Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5 - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-29, 11:07   #271
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez migifigi Pokaż wiadomość
Ja nie wierzę już w ani jedno słowo lekarza i ani jeden symptom porodu, już nawet nie chce słuchać i czytac o tym. Wszystko to bzdury. Dziś mi mija 10 dzień bez czopa, Ula jest nisko od 34tc, co noc mam takie przepowiadacze, że gdyby była zima to mąż by już każdej nocy auto grzał, rozwarcie, biegunka itp. . Tymczasem wczoraj urodziła sąsiadka mojej mamy która nie miała ani jednego symptomu a na wizycie jej lekarz powiedział z kolei, że przenosi a termin miała na 8.10 więc tyle w temacie tych pierdół które gadają lekarze. Jak usłyszałam o tej sąsiadce to aż się popłakałam, mam już depresję i ogromny żal do mojego lekarza, że od kilku tygodni straszy mnie porodem za chwilę. Oddałabym dziś wszystko za to, żeby usłyszeć od lekarza że przenoszę i się miło zaskoczyć a za takie historie jakie ja mam serdecznie dziękuję.
Podzielam Twój podły nastrój dzisiaj Chyba mam spadek formy dzisiaj, bo wszystko boli, skurcze męczą, ale rzecz jasna wyciszyły się na ktg, więc nie wiadomo czy jeszcze nie przenoszę tej ciąży. A najgorsza info dzisiaj to, że mały waży dużo więcej niż ostatnio, więc nie wiadomo który pomiar jest dobry
Cytat:
Napisane przez buzn Pokaż wiadomość
Marzena d-vitum.
Lynn już za za nami pierwsza noc w domu. Nie powiem bym się wyspalam. Ale to chyba już nie będzie możliwe przez 18 lat. Ale póki co mam pozytywne nastawienie. Póki....
Dziewoja ładnie, czekam na kolejną mamusie, może to ty😁
Migi ☹️
A oto mój słodziak w kolejnym dniu😍 To nic, że matkę osikal, puszcza bączki i cera mi się pogorszyła momentalnie, miała pierwszy zabieg w życiu ( CC) przez niego itd i pewnie wiele gorszego przede mną.
I tak był brakującym elementem mojego zycia😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale slodziak
Cytat:
Napisane przez buzn Pokaż wiadomość
A dziewczyny czego używacie ( mamusie już) i czego będziecie używać ( przyszłe mamusie) na pupie po każdej zmianie pieluszki? Ja narazie używam Bepanthen. Ale mam też linomag zielony? Można? A linomag w różowym pudełeczku okrągłym, a alantan?
Bo sudocrem wysusza tak i tylko już na odparzenia,a do pielęgnacji zwykłej?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:59 ---------- Poprzedni post napisano o 08:55 ----------

Karmelka prawie co godzinę, ale to chyba słaba jakoś mojego mleka jest powodem. W szpitalu mu wystarczało, a teraz jak już przybiera to chyba więcej potrzebuje. Dziś będę mieć laktator lovi prolactiv zamówiłam. To trochę może podkręcenie to.

Karmelka współczuję przeziębieniach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupiłam lotion Alphanova babe polecany przez smerfetkę i srokao. To zamierzam uzywac po kazdej zmianie pieluszki. Jak się zacznie coś dziac to mam Bepanthen, Linomag i Sudocrem.

Cytat:
Napisane przez goslawka Pokaż wiadomość
Śliczny maluszek!!! I spokojnie już niedługo się wyśpisz ;*




Prysznic! U mnie w mieście woda skażona bakteriami zakaz używania, mycia i picia nawet po przegotowaniu xD więc wczoraj byliśmy się myć całą rodziną u teściowej gary stoja w zlewie od dwóch dni, beczkowóz dopiero wczoraj o 21 podstawili, ale też woda tylko do przegotowania. Powiem wam masakra, gotuję teraz wodę żeby w zlewie trochę pozmywać xD a rano przed badaniem myłam się mineralną xD takie szaleństwo
Juz chyba jest ok z wodą, z tego co czytałam? Jak czytałam co ludzie wyprawiali przy beczkowozach, to aż mnie nerwy brały. Ponoc zbierali po ileś butelek i innym brakło
mutex/ocfipreoqyfb/mutex
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 11:10   #272
karmelka2017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 81
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Apharel nie to milam na myśli. Wiem jak działa produkcja i podkręcenie laktacji. Kiepsko w sensie dla buzn że się nie wyspala.
karmelka2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 11:12   #273
ewulkaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar ewulkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 010
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

A w którym to mieście na Śląsku ta akcja z woda? Ja mieszkam na Śląsku i nic nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
kocham i jestem kochana


najszczęśliwsza
Anulka 2.02.2013
ewulkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 11:18   #274
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Podzielam Twój podły nastrój dzisiaj Chyba mam spadek formy dzisiaj, bo wszystko boli, skurcze męczą, ale rzecz jasna wyciszyły się na ktg, więc nie wiadomo czy jeszcze nie przenoszę tej ciąży. A najgorsza info dzisiaj to, że mały waży dużo więcej niż ostatnio, więc nie wiadomo który pomiar jest dobry
Jaka waga wyszła dzisiaj?
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 11:21   #275
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez nunny Pokaż wiadomość
Jaka waga wyszła dzisiaj?
3,7 kg! a tydzien temu 3,2. Lekarz powiedział, że to niemożliwe, żeby dziecko przytyło przez tydzien tyle, a błąd może być max 10%. Ja sama od tamtego tygodnia nie przytyłam.
mutex/ocfipreoqyfb/mutex
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 11:26   #276
buzn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 788
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez ewulkaaa Pokaż wiadomość
A w którym to mieście na Śląsku ta akcja z woda? Ja mieszkam na Śląsku i nic nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czeladz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
3,7 kg! a tydzien temu 3,2. Lekarz powiedział, że to niemożliwe, żeby dziecko przytyło przez tydzien tyle, a błąd może być max 10%. Ja sama od tamtego tygodnia nie przytyłam.
mutex/ocfipreoqyfb/mutex
Wow!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
buzn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 11:27   #277
joasiala
Zadomowienie
 
Avatar joasiala
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 399
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
3,7 kg! a tydzien temu 3,2. Lekarz powiedział, że to niemożliwe, żeby dziecko przytyło przez tydzien tyle, a błąd może być max 10%. Ja sama od tamtego tygodnia nie przytyłam.
mutex/ocfipreoqyfb/mutex
Przyjmij wagę średnią czyli 3,5 kg 😜 Wystarczy, że któraś długość teraz lub wtedy była zle zmierzona i dlatego wyszla taka waga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
joasiala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-29, 11:27   #278
LitttleHope
Raczkowanie
 
Avatar LitttleHope
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Z Sypialni
Wiadomości: 486
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Lynn Ty taka drobna to juz 3,2 bylo corodzic. Miejmy nadzieję, ze zle zmierzyl. A glowki wzgledem miednicy nie mierzyl czy dasz rade urodzic?

Jest dobra promocja na pampersy lidlowe, ktoras z Was chwalila, że dobre. A jest -30% przy zakupie 2 opak. Wiec wzielam wczoraj 2 opak 2 i 2 opak 3. A w kaufalndzie jest promocja na pampersy pomaranczowe po 21.99 wiec tez wzielam 2 opak 3. I chusteczki widzialam sensitiv chyba po22 za6 opak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
3 lata i 6 miesięcy starań i CUD
Syn 6 Lat
TP 15.10.2017
drozny jeden jajowod

2 ciąże bez zarodkowe


LitttleHope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 11:39   #279
very niceee
Zadomowienie
 
Avatar very niceee
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 257
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez goslawka Pokaż wiadomość
Śliczny maluszek!!! I spokojnie już niedługo się wyśpisz ;*




Prysznic! U mnie w mieście woda skażona bakteriami zakaz używania, mycia i picia nawet po przegotowaniu xD więc wczoraj byliśmy się myć całą rodziną u teściowej gary stoja w zlewie od dwóch dni, beczkowóz dopiero wczoraj o 21 podstawili, ale też woda tylko do przegotowania. Powiem wam masakra, gotuję teraz wodę żeby w zlewie trochę pozmywać xD a rano przed badaniem myłam się mineralną xD takie szaleństwo
Goslawa, a u mnie skażona w szpitalu bakterią e coli i nie ma przyjęć. Super, jak mnie złapie w weekend to nie mam gdzie rodzić, tak jak Nunny. Dobrze, że mój gin jest ordynatorem na ginekologii i zapytam go dziś na wizycie, gdzie mam jechać w razie czego.
__________________
14.06. 2010
14.02.2015
13.08.2016
Ex Au pair De
very niceee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 11:50   #280
joasiala
Zadomowienie
 
Avatar joasiala
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 399
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

To nie zaciekawie macie z tą wodą.
A ja nadal czekam na ktg 😡, godzinne opóźnienie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
joasiala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 11:59   #281
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez joasiala Pokaż wiadomość
Przyjmij wagę średnią czyli 3,5 kg 😜 Wystarczy, że któraś długość teraz lub wtedy była zle zmierzona i dlatego wyszla taka waga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak sobie zakoduję w głowie
Cytat:
Napisane przez LitttleHope Pokaż wiadomość
Lynn Ty taka drobna to juz 3,2 bylo corodzic. Miejmy nadzieję, ze zle zmierzyl. A glowki wzgledem miednicy nie mierzyl czy dasz rade urodzic?

Jest dobra promocja na pampersy lidlowe, ktoras z Was chwalila, że dobre. A jest -30% przy zakupie 2 opak. Wiec wzielam wczoraj 2 opak 2 i 2 opak 3. A w kaufalndzie jest promocja na pampersy pomaranczowe po 21.99 wiec tez wzielam 2 opak 3. I chusteczki widzialam sensitiv chyba po22 za6 opak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aż taka drobna nie jestem- już nie Prawie 20 kg na plusie robi swoje
Czesto masz te skurcze u góry brzucha? Wychodzą ci one na ktg?
Cytat:
Napisane przez very niceee Pokaż wiadomość
Goslawa, a u mnie skażona w szpitalu bakterią e coli i nie ma przyjęć. Super, jak mnie złapie w weekend to nie mam gdzie rodzić, tak jak Nunny. Dobrze, że mój gin jest ordynatorem na ginekologii i zapytam go dziś na wizycie, gdzie mam jechać w razie czego.
Wszędzie coś z tą wodą Myslalam, że w czeladzi już się sytuacja uspokoiła, ale jednak wychodzi na to, że nie, a przynajmniej tak mi moja mama mówiła.
mutex/ocfipreoqyfb/mutex
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 12:02   #282
very niceee
Zadomowienie
 
Avatar very niceee
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 257
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez joasiala Pokaż wiadomość
To nie zaciekawie macie z tą wodą.
A ja nadal czekam na ktg 😡, godzinne opóźnienie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To kciuki, żeby wyszły ładne skurcze. Ty jesteś pierwsza w kolejce, bo masz najwcześniej termin.
__________________
14.06. 2010
14.02.2015
13.08.2016
Ex Au pair De
very niceee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 12:12   #283
weenie
Raczkowanie
 
Avatar weenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 81
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

A propos naszego powietrza w Krakowie a raczej smogu to my kupiliśmy oczyszczacz powietrza po tym jak koleżanki synowi który przez 3 lata leczony był na rożnego typu problemy z górnymi drogami oddechowymi się super poprawiło jak kupili oczyszczacz. Oczywiście to nie pomoże na spacerach szczególnie w zimie... No nic zobaczymy jak to będzie
Ja dziś ostatnie badanie krwi robiłam, przy okazji jeSzcze wpadłam na brwi i rzęsy do kosmetyczki coby się córka mnie nie przestraszyła

Aha blog Letstry mnie również doprowadził do łez
To chyba dlatego ze od razu stawiam się na jej miejscu i wyobrażam sobie jakbym się czuła. Trzymam kciuki za zdrowie Florka




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
weenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 12:17   #284
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez very niceee Pokaż wiadomość
Goslawa, a u mnie skażona w szpitalu bakterią e coli i nie ma przyjęć. Super, jak mnie złapie w weekend to nie mam gdzie rodzić, tak jak Nunny. Dobrze, że mój gin jest ordynatorem na ginekologii i zapytam go dziś na wizycie, gdzie mam jechać w razie czego.
O matko, ty też Obyś wytrzymała do poniedziałku.

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
3,7 kg! a tydzien temu 3,2. Lekarz powiedział, że to niemożliwe, żeby dziecko przytyło przez tydzien tyle, a błąd może być max 10%. Ja sama od tamtego tygodnia nie przytyłam.
mutex/ocfipreoqyfb/mutex
Noo to też trochę Ale widzisz, u mnie dwa tygodnie temu było 3600 a we wtorek 3500 także też nie wiem o co chodzi
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 12:23   #285
alla83
Wtajemniczenie
 
Avatar alla83
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 325
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez buzn Pokaż wiadomość
Marzena d-vitum.
Lynn już za za nami pierwsza noc w domu. Nie powiem bym się wyspalam. Ale to chyba już nie będzie możliwe przez 18 lat. Ale póki co mam pozytywne nastawienie. Póki....
Dziewoja ładnie, czekam na kolejną mamusie, może to ty😁
Migi ☹️
A oto mój słodziak w kolejnym dniu😍 To nic, że matkę osikal, puszcza bączki i cera mi się pogorszyła momentalnie, miała pierwszy zabieg w życiu ( CC) przez niego itd i pewnie wiele gorszego przede mną.
I tak był brakującym elementem mojego zycia😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bąbelek słodki
alla83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 12:24   #286
ewulkaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar ewulkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 010
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Hej Ja już po wizycie, "mała" ma już 3,5kg +/-500gram, nie zmieniła pozycji, jest normalnie główka w dol, nic się nie dzieje, nic się nie pomniejezylo/powiększyło(rozwarcie itp) od ostatniego razu, główka jeszcze wysoko,nic póki co nie zwiastuje porodu(poza terminem :P), nie wyraziłam zgody na masaż szyjki, jak nie urodzę to mam się zgłosić do szpitala ok 10/11października,mam już skierowanie nawet.

Jestem niepocieszona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
kocham i jestem kochana


najszczęśliwsza
Anulka 2.02.2013
ewulkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 12:37   #287
alla83
Wtajemniczenie
 
Avatar alla83
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 325
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez buzn Pokaż wiadomość
A dziewczyny czego używacie ( mamusie już) i czego będziecie używać ( przyszłe mamusie) na pupie po każdej zmianie pieluszki? Ja narazie używam Bepanthen. Ale mam też linomag zielony? Można? A linomag w różowym pudełeczku okrągłym, a alantan?
Bo sudocrem wysusza tak i tylko już na odparzenia,a do pielęgnacji zwykłej?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:59 ---------- Poprzedni post napisano o 08:55 ----------

Karmelka prawie co godzinę, ale to chyba słaba jakoś mojego mleka jest powodem. W szpitalu mu wystarczało, a teraz jak już przybiera to chyba więcej potrzebuje. Dziś będę mieć laktator lovi prolactiv zamówiłam. To trochę może podkręcenie to.

Karmelka współczuję przeziębieniach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Buzn nie poddawaj się.....nie myśl o słabej jakości mleka

U mnie było to samo hakos tak do tygodnia...przystawiaj mały Ci rozkreci lakatacje

Ja dopiero twraz czuje że cyce się porządnie napelniaja

Ale dni różne są

Dziś rano jakis noeposkojnu był do 12
Jeden cyc...odlot zasnął ....po odlozeniu do wózka 15 minut i kręci już dupka

No to drugi cycek....je ...odlot ...zasypia...wózek...15 minut i kręci się znowu

Chcialabym rzec..trzeci cycek Ale nie mam no to powrót do pierwszego...powtorka Z rozrywki


Za którymś razem zasnąl i po odlozeniu do wózka wiercenia nie było....tak słodko zasnął...mocno spokojnie...1.5 godziny już było i wyglądało że będzie jeszcze tak długo

Puk puk....polozna przyszła


By to szlag.....teraz....musial am wyciągać takiego cieplutkiego z wózka... do naga rozebrać bo ważenie

Młody przybrał w ciągu tygodnia 150 gram co jest ok bo właśnie przeczytałam w necie że pierwszy miesiąc

Waga urodzinowa
W pierwszych kilku dniach młody człowiek może stracić ok 10% Z tego
Następnie w ciągu 2 tygodni od spadku powinien wrócić do wagi urodzeniowej

A na końcu miesiąca od najniższej swojej wagi powinien mieć więcej ok 600 gram

I u nas tak się właśnie wszystko książkowo dzieje

3450
Spadek 5 dni po porodzie 3260
Dziś (jeszcze nie ma 2 tygodni od spadku) młody dobija do wagi urodzinowej bo 3400

Buzn ja nie chce słyszeć od Ciebie do jakiejś niskiej jakości mleka albo że to masz za malo

Jak tylko młody odpowiednio będzie przybieral to niczym się ni3 przejmuj

Jeżeli teraz wstajesz co godzinę...to nic...nie myśl że tak będzie przez cały czas....kazey dzień mnie zaskakuje

Jeden dzień jest spokojniejszy i więcej śpi na następny dzień już jest inaczej ...tak samo z nockami

Jak tylko ty dajesz rade z wstawaniem....karnieniem ... to on da radę...uwierz, że wyssa tyle ile mu potrzebne
alla83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 12:40   #288
buzn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 788
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez joasiala Pokaż wiadomość
Przyjmij wagę średnią czyli 3,5 kg 😜 Wystarczy, że któraś długość teraz lub wtedy była zle zmierzona i dlatego wyszla taka waga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale duże te wasze maluchy.
Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Tak sobie zakoduję w głowie

Aż taka drobna nie jestem- już nie Prawie 20 kg na plusie robi swoje
Czesto masz te skurcze u góry brzucha? Wychodzą ci one na ktg?

Wszędzie coś z tą wodą Myslalam, że w czeladzi już się sytuacja uspokoiła, ale jednak wychodzi na to, że nie, a przynajmniej tak mi moja mama mówiła.
mutex/ocfipreoqyfb/mutex
Mąż był w Czeladzi i tam fajna biedronka i mówi, że wody nie było.
Cytat:
Napisane przez ewulkaaa Pokaż wiadomość
Hej Ja już po wizycie, "mała" ma już 3,5kg +/-500gram, nie zmieniła pozycji, jest normalnie główka w dol, nic się nie dzieje, nic się nie pomniejezylo/powiększyło(rozwarcie itp) od ostatniego razu, główka jeszcze wysoko,nic póki co nie zwiastuje porodu(poza terminem :P), nie wyraziłam zgody na masaż szyjki, jak nie urodzę to mam się zgłosić do szpitala ok 10/11października,mam już skierowanie nawet.

Jestem niepocieszona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też nie mała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
buzn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 12:48   #289
alla83
Wtajemniczenie
 
Avatar alla83
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 325
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

[1=cb88dba0fc36678caba5734 659402cd6408543f4;7756140 6]Ale że kiepsko, że dziecko co godzinę je? Musi sobie nakręcić produkcję. Położyć się z dzieckiem i karmić się całymi dniami. W końcu się unormuje. To jest jak najbardziej normalne na początku. I nie jest to słaba jakość pokarmu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Dzięki aphrael za wsparci3 ...swiete slowa

Buzn musi w końcu zrozumiec że rak właśnie ma być 😍

Jezeli młody ssie co godzinę...tp tylko się cieszyć bo mleko przyjdzie hektolitrami

---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Katka20 Pokaż wiadomość
Czytam bloga Letstry - łzy leeeccccą
Pięknie pisze
..szkoda że na tak smutny temat....ale zakończenie będzie szczęśliwie...Nie może być inaczej

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Maartikrk Pokaż wiadomość
No wiem, wiem są różne szkoły w sumie każda mama pewnie inaczej robi no i przede wszystkim obserwuje pupę .

Ja tak na prawdę z artykułów pielęgnacyjnych kupiłam żel do mycia niemowląt z Babydream (Sroako mnie przekonała), mam Bepanthen extra z dwa opakowania, Sudocrem malutki który dostałam na sr i krem z babydream na wiatr i zimno. W sumie to tyle. Żadnych balsamów i oliwek nie kupowałam. Po kąpieli osuszę ciałko, ewentualnie maść do pupy i koniec. Mam jeszcze chusteczki nawilżane z Kindii pure głównie dlatego że szpital wymaga więc kupiłam zestaw 3 opakowań, dwa zostaną w domu gdzieś na wyjścia a tak to waciki i woda.

Powiedzcie mi Mamy - ile pampków "1"nek średnio się zużyje (opakowań po ile sztuk) zanim dziecko przejdzie na 2ki. Wiem, że reguły nie ma ale średnio?
Mój przez pierwsze kilka dni 3 pampersy na dzień...twraz sra jak najęty więc idzie ok 8-10
Nie kupuj dużo jedynej ja przez pomyłkę otwarlan paczkę swojej wczoraj...prawoe się nie zorientowałam że to dwójki podczas zakładania na malca który waży tylko 3400....
Jakoś tak przypadkowo zerknelam na paczkę że to dwojki

W zasadzie jakbym si3 uparla to można używać dwojek od początku zwłaszcza jak dzieć ma ponad 3 kg

Nie kupujcie dużo jedynek

Ja mam 2 paczki po 50 czyli 100 sztuk....i zamierzam już przejść od razu do dwojek

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Cytat:
Napisane przez karmelka2017 Pokaż wiadomość
Apharel nie to milam na myśli. Wiem jak działa produkcja i podkręcenie laktacji. Kiepsko w sensie dla buzn że się nie wyspala.
Nic nie trwa wiecznie.....ja wychodzę z takiego zalozenia...naeer jak teraz kilka nocy zawale to i tak sobie nie dobieram do glowy

Wszystko mija a potem masz nagle 15latke i 12latke w domu które wcale nie chcą się do Ciebie przytulać zbytnio


😄😁
alla83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 12:53   #290
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Racja Alla, trzeba sie naprzytulać ile się da póki małe
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 13:00   #291
cb88dba0fc36678caba5734659402cd6408543f4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 852
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez alla83 Pokaż wiadomość
Buzn nie poddawaj się.....nie myśl o słabej jakości mleka

U mnie było to samo hakos tak do tygodnia...przystawiaj mały Ci rozkreci lakatacje

Ja dopiero twraz czuje że cyce się porządnie napelniaja

Ale dni różne są

Dziś rano jakis noeposkojnu był do 12
Jeden cyc...odlot zasnął ....po odlozeniu do wózka 15 minut i kręci już dupka

No to drugi cycek....je ...odlot ...zasypia...wózek...15 minut i kręci się znowu

Chcialabym rzec..trzeci cycek Ale nie mam no to powrót do pierwszego...powtorka Z rozrywki


Za którymś razem zasnąl i po odlozeniu do wózka wiercenia nie było....tak słodko zasnął...mocno spokojnie...1.5 godziny już było i wyglądało że będzie jeszcze tak długo

Puk puk....polozna przyszła


By to szlag.....teraz....musial am wyciągać takiego cieplutkiego z wózka... do naga rozebrać bo ważenie

Młody przybrał w ciągu tygodnia 150 gram co jest ok bo właśnie przeczytałam w necie że pierwszy miesiąc

Waga urodzinowa
W pierwszych kilku dniach młody człowiek może stracić ok 10% Z tego
Następnie w ciągu 2 tygodni od spadku powinien wrócić do wagi urodzeniowej

A na końcu miesiąca od najniższej swojej wagi powinien mieć więcej ok 600 gram

I u nas tak się właśnie wszystko książkowo dzieje

3450
Spadek 5 dni po porodzie 3260
Dziś (jeszcze nie ma 2 tygodni od spadku) młody dobija do wagi urodzinowej bo 3400

Buzn ja nie chce słyszeć od Ciebie do jakiejś niskiej jakości mleka albo że to masz za malo

Jak tylko młody odpowiednio będzie przybieral to niczym się ni3 przejmuj

Jeżeli teraz wstajesz co godzinę...to nic...nie myśl że tak będzie przez cały czas....kazey dzień mnie zaskakuje

Jeden dzień jest spokojniejszy i więcej śpi na następny dzień już jest inaczej ...tak samo z nockami

Jak tylko ty dajesz rade z wstawaniem....karnieniem ... to on da radę...uwierz, że wyssa tyle ile mu potrzebne
W Polsce już by było wielkie halo, że dziecko przybrało "tylko" 150 gram, bo to dokona granica... Tu jest straszna fiksacja na punkcie wagi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cb88dba0fc36678caba5734659402cd6408543f4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 13:15   #292
joasiala
Zadomowienie
 
Avatar joasiala
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 399
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez very niceee Pokaż wiadomość
To kciuki, żeby wyszły ładne skurcze. Ty jesteś pierwsza w kolejce, bo masz najwcześniej termin.
Oczywiście na ktg skurczy nie było. Szyjka trzyma, rozwarcie cały czas jest tak 1 cm, wiec poród sam sie chyba nie zacznie. W poniedziałek mam zgłosić się do szpitala i koło środy najprawdopodobniej będę mieć wywolywany poród 😱

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
joasiala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 13:18   #293
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

joasiala a czujesz jakies skurcze czasem?
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 13:25   #294
LitttleHope
Raczkowanie
 
Avatar LitttleHope
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Z Sypialni
Wiadomości: 486
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Lynn ja te skurcze od gory najbardziej czuje noca. Wogole noce sa najciezsze wzgedem skurczy i wydaja sie nie do zniesienia. Ale moze dlatego , ze w dzien ciagle sie chodzi i cos robi wiec sie odwraca od tego uwage.

Widze wiec , ze sie kilka bobasow szykuje na przyszly tydzien.

Ewulka czemu nie chcialas masażu szyjki? Przemeczylabys sie chwile i moze by sie samo rozkrecilo. A tak na oxy wymeczysz sie znacznie dluzej i bardziej. Ja to juz sie boje tych skurczy po oxy jak ognia. Wiem co to znaczy i mam nadzieje ze do 10 moje dziecko zdecyduje sie wyjsc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
3 lata i 6 miesięcy starań i CUD
Syn 6 Lat
TP 15.10.2017
drozny jeden jajowod

2 ciąże bez zarodkowe


LitttleHope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 13:34   #295
SzKlAnEczKaaaa1212
Rozeznanie
 
Avatar SzKlAnEczKaaaa1212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 649
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez LitttleHope Pokaż wiadomość
Lynn ja te skurcze od gory najbardziej czuje noca. Wogole noce sa najciezsze wzgedem skurczy i wydaja sie nie do zniesienia. Ale moze dlatego , ze w dzien ciagle sie chodzi i cos robi wiec sie odwraca od tego uwage.

Widze wiec , ze sie kilka bobasow szykuje na przyszly tydzien.

Ewulka czemu nie chcialas masażu szyjki? Przemeczylabys sie chwile i moze by sie samo rozkrecilo. A tak na oxy wymeczysz sie znacznie dluzej i bardziej. Ja to juz sie boje tych skurczy po oxy jak ognia. Wiem co to znaczy i mam nadzieje ze do 10 moje dziecko zdecyduje sie wyjsc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też się cholernie boję tych skurczy po oxy, jakby mi ktoś zaproponował masaż to bym się zgodziła. A tak to mam czas do piątku żeby się sama rozkręcić, jak nie to wywolanie :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SzKlAnEczKaaaa1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 13:44   #296
ewulkaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar ewulkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 010
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Nie chciałam masażu bo po pierwsze się nie spodziewałam i się bałam, a już samo badanie było nieprzyjemne :/ po drugie i w sumie ważniejsze cała ciąża była fizjologiczna, nic się nie dzialo, wolałabym żeby się sama rozkręciła akcja, a w sumie mam termin na za tydzień, czyli chwilą czasu jeszcze jest. Pierwsza córkę urodziłam w terminie, samo się zaczęło, i bardzo bym chciała żeby teraz też tak było mam jeszcze przed tym 10października 2 razy ktg, jakby faktycznie nic się nie działo to poproszę o badanie i może wtedy coś podziałamy narazie mąż zadeklarował chęć pomocy, myślę że będzie milej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
kocham i jestem kochana


najszczęśliwsza
Anulka 2.02.2013
ewulkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 13:45   #297
migifigi
Wtajemniczenie
 
Avatar migifigi
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 758
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Ja podejrzewam, że w poniedziałek lekarz mi zaproponuje masaż szyjki a jak nie to oxy. Póki co nie wiem czy się zgadzać czy nie. Tyle się nasłuchałam jak masaż boli że nie wiem czy jestem aż tak odważna 😉
migifigi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 13:46   #298
ewulkaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar ewulkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 010
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

No masaż brzmi nieźle, ale jak przeczytałam że polega to na oderwaniu worka plodowego od macicy aby pobudzić produkcje hormonów to już nie jest takie fajne...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
kocham i jestem kochana


najszczęśliwsza
Anulka 2.02.2013
ewulkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 13:52   #299
alla83
Wtajemniczenie
 
Avatar alla83
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 325
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

[1=cb88dba0fc36678caba5734 659402cd6408543f4;7756609 6]W Polsce już by było wielkie halo, że dziecko przybrało "tylko" 150 gram, bo to dokona granica... Tu jest straszna fiksacja na punkcie wagi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Ale w tydzień 150 gram to chyba nie jest źle

A ja tal myślę jak on ma przytyć jak jest największą srajda na świecie 😁

Nie znaczy że mało je....ale co zje to zaraz wysra

Położna poszła.... pamiętacie musiałam wyciągnąć śpiącego...polozna poszła dałam cyca pojezdzilam wózkiem (czytaj siedzac z telefonem w ręku ryszalam nogą wózek do przodu do tyłu) i dziecko zasnelo znowu.

Także jest ok...nie wiercil się nie płakał... śpi

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

[1=cb88dba0fc36678caba5734 659402cd6408543f4;7756609 6]W Polsce już by było wielkie halo, że dziecko przybrało "tylko" 150 gram, bo to dokona granica... Tu jest straszna fiksacja na punkcie wagi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
W Internecie wyczytałam...ze dziecko ma 2 tygodnie na odrobienie wagi po spadku
alla83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 13:53   #300
dziewoja
Raczkowanie
 
Avatar dziewoja
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 346
Dot.: Październikowe mamy 2017 - porodówka ❤ - cz. 5

Cytat:
Napisane przez ewulkaaa Pokaż wiadomość
Nie chciałam masażu bo po pierwsze się nie spodziewałam i się bałam, a już samo badanie było nieprzyjemne :/ po drugie i w sumie ważniejsze cała ciąża była fizjologiczna, nic się nie dzialo, wolałabym żeby się sama rozkręciła akcja, a w sumie mam termin na za tydzień, czyli chwilą czasu jeszcze jest. Pierwsza córkę urodziłam w terminie, samo się zaczęło, i bardzo bym chciała żeby teraz też tak było mam jeszcze przed tym 10października 2 razy ktg, jakby faktycznie nic się nie działo to poproszę o badanie i może wtedy coś podziałamy narazie mąż zadeklarował chęć pomocy, myślę że będzie milej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A mój maż nie chce pomoc, jak usłyszał od lekarza, że dziecko jest tak nisko to boi się, że coś mógłby jej zrobić................... ..
__________________

dziewoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-31 08:35:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:16.