Wspólne mieszkanie (u faceta) - finanse - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-09, 18:49   #1
Dada81
Raczkowanie
 
Avatar Dada81
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 59

Wspólne mieszkanie (u faceta) - finanse


Witam wszystkich. Chcialabym prosic o rade.

Jestem ze starszym facetem, ktory obecnie mieszka w swoim domu (nadal splaca kredyt), razem z dwojka dzieci i ich opiekunka. Ja mam zamiar wprowadzic sie do niego za kilka miesiecy. Nigdy nie bylam w takiej sytuacji, z moim eks jedynie wynajmowalismy mieszkania i placilismy za wszystko (wynajem, rachunki, jedzenie) po polowie.

Czy powinnismy po prostu dzielic sie rachunkami, czy powinnam jeszcze dodatkowo placic mu ekstra, jako, ze odpadna mi koszty wynajmu?

Myslalam, aby moze zaproponowac dzielenie wszystkich rachunkow na pol, mimo, ze on utrzymuje 4 osoby a ja jestem jedna. Czy taka propozycja wydaje Wam sie fair?

Z gory dziekuje za Wasze opinie
Dada81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 18:55   #2
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Wspólne mieszkanie (u faceta) - finanse

Pomysł z rachunkami na pół bardzo dobry. Wyliczanie mu dzieci byłoby nie na miejscu moim zdaniem.
Uważam również, że nie powinnaś płacić czynszu, w końcu stanowicie związek, nie jesteście współlokatorami. Ostatnio nawet była burzliwa dyskusja na ten temat na wizażu. Jeśli dom jest tylko na niego to nie powinnaś się dokładać do spłaty kredytu, bo z jakiej racji niby, ewentualnie możesz dokupić sprzęt AGD, RTV jeśli czujesz, że chciałabyś mieć jakiś wkład w dom

Edytowane przez vouvray
Czas edycji: 2015-01-09 o 18:57
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 19:41   #3
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Wspólne mieszkanie (u faceta) - finanse

Zajrzyj tutaj, temat został niedawno w pełni przemaglowany:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=794786
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 21:10   #4
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Wspólne mieszkanie (u faceta) - finanse

Cytat:
Napisane przez Dada81 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Chcialabym prosic o rade.

Jestem ze starszym facetem, ktory obecnie mieszka w swoim domu (nadal splaca kredyt), razem z dwojka dzieci i ich opiekunka. Ja mam zamiar wprowadzic sie do niego za kilka miesiecy. Nigdy nie bylam w takiej sytuacji, z moim eks jedynie wynajmowalismy mieszkania i placilismy za wszystko (wynajem, rachunki, jedzenie) po polowie.

Czy powinnismy po prostu dzielic sie rachunkami, czy powinnam jeszcze dodatkowo placic mu ekstra, jako, ze odpadna mi koszty wynajmu?

Myslalam, aby moze zaproponowac dzielenie wszystkich rachunkow na pol, mimo, ze on utrzymuje 4 osoby a ja jestem jedna. Czy taka propozycja wydaje Wam sie fair?

Z gory dziekuje za Wasze opinie
A jaki układ finansowy teraz macie? Jesteście parą z osobnymi budżetami? Jak zamieszkacie razem to też będziecie mieli osobne finanse?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 22:09   #5
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Wspólne mieszkanie (u faceta) - finanse

opcje sa dwie

1. facet jest kasiasty, on placi za rachunki i za ciebie
2. dzielicie sie wydatkami na pol albo placisz czesc, on placi kredyt, dzieci i opiekunke
wszystko zalezy jaka relacja u was panuje i jakie ma pan zamiary
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 22:45   #6
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wspólne mieszkanie (u faceta) - finanse

Taka refleksja - jaki jest sens wprowadzenia się do faceta, z którym związek najwyraźniej jest tak luźny, że nie jest się w stanie samej pogadać z nim o kwestiach finansowych i szuka się odpowiedzi na wizażu.

Desperacja?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 09:00   #7
Dada81
Raczkowanie
 
Avatar Dada81
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 59
Dot.: Wspólne mieszkanie (u faceta) - finanse

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
A jaki układ finansowy teraz macie? Jesteście parą z osobnymi budżetami? Jak zamieszkacie razem to też będziecie mieli osobne finanse?
Tak, mamy osobne budzety i po zamieszkaniu razem tak pozostanie.

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Taka refleksja - jaki jest sens wprowadzenia się do faceta, z którym związek najwyraźniej jest tak luźny, że nie jest się w stanie samej pogadać z nim o kwestiach finansowych i szuka się odpowiedzi na wizażu.

Desperacja?
Oczywiscie, ze bedziemy o tym rozmawiac, chcialam jedynie sprawdzic, jak to jest praktykowane u innych.

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
opcje sa dwie

1. facet jest kasiasty, on placi za rachunki i za ciebie
2. dzielicie sie wydatkami na pol albo placisz czesc, on placi kredyt, dzieci i opiekunke
wszystko zalezy jaka relacja u was panuje i jakie ma pan zamiary
Nie, nie oczekiwalabym, aby placil wszystko za mnie, zle bym sie z tym czula.
Dada81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-10, 10:51   #8
mala19881
Zadomowienie
 
Avatar mala19881
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 636
GG do mala19881
Dot.: Wspólne mieszkanie (u faceta) - finanse

Ja tez wprowadzilam sie do mieszkania mojego narzeczonego, kredyt placi on sam, cala reszte rachunkow/oplat dzielimy na pol a jedzonko kupujemy na zmiane
__________________
20.07.2013
31.12.2014
18.06.2016
mala19881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 11:02   #9
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Wspólne mieszkanie (u faceta) - finanse

Cytat:
Napisane przez Dada81 Pokaż wiadomość
Tak, mamy osobne budzety i po zamieszkaniu razem tak pozostanie.
No to według mnie powinnaś płacić za swoje jedzenie i swoją część pozostałych opłat (czynsz, prąd, woda itp.). Jeśli jednak będziecie i tak wspólnie np. kupować jedzenie dla wszystkich domowników, to trudno będzie ustalić, kto ile i czego zjadł, więc będzie problem z rozliczeniem się.
Opcja, że Ty płacisz połowę opłat i połowę kosztów jedzenia jest łatwiejsza do wprowadzenia, ale zakłada, że już na starcie Ty płacisz też poniekąd za jedzenie, prąd, wodę itp. pozostałych domowników.

Cytat:
Oczywiscie, ze bedziemy o tym rozmawiac, chcialam jedynie sprawdzic, jak to jest praktykowane u innych.
O to, jak to jest praktykowane u innych, w pierwszym poście nie zapytałaś Wtedy mogłyby się wypowiedzieć tylko te osoby, które w ogóle mają w związku podział finansów
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 11:08   #10
Dada81
Raczkowanie
 
Avatar Dada81
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 59
Dot.: Wspólne mieszkanie (u faceta) - finanse

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
No to według mnie powinnaś płacić za swoje jedzenie i swoją część pozostałych opłat (czynsz, prąd, woda itp.). Jeśli jednak będziecie i tak wspólnie np. kupować jedzenie dla wszystkich domowników, to trudno będzie ustalić, kto ile i czego zjadł, więc będzie problem z rozliczeniem się.
Opcja, że Ty płacisz połowę opłat i połowę kosztów jedzenia jest łatwiejsza do wprowadzenia, ale zakłada, że już na starcie Ty płacisz też poniekąd za jedzenie, prąd, wodę itp. pozostałych domowników.



O to, jak to jest praktykowane u innych, w pierwszym poście nie zapytałaś Wtedy mogłyby się wypowiedzieć tylko te osoby, które w ogóle mają w związku podział finansów
Opinie wszystkich mile widziane
Dada81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 11:11   #11
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Wspólne mieszkanie (u faceta) - finanse

Cytat:
Napisane przez Dada81 Pokaż wiadomość
Opinie wszystkich mile widziane


U mnie w związku nie ma podziału finansów - partner placi za rachunki a ja w większości kupuje jedzenie, chemię do domu itp. Poza tym często płacimy na zmianę jesli np wychodzimy albo jestesmy na zakupach razem
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-10, 16:02   #12
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Wspólne mieszkanie (u faceta) - finanse

Z TŻ zrzucamy się na wspólne życie procentowo od dochodu, z tych pieniędzy płacimy za jedzenie i opłaty związane z mieszkaniem. Swoje odrębne zobowiązania spłacamy ze swoich "oddzielnych" pieniędzy.

Nie mamy dzieci, nie mamy opiekunki.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 16:16   #13
migotka_m
Rozeznanie
 
Avatar migotka_m
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 642
Dot.: Wspólne mieszkanie (u faceta) - finanse

Ja jestem starodawna chyba bo nie uznaję "moje - twoje". Akurat z mężem zamieszkaliśmy razem krótko przed ślubem, ale od zawsze pieniądze były NASZE. Dla mnie to najwygodniejsze rozwiązanie. Na razie oboje zarabiamy, ale mogą być sytuacje w życiu, że ktoś pracę straci, albo nie będzie mógł pracować i co? Wydzielam mu na jedzenie? Daję 5 zł na piwo?

Wiadomo, że każdy lubi co innego, ale skoro nie mamy intercyzy i żyjemy razem, to wspólne konto na codzienne życie plus wspólne konto oszczędnościowe na nas oboje, to dla mnie najbardziej naturalne rozwiązanie.

Dziwi mnie natomiast sam fakt, że pytasz o to na forum. Bo przy takich ustaleniach naprawdę żadnego znaczenia nie ma co kto obok myśli, albo jak jest u kogo innego. Liczą się wasze ustalenia. I to w pewnym związku z osobami pewnymi tego mieszkania razem też powinno być oczywiste.

Naturalną nasuwającą się refleksją jest więc: co jest nie tak, że u was to naturalnie nie zagrało? Może to jeszcze nie czas na to by razem zamieszkać.
migotka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-10 17:16:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:12.