stawy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-13, 16:38   #1
Gajnikowska
Przyczajenie
 
Avatar Gajnikowska
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 13

stawy


Dziewczyny, od jakiegoś czasu bardzo bolą mnie kolana. Nie wiem czym jest to spowodowane. Mam lekką nadwagę, ale nigdy nie doskwierały mi tego typu dolegliwości. Jak myślicie, czy konieczna jest wizyta u ortopedy? Może jakieś specyfiki? Dieta? Dzięki za pomoc.
Gajnikowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 13:03   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: stawy

Schudnąć, ruszać się, pływać.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 16:14   #3
tasmanska
Raczkowanie
 
Avatar tasmanska
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 45
Dot.: stawy

Cytat:
Napisane przez Gajnikowska Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od jakiegoś czasu bardzo bolą mnie kolana. Nie wiem czym jest to spowodowane. Mam lekką nadwagę, ale nigdy nie doskwierały mi tego typu dolegliwości. Jak myślicie, czy konieczna jest wizyta u ortopedy? Może http://www.krzysztofwilczek.pl? Jakieś specyfiki? Dieta? Dzięki za pomoc.
Ja miałam podobny problem, skonsultowałam się z ortopedą i się okazało, że jest to spowodowane zbyt małą ilością ruchu (mam siedzącą pracę i nie uprawiam żednych sportów). Lekarz doradził mi regularny wysiłek fizyczny i po tym jak zaczęłam ćwiczyć na siłowni bóle szybko minęły. Więc wzmocnienie całego organizmu to dobry pomysł.

Edytowane przez tasmanska
Czas edycji: 2014-10-19 o 21:05
tasmanska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 17:25   #4
Maller
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 18
Dot.: stawy

Ja też mam problem ze stawami, miałam dużo kg do zrzucenia zostało mi jeszcze 5 i problem staje się coraz mniejszy. Niestety, ale każdy kilogram nadwagi to jest straszne dodatkowe obciążenie dla stawów. Ja intensywnie ćwiczę i dodatkowo biorę suplement z kolagenem (na stawy) i L-karnityną, która przyspiesza metabolizm. Zawzięłam się i jestem zadowolona
Maller jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 21:34   #5
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: stawy

Mnie bolały stawy z kolei od zbyt dużej ilości ruchu ( biegam na orbitreku codziennie), tak więc tak źle i tak niedobrze, trzeba wypośrodkować ja skróciłam czas treningów i pomogło, Ty może pospaceruj więcej, skorzystaj jeszcze z pogody i wsiądź na rower? Akurat co do pływania to dziwne, ale słyszałam, że żabka obciąża stawy kolanowe i u mnie akurat to się niestety sprawdza
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 14:38   #6
Weenecka
Przyczajenie
 
Avatar Weenecka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 15
Dot.: stawy

Pływanie obciąża stawy, tak mi powiedział lekarz. Zalecał raczej krótkie spacery i dietę, by zgubić zbędne kg. Przestałam nosić szpilki, zmieniłam dietę i zaczęłam suplementację kolagenem naturalnym. Znaczna poprawa nastąpiła po miesiącu.

Edytowane przez Kusum
Czas edycji: 2014-10-18 o 14:53 Powód: spam
Weenecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 10:17   #7
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: stawy

Ja miałam problem z biodrami po ciążach- tyłam po 30 kg. Miałam później kurację silnymi lekami (na te biodra), oczywiście schudłam po ciążach (jednak nie do stanu sprzed, gdzie potrafiłam ważyć 44 kg), ale i przestałam całkowicie nosić obcasy, za którymi i tak nie przepadam, ważę 53 kg przy 164 cm wzrostu i jakoś jest teraz ok. Tak samo pewnie nie możesz obciążać kolan, przede wszystkim prawidłowa waga, bo nogi "niosą" przecież całe ciało
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-30 11:17:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:18.