Jazda po rondach ze strzałkami kierunkowymi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-23, 12:16   #1
Nessa05
Przyczajenie
 
Avatar Nessa05
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 27

Jazda po rondach ze strzałkami kierunkowymi


Witam, mam taki głupi problem..głubię się podczas jazdy na rondach ze strzałkami kierunkowymi i chyba za bardzo panikuję. Nie zawsze wiem jaki pas powinnam zająć. Kierunkowskaz prawy włączam przy wyjeździe zawsze jak na rondach zwykłych a co z wjazdem na wewnętrzny pas ze strzałką w lewym kierunku-włączam lewy kierunkowskaz przed wjazdem a jak tylko ruszę to powinnam go zgasić, mam rację?
Dziękuję z góry za rady
AKTUALIZUJĘ, zaleca się używanie lewego kierunkowskazu do skrętu w lewo oraz do zawracania na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym, ale nie jest to ponoć obowiązkiem, najważniejszy jest prawy kierunkowskaz przy zjeździe, ale o tym chyba każdy wie.

Edytowane przez Nessa05
Czas edycji: 2016-09-13 o 20:44
Nessa05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-23, 12:19   #2
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Jazda po rondach ze strzałkami kierunkowymi

Ja nic nie włączam niezależnie od tego na który pas wjeżdżam. Przecież albo się wjeżdża z dwóch pasów (jeden odpowiada wewnętrznemu, drugi zewnetrznemu), albo z jednego, a wtedy i tak wjeżdżasz dopiero jak masz wolne; a ci za tobą muszą poczekać na twój manewr. Siła rzeczy każdy wie ze na któryś z pasów się będziesz włączać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-23, 19:12   #3
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Jazda po rondach ze strzałkami kierunkowymi

Cytat:
Napisane przez Nessa05 Pokaż wiadomość
Witam, mam taki głupi problem..głubię się podczas jazdy na rondach ze strzałkami kierunkowymi i chyba za bardzo panikuję. Nie zawsze wiem jaki pas powinnam zająć. Kierunkowskaz prawy włączam przy wyjeździe zawsze jak na rondach zwykłych a co z wjazdem na wewnętrzny pas ze strzałką w lewym kierunku-włączam lewy kierunkowskaz przed wjazdem a jak tylko ruszę to powinnam go zgasić, mam rację?
Dziękuję z góry za rady
skup się na jeździe. Jeśli w danym momencie kierunkowskaz jest lekko zbędny, olej. Pilnuj zasad pierwszeństwa, jeśli jednak zmieniasz pas to włącz kierunkowskaz
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-23, 19:28   #4
Emila_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 38
Dot.: Jazda po rondach ze strzałkami kierunkowymi

Kierunkowskaz włączaj przed zjazdem. Na każdym rondzie jedziesz w prawo (chyba że Anglia) więc nie ma sensu włączać kierunku jak bierzesz pierwszy zjazd to włącz jak drugi to dopiero za pierwszym włączaj.
Emila_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 09:54   #5
MONIQAUE
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 26
Dot.: Jazda po rondach ze strzałkami kierunkowymi

A jak nie wiesz z ktorego pasa, to przed kazdym wjazdem na rondo stoi takie coś co się nazywa ZNAK DROGOWY i jest na nim bardzo jasno okreslone, na ktory pas powinnas wjezdzac jesli chcesz zjezdac z jakiegos tam zjazdu ..
Zazwyczaj jest tak, ze z prawego pasa wjezdzasz jak zjezdzasz z pierwszego albgo drugigo zjazdu(skrecasz w prawo, albo jedziesz prosto).z lewego wjezdzasz jak zjezdzasz z 2 albo 3 zjazdu (czyli jedziesz prosto , albo skrecasz w lewo) .. Tak to zazwyczaj wyglada,ale patrz też na znaki !
MONIQAUE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 13:20   #6
susanne631
Przyczajenie
 
Avatar susanne631
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4
Dot.: Jazda po rondach ze strzałkami kierunkowymi

W przypadku ronda bez świateł, zawsze sygnalizujesz zjazd z ronda. Jeśli wjeżdżasz na rondo i skręcasz w prawo, to włączasz kierunkowskaz przed wjazdem i zajmujesz najbardziej prawy pas (albo jeden z pasów do jazdy w prawo), a potem skręcasz.
Jeśli jedziesz prosto, zajmujesz albo pas do jazdy na wprost, albo najbardziej prawy pas (jeśli nie ma oznaczeń) - kierunkowskaz włączasz po ominięciu ostatniego ze zjazdów, na którym nie zjeżdżasz.
Skręcając w lewo na rondzie zajmujesz albo pas do jazdy w lewo, albo pas wewnętrzny. Wjeżdżasz na rondo z lewym kierunkowskazem, a prawy kierunkowskaz włączasz dopiero przed ostatnim zjazdem, w który nie wjeżdżasz. Pas zmieniasz również po ominięciu tego zjazdu - a jako, że zmieniasz pas, to ustępujesz pierwszeństwa tym, którzy aktualnie na tym pasie są.
__________________
sala weselna pod Poznaniem
susanne631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 10:45   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jazda po rondach ze strzałkami kierunkowymi

Cytat:
Napisane przez susanne631 Pokaż wiadomość
Skręcając w lewo na rondzie zajmujesz albo pas do jazdy w lewo, albo pas wewnętrzny. Wjeżdżasz na rondo z lewym kierunkowskazem, a prawy kierunkowskaz włączasz dopiero przed ostatnim zjazdem, w który nie wjeżdżasz. Pas zmieniasz również po ominięciu tego zjazdu - a jako, że zmieniasz pas, to ustępujesz pierwszeństwa tym, którzy aktualnie na tym pasie są.
Włączanie lewego kierunkowskazu przy wjeździe na rondzie jest praktykowane mało gdzie, z tego co mi wiadomo, to w łódzkim tak właśnie się uczy kursantów. Na południu Polski jak i np w Niemczech nikt tego nie robi - te rejony znam, więc podaję jako przykład. Jak jest w innych krajach czy częściach Polski, nie wiem, ale moim zdaniem jest to nadgorliwość. Równie dobrze można by włączać kierunek na drodze pełnej zakrętów, bo przecież nie jadę na zakręcie prosto, tylko skręcam.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-12, 21:15   #8
Nessa05
Przyczajenie
 
Avatar Nessa05
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 27
Dot.: Jazda po rondach ze strzałkami kierunkowymi

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Włączanie lewego kierunkowskazu przy wjeździe na rondzie jest praktykowane mało gdzie, z tego co mi wiadomo, to w łódzkim tak właśnie się uczy kursantów. Na południu Polski jak i np w Niemczech nikt tego nie robi - te rejony znam, więc podaję jako przykład. Jak jest w innych krajach czy częściach Polski, nie wiem, ale moim zdaniem jest to nadgorliwość. Równie dobrze można by włączać kierunek na drodze pełnej zakrętów, bo przecież nie jadę na zakręcie prosto, tylko skręcam.
Dziękuję, już całe szczęście po egzaminie
Mój instruktor pochodzący z Torunia kazał włączać lewy kierunek (nawet na rondach bez pasów ruchu) do skrętu w lewo i zawracania przy wjeździe i wyłączać przed samym zjazdem w celu włączenia prawego kierunkowskazu .
Nessa05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-12 22:15:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:59.