Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-03, 10:25   #421
Adne
Raczkowanie
 
Avatar Adne
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 364
Dot.: studia pielęgniarstwo

A jakie książki z PP warto zakupić?
__________________
Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
W godzinie – nieskończoność czasu.
Adne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 10:47   #422
Kociak_mrauu
Raczkowanie
 
Avatar Kociak_mrauu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Podlasie :)
Wiadomości: 272
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez zilka9 Pokaż wiadomość
A do kiedy masz czas żeby złożyć papiery? Jak wyniki na UMB?

Ja się tak zastanawiam,które książki warto jednak kupić.Wydaje mi się,że Podstawy Pielęgniarstwa są warte kupienia.
Papiery wczoraj zawiozłam Tylko jeszcze mam dostarczyć do 7 sierpnia zaświadczenie od lekarza medycyny pracy.
A na UMB próg 80pkt.. Ja mam 76 pkt, więc żeby jeszcze zechcieli trochę osób wziąć to wzięliby właśnie te z naszą ilością pkt. Ale już raczej nie ma co na to liczyć :/ Mówiłam, że mało zabraknie..

A co do książek to mam kupiony "Fotograficzny atlas anatomii człowieka", gdyż na UWM każdy to musiał mieć, żeby uczyć się do szpilek. A i mam skserowane:
- "Biochemia", "Podstawy Genetyki", "Podstawy biofizyki" i trochę notatek. A po więcej notatek napiszę do koleżanki

A co do "Podstaw Pielęgniarstwa" to nam mówili, że tą książkę warto mieć, gdyż przyda się nawet już po zakończeniu studiów, by zajrzeć i przypomnieć sobie pewne rzeczy. Ale nie pamiętam, który tom lepiej mieć ;p
__________________
Od 11.2012 nie prostuję włosów


Edytowane przez Kociak_mrauu
Czas edycji: 2013-08-03 o 10:50
Kociak_mrauu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 12:10   #423
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: studia pielęgniarstwo

Sprawdze PP i dam na pewno znac, mam je zakopane troche i musze troche innych ksiazek przewalic, zeby sie do nich dostac

---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

Jezeli chodzi o praktyki wakacyjne na 1 roku, to szczerze mowiac nie pamietam, ale raczej moze byc to kazdy oddzial. Na 2 roku jest juz to stricte chirurgia, pediatria i interna.

http://www.cm.umk.pl/wydzialy/wydzia...-praktyki.html

http://www.cm.umk.pl/wydzialy/wydzia...-20132014.html

Plan studiow zawsze drukowalam, na kazdej uczelni na pewno cos takiego jest.
---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

II tom zdecydowanie. I - to takie pitu pitu typu co to jest pielegnowanie, czym jest zawod pielegniarki...czynnosci pielegniarskie, ktore sa ubogo opisane.

Edytowane przez Bysanda
Czas edycji: 2013-08-03 o 12:12
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 12:32   #424
zilka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
Dot.: studia pielęgniarstwo

Dzięki Właśnie jak czytałam spis treści I tomu PP to było sporo czynności pielęgniarskich np. Pielęgnowanie pacjentów z zaburzeniami funkcjonowania przewodu pokarmowego /układu moczowego/układu krążenia itp. Mówisz,że to za ogólnikowo napisane? Bo myślałam żeby kupić może dwa tomy,tyle tylko,że to kupa kasy jest.

Kociak,u nas całe szczęście nie ma szpilek,więc atlas chyba w ogóle nie będzie mi potrzebny. Za to do anatomii mam w pdf Pituchową, odkupię skrypt Woźniaka i chyba tyle.
zilka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 13:39   #425
Kociak_mrauu
Raczkowanie
 
Avatar Kociak_mrauu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Podlasie :)
Wiadomości: 272
Dot.: studia pielęgniarstwo

Nawet na allegro sporo kosztują te książki :/
__________________
Od 11.2012 nie prostuję włosów

Kociak_mrauu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 14:59   #426
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez zilka9 Pokaż wiadomość

Kociak,u nas całe szczęście nie ma szpilek,więc atlas chyba w ogóle nie będzie mi potrzebny. Za to do anatomii mam w pdf Pituchową, odkupię skrypt Woźniaka i chyba tyle.
Mam Woźniaka, ale ksiazke, nie wiem czy to ta sama pozycja, z tym ze i tak wszystko brałam z Pituchowej. Woźniak jest zbyt ubogi w treść, kupiłam go tak samo jak wy przed pojsciem na 1 rok, bo nikt mnie nie uprzedził, zeby go nie brac...ksiazki w pdf'ie good idea

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

Polecam łapac dziewczyny które poszły teraz na 2 rok, hasła z poczt grupowych, tam jest czesto skarbnica materiałow i testow

Edytowane przez Bysanda
Czas edycji: 2013-08-03 o 14:58
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 18:55   #427
Kociak_mrauu
Raczkowanie
 
Avatar Kociak_mrauu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Podlasie :)
Wiadomości: 272
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Mam Woźniaka, ale ksiazke, nie wiem czy to ta sama pozycja, z tym ze i tak wszystko brałam z Pituchowej. Woźniak jest zbyt ubogi w treść, kupiłam go tak samo jak wy przed pojsciem na 1 rok, bo nikt mnie nie uprzedził, zeby go nie brac...ksiazki w pdf'ie good idea

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

Polecam łapac dziewczyny które poszły teraz na 2 rok, hasła z poczt grupowych, tam jest czesto skarbnica materiałow i testow
Ja wolę z "normalnej" książki się uczyć niż np siedząc przed laptopem ;p Jakoś tak wygodniej ;p
__________________
Od 11.2012 nie prostuję włosów

Kociak_mrauu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-03, 21:17   #428
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez Kociak_mrauu Pokaż wiadomość
Ja wolę z "normalnej" książki się uczyć niż np siedząc przed laptopem ;p Jakoś tak wygodniej ;p
Ojj tak, ja tez, ale z pdf'a mozna wydrukowac
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 09:58   #429
zilka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
Dot.: studia pielęgniarstwo

Ja mam właśnie zamiar sobie wydrukować.Nie sama oczywiście,ale zaniosę do punktu ksero.W Warszawie najtańsze miejsce jakie znam liczy sobie 6gr/str.Wychodzi o wiele mniej niż kupno książki.

Bysanda,a Ty chesz zostać w PL czy wybierasz się gdzieś za granicę? Może gdzieś już o tym pisałaś,ale nie mogę sobie przypomnieć.
zilka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 11:31   #430
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez zilka9 Pokaż wiadomość
Ja mam właśnie zamiar sobie wydrukować.Nie sama oczywiście,ale zaniosę do punktu ksero.W Warszawie najtańsze miejsce jakie znam liczy sobie 6gr/str.Wychodzi o wiele mniej niż kupno książki.

Bysanda,a Ty chesz zostać w PL czy wybierasz się gdzieś za granicę? Może gdzieś już o tym pisałaś,ale nie mogę sobie przypomnieć.
Wyjeżdżam, ale tylko dlatego, że mój nie chce mieszkać w Polsce, przynajmniej na chwile obecną Do końca roku chciałabym pracować w Polsce, w przyszłym tygodniu idę CV zanieść.

Zawsze chciałam w Warszawie mieszkać :s
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 11:41   #431
Adne
Raczkowanie
 
Avatar Adne
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 364
Dot.: studia pielęgniarstwo

A gdzie się wybierasz, jeśli mogę zapytać? Planujesz podjąć tam pracę zawodową?
__________________
Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
W godzinie – nieskończoność czasu.
Adne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-04, 13:50   #432
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez Adne Pokaż wiadomość
A gdzie się wybierasz, jeśli mogę zapytać? Planujesz podjąć tam pracę zawodową?
Do Niemiec, z tym ze ja zdążę chyba tylko tam skończyć kurs nauki języka, wolałabym mieszkać w Szwajcarii, jeżeli już mam mówić po niemiecku Niemki pielęgniarki uciekają z Niemiec, w niemieckich szpitalach jest straszny zapierdziel, jak dla nich :P jak załapie podstawy języka, to na pewno będę szukać pracy w jakimś domu starości, tam będzie na początek swobodniej niż w szpitalu. Kończąc pielęgniarstwo dziewczyny, będziecie mieć mocny papier w ręku, tylko nie bać się iść do przodu i będzie dobrze

Jeszcze jedna dobra rada, sprawdzajcie w swoich miastach strony Izby Pielęgniarskiej, chodźcie na konferencje które są bezpłatne i kończące się otrzymaniem certyfikatu. Zawsze to można później wpisać w CV a takie spotkania trwaja zazwyczaj max. 3h ~~

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:34 ----------

Polecam tez strone termedia.pl, czesto z niej korzystalam, szczegolnie na mgr polecam sie zarejestrowac, bo sa czesto konkursy w ktorych wygralam juz dwie ksiazki :P i losowane sa wejsciowki na konferencje, ktore sa strasznie drogie :/

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

http://pielegnowanie-w-pigulce.blogs...1_archive.html

http://biznurse.pl/droga-do-zmian/w-...obisz-ten-kurs

Jeszcze dwa blogi pielegniarek, jeden raczkujacy, drugi juz ze stazem

Edytowane przez Bysanda
Czas edycji: 2013-08-04 o 13:41
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 17:33   #433
Adne
Raczkowanie
 
Avatar Adne
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 364
Dot.: studia pielęgniarstwo

Dziękujemy za cenne rady. I powodzenia z nauką języka. Dla mnie niemiecki był zawsze nie lada wyzwaniem. .
A jeszcze zapytam -rozumiem, że taki certyfikat z konferencji przyznawany jest również studentkom?
__________________
Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
W godzinie – nieskończoność czasu.
Adne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 09:06   #434
zilka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
Dot.: studia pielęgniarstwo

Bysanda,a masz jakiś swój wypatrzony oddział,gdzie kiedyś chciałabyś pracować ?

Adne,Ty też planujesz wyjazd po studiach?
zilka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 11:05   #435
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez zilka9 Pokaż wiadomość
Bysanda,a masz jakiś swój wypatrzony oddział,gdzie kiedyś chciałabyś pracować ?
Blok operacyjny od zawsze lub kardiologia, kardio-intensywna.
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 12:46   #436
Adne
Raczkowanie
 
Avatar Adne
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 364
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez zilka9 Pokaż wiadomość
Bysanda,a masz jakiś swój wypatrzony oddział,gdzie kiedyś chciałabyś pracować ?

Adne,Ty też planujesz wyjazd po studiach?
Tak, Anglia.
__________________
Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
W godzinie – nieskończoność czasu.
Adne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 11:10   #437
zilka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
Dot.: studia pielęgniarstwo

Adne,ja myślę żeby od drugiego roku skupić się mocno na niemieckim.Nie wiem czy to realne czy nie,ale przed końcem magisterki chciałabym go znać na porządnym poziomie B2-C1. Tak ostatnio myślę o nauce szwedzkiego, ale to już chyba wyższa szkoła jazdy

Bysanda,a tak na prawdę to co robi instrumentariuszka? Podaje narzędzia i co jeszcze?Zastanawia mnie to ostatnio Mnie jakoś ciągnie do anestezjologii i intensywnej terapii( o ile z pediatrią nic nie wyjdzie).
zilka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 13:59   #438
Adne
Raczkowanie
 
Avatar Adne
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 364
Dot.: studia pielęgniarstwo

Dobry plan, niemieckiego na pewno warto się uczyć, ale ja nie wyobrażam sobie mieszkać w kraju niemieckojęzycznym, nie przepadam za tym językiem osobiście. A nie myślałaś o wyjeździe na praktyki? Pewnie świetna przygoda, a WUM na pewno coś organizuje. U mnie na uczelni jest wyjazd do Belgii (z dobrym angielskim) albo do Niemiec (niemiecki). Stawiam na Belgię i od października ostro pracuję, żeby mnie wzięli.
__________________
Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
W godzinie – nieskończoność czasu.

Edytowane przez Adne
Czas edycji: 2013-08-06 o 14:01
Adne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 17:23   #439
Kociak_mrauu
Raczkowanie
 
Avatar Kociak_mrauu
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Podlasie :)
Wiadomości: 272
Dot.: studia pielęgniarstwo

Podziwiam was dziewczyny ;p Już wiecie nawet na jakim oddziale chcecie pracować he he. Ja to będę pewnie bardziej angielskiego się uczyć
__________________
Od 11.2012 nie prostuję włosów

Kociak_mrauu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-06, 17:35   #440
anushka_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 11
Dot.: studia pielęgniarstwo

Witam ja dzisiaj odebrałam prawo wykonywania zawodu i za dwa tygodnie zaczynam pracę na OIOMie, boje się jak cholera... ale to najlepszy oddział, ciężki psychicznie i fizycznie, ale nigdzie nie nauczę się tak dużo jak własnie na OIOMie.
anushka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 18:01   #441
zilka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez anushka_1 Pokaż wiadomość
Witam ja dzisiaj odebrałam prawo wykonywania zawodu i za dwa tygodnie zaczynam pracę na OIOMie, boje się jak cholera... ale to najlepszy oddział, ciężki psychicznie i fizycznie, ale nigdzie nie nauczę się tak dużo jak własnie na OIOMie.
Skoro już napisałaś to pomęczę Cię trochę pytaniami dotyczącymi OIOMu(bo też tam bym chciała pracować). Streściłabyś mi czym dokładnie zajmuję się tam pielęgniarka zaraz po studiach bez specjalizacji?Przygotowuj e również pacjenta do operacji,uczesniczy w niej(jako piel. anestezjologiczna) czy to nie jej zadanie?Poza tym wiem,że zajmuje się pacjentem od strony fizycznej(mycie itp.),podaje przepisane leki,zmienia opatrunki(czyli standard).Byłabym wdzięczna,bo mam raczej strzępkowe informacje,a do praktyk jeszcze daleko
zilka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 18:15   #442
anushka_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 11
Dot.: studia pielęgniarstwo

pielęgniarka anestezjologiczna pracuje na blokach operacyjnych, czyli razem z anestezjologiem usypiają pacjentów, monitorują w trakcie i wybudzają pacjentów, na oiomie pracują pielęgniarki tak jak my zaraz po studiach, bez specjalizacji, ale również takie które mają specjalizajcje, tak więc zależy co ciebie interesuje, blok operacyjny est specyficzny, nie masz kontaktu z pacjentem, na oiomie pacjenci są w bardzo ciężkim stanie, tam trafiają ludzie po NZK, po ciężkich operacjach, tacy którzy nie poradzą sobie na normalnym oddziale bez specyficznej aparatury, którzy są nieprzytomni dniami, tygodniami... wszystko zależy od stanu pacjenta. Moim zdaniem, oraz innym doświadczonych pielęgniarek, oiom to najlepszy oddział dla młodych, energicznych osób, bo tam potrzebne są takie osoby. Zaraz po studiach mozesz pracować wszędzie, nie trzeba mieć specjalizacji, czy kursów, zeby np pracować jako instrumentariuszka, czy piel anestezjologiczna, bo tego wszystkiego i tak trzeba się nauczyć.
anushka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 19:16   #443
zilka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
Dot.: studia pielęgniarstwo

Dziękuję za odpowiedź.Coś mi się ostatnio obiło o uszy,że na OIOMie nie będą mogły pracować pielęgniarki bez kursu lub specjalizacji anestezjologicznej,ale to może błędne informacje.Ja siebie bardziej widzę w pracy z pacjentem,ale mam jeszcze za mało doświadczenia żeby to stwierdzić Długo szukałaś pracy?Bo dyplom dopiero odebrałaś a praca już za dwa tygodnie.

Adne, WUM organizuje sporo wymian studenckich do przeróżnych krajów. Tyle tylko,że niemieckiego nie będę jeszcze znała za dobrze na licencjacie żeby móc wyjechać.Chcę w PL skupić się bardzo na studiach i na nauce języka.Mam nadzieję,że po studiach nie będę zmuszona wyjechać,ale nigdy nic nie wiadomo. Dla mnie niemiecki to wyzwanie,bo ciężko się go uczy,ale myślę,że dla chcącego nic trudnego
zilka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 19:31   #444
anushka_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 11
Dot.: studia pielęgniarstwo

dyplom odebrałam pod koniec lipca, a prawo wykonywania mam już dzisiaj, po szpitalach zaczełam chodzic w zeszłym tygodniu, zostawiać cv i pytałam czy są jakieś etaty no i zadzwonili, że jest no i za dwa tygodnie zaczynam pracę. Wtrącę się jeśli chodzi i język niemiecki, w zeszłym roku pojechałam na 2 miesiace jako opiekun osób starszych do Niemiec, pracowałam w 4 domach opieki i byłam zachwycona, niemieckiego uczyłam sie sama, ale dosłownie podstaw, po dwóch tygodniach osłuchania się z niemieckim normalnie mogłam sie dogadać no ale zeby pracowąc jako pielegniarka to przydałby sie cetyfikat z języka choć nie jest on niezbędny
anushka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 19:41   #445
Adne
Raczkowanie
 
Avatar Adne
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 364
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Dziękuję za odpowiedź.Coś mi się ostatnio obiło o uszy,że na OIOMie nie będą mogły pracować pielęgniarki bez kursu lub specjalizacji anestezjologicznej,ale to może błędne informacje.
Również coś takiego słyszałam.

A posadki zazdroszczę, anushka. Mogę wiedzieć, w jakim to województwie?

Cytat:
Adne, WUM organizuje sporo wymian studenckich do przeróżnych krajów. Tyle tylko,że niemieckiego nie będę jeszcze znała za dobrze na licencjacie żeby móc wyjechać.Chcę w PL skupić się bardzo na studiach i na nauce języka.Mam nadzieję,że po studiach nie będę zmuszona wyjechać,ale nigdy nic nie wiadomo. Dla mnie niemiecki to wyzwanie,bo ciężko się go uczy,ale myślę,że dla chcącego nic trudnego
Jak wolisz. Ale niemiecki w zasadzie nie jest ciężki, więc nauka powinna być przyjemna o ile Ci "brzmienie" języka nie przeszkadza.
__________________
Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
W godzinie – nieskończoność czasu.

Edytowane przez Adne
Czas edycji: 2013-08-06 o 19:43
Adne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 19:55   #446
anushka_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 11
Dot.: studia pielęgniarstwo

Zachodniopomorskie
anushka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 21:05   #447
zilka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
Dot.: studia pielęgniarstwo

anushka_1, płace rzeczywiście są takie mizerne jak większość mówi,czy nie jest tak tragicznie?

Adne,niemiecki to nie moja mocna strona Tyle tylko,że jest blisko Polski do której chciałabym co jakiś czas wracać(o ile w ogóle wyjadę) + niezłe warunki pracy i płacy stąd moja chęć nauki
zilka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 21:09   #448
Azulaya
Zadomowienie
 
Avatar Azulaya
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 920
Dot.: studia pielęgniarstwo

"Teściowa" pracowała około 25 lat na OIOMie , teraz zrezygnowała z pracy z powodu problemów zdrowotnych i wiem , że na wynagrodzenie nie marudziła ale zdarzały jej się często dyżury nawet po 14h. Pracowała w szpitalu w Szczecinie.
Azulaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 21:38   #449
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: studia pielęgniarstwo

Specjalizacja jeszcze nie jest wymagana, zeby pracowac na intensywnej, ale ma być. Jezeli Was to interesuje moge sie dowiedziec, kiedy to ma wejsc i czy na 100% jest juz to pewne Oddziałowe dostaja z duzym wyprzedzeniem takie informacje, aby mogły sie przygotowac na takie reformy, takze pewnie jest to kwestia nawet liczona w latach.

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

Pielegniarka anestezjologiczna wspolpracuje na bloku operacyjnym z anestezjologiem lub pracuje na oddziale z intensywnej. Pielegniarki ,,intensywne,, albo sie dziela ze np. 3 miesiace sa na bloku, 3 na oddziale, albo maja z gory narzucone ze siedza np tylko na bloku, zakładaja pacjentowi wkłucie, podaja dożylnie zlecone środki. Osobiscie nie chciałabym byc anestezjologiczna na bloku, bo jest tam sama jak palec ^^ na oddziale zawsze jest razniej, ktos pomoze, instrumentariuszki sa tez zawsze dwie, chyba ze jest patologiczna sytuacja to jedna ~~
Instrumentariuszki/pielegniarki operacyjne asystują lekarzom, przygotowują sale operacyjna pod wzgledem sprzetu i swoich narzedzi, układają pacjenta w odpowiedniej pozycji, kontroluja aparature, po zabiegu zakładaja dreny, opatrunki.

Edytowane przez Bysanda
Czas edycji: 2013-08-06 o 21:41
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 21:39   #450
zilka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
Dot.: studia pielęgniarstwo

Azulaya,dziękuję za odpowiedź

Bysanda,byłabym wdzięcza za jakieś informacje.I jakbyś mogła to zapytaj się co zrobić aby dostać się na OIOM po studiach.Przecież muszę pracować 2 lata aby podejść do specjalizacji.Czyli dopiero wtedy będę mogła się tam dostać?Ale to pytania do oddziałowej
zilka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-18 22:58:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:11.