Zestaw na komunię - Nie wiem w czym iść! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-22, 21:57   #1
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713

Zestaw na komunię - Nie wiem w czym iść!


Za dwa tygodnie komunia kuzyna - i afera! Nie mam w czym iść! Myślałam o spódniczce - ale skutecznie pomysł wybiła mi mama, mówiąc "że jest za krótka", a potem powiedziała, że gdyby była o pół centymetra dłuższa to mogłaby być... Nie rozumiem jej. I mówi, że nie mogę niżej spuścić spódnicy, bo "głupio to wygląda". I chyba pójdę w spodniach, aczkolwiek mam tą nieszczęsną spódniczkę i mogę zrobić zdjęcie jakby ktoś chciał ocenić...
Odpadają białe spodnie i czarne... No i w czym ja mam iść?
Wizażanki, pomocy!
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 22:13   #2
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Zestaw na komunię - Nie wiem w czym iść!

A ile masz lat? Bo nie wiem czy radzic zebys sluchala mamy czy nie
Dawaj foto spodniczki, ocenimy!
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 22:19   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Zestaw na komunię - Nie wiem w czym iść!

daj foto siebie w spódniczce to Ci powiemy
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 22:20   #4
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: Zestaw na komunię - Nie wiem w czym iść!

15 lat, wzrost 159cm i nie gruba, nie chuda. Teraz pójdę zrobić zdjęcie

Edytowane przez Martii=*
Czas edycji: 2008-04-22 o 22:52
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 22:52   #5
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: Zestaw na komunię - Nie wiem w czym iść!

A oto i zdjęcia (po tej małej sesji nabrałam wątpliwości)
http://img216.imageshack.us/img216/3992/imgp3464dc5.jpg
http://img217.imageshack.us/img217/2104/imgp3465sv1.jpg
http://img224.imageshack.us/img224/8691/imgp3466gg1.jpg
Nie mówcie, że kolor nie ten, bo mi też się nie podoba, ale powiedzcie, co myślicie o kroju / o tym jak na mnie leży / i czy nie jestem na nią za gruba. Nie próbujcie mnie na siłę uszczęśliwić mówiąc "bedzie" tylko czekam na szczere opinie.
I tu jeszcze zdjęcie całej:
http://img213.imageshack.us/img213/1714/imgp3462ry0.jpg
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 22:55   #6
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Zestaw na komunię - Nie wiem w czym iść!

źle w niej nie wygladasz, ale moim zdaniem na komunie sie nie nadaje nawet nie chodzi o długość, ale to jest taka zwykła spódniczka, zero elegancji...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 23:13   #7
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: Zestaw na komunię - Nie wiem w czym iść!

W tym rzecz. Bo mojej mamie się ubzdurzyło, żebym kupiła sobie na tą komunię coś, w czym będę mogła iść jeszcze gdzieś, a nie żebym założyła 2-3 razy i tyle. A z eleganckich rzeczy w których bym poszła na komunie i musiałabym je najpierw kupić, to właśnie nie byłabym w nich więcej niż 2-3 razy, dlatego chcę coś kupić, żebym mogła też na codzień założyć. Na rzecz, w której będę raz na pół roku, nie stać mnie... Nie pozwala mi na to kieszonkowe.
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-23, 07:00   #8
nicegirl
Zadomowienie
 
Avatar nicegirl
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 496
Dot.: Zestaw na komunię - Nie wiem w czym iść!

raczej się nie nadaje na komunię, jest dość sportowa i przede wszystkim krótka. A czemu nie mogłabyś założyć prostych czarnych spodni?do tego jakies balerinki a na gore bluzeczka, w jakich stonowanych kolorach, chociaż może być poprostu białą plus dodatki. Biel i czerń nigdy nie wychodzą z mody, sa uniwersalne. Tak więc taki stroj moglabys zalozyc na wiele innych uroczystosci. No chyba, ze w tym dniu (komunii) bedzie na tyle cieplo, ze pokusisz sie o jakas sukienke
nicegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 07:04   #9
madziulka_
Zakorzenienie
 
Avatar madziulka_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 110
Dot.: Zestaw na komunię - Nie wiem w czym iść!

A czy nie możesz sobie kupić jakiś fajnych spodni(wg mnie uniwersalna sprawa), nie muszą być to koniecznie spodnie na kant, ale np. lniane w kolorze beżu?Będziesz w nich mogła śmigać całe lato+jakaś bluzka( z pewnością masz jakąś w szafie).
Ta spódnica jest bardziej sportowa i nie pasuje na komunie zupełnie.
__________________



madziulka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 07:28   #10
Paulina1000
Rozeznanie
 
Avatar Paulina1000
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: okolice Warszawy.
Wiadomości: 542
Dot.: Zestaw na komunię - Nie wiem w czym iść!

Ta spódnica to nawet do kościoła się nie na daje, wcale nie elegancka. Nawet mogłyby być dosyć eleganckie bermudy, czarne w kant. Miałabyś do kościoła i na randki Naprawdę uniwersalna sprawa. W carrefour są takie za 40zł. Sądze, że latałabyś w takich całe lato, a potem do czarnych, grubych rajstop . I do takich spodni albo biała bluzeczka lub jakaś kolorowa koszula ew. bardziej elegancki top i masz strój na wiele uroczystości.
Paulina1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 17:37   #11
Ismi
Raczkowanie
 
Avatar Ismi
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 135
Dot.: Zestaw na komunię - Nie wiem w czym iść!

Mam tyle lat co Ty i w tym wypadku zgadzam się z Twoją mamą.. Spódniczka nadaje się na wyjście ze znajomymi, ale nie na komunię ze względy na sportowy napis i długość.. Chociaż wiem co czujesz.. Nienawidzę jak postanowię że coś założę, a mama mi mówi że w tym mnie nie wypuści z domu Wtedy nawet jak sama zaczynam nabierać wątpliwości zakładam to jej na złość albo mówię że w tamtym i tak byłoby mi ładniej niż tym co każe mi założyć
Ismi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-23, 17:44   #12
emillkaa
Zadomowienie
 
Avatar emillkaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: POLSKA ;)
Wiadomości: 1 549
Dot.: Zestaw na komunię - Nie wiem w czym iść!

absolutnie nie idź w niej, nie wypada na tego typu okazję, ja w tamtym roku byłam w brązowej we wzory spodnicy (1cm za kolano) i do tego biała koszulowa bluzka z bufkami i balerinki..ale teraz to proponuję jak wyżej mówią - bermudy eleganckie + np.szare rajstopy + elegancka bluzka/sweterek..
__________________
***
emillkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 18:02   #13
silver_shira
Raczkowanie
 
Avatar silver_shira
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 209
Dot.: Zestaw na komunię - Nie wiem w czym iść!

Cytat:
Napisane przez nicegirl Pokaż wiadomość
raczej się nie nadaje na komunię, jest dość sportowa i przede wszystkim krótka. A czemu nie mogłabyś założyć prostych czarnych spodni?do tego jakies balerinki a na gore bluzeczka, w jakich stonowanych kolorach, chociaż może być poprostu białą plus dodatki. Biel i czerń nigdy nie wychodzą z mody, sa uniwersalne. Tak więc taki stroj moglabys zalozyc na wiele innych uroczystosci. No chyba, ze w tym dniu (komunii) bedzie na tyle cieplo, ze pokusisz sie o jakas sukienke

zgadzam sie w 100%
nawet rurki będą tu stosowniej wyglądać jeśli nie chcesz ubrać czarnych spodni to ubierz jeansy do tego szykowna bluzka i marynarka
__________________

What's wrong?
I only Try To Be So Perfect.....


mój blog :http://historiamodyxxwieku.blog.onet.pl/
silver_shira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 18:31   #14
miley141
Raczkowanie
 
Avatar miley141
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 43
Dot.: Zestaw na komunię - Nie wiem w czym iść!

spódniczka bardzo fajna, ale na komunie sie nie nadaje. podpisuje sie pod wszystkimi dziewczynami powyżej ;D
miley141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 18:49   #15
ewela1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 226
Dot.: Zestaw na komunię - Nie wiem w czym iść!

no na pewno ta spodniczka nie pasuje na komunie.za mało elegancka jak na taka uroczystość.....
1 za krotka lekko
2 ma ten napis
3 jest bardziej do sportowych butkow
wedlog mnie to co mozesz zalozyc to zalezne tez od pogody ale mamy wiosne...jesli lubisz to proponuje weselsze kolorki....
na pewno znajdziesz cos odjazdowego w szafie jakies fajne modne spodnie np. jensy czarne... mozesz kupic jakas bluzeczke np. w zielonym kolorku i czarne dodatki...jakies korale i fajne kolczyki do tego czarna torebka (pewnie taka posiadasz)butki moga byc na malym obcasie lub słynne balerinki....z pomoca mamy na pewno cos wymyslicie....
ewela1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 20:13   #16
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: Zestaw na komunię - Nie wiem w czym iść!

ewela1, ja nic w szafie prawie nie mam. Trzy pary spodni na krzyż, w tym jedne czarne jeansy, które się ponaciągały ;/, drugie rurki (niewygodne, żałuję że kupiłam) i takie fajne jeansy w których na codzień chodzę i dwie pary rybaczek jeansowych. Torebki żadnej nie mam! Tylko jedną torbę, taką płócienną z którą chodzę czasem do szkoły jak mam mało lekcji, albo na miasto... Z eleganckich butów to mam tylko balerinki czarne. Ooo i ze spodni to mam takie białe satynowe, ale wydaje mi się, że na komunię nie bardzo... Jeszcze sobie ksiądz pomyśli że to ja idę pierwszy raz do komunii a nie mój kuzyn. Z pomocą mamy na pewno coś wymyślę? Wątpliwe. Nie podoba mi się za bardzo styl mojej mamy i jej pomysły.
A ktoś wymyślił zestaw czarne rajstopy i bermudy i sweterek. Nie idę na kolację wigilijną, sweterek to zdecydowanie za gruba rzecz. W dodatku jestem niska i w bermudach... śmiesznie wyglądam. Kiedyś takie chciałam, obiegałam się w każdych sklepach i beznadziejnie w takowych wyglądam. Rajstopy?! W maju?! Strach.
Jakby ktoś chciał, to mogę udowodnić, że NIC nie mam w szafie, ze wszystkiego powyrastałam.
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 20:39   #17
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Zestaw na komunię - Nie wiem w czym iść!

Cytat:
Napisane przez Martii=* Pokaż wiadomość
Rajstopy?! W maju?! Strach.
.
No chyba mi nie powiesz, że chciałaś iść w tej mini i to jeszcze bez rajstop?


Do wszystkich krótkich rzeczy nawet w maju cieniutkie rajstopy to podstawa! A szczególnie do kościoła na komunie nie wypada świecić gołymi nogami.

Jeżeli tak stawiasz sprawę to lepiej kombinuj jakieś spodnie (byle nie wytarte jeansy). Do maja masz jeszcze czas.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 20:48   #18
sznurek
Raczkowanie
 
Avatar sznurek
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 124
GG do sznurek
Dot.: Zestaw na komunię - Nie wiem w czym iść!

Myślę, że możesz tanio kupić klasyczne czarne spodnie, albo w jakimkolwiek innym kolorze, albo jakąś delikatną, rozszerzaną, zwiewną spódniczkę za kolano. Takie rzeczy nigdy z mody nie wyjdą, a będziesz miała na inne okazje
__________________
pogrążam się w nieznośnej lekkości bytu
sznurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 04:56   #19
silver_shira
Raczkowanie
 
Avatar silver_shira
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 209
Dot.: Zestaw na komunię - Nie wiem w czym iść!

Kobieto skoro i tak masz braki w szafie to chyba najwyższa pora iść na zakupy a nie żalić sie z powodu małej ilości ubrań, ty masz do nas pretensje że próbujemy ci coś wyczarować??
a jeśli nie chce ci się iść na zakupy albo nie masz pieniędzy to wspomniałaś coś o spodniach z satyny zrób sobie w nich foto i wklej a my powiemy ci czy faktycznie się nie nadają.
Pozdrawiam
__________________

What's wrong?
I only Try To Be So Perfect.....


mój blog :http://historiamodyxxwieku.blog.onet.pl/
silver_shira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-30, 09:22   #20
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Zestaw na komunię - Nie wiem w czym iść!

tak jak pisaly poprzendiczki-zielona spodnica ABSOLUTNIE nie nadaje sie na komunie! przeciez to jest letnia,sportowa spodniczka do biegania na codzien,na plaze,nad jezioro a nie do kosciola...
Jesli napawde nie masz co na siebie zalozyc to staraalbym sie namowic mame na zakup czarnych,eleganckich spodni-takich,ktore beda ladnie dopasowane do figry-przeciez niedlugo bedziesz pewnei miala egzaminy gimnazjalne,jakies testy do liceum itp i takie ubranie po prostu bedzie ci potrzebne!,wiec pewnie mama po zastanowieniu sie zgodzi...
do tego zalozylabym na Twoim miejscu albo jakas blzueczke-tunike(mozesz poszukac nawet u chinczykow,czy chocby w Orsay'u na przecenie dostaniesz tego typu blzueczke juz za okolo 30zl)a jesli nie ma szans na tego typu zakup to zaloz biala koszule,ktora napewno masz w szafie. Do tego ladne dodatki-np. koraliki, czy ladne kolczyki (nawet nie musisz kupowac,wystarczy pozyczyc na ten jeden raz od jakiejs przyjaciolki...) i ubranie na wiele oakzji,takze na komunie,gotowe.

A jesli zdecydujesz sie na sukienke/spodnice to rajstopy w maju to moim zdanieme oczywista sprawa-po 1-watpie,zeby bylo az tak goraco,zebys nie mogla wytrzymac w cieniusienkich cielistych rajstopach,a po 2 bez ich kazdy stroj straci na elegancji...
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 11:13   #21
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Zestaw na komunię - Nie wiem w czym iść!

Tak jak dziewczyny pisaly. Spódnica za kolano,takie dluższe też są modne. Kupisz ją za 50 zł + dołożysz białą/beżową czy jaką chcesz bluzkę i będzie dobrze ;]
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:58.