Luteina Medica 25 complex - pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-16, 07:51   #1
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575

Luteina Medica 25 complex - pytanie


Hej.
Chciałam kupić suplement z sensowną dawką luteiny i znalazłam coś takiego:
Ma sporą dawkę luteiny i zeaksantyny, ale nie mogę znaleźć jakichkolwiek opinii i to co mnie dodatkowo p0ruszyło do podejrzeń to fakt, że na stronie producenta nie ma tego produktu (w ogóle na stronie producenta nie ma prawie nic).
Brała to któraś z Was? Cena jest korzystna w stosunku do dawki dlatego wolę sie upewnić, zanim przerzucę się na prawie 3 x droższą np. Luteinę olimpu.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-06-16 o 07:52
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 10:10   #2
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Luteina Medica 25 complex - pytanie

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Hej.
Chciałam kupić suplement z sensowną dawką luteiny i znalazłam coś takiego:
Ma sporą dawkę luteiny i zeaksantyny, ale nie mogę znaleźć jakichkolwiek opinii i to co mnie dodatkowo p0ruszyło do podejrzeń to fakt, że na stronie producenta nie ma tego produktu (w ogóle na stronie producenta nie ma prawie nic).
Brała to któraś z Was? Cena jest korzystna w stosunku do dawki dlatego wolę sie upewnić, zanim przerzucę się na prawie 3 x droższą np. Luteinę olimpu.
Może zacznijmy od tego , że pod nazwą luteina występuje zarówno nazywany tak potocznie progesteron
a także to co jest w opakowaniu , które przedstawiasz czyli barwnik E161 b, który ma według producentów dobre działanie na wzrok.

Ten barwnik jest wytwarzany z rośliny aksamitka wyniosła.
Do tego ma dołożone różne witaminy i pod nazwą Luteina Medica compleks jest sprzedawany za ok 12 zł.

Specyfik Olimpu ma też ten barwnik w podobnej ilości i dodatkowo jeszcze inne witaminy i pierwiastki. I jest jak piszesz znacznie droższy.
Pewnie dlatego, że firma znana.

Firma , której opakowanie przedstawiasz jest młoda na rynku i ten produkt jest nowy.
W jakiejś ulotce widziałam to jako "nowość".

Zawartość barwnika /luteiny/ mają podobną.
I skuteczność też podobną.

Jako, że są to oba produkty z roślin z domieszką syntetycznych witamin i pierwiastków to nie ma sensu jeśli Ci chodzi o luteinę kupować droższego.
No chyba , że dodatkowo interesuje Cię przyjmowanie pierwiastków Będących w preparacie z Olimp.

Tylko uważaj , czy nie bierzesz jeszcze jakichś innych preparatów i dzienna dopuszczalna dawka będzie przekroczona.

Bo w tym który pokazujesz zawartość pozostałych witamin to 50% dziennego dopuszczalnego zapotrzebowania organizmu.

W stanie naturalnym barwnik luteina oprócz w roślinach występuje w żółtku jaja i komórkach tłuszczowych.
Proponuję co jakiś czas jajeczko na miękko na śniadanie i będzie korzystniej dla organizmu i taniej. i oczywiście smaczniej a przy okazji białko dostajesz.

Edytowane przez grubella
Czas edycji: 2014-06-16 o 10:15
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 11:57   #3
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Luteina Medica 25 complex - pytanie

Właśnie strasznie wkurza mnie dokładanie do wszystkiego witamin, chcę suplement z luteiną, ale wszystko ma kurczę jakieś dodatkowe witaminy i tak z prawie każdym suplementem! Niesamowicie mnie to irytuje. Wiem, że luteina jako karotenoid to co innego niż luteina - progesteron (choć kiedyś myślałam że to to samo, jeszcze w liceum i miałam nadzieję, że urosną przez to piersi od tych preparatów na oczy, hehe ). Najbardziej wzbudza moje podejrzenia to, że nie ma tego preparatu na stronie firmy która to produkuje. Pół biedy te witaminy niepotrzebnie napchane.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 12:17   #4
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Luteina Medica 25 complex - pytanie

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Właśnie strasznie wkurza mnie dokładanie do wszystkiego witamin, chcę suplement z luteiną, ale wszystko ma kurczę jakieś dodatkowe witaminy i tak z prawie każdym suplementem! Niesamowicie mnie to irytuje. Wiem, że luteina jako karotenoid to co innego niż luteina - progesteron (choć kiedyś myślałam że to to samo, jeszcze w liceum i miałam nadzieję, że urosną przez to piersi od tych preparatów na oczy, hehe ). Najbardziej wzbudza moje podejrzenia to, że nie ma tego preparatu na stronie firmy która to produkuje. Pół biedy te witaminy niepotrzebnie napchane.
Ja wiem , że Ty wiesz , że są 2 luteiny.
Napisałam aby ktoś czytający nie myślał, że chcesz brać progesteron bo chcesz być albo jesteś w ciąży i musisz z zaleceń medycznych a skutki uboczne jego stosowania są czasem bardzo szkodliwe dla organizmu.
Lub aby sam nie zaczął brać progesteronu na problemy ze wzrokiem albo komuś zalecał bo tak pisało na wizażu

Ja raczej nie wierzę w pozytywne działanie preparatu, który pokazujesz. I producenci też chyba nie wierzą.
Dlatego prawdopodobnie dodają po to tych witamin aby nie być posądzeni o nieuczciwość, że w sumie za niemałe pieniądze sprzedają barwnik spożywczy. No i żeby był sprzedawany w aptekach to musi jakąś tam zawartość witamin i minerałów mieć.

Można by się zainteresować zakupem tego barwnika w czystym składniku w miejscu gdzie zaopatrują się w niego zakłady spożywcze barwiące swoje wyroby.
Nie wiem, być może jest to ten pomarańczowy czy żółty barwnik spożywczy , który można kupić w supermarketach. I sobie podjadać w odpowiedniej ilości.
Ale to tylko moje niesprawdzone przypuszczenia.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 12:28   #5
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Luteina Medica 25 complex - pytanie

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Ja wiem , że Ty wiesz , że są 2 luteiny.
Napisałam aby ktoś czytający nie myślał, że chcesz brać progesteron bo chcesz być albo jesteś w ciąży i musisz z zaleceń medycznych a skutki uboczne jego stosowania są czasem bardzo szkodliwe dla organizmu.
Lub aby sam nie zaczął brać progesteronu na problemy ze wzrokiem albo komuś zalecał bo tak pisało na wizażu

Ja raczej nie wierzę w pozytywne działanie preparatu, który pokazujesz. I producenci też chyba nie wierzą.
Dlatego prawdopodobnie dodają po to tych witamin aby nie być posądzeni o nieuczciwość, że w sumie za niemałe pieniądze sprzedają barwnik spożywczy. No i żeby był sprzedawany w aptekach to musi jakąś tam zawartość witamin i minerałów mieć.

Można by się zainteresować zakupem tego barwnika w czystym składniku w miejscu gdzie zaopatrują się w niego zakłady spożywcze barwiące swoje wyroby.
Nie wiem, być może jest to ten pomarańczowy czy żółty barwnik spożywczy , który można kupić w supermarketach. I sobie podjadać w odpowiedniej ilości.
Ale to tylko moje niesprawdzone przypuszczenia.
Samo działanie luteiny na wzrok, skórę czy prewencję nowotworów zostało naukowo potwierdzone. Jednak jakość luteiny z tego suplementu budzi moje wątpliwości. Zamawianie samej luteiny mija się z celem bo działa ona synergicznie z zeaksantyną właśnie. Stąd szukam kogoś kto może wie coś więcej o tym preparacie . O samej luteinie napiszę w przyszłości, myślę, że całkiem niedalekiej, na moim blogu - widzę, że regularnie go czytasz co jest bardzo motywujące.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 12:41   #6
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Luteina Medica 25 complex - pytanie

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Samo działanie luteiny na wzrok, skórę czy prewencję nowotworów zostało naukowo potwierdzone. Jednak jakość luteiny z tego suplementu budzi moje wątpliwości. Zamawianie samej luteiny mija się z celem bo działa ona synergicznie z zeaksantyną właśnie. Stąd szukam kogoś kto może wie coś więcej o tym preparacie . O samej luteinie napiszę w przyszłości, myślę, że całkiem niedalekiej, na moim blogu - widzę, że regularnie go czytasz co jest bardzo motywujące.
Więcej o tym preparacie wie pewnie jedynie jego twórca i może producent, główny technolog.

A nie lepiej korzystać z naturalnych źródeł luteiny i zeaksantyny?
Ciemnozielone warzywa mają jej najwięcej.
Polecam seler naciowy, jarmuż, brokuły. A także inne także żółte i czerwone warzywa i owoce. Jagody i borówki.
Po co faszerować się może nie całkiem sztucznymi ale kontrowersyjnymi.
Bo jeszcze nie zbadano do końca jaka ilość E 161b jest szkodliwa dla człowieka.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 13:10   #7
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Luteina Medica 25 complex - pytanie

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Więcej o tym preparacie wie pewnie jedynie jego twórca i może producent, główny technolog.

A nie lepiej korzystać z naturalnych źródeł luteiny i zeaksantyny?
Ciemnozielone warzywa mają jej najwięcej.
Polecam seler naciowy, jarmuż, brokuły. A także inne także żółte i czerwone warzywa i owoce. Jagody i borówki.
Po co faszerować się może nie całkiem sztucznymi ale kontrowersyjnymi.
Bo jeszcze nie zbadano do końca jaka ilość E 161b jest szkodliwa dla człowieka.
Luteina raczej nie jest szkodliwa w takich dawkach jakie są w suplementach, musiała by to być dawka na kg masy ciała, a nie dawka na dobę, albo coś koło tego . Zastanawiałam się nad jedzeniem ale nie dam rady zjeść codziennie tyle tego.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-17, 20:02   #8
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Luteina Medica 25 complex - pytanie

Zamówiłam jedno opakowanie za 11 zł.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-17 21:02:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:05.