Chcę zrzucić ,a nie mogę ćwiczyć. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-06, 01:44   #1
glass9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8
Exclamation

Chcę zrzucić ,a nie mogę ćwiczyć.


No więc tak, mam 158 wzrostu przy wadze około 59 kg mam 16 lat, chcę do lipca spaść do około 50 kg ,bo ważyłam tyle nie całkiem dawno i miałam ładną figure, wcięcie w tali, zgrabną pupe,ładne nogi, brzuch i nie wyglądałam jak wychudzony szkielet, bo jak każda normalna dziewczyna,problemem jest,że nie mogę ćwiczyć za bardzo,tzn. mam chorobę parthesa, jeżeli się przemęcze boli mnie kręgosłup,biodra,kolana itd. Ew. troche skoków na skakance, lubie pospacerować.Jeżdzę też konno,ale nie intensywnie.Truchty,krótk ie biegi odpadają, jeżdzę czasami na pływalnie,ale to rzadko,bo jedna lekcja kosztuje 20 zł, nie stać mnie na taką co tydzien.
Z dietą jest kolejny problem, nie wszystko mogę jeść,ponieważ nie toleruje tego mój organizm np. nie moge jeść serka topionego,twarożku , nie wiadomo z jakich powodów ,żaden lekarz ni potrafił tego wyjaśnic, wymiotuje jeśli coś takiego zjem, tak samo mam po papryce.Nie wiem dlaczego tak się dzieje, majonez też raczej odpada.Staram się odżywiać zdrowo, pije codziennie conajmniej litr wody, ograniczam słodycze,staram się mimo wielu powikłań duzo się ruszać, niestety mam mało czasu na regularne posiłki , jem 3 - 4 posiłki dziennie i to zawsze w innej porze , do wakacji muszę zrzucic chociaz do tych 52 kg, będę szczęśliwa , pisze tutaj,bo brak mi motywacji i silnej woli , co proponujecie? jakąś diete? Co mogę zrobić,żeby dojść do wymarzonej wagi i zgrabnej figury? dodam jeszcze,że mam umięśnione ciało,ale niestety za dużo tłuszczyku tu i ówdzie. Mam dużą pupe, uda w sumie też, kolana w kształcie X, w sumie brzuch byłby ładny,bo jest w miare możliwości płaski, ale na samym jego dole jest taka brzydka fałdka,co ma nawet trochę celulitu biust dość duży,ale ramiona są moją największą zmorą wraz z pupą,są duże , na ramionach mam troche tłuszczyku i są duże jakbym ważyła z 70 kg jak nie wiecej. Zle sie z tym czuje,bo inne koleżanki są zgrabne, chociaz nie powiem nie widać aż tak po mnie tej wagi ale przeszkadza mi to to,a wymarzona waga jest tak nie daleko.Na plecach tez jest troche tluszczyku,ale tam najmniej wiec to mi nie przeszkadza,ale moja pupa i ramiona najbardziej..Nie chodzi mi tu o to ,żeby inni mnie jakoś postrzegali,tylko żebym ja się czuła dobrze we własnej skórze.
Wizażystki pomożecie? proszę, to dla mnie ważne! Ktoś się dołącza? I od razu mówię,że dukan raczej nie, ew. można trochę zaczerpnąć z dukana.. z góry bardzo wam dziękuję

Edytowane przez glass9
Czas edycji: 2011-02-06 o 01:45
glass9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 10:04   #2
agusia2410
Zakorzenienie
 
Avatar agusia2410
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: okolice Iławy
Wiadomości: 4 058
Dot.: Chcę zrzucić ,a nie mogę ćwiczyć.

A może dieta South Beach (Plaż Południowych) tu masz podstawowe info
http://kuchnianaplazy.blox.pl/html
To blog głównie z przepisami ale z boku masz zakładki do informacji o diecie
i fazach Powodzenia
Oczywiście możesz dowolnie komponować posiłki z produktów dla ciebie bezpiecznych
w necie znajdziesz więcej informacji
agusia2410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 20:31   #3
glass9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8
Exclamation Dot.: Chcę zrzucić ,a nie mogę ćwiczyć.

Dzięki,rozważe to.. Mogę liczyć na pomoc innych wizażystek? to ważne,prosze!
glass9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 09:51   #4
Paula_M
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 487
Dot.: Chcę zrzucić ,a nie mogę ćwiczyć.

Cytat:
Napisane przez glass9 Pokaż wiadomość
Dzięki,rozważe to.. Mogę liczyć na pomoc innych wizażystek? to ważne,prosze!
może Dieta Montignac
Nie wydaje się ona zła więc może zapoznaj się też z nią: dietamm.com
masz tutaj wszystko, od zasad po przepisy

Poza tym, może po prostu wyklucz kaloryczne produkty, jeśli je jadasz, rób zdrowe zamienniki - choć pisałaś, że starasz się zdrowo odżywiać - jak to jest dla Ciebie zdrowo?
Ogranicz trochę jedzenie, bądź wytrwała i powoli samo zejdzie
Tak swoją drogą to mam bardzo podobne wymiary do Ciebie więc wiem, jak to jest z ramionami też mam problem
__________________
Życie nie pyta Cię, czy dasz radę.[/SIZE][/FONT]

Edytowane przez Paula_M
Czas edycji: 2011-02-12 o 19:50
Paula_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 19:29   #5
glass9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8
Dot.: Chcę zrzucić ,a nie mogę ćwiczyć.

Cytat:
Napisane przez Paula_M Pokaż wiadomość
Ja obecnie jestem na Diecie Montignaca - choć bardzo ściśle jej zasad się nie trzymam
Nie wydaje się ona zła więc może zapoznaj się też z nią: dietamm.com
masz tutaj wszystko, od zasad po przepisy

Poza tym, może po prostu wyklucz kaloryczne produkty, jeśli je jadasz, rób zdrowe zamienniki - choć pisałaś, że starasz się zdrowo odżywiać - jak to jest dla Ciebie zdrowo?
Ogranicz trochę jedzenie, bądź wytrwała i powoli samo zejdzie
Tak swoją drogą to mam bardzo podobne wymiary do Ciebie więc wiem, jak to jest z ramionami też mam problem

Obecnie urzęduję tu:
wizaz.pl/forum/showthread.php?p=24902603 &posted=1#post24902603

Zapraszam, jeśli się wdrążysz, to będzie Ci łatwiej Dołączyłabym do Ciebie, ale ciężko mi będzie być obecną na dwóch wątkach
Ograniczam słodycze,raz w tyg pozwole sobie na jakieś ciacho do herbaty, pije duuużo wody, jem dużo warzyw , chodze na spacery, to co wyżej, ale mam słabość do pierogów.. nie używam oleju,chyba,że to konieczne, ale wtedy nie zjadam tak wiele,jem tyle zeby wystarczylo i waga wgl nie spada..
glass9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 22:42   #6
Paula_M
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 487
Dot.: Chcę zrzucić ,a nie mogę ćwiczyć.

Cytat:
Napisane przez glass9 Pokaż wiadomość
Ograniczam słodycze,raz w tyg pozwole sobie na jakieś ciacho do herbaty, pije duuużo wody, jem dużo warzyw , chodze na spacery, to co wyżej, ale mam słabość do pierogów.. nie używam oleju,chyba,że to konieczne, ale wtedy nie zjadam tak wiele,jem tyle zeby wystarczylo i waga wgl nie spada..
szczerze? to dziwne, że nie tyjesz
też kocham pierogi ale ostatni skutecznie walczę z przeogromną chęcią na nie

OK, do rzeczy:
to wcale nie jest tak zdrowo, jak Ci się wydaje

po pierwsze:
nie możesz tak bardzo ograniczać tłuszczy tak naprawdę to one mają bardzo duży wpływ na spalanie tego niechcianego tłuszczyku i chudnięcie. Nie wykluczaj go. Lepiej pozbyć się np.margaryny, a'la masła ze sklepu, zwykłego oleju, a przerzucić się na oliwę z oliwek (koniecznie w ciemnej i szklanej butelce), olej rzepakowy, lniany, różnego rodzaju orzechy (np. włoskich 5-8dziennie), tłuste ryby, np.wędzoną makrelę, tuńczyk, ponieważ zawierają one kwasy tłuszczowe omega-3 oraz omega-6 i bardzo korzystanie wpływają na proces metabolizmu no i są zdrowe

po drugie:
nie obcinaj tak kalorii! zbyt duże powoduje postój bądź wzrost wagi! rób to rozsądnie, masz 16 lat i mało ruchu więc ogranicz je do ok 1500kcal a nie, że np. użyłam oleju, to zjem mniej

po trzecie:
wyeliminuj cukry proste z jadłospisu, zwłaszcza ten najczęściej używany przez Polaków: sacharozę (ten w cukierniczce), jeśli bardzo potrzebujesz, to zastąp go fruktozą lub słodzikiem a jeszczelepiej np. miodem

po czwarte:
lepiej ograniczyć takie produkty jak jogurty/serki/maślanki owocowe, ponieważ bardzo dużo w nich węglowodanów, a w tym cukrów prostych lepiej, abyś przyzwyczaiła się do naturalnych i jak ew dodawała suszone owoce (choć większość z nich ma wysoki IG co powoduje, że szybciej jesteśmy głodni i takie tam ble ble), ale nie ma też sensu aż tak Cię ograniczać na początek, bo odchudzanie stanie się dla Ciebie katorgą, a nie o to chodzi

po piąte:
oducz się jeść białe pieczywo, a dokładniej pszenne i zastąp je mieszanym bądź ciemnym - nie będę się rozpisywać dlaczego - odpowiedzi jest masa w internecie - powiem krótko: jest zdrowszy, bardziej zapycha, ma niższy IG i dłużej się rozkłada w organizmie

po szóste:
ryż biały, zwykły makaron, kasza kuskus, itp. jak wyżej -> ryż brązowy, makaron z pszenicy durum, a ten zwykły jak już to al dente, kaszę kuskus lepiej unikać, powody te same co w przypadku chleba

po siódme:
jedz owoce

po ósme:
jedz regularnie i Iśn. nie dłużej nić godzinę po przebudzeniu się

po dziewiąte:
nie pij w czasie posiłków, najlepiej ok 20-30min przed i ok 1-1,5h po posiłku; pij również herbaty zielone, miętowe, czerwoną a to dlatego, że pijąc w nieodpowiednich porach rozrzedzasz soki trawienne - co mówi samo za siebie a podane herbatki pozytywnie wpływają na proce schudnięcia i nie tylko

po dziesiąte:
warto jeść kolację białkową, ponieważ białko o wiele dłużej jest rozkładane przez organizm, co powoduje, że dłużej czujemy uczucie sytości oraz nasz organizm mobilizuje się do trawienia i tym samym spala kcal nawet jeśli śpimy poza tym, białka powinniśmy jeść1-1,5g na kg masy ciała więc jak ważysz 59kg to powinnaś dziennie jeść 59g białka dużo białka znajdziesz w różnego typu twarogach, serku homo nat, rybach, nieco mniej w wieśniaku, mleku, zaś mniej w jog nat/kefirze/maślankach, które zaliczane są już do węglowodanów

po jedenaste:
warto, aby codziennie jeść gotowany posiłek, chociaż raz dziennie, a idealnie 2-3x choć wiadomo, że często trudno jest zjeść nawet jeden taki posiłek

po dwunaste:
zrezygnuj z typowych płatków śniadaniowych i postaw na płatki żytnie, owsiane, pszenne, otręby żytnie/owsiane/pszenne/granulowane, dodawaj siemienia lnianego do potraw (najlepiej zmielone,ok.1 łyżki lub zarodków pszennych) -> są zdrowsze, mają wiele błonnika więc zapychają i wspomagają trawienie

po trzynaste:
śniadanie powinno być porządne, IIśn to lekka przekąska, obiad sycący, podwieczorek lżejszy niż IIśn i kolacja lekka - ale nie możesz czuć głodu; musisz się najeść! ale nie napchać kolację jedz ok. 3h przed snem i nie podjadaj między posiłkami! a jeśli naprawdę potrzebujesz, to jakieś warzywo

OK, na razie tyle wystarczy to są podstawy zdrowego żywienia
__________________
Życie nie pyta Cię, czy dasz radę.[/SIZE][/FONT]

Edytowane przez Paula_M
Czas edycji: 2011-02-07 o 22:46
Paula_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 22:19   #7
glass9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8
Exclamation Dot.: Chcę zrzucić ,a nie mogę ćwiczyć.

Makrela - nie moge. Jest strasznie wiele rzeczy,których nie wolno mi jeść,wiec wybieram te najmniej tuczące z tego co moge, nie rozumiem dlaczego.. Zazwyczaj wstaje okolo godziny 10 w dni wolne, jem sniadanie, najczesciej jest to jakaś kanapka i lece do stajni, jak tak robie to wracam okolo godziny 20 - 21 do domu ,a w stajni zjadam jakąś kanapke, ew. jakiś zmutowany obiad z baru obok , a nie da rady wracać szybciej,moja praca,musze tam być w dni wolne, w tyg roboczym też jestem tam po szkole.Nie tylko ty sie dziwisz czemu nie tyje. Samą mnie to dziwi ;p po prostu wczesniej waga jakoś powoli , ale szła w górę, a od okolo poczatku grudnia nie ruszyla sie nawet o ciuteńkę w górę czy w dół, żaden lekarz tego wyjaśnic nie moze; p ;/
glass9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-09, 22:59   #8
Paula_M
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 487
Dot.: Chcę zrzucić ,a nie mogę ćwiczyć.

Cytat:
Napisane przez glass9 Pokaż wiadomość
Makrela - nie moge. Jest strasznie wiele rzeczy,których nie wolno mi jeść,wiec wybieram te najmniej tuczące z tego co moge, nie rozumiem dlaczego.. Zazwyczaj wstaje okolo godziny 10 w dni wolne, jem sniadanie, najczesciej jest to jakaś kanapka i lece do stajni, jak tak robie to wracam okolo godziny 20 - 21 do domu ,a w stajni zjadam jakąś kanapke, ew. jakiś zmutowany obiad z baru obok , a nie da rady wracać szybciej,moja praca,musze tam być w dni wolne, w tyg roboczym też jestem tam po szkole.Nie tylko ty sie dziwisz czemu nie tyje. Samą mnie to dziwi ;p po prostu wczesniej waga jakoś powoli , ale szła w górę, a od okolo poczatku grudnia nie ruszyla sie nawet o ciuteńkę w górę czy w dół, żaden lekarz tego wyjaśnic nie moze; p ;/
skoro tłustych nie - one raczej nie są wskazane, są wyjątki jak ryby, itp. - to je eliminuj, ale resztę możesz spokojnie stosować
__________________
Życie nie pyta Cię, czy dasz radę.[/SIZE][/FONT]
Paula_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 16:31   #9
AnGelSsss
Przyczajenie
 
Avatar AnGelSsss
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 22
Dot.: Chcę zrzucić ,a nie mogę ćwiczyć.

Dziewczyny a co myślicie o tabletkach Formoline ???
AnGelSsss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 17:21   #10
Paula_M
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 487
Dot.: Chcę zrzucić ,a nie mogę ćwiczyć.

Cytat:
Napisane przez AnGelSsss Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co myślicie o tabletkach Formoline ???
Nie znam tego specyfiku, ale domyślam się, że skoro wątek o odchudzaniu to i tabletki wspomagające, a wszelkiemu tego typu tabletkom jestem przeciwna bo to w większej mierze placebo
__________________
Życie nie pyta Cię, czy dasz radę.[/SIZE][/FONT]

Edytowane przez Paula_M
Czas edycji: 2011-02-15 o 22:53
Paula_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:53.