Pytanie o zapis w umowie z zespołem muzycznym. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-13, 10:16   #1
sylwia899
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 2
Cool

Pytanie o zapis w umowie z zespołem muzycznym.


Witam serdecznie jakis czas temu podpisałam umowe z zepołem weselnym. Teraz dowiedziałam sie, ze skład zespołu sie zmienił. Dwie osoby odeszło, wokalistka i gitarzysta, w tym wypadku zespoł obiecuje, ze ma juz( nowych) członków zespołu. Ja natomiast w tej sytuacji chciałabym zerwac umowe, bo nie chce nowych przypadkowych i "szybko" znalezionych ludzi. Pytanie brzmi czy bez problemu moge odzyskac zaliczke? W załaczniku wysyłam umowe, bez zadnych danych oczywiscie i dodam, ze podpisywałam umowe własnie z wokalistaka, ktorej w zespole juz nie ma. Bardzo prosze o pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg UMOWA 1.jpg (525,8 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg UMOWA 2.jpg (157,4 KB, 33 załadowań)
sylwia899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 10:48   #2
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: Pytanie o zapis w umowie z zespołem muzycznym.

Według mnie zapisy umowy są po ich stronie - w umowie nie ma żadnego zapisu wymieniającego członków zespołu albo zabraniającego zmiany składu zespołu, jest tylko par. 3.2 mówiący, że zespół ma mieć 6 członków. Do tego par. 10 (zleceniobiorca zobowiązuje się do wyznaczenia osób zastępczych do prowadzenia imprezy) - zespół cały czas oficjalnie istnieje pod tą samą nazwą, mają tylko zapewnić zastępstwo. Ale skoro umowę podpisywała wokalistka, to możesz się podeprzeć par. 3.1, który w tej sytuacji traci sens. Ja bym po prostu spróbowała z nimi normalnie, ugodowo pogadać i powiedzieć, że zależało Ci na tamtej konkretnej wokalistce i gitarzyście i jesteś zaskoczona i rozczarowana obrotem sprawy. Powinni zgodzić się polubownie rozwiązać umowę bez zatrzymania zaliczki.
__________________
Sprawy, które były i opadły w otchłań
wyłaniają się na nowo, wykuwają z ognia.

Edytowane przez Arsonist
Czas edycji: 2017-03-13 o 10:54
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 11:04   #3
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Pytanie o zapis w umowie z zespołem muzycznym.

Cytat:
Napisane przez Arsonist Pokaż wiadomość
Dlatego ja bym po prostu spróbowała z nimi normalnie, ugodowo pogadać i powiedzieć, że zależało Ci na tamtej konkretnej wokalistce i gitarzyście i jesteś zaskoczona i rozczarowana obrotem sprawy. Może zgodzą się polubownie rozwiązać umowę bez zatrzymania zaliczki.
Dokładnie. Albo akceptujesz zmianę, albo się dogadasz, albo odżałujesz 500 zł. Zreszta, jak sie nie dogadasz "po dobroci" - co by Ci umowa dała? Pójdziesz do sądu sądzić się o 500 zł?
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 11:08   #4
sylwia899
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 2
Dot.: Pytanie o zapis w umowie z zespołem muzycznym.

Dziekuje bardzo! wlasnie najlepiej chciałabym sie dogadac polubownie, ale w razie "w" chciałam wiedziec jak wyglada to prawnie Takze bede działac jak cos mam juz jakas orientacje na ten temat
sylwia899 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-13 12:08:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:30.