problemy ze snem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-12, 21:30   #1
Martuch232
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Thumbs down

problemy ze snem


Mam problem ze snem, od kilku miesięcy mam problemy z zasypianiem, kładąc się spać o 23 zasypiam o 2-3 w nocy, czasem udaje mi sie wcześniej, ale przebudzam się np. o 3 i nie mogę zasnąć do 5, śnią mi się koszmary. Byłam u lekarza miałam zrobione badania, wszystko było w porządku, miałam jedynie minimalnie za niski cukier, lekarz stwierdził, że to stan nerwowy, brałam nasenne tabletki ziołowe przed snem i kilka uspokajających dziennie, chociaż efekty było słabe... Co zrobić, żeby lepiej zasypiać ?
Ostatnio staram sie pilnować, żeby spać 8-9 godzin, wstaje np. o 10 i pojawia sie następny problem, bo o 14 jestem padnięta, źle się czuje, nigdy wcześniej nie umiałam spać w dzień.
Całe dnie przespane co mam zrobić :conf used:

Edytowane przez Martuch232
Czas edycji: 2012-08-12 o 21:32 Powód: błąd
Martuch232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 14:39   #2
InkaNovinka
Raczkowanie
 
Avatar InkaNovinka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: R-m
Wiadomości: 121
Dot.: problemy ze snem

Jaki prowadzisz tryb życia?

Może to niektórych zdziwi, ale regularny tryb życia, czyli regularne dostarczanie organizmowi pożywienia, ruchu, odpoczynku, organizm odbiera i "koduje". Staraj się przestawić swój zegar biologiczny i przyzwyczaić go do chodzenia spać o mniej więcej tej samej porze.

Na problemy ze snem może wpływać wiele czynników, np. częste i długie przesiadywanie przed komputerem, jedzenie ciężkostrawnych posiłków przed snem, może czymś się podświadomie przejmujesz, martwisz?

Zapytaj w aptece o melatoninę, to hormon odpowiedzialny za tzw. zegar biologiczny.
__________________
Jestem odpowiedzialna za to, co powiedziałam, nie za to, co zrozumiałaś.
InkaNovinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 10:49   #3
Blue__Sky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Dot.: problemy ze snem

Ja mam problem ze snem przez nerwy, dlatego łykam tabletki :/ tak to wygląda: jestem bardzo śpiąca, zasypiam, a po pół godzinnym snie budzi mnie lęk i ból brzucha i zaczynam rozmyślać o kłopotach codziennych, za fiksa nie usnę, dopiero nad ranem , kiedy czas wstawać mnie nabiera zmęczenie...
Blue__Sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 21:51   #4
ezilda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 46
Dot.: problemy ze snem

Melatoniny nie polecam. Boli po przebudzeniu głowa i człowiek ogólnie czuje się źle - taki zmiętoszony, otumaniony... Przynajmniej takie są moje doświadczenia z melatoniną. Co najmniej tak samo skuteczny jest Forsen, a człowiek po nim budzi się wypoczęty, bez bólu głowy, wyspany.. Na Twoim miejscu spróbowałabym tego suplementu diety.
ezilda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 19:10   #5
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: problemy ze snem

Cytat:
Napisane przez Blue__Sky Pokaż wiadomość
Ja mam problem ze snem przez nerwy, dlatego łykam tabletki :/ tak to wygląda: jestem bardzo śpiąca, zasypiam, a po pół godzinnym snie budzi mnie lęk i ból brzucha i zaczynam rozmyślać o kłopotach codziennych, za fiksa nie usnę, dopiero nad ranem , kiedy czas wstawać mnie nabiera zmęczenie...
Po tabletkach taka masz?
Coś jest nie tak bo po moich zasypiam jak kłoda i budzę się dopiero rano.
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.