Zostać czy wrócić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-16, 10:51   #1
Sweetiss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1

Zostać czy wrócić?


Hej dziewczyny Mam taki problem od 7 miesięcy mieszkam za granicą z moim facetem. Nie mam tutaj zbyt wielu znajomych bo najczęściej spędzałam z nim swój wolny czas. Ostatnio w Sylwestra ostro się pokłóciliśmy, on bez powodu nazwał mnie "szmatą" przy swoim koledze, kiedy dzwoniłam do kuzynki a on ubzdurał sobie że pewnie wydzwaniam do "fagasów" z pracy. Wróciłam zapłakana do domu, chciałam spakować rzeczy i wyjść jak najszybciej, wtedy on wpadł w szał. Zaczął wyrzucać moje rzeczy z szafy i mnie kopnął ! Byłam w takim szoku, że w obronie własnej obroniłam się, tym samym rozwalając mu głowę i wybiegłam z domu. Spotkałam znajomego z pracy, który przesiedział ze mną całą noc rozmawiając o tym i od tamtej pory zaczęliśmy się spotykać, oczywiście ukrywam to. Za 2 dni lecę do Polski i nie wiem czy zostać czy wrócić,z tym do którego przyjechałam już nie jestem i on myśli że wracam na stałe,a ten znajomy zaproponował mi, że jeżeli wrócę i nie będę miała gdzie się podziać, mogę pomieszkać u niego. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Wydaje mi się że coś poczułam do tego drugiego, bo on traktuje mnie z szacunkiem, ale też nie znam go i boję się z nim zamieszkać.
Sweetiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 11:02   #2
martyyn
Raczkowanie
 
Avatar martyyn
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 317
Dot.: Zostać czy wrócić?

Ja bym wróciła do Polski. Ten drugi może i wydał Ci się porządny i pocieszył po stracie i traumie, ale to przecież obcy facet. Za duże ryzyko. Nawet nie pod względem romantycznym, tylko czystego bezpieczeństwa.
__________________
Żona jednego małża.

Pani tłumacz na swoim.

Kierowca in progress
martyyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 11:06   #3
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zostać czy wrócić?

Cytat:
Napisane przez Sweetiss Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Mam taki problem od 7 miesięcy mieszkam za granicą z moim facetem. Nie mam tutaj zbyt wielu znajomych bo najczęściej spędzałam z nim swój wolny czas. Ostatnio w Sylwestra ostro się pokłóciliśmy, on bez powodu nazwał mnie "szmatą" przy swoim koledze, kiedy dzwoniłam do kuzynki a on ubzdurał sobie że pewnie wydzwaniam do "fagasów" z pracy. Wróciłam zapłakana do domu, chciałam spakować rzeczy i wyjść jak najszybciej, wtedy on wpadł w szał. Zaczął wyrzucać moje rzeczy z szafy i mnie kopnął ! Byłam w takim szoku, że w obronie własnej obroniłam się, tym samym rozwalając mu głowę i wybiegłam z domu. Spotkałam znajomego z pracy, który przesiedział ze mną całą noc rozmawiając o tym i od tamtej pory zaczęliśmy się spotykać, oczywiście ukrywam to. Za 2 dni lecę do Polski i nie wiem czy zostać czy wrócić,z tym do którego przyjechałam już nie jestem i on myśli że wracam na stałe,a ten znajomy zaproponował mi, że jeżeli wrócę i nie będę miała gdzie się podziać, mogę pomieszkać u niego. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Wydaje mi się że coś poczułam do tego drugiego, bo on traktuje mnie z szacunkiem, ale też nie znam go i boję się z nim zamieszkać.
W porównaniu do buraka, z którym masz (a raczej miałaś) nieszczęście być, każdy ziemniak będzie się wydawał cudowny w smaku, ale nie wskakuj w kolejną znajomość z facetem bez solidnego, ostatecznego zakończenia tej (czyli daj rozstaniu ostygnąć) i przemyślenia sobie kilku spraw. Bo znowu się możesz wpakować w coś nieciekawego. Może próbuj za granicą zamieszkać sama lub z neutralnym współlokatorem, zamiast od razu pakować się w mieszkanie z w sumie obcym facetem. Naprawdę, ochłoń.

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

Cytat:
Napisane przez martyyn Pokaż wiadomość
Ja bym wróciła do Polski. Ten drugi może i wydał Ci się porządny i pocieszył po stracie i traumie, ale to przecież obcy facet. Za duże ryzyko. Nawet nie pod względem romantycznym, tylko czystego bezpieczeństwa.
Ja również na razie wróciłabym do Polski, przegrupowała szeregi, zaoszczędziła nieco kasy i następnym razem szukała czegoś samodzielnego / pokoju do wynajęcia.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2015-01-17 o 00:16
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 13:51   #4
mala19881
Zadomowienie
 
Avatar mala19881
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 636
GG do mala19881
Dot.: Zostać czy wrócić?

Ja rowniez wrocilabym do Polski. Ewentualnie gdybym miala srodki zeby utrzymac sie sama to zostalabym tam. Ale nie chcialabym byc na lasce/nielasce "nowego chlopaka"
__________________
20.07.2013
31.12.2014
18.06.2016
mala19881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 17:55   #5
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Zostać czy wrócić?

Wracaj. Miałam z facetem podobnie. Zamieszkaliśmy razem i dostawał szału. Popchnął mnie, zwyzywał, uciekłam. Dałam po jakimś czasie drugą szansę, bo kochałam, bo miał iść do psychologa. Ale pewnej nocy, gdy zostałam na noc u niego, chciał mi złamać nadgarstki. Uciekaj. Facet, który dopuszcza się czekogolwiek wobec kobiety, to śmieć.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 19:23   #6
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Zostać czy wrócić?

Nie ma sensu pchać się w ramiona 'pocieszyciela'. Spełnił swoją funkcję tamtej nocy i bajo. Nie chwytaj się byle jakich spodni, byle by były
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 21:44   #7
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Usa
Wiadomości: 14 694
Wyślij wiadomość przez ICQ do xXBlankaXx GG do xXBlankaXx Wyślij wiadomość przez Yahoo do xXBlankaXx Send a message via Skype™ to xXBlankaXx
Dot.: Zostać czy wrócić?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Nie ma sensu pchać się w ramiona 'pocieszyciela'. Spełnił swoją funkcję tamtej nocy i bajo. Nie chwytaj się byle jakich spodni, byle by były
Dokladnie! nie lap sie faceta ktory byl przez przypade w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie...

Chociaz moja ciocia co prawda stara juz kobiecinka 70lat ktora zyje z mezem alkoholikiem ktory pije, bije i twierdzi tak :

" Niewazne jaki jest chlop, byleby spodnie w domu na krzesle wisialy..." :banghead:

Nic do niej nie dociera zyje w tym bagnie juz 50 lat, pomimo szczerej chceci pomocy od rodziny...

Wiec autorko moim zdaniem wracaj do Polski- ochłoń i nie zmarnuj sobie zycia skoro teraz otworzyly ci sie oczy ! Powodzenia
__________________
Verified Maidens
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-16 22:44:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:18.