzje. Wyprowadź się - mimo płaczów i awantur. A potem bądź normalną córką - odwiedzaj, pomagaj, z czasem się to powinno unormować, no chyba, że to nieuleczalny przypadek.
Odejdź, to normalne. To się powinno stać już dawno, nie możesz niszczyć swego życia, żeby mama nie cierpiała z powodu tego, że dorosłaś. Każdy, kto uległ takiej matce - żałuje tego z czasem. Wcześniej czy później zostaje w pustce i ze zmarnowanymi szansami na życie, jakiego chciał.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 09:16   #15
Hosea
Raczkowanie
 
Avatar Hosea
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Somewhere over the rainbow
Wiadomości: 116
Dot.: mam powazny problem z mama

Mama mamą, ale to Ty nie potrafisz podjąć samodzielnej decyzji.
Masz szansę na samodzielność i uciekasz przed nią? Nie mówię,ze to wszystko łatwe, tylko zastanów się, czy nie usprawiedliwiasz się (przed sobą też) mamą, a sama niezabardzo masz ochotę przecinać pępowinę.
__________________

Let me tell you...a small lilac garden!
Hosea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 17:09   #16
redzi13
Zadomowienie
 
Avatar redzi13
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hull UK
Wiadomości: 1 285
Dot.: mam powazny problem z mama

a Twoja mlodsza siostra ile ma lat?bo jezeli ona moglaby sie mama zajac i jej pomoc to nie rozumiem w czym problem?
redzi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 13:10   #17
MysteryMe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 308
Dot.: mam powazny problem z mama

Doskonale Cie rozumiem.Kiedys tez to przerabialam z moja mama.Mialam 20 lat i chcialam sie wyprowadzic 400km dalej z narzeczonym.Za kazdym razem kiedy o tym wspominalam zaczely sie lamenty,placze...to byl ciezki okres i ciezko bylo podjac decyzje patrzac na mame i jednoczesnie chcac zyc po swojemu.Ale im szybciej sie postanowi usamodzielnic tym lepiej,pozniej jest coraz trudniej....Taka kolej rzeczy niestety(lub stety)
MysteryMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 22:33   #18
kotulanka79
Przyczajenie
 
Avatar kotulanka79
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 15
Dot.: mam powazny problem z mama

Szkoda, ze nie piszesz, czy juz podjelas decyzje i jaka ona jest.
Twoja mama jest bardzo zaborcza i tak sobie Ciebie wychowala, bys kazda swoja decyzje uzalezniala od niej.
Moja mama jest podobna. Kiedys tego nie zauwazalam, myslalam, ze po prostu jest opiekuncza matka. Czas otworzyl mi oczy. Jest niesamowita manipulantka, pierwsza do prania mozgu. W szantazu emocjonalnym nieoceniona. W tej chwili dzieci sie od niej odwrocily i nawet na Swieta nie mamy ochoty miec z nia kontaktu. Dlatego moje zdanie jest takie: zamieszkaj z tym chlopakiem i nie ogladaj sie za siebie. Jesli nie bedziesz probowac nigdy nie dowiesz sie, co jest dla Ciebie dobre. Nawet gdyby nie wyszlo (czego Ci w zadnym razie nie zycze) bedziesz bogatsza o doswiadczenia bo na swoim przykladzie wiem, ze najlepiej uczyc sie na wlasnych bledach. A gdybyscie zdecydowali sie ze swoim chlopakiem pobrac to co? Zamknie Cie mamunia w piwnicy? To Ty musisz stanac na wlasne nogi i narysowac linie, ktorej nikt nie powinien przekroczyc. A z drugiej strony skoro boisz sie mamusi i tego, co ona sobie pomysli to nie zawracaj chlopakowi glowy. Widac, ze jest odpowiedzialny i na tyle odwazny, by probowac zalozyc rodzine z toba, uzalezniona od matki dziewczyna. Pomysl, jak chcesz, by wygladalo Twoje zycie za 5, 10 lat? Z mamusia czy czlowiekiem, przy ktorym chcesz zasypiac i sie budzic?
Teraz Twoj ruch, a ja trzymam kciuki.
Pozdrawiam
kotulanka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:19.