Prawo + filologia iberyjska/stosunki międzynarodowe? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-16, 20:39   #1
Blue101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 11

Prawo + filologia iberyjska/stosunki międzynarodowe?


Hej Studiuję prawo dziennie w jednym z większych polskich miast. Jestem na II roku. Byłam naiwna idąc na te studia, miałam o nich zdecydowanie inne wyobrażenie. Inne marzenia, inne sentymenty i w ogóle wszystko inne. Z uporem jednak postanowiłam zostać na tych studiach, nie widząc innej alternatywy dla siebie.
Teraz jednak rozpaczliwe pragnę zmian i dlatego chcę podjąć drugie studia. Chcę się uczyć o czymś, co interesuje mnie bardziej niż na tyle, aby odbębnić i dostać z tego 3.
Rozważam trzy rozwiązania.
- filologie iberyjską
w tamte wakacje miałam okazję pobyć, pozwiedzac i ogólnie poczuć klimat Hiszpanii Zachwyciła mnie tamtejsza kultura język.... Sama z siebie zaczęłam wgłębiać się w historię i wypożyczyć książki o tym kraju. Mam wrażenie, że studia byłyby czystą przyjemnością.
- stosunki międzynarodowe, ew. europeistyka/bezpieczeństwo- przejrzałam plan tych studiów i przedmioty mi się zdecydowanie spodobały. Wydaje mi sie, że takie studia mogłyby mi pomóc w przyszłości, gdybym chciała pracować np. w dyplomacji. Tu pewnie łatwiej by było kombinować z przenosinami do grup itp.
- opcja trzecia to siąść na czterech literach i przestać kombinować, uczyć się języków w domu i dać sobie spokój ze wszystkim.

Co myslicie? Baardzo dziękuję wszystkim za opinie i ewentualne rady
Blue101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 21:03   #2
Urodziny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 398
Dot.: Prawo + filologia iberyjska/stosunki międzynarodowe?

Cytat:
Napisane przez Blue101 Pokaż wiadomość
Hej Studiuję prawo dziennie w jednym z większych polskich miast. Jestem na II roku. Byłam naiwna idąc na te studia, miałam o nich zdecydowanie inne wyobrażenie. Inne marzenia, inne sentymenty i w ogóle wszystko inne. Z uporem jednak postanowiłam zostać na tych studiach, nie widząc innej alternatywy dla siebie.
Teraz jednak rozpaczliwe pragnę zmian i dlatego chcę podjąć drugie studia. Chcę się uczyć o czymś, co interesuje mnie bardziej niż na tyle, aby odbębnić i dostać z tego 3.
Rozważam trzy rozwiązania.
- filologie iberyjską
w tamte wakacje miałam okazję pobyć, pozwiedzac i ogólnie poczuć klimat Hiszpanii Zachwyciła mnie tamtejsza kultura język.... Sama z siebie zaczęłam wgłębiać się w historię i wypożyczyć książki o tym kraju. Mam wrażenie, że studia byłyby czystą przyjemnością.
- stosunki międzynarodowe, ew. europeistyka/bezpieczeństwo- przejrzałam plan tych studiów i przedmioty mi się zdecydowanie spodobały. Wydaje mi sie, że takie studia mogłyby mi pomóc w przyszłości, gdybym chciała pracować np. w dyplomacji. Tu pewnie łatwiej by było kombinować z przenosinami do grup itp.
- opcja trzecia to siąść na czterech literach i przestać kombinować, uczyć się języków w domu i dać sobie spokój ze wszystkim.

Co myslicie? Baardzo dziękuję wszystkim za opinie i ewentualne rady

Idę w tym roku na filologię i na pewno nie wybrałabym hiszpańskiej, jeśli chcę pracować jako tłumacz. Możesz sobie porównać stawki za tłumaczenie hiszpańskiego a innych mniej popularnych. Różnica bardzo duża, nieopłacalny wydaje mi się wybór hiszpańskiego.
Urodziny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 21:20   #3
Blue101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 11
Dot.: Prawo + filologia iberyjska/stosunki międzynarodowe?

Cytat:
Napisane przez Urodziny Pokaż wiadomość
Idę w tym roku na filologię i na pewno nie wybrałabym hiszpańskiej, jeśli chcę pracować jako tłumacz. Możesz sobie porównać stawki za tłumaczenie hiszpańskiego a innych mniej popularnych. Różnica bardzo duża, nieopłacalny wydaje mi się wybór hiszpańskiego.
Bardzo dziękuję za opinię Problem w tym, że ja nie wiem, czy chcę pracować jako tłumacz - na pewno nie rzucę tego prawa, skoro prawie połowa za mną, a hiszpański to chyba jedyny język, który mi się podoba i który chodzi mi po głowie
Blue101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 21:29   #4
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Prawo + filologia iberyjska/stosunki międzynarodowe?

Do dyplomacji musisz świetnie znać co najmniej 2 języki, zdać bardzo trudne egzaminy aplikacyjne i... znać prawo. Studiowanie SM nie spowoduje, że drzwi urzędów w Brukseli staną przed tobą otworem - zbyt wielu naiwnych ludzi już się na to nabrało.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 21:42   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Prawo + filologia iberyjska/stosunki międzynarodowe?

zastanów się, czego faktycznie chcesz. jeśli jednak chciałabyś pracować jako prawnik, zrobić aplikację - szukaj jakiś praktyk/stażu na rok akademicki. a do tego ucz się języka na kursie językowym/w domu dla własnej przyjemności.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 21:50   #6
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Prawo + filologia iberyjska/stosunki międzynarodowe?

Cytat:
Napisane przez Urodziny Pokaż wiadomość
Idę w tym roku na filologię i na pewno nie wybrałabym hiszpańskiej, jeśli chcę pracować jako tłumacz. Możesz sobie porównać stawki za tłumaczenie hiszpańskiego a innych mniej popularnych. Różnica bardzo duża, nieopłacalny wydaje mi się wybór hiszpańskiego.
Akurat kończąc filologię hiszpańską wcale nie musi być tłumaczem może pracować w różnych międzynarodowych korporacjach gdzie mogłaby mieć styczność np. z takim językiem hiszpańskim.

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

Co do tematu autorko to na twoim miejscu jednak wybrałbym 3 opcję czyli ukończenie prawa i w między czasie uczenie się języka na własną rękę, bo studia filologiczne do łatwych nie należą, nauki również jest tam sporo a co dopiero łączenie ich z prawem.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 22:01   #7
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Prawo + filologia iberyjska/stosunki międzynarodowe?

Osobiście na twoim miejscu nie pchałbym się na filologię, skupiłbym się raczej na zdobywaniu doświadczenia w jakiejś kancelarii, języka możesz nauczyć się na kursie.
Filologia to nie tylko język i historia, która cię zaciekawiła, a także gramatyka opisowa, zapewne łacina na hiszpańskiej się znajdzie.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-17, 01:46   #8
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Prawo + filologia iberyjska/stosunki międzynarodowe?

Też bym chyba uderzyła w kursy językowe na twoim miejscu.
Nie wiem tez czy europeistyka/bezpieczeństwo czy nawet to SM ma jakikolwiek sens
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 10:57   #9
Blue101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 11
Dot.: Prawo + filologia iberyjska/stosunki międzynarodowe?

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Do dyplomacji musisz świetnie znać co najmniej 2 języki, zdać bardzo trudne egzaminy aplikacyjne i... znać prawo. Studiowanie SM nie spowoduje, że drzwi urzędów w Brukseli staną przed tobą otworem - zbyt wielu naiwnych ludzi już się na to nabrało.
Ale ja będę znała prawo Napisałam przecież, że studiuję prawo i nie zamierzam tego rzucać.
Chciałabym jednak rozbić coś poza samymi studiami i stąd moje pytanie, czy sm mogłyby być pomocne w razie chęci pracowania w dyplomacji (przy ukończeniu prawa oczywiście).


Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Akurat kończąc filologię hiszpańską wcale nie musi być tłumaczem może pracować w różnych międzynarodowych korporacjach gdzie mogłaby mieć styczność np. z takim językiem hiszpańskim.

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

Co do tematu autorko to na twoim miejscu jednak wybrałbym 3 opcję czyli ukończenie prawa i w między czasie uczenie się języka na własną rękę, bo studia filologiczne do łatwych nie należą, nauki również jest tam sporo a co dopiero łączenie ich z prawem.
Dziękuję za odpowiedź
Szczerze mówiąc mysleć o połączeniu iber z prawem zaczęłam myśleć pod wpływem wizażu Widziałam ostatnio sporo opinii, że kierunków politechnicznych rad nie da się połączyć z filo, ale że prawo to spokojnie


Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Osobiście na twoim miejscu nie pchałbym się na filologię, skupiłbym się raczej na zdobywaniu doświadczenia w jakiejś kancelarii, języka możesz nauczyć się na kursie.
Filologia to nie tylko język i historia, która cię zaciekawiła, a także gramatyka opisowa, zapewne łacina na hiszpańskiej się znajdzie.
Wątpię, czy ktoś mnie przyjmie teraz do kancelarii... Zwykle wymagają ukończenia chociaż 3 roku
No ale zdaję sobie sprawę, że filo to nie kurs językowy. Mam koleżanki na filo i wiem, że jest tam sporo przedmiotów związanych nie stricte z samym językiem
Blue101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 11:25   #10
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Prawo + filologia iberyjska/stosunki międzynarodowe?

Cytat:
Napisane przez Blue101 Pokaż wiadomość
Ale ja będę znała prawo Napisałam przecież, że studiuję prawo i nie zamierzam tego rzucać.
Chciałabym jednak rozbić coś poza samymi studiami i stąd moje pytanie, czy sm mogłyby być pomocne w razie chęci pracowania w dyplomacji (przy ukończeniu prawa oczywiście).
Tak, SM może być pomocne, ale nie musi, znam ludzi po politologii, ekonomii, historii, prawie czy różnych filologiach. Po bezpieczeństwie chyba nikogo, bo to jednak w miarę nowy twór. Jeśli na serio chcesz pracować w dyplomacji - stawiaj przede wszystkim na języki, bo potrzebna jest udokumentowana znajomość m.in. 2 na m.in. C1, więc trochę pracy trzeba w nie włożyć.

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Do dyplomacji musisz świetnie znać co najmniej 2 języki, zdać bardzo trudne egzaminy aplikacyjne i... znać prawo. Studiowanie SM nie spowoduje, że drzwi urzędów w Brukseli staną przed tobą otworem - zbyt wielu naiwnych ludzi już się na to nabrało.
Wybrane gałęzie prawa, z tym akurat mogę się zgodzić
Nad Brukselą długo by można debatować, ale jeśli chce się pracować w ESDZ, to i tak trzeba mieć doświadczenie z krajowej dyplomacji, więc błędne koło się zamyka Pomijam już nabory na specjalistyczne stanowiska z wielu różnych dziedzin.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 13:49   #11
201805170915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 491
Dot.: Prawo + filologia iberyjska/stosunki międzynarodowe?

Cytat:
Napisane przez Blue101 Pokaż wiadomość
Hej Studiuję prawo dziennie w jednym z większych polskich miast. Jestem na II roku. Byłam naiwna idąc na te studia, miałam o nich zdecydowanie inne wyobrażenie. Inne marzenia, inne sentymenty i w ogóle wszystko inne. Z uporem jednak postanowiłam zostać na tych studiach, nie widząc innej alternatywy dla siebie.
Teraz jednak rozpaczliwe pragnę zmian i dlatego chcę podjąć drugie studia. Chcę się uczyć o czymś, co interesuje mnie bardziej niż na tyle, aby odbębnić i dostać z tego 3.
Rozważam trzy rozwiązania.
- filologie iberyjską
w tamte wakacje miałam okazję pobyć, pozwiedzac i ogólnie poczuć klimat Hiszpanii Zachwyciła mnie tamtejsza kultura język.... Sama z siebie zaczęłam wgłębiać się w historię i wypożyczyć książki o tym kraju. Mam wrażenie, że studia byłyby czystą przyjemnością.
- stosunki międzynarodowe, ew. europeistyka/bezpieczeństwo- przejrzałam plan tych studiów i przedmioty mi się zdecydowanie spodobały. Wydaje mi sie, że takie studia mogłyby mi pomóc w przyszłości, gdybym chciała pracować np. w dyplomacji. Tu pewnie łatwiej by było kombinować z przenosinami do grup itp.
- opcja trzecia to siąść na czterech literach i przestać kombinować, uczyć się języków w domu i dać sobie spokój ze wszystkim.

Co myslicie? Baardzo dziękuję wszystkim za opinie i ewentualne rady
hm, no nie zawsze tak jest
myślę, że filologia w Twoim przypadku, to tak średnio, lepiej by było wybrać kurs...

Urodziny, myślisz trochę od strony co z tego, że za hiszpański są niższe stawki niż inny język? ze względu na kasę byłabyś w stanie męczyć się z językiem, którego nie lubisz, bo jest lepiej opłacalny?
201805170915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-17, 16:51   #12
gallina1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 604
Dot.: Prawo + filologia iberyjska/stosunki międzynarodowe?

Czy wszystkim się wydaje, że po filologii musi się być albo tłumaczem, albo nauczycielem i koniec? :P iberystyka nie koniecznie musi być przyjemnością, trafisz na kiepskich wykładowców i się zrazisz, ALE: czemu by nie spróbować? Nie dowiesz się jak nie spróbujesz, potem mozesz zrobić np. prawniczy czy biznesowy hiszpański, kto wie, czy się nie przyda kiedyś
gallina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 17:18   #13
Urodziny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 398
Dot.: Prawo + filologia iberyjska/stosunki międzynarodowe?

Cytat:
Napisane przez skeleton_ Pokaż wiadomość

Urodziny, myślisz trochę od strony co z tego, że za hiszpański są niższe stawki niż inny język? ze względu na kasę byłabyś w stanie męczyć się z językiem, którego nie lubisz, bo jest lepiej opłacalny?

Nie męczyłabym się z językiem, bo stawki byłyby wyższe, ale przecież na podobnej zasadzie odradza się inne kierunki --> słabe zarobki itp.

Nie napisałam nigdzie, że po filologii można pracować tylko jako tłumacz. Napisałam, że ja chcąc nim zostać, nie wybrałabym hiszpańskiego. Wiem, że można wykonywać inne prace.
Urodziny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 00:58   #14
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Prawo + filologia iberyjska/stosunki międzynarodowe?

Jeśli chcesz pracować w dyplomacji, to dobrze opanowany język obcy przyda się na pewno bardziej niż magister ze stosunków, skoro będziesz miała już z prawa. A jednak kursy nie dają takiej wiedzy o języku jak filologia. SM niestety nie otwierają zbyt wielu drzwi. Już prędzej im się w tej dyplomacji przydasz jako prawnik.

No i jest jeszcze kwestia przyjemności studiowania. Akurat znam całkiem sporą grupkę studentów iberystyki i oni akurat swoim kierunkiem są zachwyceni. Choć trochę roboty jest, zarzucają ich tam tonami tekstów, ale jednak jak się lubi Hiszpanów, Hiszpanię i język hiszpański, przebywanie w takim środowisku po prostu sprawia przyjemność. Znam też kilku studentów i absolwentów SM i tu niestety reakcje nie są tak entuzjastyczne. Niektórzy twierdzą, że były interesujące, inni, że to tylko fajnie brzmiało z nazwy. Ale w dyplomacji nikt nie pracuje... głównie marketing, bo tam ich chcieli.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 01:09   #15
DziadkaKalesony
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 153
Dot.: Prawo + filologia iberyjska/stosunki międzynarodowe?

Co do aplikacji dyplomatyczno- kons., język hiszpański jest jednym z najczęściej wybieranych obok angielskiego, co niestety zmniejsza szanse na przyjęcie.
Do aplikacji nie potrzebujesz studiów z SM/dyplomacji, choć to dużo daje, ponieważ wtedy test zdajesz bez problemu i zostaje rozmowa i test psychologiczny (najtrudniejsza część).
Na teście jest dużo pytań z wiedzy jaką zdobędziesz na prawie + wiedza ogólna z dziedziny historii i polityki. Nie ma sensu, abyś szła na SM. Lepiej postaw na filologie. Połączenie prawa i języków zawsze będzie w cenie.

Aha, i do dyplomacji dwa języki na poziomie biegłym to minimum.

Edytowane przez DziadkaKalesony
Czas edycji: 2015-06-18 o 01:12
DziadkaKalesony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 10:08   #16
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Prawo + filologia iberyjska/stosunki międzynarodowe?

Cytat:
Napisane przez DziadkaKalesony Pokaż wiadomość
Co do aplikacji dyplomatyczno- kons., język hiszpański jest jednym z najczęściej wybieranych obok angielskiego, co niestety zmniejsza szanse na przyjęcie.
(...)

Aha, i do dyplomacji dwa języki na poziomie biegłym to minimum.
Obecnie nie ma już profilowania na aplikacji, więc nie rozumiem czemu osoba z j. hiszpańskim ma mieć niby mniejsze szanse, moim zdaniem wnioski wysnute z palca, szczególnie jeśli pomyślnie przejdzie testy Angielski jest językiem obowiązkowym, bez jego znajomości nie ma nawet co się fatygować i składać dokumentów.

Poziom biegły = c2, wymagane są języki na min. c1.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 11:42   #17
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Prawo + filologia iberyjska/stosunki międzynarodowe?

No to akurat, angielskiego i tak się pewnie uczy jak wszyscy, to się będzie uczyć dalej, a do tego dojdzie biegły hiszpański. Tak swoją drogą hiszpański to moim zdaniem dobry język, właśnie dlatego, że popularny. Weźcie pod uwagę, że nie przydaje się tylko w Hiszpanii, ale i choćby w całej Ameryce Łacińskiej.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 11:57   #18
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Prawo + filologia iberyjska/stosunki międzynarodowe?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
No to akurat, angielskiego i tak się pewnie uczy jak wszyscy, to się będzie uczyć dalej, a do tego dojdzie biegły hiszpański. Tak swoją drogą hiszpański to moim zdaniem dobry język, właśnie dlatego, że popularny. Weźcie pod uwagę, że nie przydaje się tylko w Hiszpanii, ale i choćby w całej Ameryce Łacińskiej.
Niekoniecznie, mój kolega biegle mówił po niemiecku i o wiele lepiej po francusku niż angielsku, więc to nie jest żadna norma i tylko dlatego przypominam, że angielski jest obowiązkowy Patrząc pod kątem tylko naborów na dane stanowiska, widzę jeszcze inny plus hiszpańskiego niż geografię: jest zarówno językiem unijnym jak i ONZ, co ma jednak duuży plus Niemniej, jeśli autorka faktycznie myśli w dalszej perspektywie o dyplomacji, postawiłabym na francuski: język unijny, ONZ a do tego wymagany jest przy dużej liczbie naborów do organizacji narodowych.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 13:23   #19
DziadkaKalesony
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 153
Dot.: Prawo + filologia iberyjska/stosunki międzynarodowe?

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Obecnie nie ma już profilowania na aplikacji, więc nie rozumiem czemu osoba z j. hiszpańskim ma mieć niby mniejsze szanse, moim zdaniem wnioski wysnute z palca, szczególnie jeśli pomyślnie przejdzie testy Angielski jest językiem obowiązkowym, bez jego znajomości nie ma nawet co się fatygować i składać dokumentów.

Poziom biegły = c2, wymagane są języki na min. c1.
Ponieważ bardziej liczy się na osoby z "niszowym" językiem. Na 20 osób jakie przyjmą nie potrzebują 15 z hiszpańskim, 3 z niemieckim i 2 z francuskim. Po testach pisemnych jest też rozmowa i nawet jeśli przejdzie testy pisemne pomyślnie to mogą stwierdzić, że nie spełnia oczekiwań (co miało miejsce np. podczas ostatniego naboru).
PS. Spoko. Wiem, że C1. Znam zasady W tym wypadku nie chodziło mi już o aplikację, a ogólnie pracę w dyplomacji, że dwa języki to minimum.

I zgadzam się co do francuskiego. Jeśli myślałabyś o pracy w instytucjach europejskich to francuski jest baaardzo dużym atutem.
DziadkaKalesony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-18, 14:08   #20
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Prawo + filologia iberyjska/stosunki międzynarodowe?

Cytat:
Napisane przez DziadkaKalesony Pokaż wiadomość
Ponieważ bardziej liczy się na osoby z "niszowym" językiem. Na 20 osób jakie przyjmą nie potrzebują 15 z hiszpańskim, 3 z niemieckim i 2 z francuskim. Po testach pisemnych jest też rozmowa i nawet jeśli przejdzie testy pisemne pomyślnie to mogą stwierdzić, że nie spełnia oczekiwań (co miało miejsce np. podczas ostatniego naboru).
PS. Spoko. Wiem, że C1. Znam zasady W tym wypadku nie chodziło mi już o aplikację, a ogólnie pracę w dyplomacji, że dwa języki to minimum.

I zgadzam się co do francuskiego. Jeśli myślałabyś o pracy w instytucjach europejskich to francuski jest baaardzo dużym atutem.
Mówiąc o testach miałam na myśli całość egzaminu, sorki. Wiedziałam, że rodzaj języka jest ważny, ale nie sądziłam, że może mieć aż tak decydujący wpływ i że może się zdarzyć taka sytuacja, że osoby mają tyle samo pkt z całości i decyduje rzadkość języka. Ostatni nabór i tak jakoś długo trwał, więc myślę, że to może być tylko jakiś rodzaj usprawiedliwienia Poza tym jednak przed komisją staje każdy, kto zdobędzie min. 60%, więc może jednak nie do końca język był decydującym czynnikiem?
Rozumiem, że szuka się wyspecjalizowanych osób, z drugiej strony terytorialne departamenty pozaeuropejskie są mało liczebne i nie ma wprost zależności, że znając np. chiński będzie się pracowało na chińskim desku. A uzupełnienie o poziomie języka wynikała po części z sytuacji na forum, gdzie już nie raz się spotkałam z sytuacją, że ktoś z b2 uważa swoją znajomość danego języka za biegły, tak więc przepraszam, trochę się rozpędziłam

Tak więc autorko - języki, języki i jeszcze raz języki
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 14:38   #21
Blue101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 11
Dot.: Prawo + filologia iberyjska/stosunki międzynarodowe?

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi Bardzo mi pomogliście, zwłaszcza że macie bardziej praktyczne podejście doświadczenie z dyplomacją niż ja ze swoją wiedzę z Internetów
Złoże papiery na tę filologię jednak, spróbuję chociaż, ewentualnie - tfu tfu oby nie - rzucę to, zostanę przy prawie i będę samodzielnie prawo nad hiszpańskim.

Cytat:
Napisane przez DziadkaKalesony Pokaż wiadomość
Co do aplikacji dyplomatyczno- kons., język hiszpański jest jednym z najczęściej wybieranych obok angielskiego, co niestety zmniejsza szanse na przyjęcie.
Do aplikacji nie potrzebujesz studiów z SM/dyplomacji, choć to dużo daje, ponieważ wtedy test zdajesz bez problemu i zostaje rozmowa i test psychologiczny (najtrudniejsza część).
Na teście jest dużo pytań z wiedzy jaką zdobędziesz na prawie + wiedza ogólna z dziedziny historii i polityki. Nie ma sensu, abyś szła na SM. Lepiej postaw na filologie. Połączenie prawa i języków zawsze będzie w cenie.

Aha, i do dyplomacji dwa języki na poziomie biegłym to minimum.
Czyli SM teoretycznie daje coś w próbie dostania się na aplikacje?W sensie, że materiał na teście pokrywa się z materiałem omawianych na tych studiach? Bo już się nieco pogubiłam
Blue101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 14:48   #22
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Prawo + filologia iberyjska/stosunki międzynarodowe?

Cytat:
Napisane przez Blue101 Pokaż wiadomość
Czyli SM teoretycznie daje coś w próbie dostania się na aplikacje?W sensie, że materiał na teście pokrywa się z materiałem omawianych na tych studiach? Bo już się nieco pogubiłam
Tak, przedmioty na sm pokrywają się w większości z zakresem tematycznym zagadnień na aplikację np., historia sm, prawo dyplomatyczne czy organizacje. Niemniej ostatnio zamiast teorii ze studiów, pojawiają się pytania o bieżącą sytuację polityczno-gospodarczą na świecie, a takie rzeczy trzeba uzupełniać samemu, wiadomo Niedawno akurat rozpoczął się nabór na aplikację, na stronie msz możesz sobie poczytać
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-18 15:48:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:21.