Vat na książki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-28, 23:06   #1
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621

Vat na książki


To pierwszy temat, który zakładam, więc nie wiem czy dobre podforum wybrałam w razie jeśli nie, proszę o przeniesienie.

W każdym razie chodzi o utrzymanie zerowego vatu na książki, które i tak są już drogie (przynajmniej na moją kieszeń). Petycja już powstała. Wystarczy podpisać i pamiętać o weryfikacji podpisu

edit:

http://www.petycje.pl/petycja/5749/p...a_ksiszki.html

zapomniałam kompletnie o tym linku...
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018

Edytowane przez acidka
Czas edycji: 2010-09-29 o 12:40
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 23:55   #2
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Vat na książki

Wypadałoby chociaż link do tej petycji wrzucić, nie uważasz?

Poza tym... Książki wcale nie są aż tak drogie, jak to sobie ludzie wmawiają, ale to moje skromne zdanie

Oczywiście petycję już podpisałam, nie popieram takich działań.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 04:20   #3
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Vat na książki

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Wypadałoby chociaż link do tej petycji wrzucić, nie uważasz?

Poza tym... Książki wcale nie są aż tak drogie, jak to sobie ludzie wmawiają, ale to moje skromne zdanie

Oczywiście petycję już podpisałam, nie popieram takich działań.

Nie są drogie? Hm... Nie czytam klasyki, romansów. Czytam horrory, thrillery, kryminały, SF, fantasy oraz naukowe więc orientuję się w cenach książek tego typu.
Trudi Canavan "Ostatnia z dzikich" 44,90 (jest to część trylogii więc robimy razy 3)
Stephen King "To" 43,90
Stephen King "Bastion" 48,90
Dean Koontz "Opiekunowie" 39
Christopher Moore "Brudna robota" 35
J. K. Rowling "Harry Potter and the Deathly Hallows" 99,90
Joanna Chmielewska "Zapalniczka" 34,90
Arthur i Emily Reber "Słownik Psychologii" 117
Irena Namysłowska "Psychiatria dzieci i młodzieży" 94
Alan Kazdin "Psychoterapia dzieci i młodzieży" 59,90

To jest mało?
Dla mnie to dużo biorąc pod uwagę, że jedną książkę np. Kinga, która ma ok 1000 stron czytam w 2-3dni. A czytać muszę ciągle. Jak nie mam jakiejś książki to jestem wręcz chora. Oczywiście staram się też wypożyczać w bibliotece ale niestety, w mojej nie ma co liczyć na nowości więc mogę tylko nadrabiać braki. Czytam też jedną książkę kilka razy, jeśli jest bardzo dobra. A mimo wszystko przechodząc obok księgarni odwracam głowę w drugą stronę żeby mnie nie skusiło.

Naukowe czytam dłużej ponieważ trzeba robić to z większym rozmysłem, zapamiętać informacje, wynotować, nauczyć się.
Ale tak czy inaczej, znam literaturę do jednego przedmiotu jak na razie a już mnie portfel boli.

Moich bliskich cieszy taka sytuacja bo nie mają problemu z prezentami dla mnie, czy to na urodziny czy gwiazdkę, książki są najlepszym prezentem dla mnie.
Jednak wolałabym mieć większy dostęp do książek a oni mogą trochę się pomęczyć z wymyślaniem prezentów


Nie wiem ile zarabiasz, jak dużo i często czytasz ale uwierz mi na słowo... Dla przeciętnego czytelnika książki są drogie.

Edytowane przez 201604190949
Czas edycji: 2010-09-29 o 04:24
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 04:33   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Vat na książki

nie sa drogie? phi! sa bardzo drogie, a chca jeszcze dodatkowy podatek wprowadzic. przejdz sie do ksiegarni i zapytaj, ile kosztuje taka "wyprawka" np. w szkole podstawowej, jak dla mnie - duzo. zawsze mialam nowe ksiaki i uwazalam, ze to bardzo duzo kasy pochlania.
ksiazki 'do poczytania' - tutaj mozna znalezc tanie, ale mimo wszystko, patrzac z mojej perspektywy studenckiej-moge sobie pozwolic na kupno 1, 2 ksiazek miesiecznie. czy mojej milosci do nich- to malo.
i jeszcze zostaja ksiazki naukowe. u mnie literatura fachowa jest potrzebna nie tylko na studiach, ale i pozniej. na pierwszym roku za "jedna glupia ksiazke", ktora moze sie przydac w przyszlosci, trzeba dac ponad 300zl. i tak na kazdym roku znajdzie sie kilka ksiazek, ktore warto miec. podobna sytuacja jest np. jesli chodzi o ksiazki lekarskie, gdzie jedna kosztuje powyzej 150zl.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 04:54   #5
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Vat na książki

O, podręczniki szkolne to już w ogóle inna bajka. Cwani wydawcy co roku robią jakieś małe zmiany w książkach, te 'nowe' wchodzą na listę i trzeba je kupić, nie da się przejąć używanych czy po rodzeństwie.

A akademickie... Ech. Teraz wymieniłam dwie, które muszę kupić już teraz, zaraz, natychmiast. Akurat są tańsze Ale takie, które trzeba mieć i są podstawą do wszystkiego co będzie się działo później są właśnie najdroższe. Też muszę kupować medyczne i za każdym razem chce mi się wyć.
Prawnicze też są przeważnie drogie...




Tak w ogóle to dlaczego wątek na społecznościach? Nie lepiej przenieść na sam plotkowy?
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 06:39   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Vat na książki

nawet nie podstawy sa drogie... zeby wykupic/wyposazyc cala biblioteczke zawodowa to musialabym chyba bank okrasc :P wystarczy, ze otworze ksiegarnie internetowa. juz nie-podstawy, bardziej "zaawansowana" medycyna i przyklad :
-atlas interpretacji obrazów radiograficznych anatomii psa i kota=> 240zl
-
atlas i podręcznik neurologii małych zwierząt => 250zl
-choroby wewnetrzne malych zwierzat (3tomy) => 594zl!!!!!!!!!
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 07:59   #7
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Vat na książki

Książki są CHOLERNIE drogie. Beletrystyka do koszt za jedną 30-50zł najczęściej (czytam 2-3 dni góra, lubię kupować - przeliczenie proste ), zawodowe pozycje od 40zł wzwyż przeważnie. Jeśli dadzą do tego vat, to diabelnie niskie czytelnictwo w PL jeszcze spadnie. I żadne akcje poczytaj mi mamo nie pomogą, bo większość społeczeństwa po prostu książki nie kupi, nawet jednej w miesiącu.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-29, 08:30   #8
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Vat na książki

Książki są bardzo drogie. Mam przyjemność być pracownikiem księgarni sieciowej, teraz na wychowawczym w domu jestem i trochę z obiegu wypadłam. Kiedys prowadziłam Tanią Książkę i trafiały tam uszkodzone książki fizycznie albo nadmiary leżące w magazynach. Niektóre tanie były, od złotówki zaczynając. I takie się sprzedawały. Ale już koło 10-15 złotych przed kupnem 100 razy oglądane.
W zwykłej księgarni nieco lepiej ale klientela ciągle ta sama.
O podręcznikach to książkę można napisać, szczególnie o językowych, podstawówka angielski ćwiczenia i książka ponad 100 zł.
Mojemu synkowi książki w marketach na wyprzedażach kupuję, bo nawet z moją zniżką pracowniczą są za drogie
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 09:13   #9
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Vat na książki


Slownik naukowo-techniczny angielsko-polski 150zl
Slownik naukowo-techniczny polsko- angielski - drugie 150 zl


__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 10:41   #10
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Vat na książki

Ksiazki nie sa drogie? A ty Futbolowa kupujesz w ogole?
Tak jak dziewczyny pisaly, zwykla beletrystyka ok 40 zl, za 20 to juz dobra promocja, specjalistyczne kosztuja majatek (dobry slownik to 200 zlotych)
Ja czytam bardzo duzo, moja rodzina tez wie co mi kupic, sama tez kupuje ale gora 3-4 ksiazki rocznie bo mnie nie stac zwyczajnie. Dobrze ze moja osiedlowa biblioteka jest blisko i dobrze wyposazona bo czytam 6 ksiazek miesiecznie, jakbym kazda kupila za te 30 zlotych to rocznie na ksiazki wydalabym minimum 2 000 zlotych.
Ja rozumiem, ze statysztyczny polak czyta pol ksiazki na rok i wtedy te 15 zl na rok to w sumie nie jest duzy wydatek...
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 11:04   #11
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Vat na książki

Ja teraz przeszczęśliwa byłam, bo w Matrasie ogromne przeceny były latem Książkę za 10-15 zł kupowałam.

Dodatkowo teraz kupuję książki córeczce - drożyzny jak nie wiem co. Ale niech ma
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-29, 11:29   #12
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Vat na książki

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;22376519]Ja teraz przeszczęśliwa byłam, bo w Matrasie ogromne przeceny były latem Książkę za 10-15 zł kupowałam.

Dodatkowo teraz kupuję książki córeczce - drożyzny jak nie wiem co. Ale niech ma [/QUOTE]
Ciekawe czy od tej przeceny jeszcze zniżkę bym dostała Sorki za off top ale jak tam kupujesz to kartę rabatową masz chyba?
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 11:51   #13
Nyks
Raczkowanie
 
Avatar Nyks
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Dark Side of the Moon
Wiadomości: 296
Dot.: Vat na książki

Niestety ale książki są bardzo drogie. Jak piszecie, zwykła beletrystyka ok. 40 zł, a jak już jakaś seria to tą kwotę razy ileś. Do tego podręczniki, literatura specjalistyczna to kwota kilka razy taka. A biorąc pod uwagę przeciętne zarobki czy stypendia to nie na wiele można sobie pozwolić.
Istnieją co prawda biblioteki, ale niejednokrotnie są słabo zaopatrzone bądź danej pozycji jest jeden egzemplarz.
O ile książki specjalistyczne po zwiększeniu cen będą nadal wydawane to ze zwykłą literaturą może zaistnieć problem gdyż wydawnictwom nie będzie się opłacało kupować praw do książek, tłumaczyć, wydawać. Bo po co skoro i tak koszty się nie zwrócą. A czemu przez to mają cierpieć ludzie, którzy lubią czytać i nie wyobrażają sobie życia bez książek. Zwłaszcza, iż nie zawsze znamy w ogóle czy też na tyle dobrze język oryginału danej pozycji by móc pozwolić sobie nie czekać na polskie wydanie.

Adres petycji: http://www.petycje.pl/5749
__________________

Głupcy pilnują porządku, geniusze kontrolują chaos !!!

Nyks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 11:52   #14
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Vat na książki

Joanno, nie, bo obawiam się, że wówczas moje dziecko nie dostawałoby mleka
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 12:15   #15
Karaluszysko
Wtajemniczenie
 
Avatar Karaluszysko
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 060
Dot.: Vat na książki

Książki są bardzo drogie.
Mieszkam w miejscowości, gdzie jest jedna księgarnia i ceny w niej są cholernie drogie. Ostatnio za "Cierpkość wiśni" Izabeli Sowy dałam 30 złotych. A nie jest to nowość rynkowa. Dla porównania - jeżeli na Allegro chciałabym kupić tą samą książkę (tyle, że używaną), to z przesyłką wyszłoby 15 złotych ;]

Owszem, w różnych księgarniach zdarzają się często promocje - jednakże zwykle dzieje się tak w dużych miastach. Ludzie z mieścin muszą zazwyczaj nacieszyć się biblioteką.
W supermarketach można też kupić często książki po obniżonej cenie, ale to rzadkość.

Przebywanie w Empiku czy jakiejś księgarni zazwyczaj jest dla mnie męczarnią (chociaż z drugiej strony uwielbiam takie sklepy). Stoję przed regałem i przez pół godziny zastanawiam się, czy kupić książkę X czy Y, bo na obydwie mnie nie stać.
Na szczęście rodzinka zawsze wie, co bym chciała dostać na urodziny Książki i płyty są dla mnie najlepszym prezentem.

Dlatego książki kupuję zwykle używane z Allegro. Na nowe po prostu mnie nie stać. Za cenę jednej nowiutkiej książki z księgarni mogłabym czasem kupić kilka używanych.

Chwała temu, kto wymyślił bibliotekę!

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

A podręczniki to już kpina.
Jest tak, jak pisze 1000days - zmienią okładkę i obrazki, a potem ogłaszają wszem i wobec że wprowadzono nowe książki :/

Edytowane przez Karaluszysko
Czas edycji: 2010-09-29 o 12:17
Karaluszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 12:44   #16
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Vat na książki

Już dodałam link w pierwszym poście
Ja skończyłam niedawno studia i przez cały ich okres gorąco żałowałam, że tak rzadko stać mnie było na kupienie podręcznika i musiałam na okrągło kserować: po pierwsze uważam, że to nieuczciwe wobec wydawcy a po drugie po prostu sto razy bardziej wolę uczyć się z książek niż z kartek.

Książki kupuję tylko wyjątkowo, na przykład jako prezent, i równie rzadko je dostaję. Każda podwyżka to rzadko zmieni na jeszcze rzadziej i dlatego jestem całym sercem za ta petycją.
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 12:48   #17
panna.Nikt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 44
Dot.: Vat na książki

Książki są strasznie drogie, ale to nic odkrywczego Kiedyś pracowałam w prywatnej firmie i nie zarabiałam zbyt dużo, także byłam stałym bywalcem bibliotek i tylko od czasu do czasu kupiłam jakąś książkę dla siebie. Teraz moja sytuacja finansowa jest lepsza i bardzo, bardzo się cieszę, że stać mnie na kupno książek. Najchętniej przed początkiem nowego roku nakupowała bym książek w ilościach hurtowych
__________________
<ciach reklama>
panna.Nikt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 13:06   #18
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Vat na książki

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
Ksiazki nie sa drogie? A ty Futbolowa kupujesz w ogole?
Oczywiście, że kupuję. W załączniku zdjęcie moich zbiorów. Pomijając encyklopedie, żadna z tych książek nie kosztowała więcej niż 30zł, z czego część kosztowała nawet mniej niż 10zł.

Kupuję w Dedalusie i na dobraksiazka.net [tanio jest również księgarni Selkar], do tego zapisuję się do subskrypcji w Wydawnictwach, które oferują zniżki nawet do 50%. Wystarczy dobrze poszukać - jak ktoś pasjonuje się książkami wie gdzie się bardziej opłaca.

A jak ktoś idzie do Empiku, to faktycznie taki King będzie kosztował 50zł.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
nie sa drogie?
Nigdzie nie napisałam, że nie są drogie, proszę czytać uważnie

Edytowane przez Futbolowa
Czas edycji: 2010-09-29 o 13:25
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 13:10   #19
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Vat na książki

O podręcznikach to się nawet nie wypowiadam, bo zaraz mi się ciśnienie podnosi. W mojej dawnej szkole każda klasa miała inne podręczniki. Powinni wprowadzić jakieś ujednolicenie - jedno państwowe wydawnictwo i to wszystko, a nie żeby nauczyciel decydował o doborze podręczników, bo akurat z kimś ma taką umowę.

A, i podniesienie Vatu [którego oczywiście nie popieram] ma zmienić ceny najwyżej o 2zł, więc nie jest to aż tak wielka różnica, chociaż gdy ktoś kupuje kilkanaście książek miesięcznie faktycznie może się to nieco odbić na kieszeni
Mimo wszystko - ktoś, kto pasjonuje się książkami, wie gdzie kupi tanio. Ten, kto nie czyta wcale nawet tej różnicy nie odczuje. Bo choćby książki za darmo rozdawali, to ten tzw. 'statystyczny Polak' nawet wtedy jej nie przeczyta.

No i ucierpią też biblioteki - będą sobie mogły pozwolić na sporo mniej.
Trochę to przykre Chcą krzewić w Polakach czytelnictwo, a robią tylko szkodę dla tych, którzy naprawdę kochają czytać.

Edytowane przez Futbolowa
Czas edycji: 2010-09-29 o 13:28
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-29, 13:24   #20
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Vat na książki

No niestety, nawet na dobrejksiążce podręcznik na jeden semestr moich zajęć kosztuje 94 zl...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 13:27   #21
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Vat na książki

Futbolowa, tyle, że widzisz - Wychodzi jakaś nowość. W empiku dajmy na to owa nowość kosztuje 40zł. W nie-empiku kosztuje 35. To i tak ogromna kasa.
Ja książki kupuję również w kkkk.pl (mają co 2 miesiące katalog, książki po kilka zł nawet) oraz w świecie książki - mam srebrną kartę i poluję na okazje, bo często coś, co normalnie kosztuje 40zł, dla mnie jest po 20. Tak więc jest to księgarnia dla mnie okazyjna, do polowań

I nie wierzę, że książki zdrożeją o 2zł. Już wydawnictwa sporo nas trzepną po kieszeni - wszak powód będzie
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 13:39   #22
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Vat na książki

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;22379891]Futbolowa, tyle, że widzisz - Wychodzi jakaś nowość. W empiku dajmy na to owa nowość kosztuje 40zł. W nie-empiku kosztuje 35. To i tak ogromna kasa.
Ja książki kupuję również w kkkk.pl (mają co 2 miesiące katalog, książki po kilka zł nawet) oraz w świecie książki - mam srebrną kartę i poluję na okazje, bo często coś, co normalnie kosztuje 40zł, dla mnie jest po 20. Tak więc jest to księgarnia dla mnie okazyjna, do polowań

I nie wierzę, że książki zdrożeją o 2zł. Już wydawnictwa sporo nas trzepną po kieszeni - wszak powód będzie [/QUOTE]

O, na KKKK też czasem kupuję Często ciekawe promocje mają.
Akurat mam kontakt z paroma wydawnictwami i dobrze wiem, że wcale nie jest w ich interesie, aby windować ceny bardzo w górę. Poza tym, wokół takiej ustawy mają być pewne obostrzenia, zabraniające znacznych podwyżek cen. Nie ma co wpadać w panikę, ja wierzę, że aż tak bardzo tych podwyżek nie odczujemy

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
No niestety, nawet na dobrejksiążce podręcznik na jeden semestr moich zajęć kosztuje 94 zl...
No niestety, z podręcznikami to już pewnie zawsze tak będzie. Krzyczą sobie nie wiadomo za co. U mnie na szczęście aż tak wielu nie mamy. No i większość i tak wypożyczam, bo na cóż mi w domu gramatyka historyczna?
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 13:41   #23
Princess339
Rozeznanie
 
Avatar Princess339
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 785
GG do Princess339
Dot.: Vat na książki

Książki są drogie , ja też bardzo lubię i czytać i niestety mam podobną bibliotekę jak autorka postu-żałosną.Pozostaje księgarnia-ale kogo teraz stać, żeby kupować tyle książek ile by chciał?
Później dziwią się, że społeczeństwo nie jest oczytane.
__________________
"Hominis est errare, insipientis in errore perseverare"


http://s6.suwaczek.com/200904122438.png


Edytowane przez Princess339
Czas edycji: 2010-09-29 o 13:44
Princess339 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 13:47   #24
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Vat na książki

Może nie odczujemy mocno przy podwyżce, ale tak samo nie odczuwałam wcześniej podwyżek cen... Bo podnoszono je o parę złotych właśnie.
Aż ostatnio sięgnęłam po książki Pratchetta kupione parę lat temu i kupowane teraz i odkryłam, że kiedyś w empiku je kupowałam po 17 zl, a teraz wołają 35...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 17:09   #25
Parvanti
Zadomowienie
 
Avatar Parvanti
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Vat na książki

Książki są drogie, zwłaszcza jak ktoś nie czyta jakichś zmierzchów czy innych coelho, tudzież książek dodawanych do gazet tylko literaturę ciężko dostępną, fachową(taka, której wymaga się np. na studiach właśnie). Nie cierpię kserówek, zresztą ksero mam tak drogie na uczelni, że chyba już i tak taniej wychodzi kupić.

Oczywiście inne rządy mogły wynegocjować mniejsze podwyżki, ale nie nasz...

Zresztą nie tylko książki nam drożeją, żywność też bardzo podrożała w ciągu ostatnich kilku lat, a pensji jakoś nikt nie podnosi

Edytowane przez Parvanti
Czas edycji: 2010-09-29 o 17:10
Parvanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 19:26   #26
fossa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: na prawo od wisły
Wiadomości: 1 876
Dot.: Vat na książki

Cytat:
Napisane przez Parvanti Pokaż wiadomość
Książki są drogie, zwłaszcza jak ktoś nie czyta jakichś zmierzchów czy innych coelho, tudzież książek dodawanych do gazet tylko literaturę ciężko dostępną, fachową(taka, której wymaga się np. na studiach właśnie). Nie cierpię kserówek, zresztą ksero mam tak drogie na uczelni, że chyba już i tak taniej wychodzi kupić.

Oczywiście inne rządy mogły wynegocjować mniejsze podwyżki, ale nie nasz...

Zresztą nie tylko książki nam drożeją, żywność też bardzo podrożała w ciągu ostatnich kilku lat, a pensji jakoś nikt nie podnosi
prosze tylko nie porownuj zmierzchu do coelho albo lepiej mayer do coelho ...

ksiazki sa drogie ale mozna radzic sobie inaczej ... ja wiekszosc ksiazek na studia kserowalam i nie narzekalam, zaoszczedzilam w ten sposob sporo... No ale niektorzy wole isc na gotowe, kupic ksiazke w ksiegarni a nie latac po bibliotekach i kserach
pozatym na allegro mozna znalezc prawdziwe okazje z tego powodu ze ksiazki sa uzywane ale to nie oznacza ze zniszczone.
fossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 19:30   #27
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Vat na książki

Cytat:
Napisane przez fossa Pokaż wiadomość
prosze tylko nie porownuj zmierzchu do coelho albo lepiej mayer do coelho ...
No właśnie, Meyer to chociaż da się przeczytać, a tego pseudofilozofa lepiej szerokim łukiem omijać
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 19:37   #28
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Vat na książki

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
No właśnie, Meyer to chociaż da się przeczytać, a tego pseudofilozofa lepiej szerokim łukiem omijać
Ano

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Cytat:
Napisane przez fossa Pokaż wiadomość
ksiazki sa drogie ale mozna radzic sobie inaczej ... ja wiekszosc ksiazek na studia kserowalam i nie narzekalam, zaoszczedzilam w ten sposob sporo... No ale niektorzy wole isc na gotowe, kupic ksiazke w ksiegarni a nie latac po bibliotekach i kserach
pozatym na allegro mozna znalezc prawdziwe okazje z tego powodu ze ksiazki sa uzywane ale to nie oznacza ze zniszczone.
Ale czemu "wolą iść na gotowe", może po prostu widzą sens w posiadaniu normalnej książki, może uważają, że dana książka może im się przydać w przyszłości np przy pisaniu pracy, albo przy pracy w zawodzie? Albo np CHCĄ mieć książki bo je lubią i lubią je mieć? Ja tak mam Owszem, większość rzeczy kseruję bo nie stać mnie na tyle podręczników... Ale kilka kupiłam.

A te inne rozwiązania - nie wiem, czy to w ogóle jest do końca legalne...? Takie kserowanie całych książek?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 19:37   #29
Karaluszysko
Wtajemniczenie
 
Avatar Karaluszysko
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 060
Dot.: Vat na książki

Cytat:
Napisane przez fossa Pokaż wiadomość
pozatym na allegro mozna znalezc prawdziwe okazje z tego powodu ze ksiazki sa uzywane ale to nie oznacza ze zniszczone.
Dokładnie!
Gdyby nie Allegro, to nie mam bladego pojęcia, gdzie mogłabym kupić książki po tak niskiej cenie.
Karaluszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 20:19   #30
fossa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: na prawo od wisły
Wiadomości: 1 876
Dot.: Vat na książki

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
No właśnie, Meyer to chociaż da się przeczytać, a tego pseudofilozofa lepiej szerokim łukiem omijać
Mialam na mysli odwrotna sytuacje, a mianowicie Mayer nie do przelkniecia i zwiazany z jej "tworczoscia" czysty marketing, a Coelho znosny z malych dawkach...

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Ano

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------



Ale czemu "wolą iść na gotowe", może po prostu widzą sens w posiadaniu normalnej książki, może uważają, że dana książka może im się przydać w przyszłości np przy pisaniu pracy, albo przy pracy w zawodzie? Albo np CHCĄ mieć książki bo je lubią i lubią je mieć? Ja tak mam Owszem, większość rzeczy kseruję bo nie stać mnie na tyle podręczników... Ale kilka kupiłam.

A te inne rozwiązania - nie wiem, czy to w ogóle jest do końca legalne...? Takie kserowanie całych książek?
dla mnie kserowka jest namiastka normalnej ksiazki i rowniez do uzytku w przyszlosci, ale jesli kogos stac na egzemplarz nowej to czemu nie ...

No wiadomo ze niektorzy autorzy nie wyrazaja zgody na kopiowanie ani czesci ani calosc, ale wiekszosc punktow ksero przemyka na to oko ... Spotkalam ze tylko z jednym gdzie nie kserowali ze wzgledu na prawa autorskie.
fossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:25.