Prośba o sprawdzenie i ewentualną poprawę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-15, 16:43   #1
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Unhappy

Prośba o sprawdzenie i ewentualną poprawę


Muszę napisać speaking - inaczej - muszę przygotować się do speakingu. A, że z angielskiego jestem noga - podpis chyba niestety ulegnie zmianie :/ - bardzo proszę o pomoc w moich wypocinach. Chciałabym dobrze się go nauczyć, ale w poprawnej formie, a brak mi kogoś, kto mógłby na niego zerknąć. Z góry bardzo dziękuje

Temat : Wraz z kolegą chcecie napisać scenariusz filmu sensacyjnego. Wymyślacie głównego bohatera. Poniżej podane są cztery kwestie, które musisz omówić w rozmowie z egzaminującym :
-wiek, płeć, narodowość
-wygląd
-charakter
-z kim będzie musiał się zmierzyć

My main charakter will be a man. He will be 25 and he will be from Sweden, but he will live in Italy. His name will be Mark.

Marc has blue eyes, black hair and small mouth. He is muscular and he has a plaits. All women in Italy love him.

He is honest and helpfull - he is help everybody, who want to help. But he is conceited - he think that he is the best in the wordl.

He will figth to very dangerous girl - ske will can fly, so my charakter will have a problem to win the figtl. She has big wings and she is very strong, but Marc win the fight.

_________________________ _________________________ _

Pytaniem, które może zadać egzaminator jest pytanie, o hobby mojego bohatera :

Marc likes play tennis - when he was child he was winning all matches.

Błagam o pomoc To jest tak beznadziejne, że zastanawiam się czy zdam tę ustną maturę
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 17:23   #2
mindiar
Raczkowanie
 
Avatar mindiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 306
Dot.: Prośba o sprawdzenie i ewentualną poprawę

Piszesz jakby to bylo przypuszczenie i jeszcze nie zdecydowalas, kim on bedzie. Skoro masz opis w glowie,to juz jakby zapadla dezycje ze bedzie taki i taki.
Postaram sie to nieco zmienic, nie twierdze,ze na 100% poprawnie,ale mysle,ze lepiej.

Main character which I choosen is Marc, he's a man. He is 25 and and he come from Sweden but currently lives in Italy.

Marc has a blue eyes, long black hair and wearing plaits, mouth are small and he hasn't any special features. He's body is muscular.Women in Italy think that he is very handsome and most of them is in love with him.

He is geniune honest and helpfull - he helps to everybody, who need a help. Is a one minus about personality of this man- he is conceited - thinks that he is the best in the world.

He's gonna figth with very dangerous girl - ske(nie wiem co to?) can fly, so my charakter have a problem to win the fight. She has a big wings and her forte (mocna strona)is strenght, but Marc is going to win this fight.

Staralan sie zmniejszyc ilosc ( hi is,he has) mam nadzieje,ze lepiej brzmi Oczywiscie bledy moga byc:P
__________________
Far away ... !

Edytowane przez mindiar
Czas edycji: 2011-12-15 o 17:47 Powód: poprawilam 2 literowki.
mindiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 17:37   #3
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Prośba o sprawdzenie i ewentualną poprawę

Dziękuje, dziękuje, dziękuje!
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 18:59   #4
kiiko
Zakorzenienie
 
Avatar kiiko
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 6 254
Dot.: Prośba o sprawdzenie i ewentualną poprawę

Jakieś małe błedy są, więc troszke poprawie

[Podejrzewam,(edit: już widzę, że na mature ) że to na mature lub podobny egzamin - zadanie to negocjowanie, więc najlepiej dodać formułki sugerujące negocjacje, np. In my opinion]
I my opinion the main character could be a man, whose name's Mark. I have already made up this person. ( to zdanie pozwoli Ci mówić o bohaterze w czasie present simple, bez żadnego 'would have' itd..) He is 25 and he came from Sweden but currently lives in Italy.

Marc has got blue eyes, long black hair and small lips. He hasn't any special features in fact, but is definitely muscular. Women in Italy think that he is very handsome and most of them are in love with him.

He is honest and helpfull - he helps everyone, who needs it. There is only one minus about personality of this man- he is conceited (egoistic, selfish?) - he thinks that he is the best in the world.

He's gonna figth with very dangerous girl - she can fly, because she has got big wings, so my character probably would have problems to win the fight, but in the end he will win of course.


Jeśli chodzi o pytanie nauczyciela:
Marc likes to play tennis - when he was a child he used to win all matches.


Wydaje mi się, że jest ok, aczkolwiek nie dam sobie nic uciąć

Edytowane przez kiiko
Czas edycji: 2011-12-15 o 20:12
kiiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 19:39   #5
NataliaZBruklinu
Rozeznanie
 
Avatar NataliaZBruklinu
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 653
Dot.: Prośba o sprawdzenie i ewentualną poprawę

Nie chciałabym zakładac nowego wątku i zasmiecac forum, więc mogę podpiąc się tutaj?

Miałam kiedyś jakieś podstawy podstaw z niemieckiego. A teraz muszę wysłac króciutką wiadomośc do znajomej i chcę by miało to ręce i nogi...

Hallo Nicole!
Vielen dank fur Deine Geburtstagkarte - es ist schön.... (to miło, że pamiętałaś)
Finn ist bereist große und schön junge.
Gruß
E.


Chciałam żeby to mniej więcej było tak:
Czesc Nicole, bardzo dziekuje za Twoja karte urodzinową - to milo ze pamietałas.
Finn jest juz duzym i ładnym chłopcem.
pozdrowienia,
E.
__________________
"Ludzi można podzielić na dwa rodzaje -
tych, którzy są wytworem świata, w którym żyją,
i tych którzy są wytworem samych siebie,
którzy choć świata nie zmienili, nie dali się zmienić światu.
Oni chodzą po świecie a nie świat po nich."
/E. Stachura/

NataliaZBruklinu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 20:08   #6
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: Prośba o sprawdzenie i ewentualną poprawę

Cytat:
Napisane przez mindiar Pokaż wiadomość
Main character which I choosen chose is Marc, he's a man. He is 25 and and he comes from Sweden but currently lives in Italy.

Marc has a < zadnego a przed liczba mnoga! blue eyes, long black hair and he's wearing plaits, mouth are small his lips are small / his face is small (nie wiem o co Ci chodzi) and he hasn't any special features. He's - HIS, a nie he is... body is muscular. Women in Italy think that he is very handsome and most of them is are in love with him.

He is geniune, honest and helpfull - he helps to < bez 'to' everybody, who needs a < zadnego a! help. Is a jak już to "There isone minus about inpersonality of this man- he is conceited - thinks that he is the best in the world.

He's gonna figth with very dangerous girl - ske(nie wiem co to?) she can fly, so my character have has a problem to win the fight. She has a zadnego a przed mnoga, po raz kolejny! big wings and her forte (mocna strona)is strenght, but Marc is going to win this fight.

Staralan sie zmniejszyc ilosc ( hi is,he has) mam nadzieje,ze lepiej brzmi Oczywiscie bledy moga byc:P
sorry, to na syzbko. nie zabieraj się za poprawianie innych, jeśli tego nie potrafisz...
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 20:26   #7
Katiusia
Zakorzenienie
 
Avatar Katiusia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 722
Dot.: Prośba o sprawdzenie i ewentualną poprawę

Dziewczyny a ja mam taką błahostkę, ale mam totalne zaćmienie w głowie! Pomóżcie chciałam napisać że: On teraz pracuje w Krakowie (w sensie że powiedzmy zaczął miesiąc temu pracować, wcześniej pracował gdzie indziej i nie wiadomo ile w tym Krakowie będzie pracować jeszcze )( works czy is working?) i drugie z serii banalnych: Ja pracuję i uczę się. ( tu ta sama kwestia, czy PS czy PC?).

Aż mi głupio pytać, ale mam nadzieję, ze ktoś odpowie
__________________
Jedyna droga do przemian to przestać bać się wyzwań.
Katiusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-15, 20:39   #8
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Prośba o sprawdzenie i ewentualną poprawę

currently he works in krk and we / I dont know how long he will be here.
It is not known - forma bezosobowa tez jest dobra

I am working and studying at the same time

uprzedzam, ze ja sie nie znam na czasach i nazwach. pisze tak, jak mowie
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 20:45   #9
Katiusia
Zakorzenienie
 
Avatar Katiusia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 722
Dot.: Prośba o sprawdzenie i ewentualną poprawę

katakumba- dziękuję bardzo
__________________
Jedyna droga do przemian to przestać bać się wyzwań.
Katiusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 21:38   #10
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: Prośba o sprawdzenie i ewentualną poprawę

Cytat:
Napisane przez Katiusia Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja mam taką błahostkę, ale mam totalne zaćmienie w głowie! Pomóżcie chciałam napisać że: On teraz pracuje w Krakowie (w sensie że powiedzmy zaczął miesiąc temu pracować, wcześniej pracował gdzie indziej i nie wiadomo ile w tym Krakowie będzie pracować jeszcze )( works czy is working?) i drugie z serii banalnych: Ja pracuję i uczę się. ( tu ta sama kwestia, czy PS czy PC?).

Aż mi głupio pytać, ale mam nadzieję, ze ktoś odpowie
jeśli zaczął miesiac temu to He has been working in Krakow since last month.
I work and study.
to tak samo jak nie mówi sie "i'm going to school" jako chodzę do szokły - bo to ciagła czynność... tak samo jak praca i nauka. chyba że podasz cały kontekst, bo to może zmienić postać rzeczy.
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 09:05   #11
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Prośba o sprawdzenie i ewentualną poprawę

Cytat:
Napisane przez _stardust Pokaż wiadomość
jeśli zaczął miesiac temu to He has been working in Krakow since last month.
I work and study.
to tak samo jak nie mówi sie "i'm going to school" jako chodzę do szokły - bo to ciagła czynność... tak samo jak praca i nauka. chyba że podasz cały kontekst, bo to może zmienić postać rzeczy.
mozliwe, zasad jako takich nie pamietam. ale rozmawiam wlasnie z chlopem i mowi mi ze twoja wersja jest poprawniejsza hats off
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-16, 09:51   #12
Laurelindorenan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 522
Dot.: Prośba o sprawdzenie i ewentualną poprawę

Cytat:
Napisane przez kiiko Pokaż wiadomość
I my opinion the main character could be a man, whose name's Mark. I have already made up this person. He is 25 and he came from Sweden but currently lives in Italy.

Marc has got blue eyes, long black hair and small lips. He hasn't got any special features, but is definitely muscular. Women in Italy think that he is very handsome and most of them are in love with him.

He is honest and helpful - he helps everyone who needs it. There is only one minus about the personality of this man- he is conceited and selfish - he thinks that he is the best in the world.

He's going to fight with a very dangerous girl - she can fly, because she has got big wings, so winning the fight will probably be difficult for my character, but in the end he will win of course.


Jeszcze parę drobiazgów ode mnie - powyżej w cytacie wersja poprawiona Brak kilku przedimków, no i "helpful" zawsze przez jedno l, tak jak inne przymiotniki zakończone na "-ful". Radziłabym unikać form typu "gonna", bo są trochę zbyt nieoficjalne. Forma "hasn't" bez "got" jest uznawana za przestarzałą - albo "hasn't got", albo "doesn't have".

Edytowane przez Laurelindorenan
Czas edycji: 2011-12-16 o 10:01
Laurelindorenan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 00:14   #13
mindiar
Raczkowanie
 
Avatar mindiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 306
Dot.: Prośba o sprawdzenie i ewentualną poprawę

@ stardust - napisalam,ze moga byc bledy i ze alfa i omega nie jestem, ale dobrze, ze Ty to zrobilas. Sądze,ze po mojej poprawie mimo bledow lepiej to wyglada. Straszna zawisc jest w Twoim poscie w stosunku do mnie, a to nawet w internecie nikomu nie poplaca Lay your hair down
"Gdzie te czasy, kiedy wizaz byl pelen kultury, az milo bylo sie zrelaksowac przegladajac działy"
__________________
Far away ... !

Edytowane przez mindiar
Czas edycji: 2011-12-19 o 00:25
mindiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 00:18   #14
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Prośba o sprawdzenie i ewentualną poprawę

Cytat:
Napisane przez NataliaZBruklinu Pokaż wiadomość
Nie chciałabym zakładac nowego wątku i zasmiecac forum, więc mogę podpiąc się tutaj?

Miałam kiedyś jakieś podstawy podstaw z niemieckiego. A teraz muszę wysłac króciutką wiadomośc do znajomej i chcę by miało to ręce i nogi...

Hallo Nicole!
Vielen dank fur Deine Geburtstagkarte - es ist schön.... (to miło, że pamiętałaś)
Finn ist bereist große und schön junge.
Gruß
E.


Chciałam żeby to mniej więcej było tak:
Czesc Nicole, bardzo dziekuje za Twoja karte urodzinową - to milo ze pamietałas.
Finn jest juz duzym i ładnym chłopcem.
pozdrowienia,
E.
Hallo Nicole!
Vielen Dank fur deine Geburtstagkarte - sehr angenehm, dass du erinnert hast.
Finn ist bereits ein großer und schöner Junge.
Gruß


myślę że jest dobrze
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 17:09   #15
NataliaZBruklinu
Rozeznanie
 
Avatar NataliaZBruklinu
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 653
Dot.: Prośba o sprawdzenie i ewentualną poprawę

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Hallo Nicole!
Vielen Dank fur deine Geburtstagkarte - sehr angenehm, dass du erinnert hast.
Finn ist bereits ein großer und schöner Junge.
Gruß


myślę że jest dobrze
Wielkie dzięki
__________________
"Ludzi można podzielić na dwa rodzaje -
tych, którzy są wytworem świata, w którym żyją,
i tych którzy są wytworem samych siebie,
którzy choć świata nie zmienili, nie dali się zmienić światu.
Oni chodzą po świecie a nie świat po nich."
/E. Stachura/

NataliaZBruklinu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 23:44   #16
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: Prośba o sprawdzenie i ewentualną poprawę

Cytat:
Napisane przez mindiar Pokaż wiadomość
@ stardust - napisalam,ze moga byc bledy i ze alfa i omega nie jestem, ale dobrze, ze Ty to zrobilas. Sądze,ze po mojej poprawie mimo bledow lepiej to wyglada. Straszna zawisc jest w Twoim poscie w stosunku do mnie, a to nawet w internecie nikomu nie poplaca Lay your hair down
"Gdzie te czasy, kiedy wizaz byl pelen kultury, az milo bylo sie zrelaksowac przegladajac działy"
po Twojej "poprawie" nie wygląda to lepiej, bo dalej jest pełne błędów, i jest tak samo bezsensowne jak pierwotny tekst. polecam sprawdzić co to zawisc, bo chyba strzeliłaś pierwszą negatywną cechą jaka przyszła Ci na myśl, a wszystko przez to, że raczyłam Cię poinformować, ze beznadziejnie poprawiłaś ten krótki tekst. fajnie, że miałaś dobre chęci, ale niestety takie odpowiedzi nie pomagają osobom, które oczekują gotowych i poprawnych odpowiedzi na swoje pytania.
kultury akurat mi nie brakuje, co Ty o tym myślisz jest mi bardzo wszystko jedno
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:26.