co w 3 tyg brania tabletek? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-08, 21:36   #1
domi013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 23

co w 3 tyg brania tabletek?


chodzi mi o to, że mam nikczemnego psa i zjadł mi 4 tabletki z opakowania. jestem w 3 tyg brania dokladnie dzis wzielam 16 tabletke jutro 17 i koniec opakowania, dzis kochalam sie z moim chlopakiem bez zabezpieczenia czy jesli wezme 17 tabletek jestem chroniona przed ciaza? chodzi mi o to ze wiem ze w tyg brania gdy sie zapomni jednym z wyjsc awaryjnych jest natychmiastowa 7dniowa przerwa, ale nie wiem jak to jest z tymi plemnikami, czy one przezywaja i istnieje ryzyko zapolodnienia?
domi013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 21:44   #2
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: co w 3 tyg brania tabletek?

Pierwsza sprawa: znajdź odpowiedni wątek na podforum ginekologicznym, tam ktoś odpowie ci na pytanie.

Druga sprawa: trzymaj WSZYSTKIE leki z dala od dzieci i zwierząt (ale teraz to już pewnie będziesz wiedziała). I to nie o to chodzi, żebyś mogła bzykać się bez zabezpieczenia, ale o zdrowie dziecka/zwierzaka.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 21:48   #3
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: co w 3 tyg brania tabletek?

Cytat:
Napisane przez domi013 Pokaż wiadomość
chodzi mi o to, że mam nikczemnego psa i zjadł mi 4 tabletki z opakowania. jestem w 3 tyg brania dokladnie dzis wzielam 16 tabletke jutro 17 i koniec opakowania, dzis kochalam sie z moim chlopakiem bez zabezpieczenia czy jesli wezme 17 tabletek jestem chroniona przed ciaza? chodzi mi o to ze wiem ze w tyg brania gdy sie zapomni jednym z wyjsc awaryjnych jest natychmiastowa 7dniowa przerwa, ale nie wiem jak to jest z tymi plemnikami, czy one przezywaja i istnieje ryzyko zapolodnienia?
Przeczytaj ulotkę. Jak nie znajdziesz odpowiedzi to czytaj do skutku.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 21:50   #4
Choco_Latte_
Addicted of makeup.
 
Avatar Choco_Latte_
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Rajski Zakątek
Wiadomości: 260
Dot.: co w 3 tyg brania tabletek?

Ja tak z innej beczki. Autorko JAKIM CUDEM pies zjadł tabletki? Intryguje mnie to..
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Powiem wprost: próbujesz z gó... wyrzeźbić piękny kwiat (bo tym powinien być związek). Może w pocie czoła i łez nawet ulepisz coś podobnego do kwiatu, ale z powodu użytego materiału całość i tak będzie brzydko pachnieć.
Choco_Latte_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 21:51   #5
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: co w 3 tyg brania tabletek?

W ulotce masz dokładne napisane, co robić w sytuacji, kiedy nie jest możliwe kontynuowanie zażywania pigułek.

I obserwuj psa, a najlepiej przejedź się z nim do weterynarza.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 21:58   #6
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: co w 3 tyg brania tabletek?

To co powinnaś zrobić to zabrać psa do weta. I myśleć następnym razem gdzie trzymasz takie rzeczy, bo możesz mu zrobić krzywdę.

Wysłane z bajeranckiej aplikacji mobilnej Wizaż Forum
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 22:05   #7
domi013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 23
Dot.: co w 3 tyg brania tabletek?

po prostu zostawiłam tabletki na stole i poszlam na chwile do kuchni a pies zaczął gryzc...
domi013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-08, 22:10   #8
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: co w 3 tyg brania tabletek?

Cytat:
Napisane przez domi013 Pokaż wiadomość
po prostu zostawiłam tabletki na stole i poszlam na chwile do kuchni a pies zaczął gryzc...
A to nikczemnik.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 22:43   #9
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: co w 3 tyg brania tabletek?

Ulotkę też zjadł?
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 22:58   #10
Akwamaryna_
Raczkowanie
 
Avatar Akwamaryna_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 162
Dot.: co w 3 tyg brania tabletek?

Był już kiedyś identyczny wątek o psie, który zjadł tabletki antykoncepcyjne.

Albo jesteś trollem albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem ulotek.
__________________
Znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata.
Akwamaryna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 01:35   #11
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: co w 3 tyg brania tabletek?

Cytat:
Napisane przez Akwamaryna_ Pokaż wiadomość
Był już kiedyś identyczny wątek o psie, który zjadł tabletki antykoncepcyjne.

Albo jesteś trollem albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem ulotek.
Też pamietam ten wątek
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-09, 07:52   #12
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: co w 3 tyg brania tabletek?

Tyle postów, a żadnej odpowiedzi dla autorki co ma zrobić

Zgodnie z ulotką:
Pominięta 1 tabletka w trzecim tygodniu
Możne Pani wybrać jedną z następujących możliwości, bez potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych:1. przyjąć pominiętą tabletkę jak najszybciej (nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek), a kolejne o zwykłej porze. Rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania od razu po dokończeniu aktualnego, czyli bez 7-dniowej przerwy między opakowaniami. Krwawienie z odstawienia wystąpi u Pani po dokończeniu drugiego opakowania, ale w dniach przyjmowania tabletek może pojawić się plamienie lub krwawienie,lub2. można również nie przyjmować już tabletek z aktualnego opakowania, zrobić 7-dniową lub krótszą przerwę (trzeba również wliczyć dzień, w którym pominięto tabletkę), po której należy kontynuować zażywanie tabletek z następnego opakowania. Jeżeli wybierze Pani ten sposób postępowania, będzie Pani zawsze rozpoczynała kolejne opakowanie w tym samym dniu tygodnia.
Jeśli zapomniała Pani o zażyciu tabletek i w czasie pierwszej przerwy w ich przyjmowaniu nie wystąpiło spodziewane krwawienie, może być Pani w ciąży. Przed rozpoczęciem następnego opakowania preparatu powinna Pani skontaktować się ze swoim lekarzem.


Czyli, żeby być chronioną przed ciążą wystarczy wziąć 14 tabletek. Ty weźmiesz 17. Tak, jesteś chroniona przed ciążą. Rozpocznij następne opakowanie po 7 dniach przerwy. Wszystko jest dobrze, nie musisz się dodatkowo zabezpieczać.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 09:42   #13
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: co w 3 tyg brania tabletek?

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Tyle postów, a żadnej odpowiedzi dla autorki co ma zrobić

Zgodnie z ulotką:
Pominięta 1 tabletka w trzecim tygodniu
Możne Pani wybrać jedną z następujących możliwości, bez potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych:1. przyjąć pominiętą tabletkę jak najszybciej (nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek), a kolejne o zwykłej porze. Rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania od razu po dokończeniu aktualnego, czyli bez 7-dniowej przerwy między opakowaniami. Krwawienie z odstawienia wystąpi u Pani po dokończeniu drugiego opakowania, ale w dniach przyjmowania tabletek może pojawić się plamienie lub krwawienie,lub2. można również nie przyjmować już tabletek z aktualnego opakowania, zrobić 7-dniową lub krótszą przerwę (trzeba również wliczyć dzień, w którym pominięto tabletkę), po której należy kontynuować zażywanie tabletek z następnego opakowania. Jeżeli wybierze Pani ten sposób postępowania, będzie Pani zawsze rozpoczynała kolejne opakowanie w tym samym dniu tygodnia.
Jeśli zapomniała Pani o zażyciu tabletek i w czasie pierwszej przerwy w ich przyjmowaniu nie wystąpiło spodziewane krwawienie, może być Pani w ciąży. Przed rozpoczęciem następnego opakowania preparatu powinna Pani skontaktować się ze swoim lekarzem.


Czyli, żeby być chronioną przed ciążą wystarczy wziąć 14 tabletek. Ty weźmiesz 17. Tak, jesteś chroniona przed ciążą. Rozpocznij następne opakowanie po 7 dniach przerwy. Wszystko jest dobrze, nie musisz się dodatkowo zabezpieczać.
No bez przesady - autorka jest chyba dorosła więc sięgniecie po ulotkę to nie jest dla niej nic uwłaczającego, to jest chyba pierwsza logiczna rzecz jaka przychodzi do głowy komuś kto zażywa lek i ma z tym jakiś problem. Zwłaszcza, że to ona przyjm,uje lek. Jak można przyjmować lek i nie wiedzieć co ma się zrobić? To jakaś masakra, czytanie nie boli.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 10:50   #14
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: co w 3 tyg brania tabletek?

Cytat:
Napisane przez winklepicker Pokaż wiadomość
No bez przesady - autorka jest chyba dorosła więc sięgniecie po ulotkę to nie jest dla niej nic uwłaczającego, to jest chyba pierwsza logiczna rzecz jaka przychodzi do głowy komuś kto zażywa lek i ma z tym jakiś problem. Zwłaszcza, że to ona przyjm,uje lek. Jak można przyjmować lek i nie wiedzieć co ma się zrobić? To jakaś masakra, czytanie nie boli.
Zgadzam się z Tobą.

Myślę jednak, że autorka ulotkę czytała. Cytuję: "chodzi mi o to ze wiem ze w tyg brania gdy sie zapomni jednym z wyjsc awaryjnych jest natychmiastowa 7dniowa przerwa".

Chciała się upewnić na forum czy dobrze myśli- myślę że taki jest cel tego wątku
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 15:06   #15
domi013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 23
Dot.: co w 3 tyg brania tabletek?

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Tobą.

Myślę jednak, że autorka ulotkę czytała. Cytuję: "chodzi mi o to ze wiem ze w tyg brania gdy sie zapomni jednym z wyjsc awaryjnych jest natychmiastowa 7dniowa przerwa".

Chciała się upewnić na forum czy dobrze myśli- myślę że taki jest cel tego wątku
Tak dokładnie ulotkę czytałam chciałam się upewnić, ponieważ to dopiero moj 3 miesiac brania i troche się stresuje, ale widocznie niektórzy ludzie wolą kogoś skarcić niż grzecznie odpowiedzieć, albo nie odpowiadać wcale.
domi013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 17:01   #16
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: co w 3 tyg brania tabletek?

Cytat:
Napisane przez domi013 Pokaż wiadomość
Tak dokładnie ulotkę czytałam chciałam się upewnić, ponieważ to dopiero moj 3 miesiac brania i troche się stresuje, ale widocznie niektórzy ludzie wolą kogoś skarcić niż grzecznie odpowiedzieć, albo nie odpowiadać wcale.
Tak myślałam i cieszę się, że mogłam pomóc
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-09 18:01:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:45.