Wrastający paznokieć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-12, 20:29   #1
Ktos123321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3

Wrastający paznokieć


Witam. Od 3 m-cy zmagam się z problemem wrastającego paznokcia u stopy. Kilka dni temu odwiedziłem kosmetyczkę zajmującą się zakładaniem klamer VHO. Kosmetyczka powiedziała, że w moim przypadku nie ma jak narazie potrzeby zakładania klamry i zaleciła mi tamponadę, która ma za zadanie oddzielić paznokieć od skóry. Chciałbym się dowiedzieć czy taka tamponada pozwoli paznokciowi nie wrastać ponownie w skórę i czy jest ona skuteczna? Wyprowadzi ona paznokieć ze skóry? Dodatkowo kosmetyczka poleciła mi trzy preparaty do przemywania rany (jodyna, polseptol i vegotyl). Z tego co się orientuję to jodyny nie można stosować na otwartą ranę. Miał ktoś może do czynienia z pozostałymi dwoma preparatami i mógłby się wypowiedzieć na temat ich skuteczności i możliwości stosowania ich na otwartą ranę? A może jeszcze lepszy na taką dolegliwość będzie rivanol? Dodatkowo smaruję ranę i palec tribioticiem. Jeżeli macie dla mnie jakieś rady dotyczące mojej dolegliwości to chętnie przeczytam. Pozdrawiam.
Ktos123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 13:16   #2
eveline_s
Raczkowanie
 
Avatar eveline_s
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Somewhere
Wiadomości: 41
Dot.: Wrastający paznokieć

Hmm... odnośnie powiązania kosmetyczek z wrastającymi paznokciami-nie wiem,ale mój brat mial kiedys ten problem, udał sie z tym do lekarza, a ten skierował go do chirurga ( co mnie bardzo dziwiło -chirurg potrzebny do wrastającego paznokcia? ). Lekarz uporał się z tym w mig, zapisał świetną maść, żeby się szybciej potem goiło. Maść rewelacja, stosowałam potem jako "cudowny" środek na wiele dolegliwości
eveline_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 12:26   #3
InkaNovinka
Raczkowanie
 
Avatar InkaNovinka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: R-m
Wiadomości: 121
Dot.: Wrastający paznokieć

up

Czy miał ktoś zakładaną klamrę vho?
Ja dzisiaj. Nie bolało, pozostało dziwne uczucie ciągnięcia. Kosmetyczka powiedziała, że klamry wymienia się co ok. 2 m-ce. Kuracja trwa mniej więcej rok. Zastanawiam się czy to nie przeszkadza np. zimą w butach? Kuracja musi faktycznie trwać tak długo? Naprawdę pomaga? 130 zł co dwa miesiące to nie mało, przynajmniej dla niepracującej studentki żyjącej z kieszonkowego...
__________________
Jestem odpowiedzialna za to, co powiedziałam, nie za to, co zrozumiałaś.
InkaNovinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:32.