Dlaczego ON się zmienił? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-03, 16:28   #1
Klaudia382
Przyczajenie
 
Avatar Klaudia382
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 18

tuyuy


Jestem z moim chłopakiem już ponad 2 lata. Zawsze się szanowaliśmy i mieliśmy własne zasady, których nie łamaliśmy. Bardzo dużo spędzaliśmy ze sobą czas i dużo rozmawialiśmy. Bardzo mu ufam i wiem, że on mi też. Nigdy nie było problemów w naszym związku. Normalnie żyć nie umierać... Od pół roku mieszkamy już razem z dala od mojej rodziny. Od pierwszego dnia kiedy wyprowadziłam się do niego czuje że to inny człowiek. Czuje się bardzo pewnie, ponieważ jest na swoim. Teraz strasznie często się denerwuje i musi postawić na swoim. Robienie mi na złość sprawia mu przyjemność. Kiedy chce dojść do porozumienia to wpada w złość , nie słucha mnie i nie ma ochoty na ŻADNE rozmowy. Kiedy zwróci mu się uwagę, że robi coś źle to dostaje szału i zachowuje się jak dziecko. Broni się argumentami , że to JA jestem ta zła i nie dobra. Interesuje go tylko jego dupa. Moje zdanie się nie liczy. Gdy jestem chora lub coś bardzo mnie boli nie wykazuje współczucia a wręcz gardzi tym i chodzi wkurzony. Żadna rozmowa nie działa na niego. Nie wiem co mam robić. Zakochałam się w innym facecie. Kocham go nadal ale nie wiem co dalej mam robić. Ja traktuje ten związek bardzo poważnie.


Co o tym sądzicie?

Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2015-02-08 o 06:00 Powód: przywrócenie tresci
Klaudia382 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 16:54   #2
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

Cytat:
Napisane przez Klaudia382 Pokaż wiadomość
Jestem z moim chłopakiem już ponad 2 lata. Zawsze się szanowaliśmy i mieliśmy własne zasady, których nie łamaliśmy. Bardzo dużo spędzaliśmy ze sobą czas i dużo rozmawialiśmy. Bardzo mu ufam i wiem, że on mi też. Nigdy nie było problemów w naszym związku. Normalnie żyć nie umierać... Od pół roku mieszkamy już razem z dala od mojej rodziny. Od pierwszego dnia kiedy wyprowadziłam się do niego czuje że to inny człowiek. Czuje się bardzo pewnie, ponieważ jest na swoim. Teraz strasznie często się denerwuje i musi postawić na swoim. Robienie mi na złość sprawia mu przyjemność. Kiedy chce dojść do porozumienia to wpada w złość , nie słucha mnie i nie ma ochoty na ŻADNE rozmowy. Kiedy zwróci mu się uwagę, że robi coś źle to dostaje szału i zachowuje się jak dziecko. Broni się argumentami , że to JA jestem ta zła i nie dobra. Interesuje go tylko jego dupa. Moje zdanie się nie liczy. Gdy jestem chora lub coś bardzo mnie boli nie wykazuje współczucia a wręcz gardzi tym i chodzi wkurzony. Żadna rozmowa nie działa na niego. Nie wiem co mam robić. Zakochałam się w innym facecie. Kocham go nadal ale nie wiem co dalej mam robić. Ja traktuje ten związek bardzo poważnie.


Co o tym sądzicie?
Co sadzimy? Że go po prostu wcześniej nie znalaś.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 16:57   #3
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Co sadzimy? Że go po prostu wcześniej nie znalaś.
Ja bym rozwinął to:

Wcześniej przymykałaś autorko oko na jego wady, teraz po zamieszkaniu się uwydatniły i w niesmak Ci prawdziwa wersja Twojego TŻ.
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 16:59   #4
Kamina11
Raczkowanie
 
Avatar Kamina11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 101
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

Można chyba poradzić, żebyś z nim porozmawiała, spokojnie, konkretnie, żebyś mu wyłożyła to, co nam napisałaś. Przeszkadza Ci ta sytuacja i raczej nie będziesz szczęśliwa, jeśli tak będzie dalej.
Jeśli rozmowy nie przyniosą zmian w jego zachowaniu - niestety, ale nie widać tu szczęśliwego rozwiązania w takim wypadku...

Można liczyć, że wizja rozstania, Twoje odseparowanie się od niego (np. wyprowadzka) potrząsnęłoby nim, no ale z Twojego opisu wynika, że to egoista, nie liczący się z Twoimi uczuciami i Twoim zdaniem, facet dziecinny, z którym nie da się stworzyć partnerskiego związku w którym liczenie się z partnerem i normalna rozmowa to podstawa. Coś nie chce mi się wierzyć, żeby u niego w przyszłości nastąpiła jakaś wielka zmiana, jeśli już to na krótko.
Ale może są Wizażanki, które miały podobne doświadczenia i skończyło się to pozytywnie?
Kamina11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 17:40   #5
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

Nie zmienił się. Po prostu pokazał Ci swoją prawdziwą twarz.
Dopiero teraz odkrywasz jaki jest naprawdę bo jak się z kimś żyje na co dzień to nie ma bata i wszystkie cechy człowieka stopniowo wychodzą na światło dzienne.
On po prostu taki jest a do tej pory widocznie dobrze się maskował.
Zawsze powtarzam, że co innego randkowanie a co innego mieszkanie z kimś na co dzień. Randkowanie nie sprawi, że pozna się człowieka tak dobrze jak mieszkając z nim.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 18:01   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

raczej w końcu pokazał, jaki jest naprawdę. możliwe, że drażnisz go swoją osobą i dlatego tak reaguje.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 18:14   #7
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
raczej w końcu pokazał, jaki jest naprawdę. możliwe, że drażnisz go swoją osobą i dlatego tak reaguje.
To samo chciałam napisać.

On Cię (już) nie lubi. Tak po prostu lub z jakiegoś powodu. Może kogoś poznał, a Ty stoisz mu na drodze. Może poczuł władzę i widzi, że jesteś w dużej mierze zdana na niego. Może co innego. Nieważne zresztą, liczy się to, co jest, a nie jest dobrze. I ja bym w cuda i magiczne zmiany na lepsze nie wierzyła.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-03, 18:18   #8
keepcalmandbebeautiful
Raczkowanie
 
Avatar keepcalmandbebeautiful
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 67
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

Cytat:
Napisane przez Leszy Pokaż wiadomość
Wcześniej przymykałaś autorko oko na jego wady, teraz po zamieszkaniu się uwydatniły i w niesmak Ci prawdziwa wersja Twojego TŻ.
Ja myślę, że dotąd po prostu on ukrywał swoją prawdziwą twarz.
Łatwo jest grać kogoś, kim się nie jest, gdy nie mieszka się razem. A kiedy dwoje ludzi decyduje się mieszkać pod jednym dachem, to prawdziwy test dla związku. Widać on tego testu nie zdał.
Ja bym z nim poważnie porozmawiała, postawiła sprawę na ostrzu noża, dając mu ostatnią szansę. Jeśli nic się nie zmieni, to po prostu zastanów się, czy chcesz resztę życia spędzić z takim facetem.
__________________
Mój blog: Keep calm and be beautiful
keepcalmandbebeautiful jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 19:08   #9
Cherry Blossom Girl
nyan nyan ^^
 
Avatar Cherry Blossom Girl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 956
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

Jest na swoim, w pozycji dominującej względem Ciebie. Wykorzystuje Twoje położenie i pokazał Ci swoją prawdziwą twarz.
Cherry Blossom Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 22:38   #10
bandra
Fuck google, ask me!
 
Avatar bandra
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7 898
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Nie zmienił się. Po prostu pokazał Ci swoją prawdziwą twarz.
Dopiero teraz odkrywasz jaki jest naprawdę bo jak się z kimś żyje na co dzień to nie ma bata i wszystkie cechy człowieka stopniowo wychodzą na światło dzienne.
On po prostu taki jest a do tej pory widocznie dobrze się maskował.
Zawsze powtarzam, że co innego randkowanie a co innego mieszkanie z kimś na co dzień. Randkowanie nie sprawi, że pozna się człowieka tak dobrze jak mieszkając z nim.
Zgadzam się z każdym słowem. On się nie zmienił, znalazł się w naturalnym otoczeniu i pokazał jaki jest, i jaki będzie dla Ciebie.

Pogrubione to moja pierwsza myśl po przeczytaniu Twojego postu autorko
__________________
Caught in a landslide, no escape from reality.
Open your eyes, look up to the skies and see.

bandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 10:21   #11
Pako_
Rozeznanie
 
Avatar Pako_
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 636
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

Spróbuj zajść w ciążę, może na widok słodkiego maluszka się zmieni.
Pako_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-04, 10:24   #12
bandra
Fuck google, ask me!
 
Avatar bandra
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7 898
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

Cytat:
Napisane przez Pako_ Pokaż wiadomość
Spróbuj zajść w ciążę, może na widok słodkiego maluszka się zmieni.
Troll? Puknij się w czoło człowieku.
__________________
Caught in a landslide, no escape from reality.
Open your eyes, look up to the skies and see.

bandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 10:35   #13
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

Cytat:
Napisane przez bandra Pokaż wiadomość
Troll? Puknij się w czoło człowieku.
Raczej sarkazm...
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 10:48   #14
bandra
Fuck google, ask me!
 
Avatar bandra
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7 898
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Raczej sarkazm...
A, to chyba, że tak chociaż moim zdaniem nieuzasadniony.
__________________
Caught in a landslide, no escape from reality.
Open your eyes, look up to the skies and see.

bandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 12:14   #15
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

wyszło szydło z worka. czas sie ewakuowac:P
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 12:59   #16
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

Cytat:
Napisane przez bandra Pokaż wiadomość
A, to chyba, że tak chociaż moim zdaniem nieuzasadniony.
Nie znasz tekstów?
"myślałam, że po ślubie się zmieni"
"zaszłam w ciąże, bo chciałam go zatrzymać"
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 13:15   #17
avantassia
Raczkowanie
 
Avatar avantassia
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 436
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

Randki to zaledwie kilka godzin spędzonych razem... Do tych kilku godzin można się spokojnie przygotować. Fakty są takie, że przedmówcy mają rację - Twój luby po prostu wreszcie okazał prawdziwą twarz. Wcześniej widziałaś go tylko takim, jakim Ci się pokazał, a teraz możesz obserwować go w naturalnym środowisku cały czas. Klasyczny przypadek, niestety.. Pogadaj z nim jeszcze, aczkolwiek moim zdaniem nie ma sensu być z facetem, który Cię zwyczajnie nie szanuje.
avantassia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 16:35   #18
bandra
Fuck google, ask me!
 
Avatar bandra
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7 898
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Nie znasz tekstów?
"myślałam, że po ślubie się zmieni"
"zaszłam w ciąże, bo chciałam go zatrzymać"
No ok, macie rację
__________________
Caught in a landslide, no escape from reality.
Open your eyes, look up to the skies and see.

bandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 09:53   #19
Pako_
Rozeznanie
 
Avatar Pako_
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 636
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

Cytat:
Napisane przez bandra Pokaż wiadomość
Troll? Puknij się w czoło człowieku.
Boli mnie to że kobiety ładują się w beznadziejne związki, nie słuchają rad koleżanek na forum.
Boją się wziąć swój los, w swoje ręce.

Dlatego zamiast rzucać rady, jak grochem o ścianę, wolę sprowokować autorkę do jakiego zastanowienia.
Pako_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-05, 21:44   #20
bandra
Fuck google, ask me!
 
Avatar bandra
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7 898
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

Cytat:
Napisane przez Pako_ Pokaż wiadomość
Boli mnie to że kobiety ładują się w beznadziejne związki, nie słuchają rad koleżanek na forum.
Boją się wziąć swój los, w swoje ręce.

Dlatego zamiast rzucać rady, jak grochem o ścianę, wolę sprowokować autorkę do jakiego zastanowienia.
Zgadzam się, aczkolwiek nie możemy być pewne, że autorka jest tego rodzaju osobą. Być może jest po prostu niedoświadczona, zakochana, nieobiektywna. Może właśnie po tym naszym gadaniu przejrzy na oczy
__________________
Caught in a landslide, no escape from reality.
Open your eyes, look up to the skies and see.

bandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 07:35   #21
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

Cytat:
Napisane przez Klaudia382 Pokaż wiadomość
Jestem z moim chłopakiem już ponad 2 lata. Zawsze się szanowaliśmy i mieliśmy własne zasady, których nie łamaliśmy. Bardzo dużo spędzaliśmy ze sobą czas i dużo rozmawialiśmy. Bardzo mu ufam i wiem, że on mi też. Nigdy nie było problemów w naszym związku. Normalnie żyć nie umierać... Od pół roku mieszkamy już razem z dala od mojej rodziny. Od pierwszego dnia kiedy wyprowadziłam się do niego czuje że to inny człowiek. Czuje się bardzo pewnie, ponieważ jest na swoim. Teraz strasznie często się denerwuje i musi postawić na swoim. Robienie mi na złość sprawia mu przyjemność. Kiedy chce dojść do porozumienia to wpada w złość , nie słucha mnie i nie ma ochoty na ŻADNE rozmowy. Kiedy zwróci mu się uwagę, że robi coś źle to dostaje szału i zachowuje się jak dziecko. Broni się argumentami , że to JA jestem ta zła i nie dobra. Interesuje go tylko jego dupa. Moje zdanie się nie liczy. Gdy jestem chora lub coś bardzo mnie boli nie wykazuje współczucia a wręcz gardzi tym i chodzi wkurzony. Żadna rozmowa nie działa na niego. Nie wiem co mam robić. Zakochałam się w innym facecie. Kocham go nadal ale nie wiem co dalej mam robić. Ja traktuje ten związek bardzo poważnie.


Co o tym sądzicie?
Wyprowadzić się.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 07:55   #22
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

Cytat:
Napisane przez Pako_ Pokaż wiadomość
Dlatego zamiast rzucać rady, jak grochem o ścianę, wolę sprowokować autorkę do jakiego zastanowienia.
Gorzej jeśli któraś sarkazmu nie wyczuje i pomyśli że może coś mądrego w tej radzie jest. Serio, radzę uważać z takimi radami.


Autorko, ja bym wiała.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 10:56   #23
Kolor kremowy
Rozeznanie
 
Avatar Kolor kremowy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 868
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

Moim zdaniem tu żadne rozmowy nie pomogą - gośc ma po prostu taki charakter, a tego się nie zmieni ot tak. Dotąd go ukrywał, ale nie można całe zycie ukrywać charakteru i udawać innej osoby. Wszyscy powyżej dobrze Ci napisali - facet jest teraz w naturalnym środowisku i zachowuje się naturalnie.
A to, że on Tobą gardzi, gdy cos Cię boli... Gość albo w ogóle nie ma uczuć wyższych albo nie ma ich dla Ciebie.
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
A może mu chomik wygryzł enter na klawiaturze? Nigdy nic nie wiadomo. Myślę, że warto napisać, najlepiej poleconym z potwierdzeniem odbioru.
Kolor kremowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 12:53   #24
Nanashi82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 41
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

Zgodzę się z dziewczętami , twój chłopak nie zmienił się- zawsze taki był. Nie szanuje , on nawet cię nie lubi. Czas na wyprowadzkę
Nie zasługuje na rozmowy, trzymaj się, powodzenia .
Nanashi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 13:36   #25
mala19881
Zadomowienie
 
Avatar mala19881
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 636
GG do mala19881
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

I tutaj klasyczny przyklad na to, ze czlowieka poznaje sie dopiero jak sie z nim zamieszka. Nie dopasowaliscie sie, coz. Zdarza sie
__________________
20.07.2013
31.12.2014
18.06.2016
mala19881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 14:08   #26
wolny lopes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 92
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

" Kiedy zwróci mu się uwagę, że robi coś źle to dostaje szału i zachowuje się jak dziecko. Broni się argumentami , że to JA jestem ta zła i nie dobra. Interesuje go tylko jego dupa. Moje zdanie się nie liczy. Gdy jestem chora lub coś bardzo mnie boli nie wykazuje współczucia a wręcz gardzi tym i chodzi wkurzony. Żadna rozmowa nie działa na niego. Nie wiem co mam robić. "
gamoń,prostak i samolub.
rekomendacja:szybka ewakuacja.
wolny lopes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 23:12   #27
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

Dział Intymnie cały czas prowokuje mnie to wklejania tego artykułu. Wszyscy powinni czytać takie artykuły i być czujnym od dzieciństwa. Często błędnie mówi się, że nikt nie rodzi się zły.


Kod:
http://www.psychologiadzis.eu/archiwum/nr-4-2011/item/335-zdemaskuj-psychopat%C4%99
https://portal.abczdrowie.pl/zwiazek-z-psychopata
Cytat:
Zdemaskuj psychopatę


Jak rozpoznać psychopatę? Cechuje go m.in. brak zdolności tworzenia związków uczuciowych z innymi ludźmi, brak poczucia winy i wstydu. Psychopata lekceważy normy i reguły społeczne, nie potrafi przewidywać skutków własnego postępowania i uczyć się na własnych błędach.

Trzeba jednak pamiętać, że psychopata wcale nie musi być mordercą, który z zimną krwią zabija swoje ofiary. Może to być osoba, która pozornie jest doskonale przystosowana, potrafi roztaczać wokół siebie pewien urok i może stwarzać wrażenie osoby przyjaznej, miłej i o dużych zdolnościach.

W celu rozpoznania psychopatii eksperci wykorzystują test Hare Psychopathy Checklist–Revised (Skala Psychopatii Roberta Hare’a). Obejmuje 20 kryteriów, z których każdemu należy przypisać 0, 1 lub 2 punkty. Poszczególne cechy i zachowania są oceniane w czasie wywiadu z daną osobą, a także na podstawie danych zawartych w dokumentacji więziennej i policyjnej oraz innych oficjalnych dokumentach.


Maksymalny wynik wynosi 40 punktów, jednak każdy, kto uzyska 30 punktów lub więcej jest uznawany za psychopatę. Przeciętna osoba uzyskuje w teście około 4 punktów, wiele plasuje się jednak znacznie wyżej, uzyskując kilkanaście lub nawet ponad 20 punktów. To zbyt mało, by formalnie zdiagnozować psychopatię, świadczy jednak o znacznych skłonnościach psychopatycznych. Taki wynik może uzyskać szef wykorzystujący swoich pracowników, włóczęga, który nie potrafi utrzymać pracy albo osoba nieodpowiedzialna, bez skrupułów wykorzystująca hojność przyjaciół.

Zachowania antyspołeczne
• Potrzeba stymulacji i skłonność do odczuwania nudy
• Pasożytniczy styl życia
• Niska kontrola zachowania
• Przypadkowe kontakty seksualne
• Brak realistycznych długoterminowych celów
• Impulsywność
• Nieodpowiedzialność
• Wczesne problemy z zachowaniem
• Przestępczość nieletnich
• Naruszanie zasad zwolnienia warunkowego lub kurateli

Cechy emocjonalne/interpersonalne
• Swoboda w kontaktach z innymi i powierzchowny urok
• Wyolbrzymione poczucie własnej wartości
• Patologiczne kłamstwo
• Oszustwa i manipulowanie
Brak poczucia winy
• Płytki afekt
Bezduszność i brak empatii
• Brak poczucia odpowiedzialności za własne czyny

Inne czynniki
• Popełnianie różnego rodzaju przestępstw
• Wiele krótkotrwałych związków małżeńskich
Moja "znajoma" ma 32pkty.
Tylko promil psychopatów jest mordercami, reszta manipuluje, kradnie kasę i zmienia życie rodzin w piekło, oczywiscie na zewnatrz maja swoją maskę.
To nie są ludzie, oni się tacy już rodzą, tak ukształtowany jest ich mózg, wykresy ich EEG są inne niż ludzi. Nie mają sumienia i empatii, w wieku okolo 4 lat zaczynają uczyć się manipulować innymi.


Polecam książkę "Psychopaci sa wśród nas" /jest na chomikuj/. Ja przeczytałem na razie połowę tej ksiązki, więc jeszcze nie wiem jak się przed nimi bronić, poza tym tym, ze trzeba uważać na powierzchownie "miłe" osoby. Mozliwe, że aby wygrac z takimi walkę po rozpoznaniu, trzeba przyjąc ich technikę manipulacji i być bezwzględnym i bez empatii.

Dla psychopaty partner i dzieci to tylko ich własność, czyli przedmioty. Ich zaburzenie jest nieuleczalne. Pod artykułami na ten temat zwykle jest sporo komentarzy głównie kobiet, które przeszły przez piekło WIELOLETNIEGO związku i dopiero wtedy zdały sobie sprawę z tego z czym są.

Oczywiście twój chłopak nie musi być psychopatą, a po prostu złym człowiekiem. Sama oceń na podstawie artykułu i książki.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2015-02-06 o 23:15
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 15:04   #28
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

Jak na prawie psychopatkę, nieźle sobie w życiu radzę i jestem szczęśliwa, a nawet, o dziwo, uszczęśliwiam innych. Świadomie i dla swojego dobra. Wynik - 26.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 18:49   #29
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

Moim zdaniem kluczowe jest brak empatii i brak sumienia. Konkretne części mózgu pracują inaczej. Moja znajoma wykorzystuje manipulację i szantaż do wyłudzania kredytów od innych ludzi. Oczywiście nie przejmuje się oddawaniem.
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 19:03   #30
Oonadh
Przyczajenie
 
Avatar Oonadh
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: kraina mgiel
Wiadomości: 23
Dot.: Dlaczego ON się zmienił?

bibi1234, mam psychopate w rodzinie i ten temat jest mi szczegolnie bliski, lata zajelo mi zrozumienie na czym polegal problem z ta osoba, potem odkrycie, ze jest psychopata, no i w koncu...bolesne zaakceptowanie tego faktu. Przeczytalam mnostwo ksiazek, opracowan na ten temat, niestety spoleczna swiadomosc problemu psychopatii, jest raczej niska. Niewiele osob zdaje sobie sprawe wlasnie z tego, ze psychopaci sa wsrod nas...to nasi koledzy, wspolpracownicy, osoby na wysokich stanowiskach , i niestety czlonkowie naszych rodzin.

Nie wygrasz "walki" z psychopata. Kazda uczuciowa i wspolczujaca osoba jest z gory skazana na porazke w takim starciu. Pamietaj, ze Ty mowisz o walce z kims, kto nie ma zadnych uczuc ani wyrzutow sumienia! On zamieni Twoje zycie w pieklo szybciej, niz zdazysz mrugnac okiem.

Nawet psycholodzy nie radza sobie z psychopatia. Owszem potrafia ja rozpoznac, choc i z tym bywaja problemy, ale takiego czlowieka nie da sie zmienic. Jedyny ratunek to ucieczka, odciecie sie kompletnie od psychopaty, aby nie mogl juz niszczyc naszego zycia. Oczywiscie to nie jest takie proste, szczegolnie jezeli jest on czlonkiem naszej rodziny, ale trzeba zrobic wszystko co w naszej mocy aby taki czlowiek mial jak najmniejszy wplyw nasze zycie.
__________________
The easiest thing to be in the world is you. The most difficult thing to be is what other people want you to be. Don't let them put you in that position.
Oonadh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-10 20:00:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:43.