Podróż do Wiednia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-15, 11:29   #1
aniolek321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 27

Podróż do Wiednia


Witam. W maju wybieram się z moim narzeczonym na tygodniową wycieczkę do Wiednia. Chciałabym wiedzieć ile pieniędzy będziemy potrzebować na ten czas? Nocleg mamy darmowy, wyżywienie też. Chcielibyśmy np spróbować kawy wiedeńskiej i tortu Sachera no i może jeden albo dwa obiady zjeść w jakiejś restauracji. A jeśli chodzi o zwiedzanie to na pewno ZOO, to wielkie kolo młyńskie ( i pewnie kilka innych atrakcji w lunaparku), jakieś ogrody i inne wyjątkowe miejsca. Polecacie coś? Jako studentom zależy nam na niskich cenach. A może wiecie czy polska legitymacja studencka upoważnia do zniżek? Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i rady.
aniolek321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 14:48   #2
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Podróż do Wiednia

Cytat:
Napisane przez aniolek321 Pokaż wiadomość
Witam. W maju wybieram się z moim narzeczonym na tygodniową wycieczkę do Wiednia. Chciałabym wiedzieć ile pieniędzy będziemy potrzebować na ten czas? Nocleg mamy darmowy, wyżywienie też. Chcielibyśmy np spróbować kawy wiedeńskiej i tortu Sachera no i może jeden albo dwa obiady zjeść w jakiejś restauracji. A jeśli chodzi o zwiedzanie to na pewno ZOO, to wielkie kolo młyńskie ( i pewnie kilka innych atrakcji w lunaparku), jakieś ogrody i inne wyjątkowe miejsca. Polecacie coś? Jako studentom zależy nam na niskich cenach. A może wiecie czy polska legitymacja studencka upoważnia do zniżek? Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i rady.
Tak naprawdę wszystko zależy, ile macie do wydania Dla mnie Wiedeń jest takim miastem, że można wydać mało, ale zwiedzając mało, a można też wydać w jednym dniu kupę eurosów, jeśli człowiek chce zobaczyć chociaż część tego pięknego miasta Ostatnio w święta z przyjaciółką wydałam dokładnie w jedne dzień 100 euro, ale to dlatego, że chciałam pozwiedzać resztę rzeczy, na którą nie miałam nigdy czasu/pieniędzy.

No i na początku warto pomyśleć, jak będziecie się poruszać po mieście. Jak ktoś znajomy do mnie przyjeżdżał do Wiednia i wybieraliśmy się na zwiedzanie centrum, to polecałam zawsze kupić bilet jednodniowy na metro, bo lepiej to wychodziło niż tułaczka i myślenie, gdzie zostawić auto. Bilet na każdą kolejkę na jeden dzień to koszt niecałych 8 euro, a kolejki jeżdżą praktycznie co 5 min

Jeśli chcecie zjeść obiad w jakiejś restauracji, to ja polecam wybrać się na Donauturm - piękne widoki na Dunaj i Wiedeń. Naprawdę warto! Jeśli jednak chcecie coś zjeść na wychodnym, a nie wydawać dużo pieniędzy to zawsze można zaczepić się o kramy z Wurstem albo po prostu wybrać inną dzielnicę, trochę z dala od Ringu. Ja polecam Kagran, jeśli ktoś np. lubi knajpki w stylu brazylijskim, kubańskim No i zawsze zostaje Mc Donald na każdym kroku praktycznie w centrum - cheess 1 euro, kawa 1 euro, więc nie jest źle

Będąc w Wiedniu na pewno warto zwiedzić katedrę Stephana - wjazd na górę obowiązkowo! Nie pamiętam, czy koszt biletu to 3 euro, na pewno nie więcej niż 5; polecam też katakumby (bilet 5 euro) z przewodnikiem, tylko trzeba poczekać aż się zorganizuje pewna ilość osób, ale jakoś zawsze są chętni. Przewodnik mówi po niemiecku i tłumaczy na angielski.
Warto na pewno zobaczyć Karlsplatz, Schoenbrunn, jak ktoś chce to oczywiście muzeum Sisi, hiszpańską szkołę jazdy konnej (polecam występy, bo treningi niestety nie zawsze są widowiskowe, a wejście na trening kosztuje 14 euro bez ulgi). Jakbyście mieli sposobność to można się też wybrać na wzgórze Kahlenberg. Prater tak jak planujecie - obowiązkowo!

Wszystko też zależy czym się interesujecie i na czym wam zależy. Nie ma co ukrywać, w Wiedniu jest co zwiedzać - mnóstwo muzeum, teatrów, opery, kościołów. Jest wiele parków. Tak naprawdę wszystko zależy od was, na czym wam zależy najbardziej

Polecam: http://www.wien.info/pl
warto poczytać, przemyśleć, co na pewno chcecie zobaczyć
Jakby co, chętnie odpowiem na jakieś pytania, bo teraz odp tak raczej chaotycznie, ale to dlatego, że nie wiem, co jest waszym nr 1


A i polecam od siebie mini przewodnik z serii Marco Polo właśnie o Wiedniu. Są tam wypisane zabytki, historia miasta, plan miasta, ale jest też część praktyczna, która na początku, gdy zamieszkałam w tym mieście, okazała sie pomocna - spis restauracji, sklepów, klubów, barów, hoteli, zabytków, parków itp. itd. rozpisane od najdroższych po te na każdą kieszeń, zabytki oznaczone gwiazdkami, które trzeba koniecznie zobaczyć, a które można odpuścić, no i wskazówki dla tych, którzy chcą wydać właśnie jak najmniej Z tego co pamiętam, ten przewdnik kosztuje ok. 20 zł.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K

Edytowane przez niebieskie_oczko
Czas edycji: 2014-01-15 o 14:53
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 17:56   #3
Wazka93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 893
Dot.: Podróż do Wiednia

Co można więcej dodać... Schoenbrunn obowiązkowy według mnie ! Zauważyłam, że pytaliście jeszcze o ceny na Praterze... Wejście jest darmowe, za każdą atrakcję się płaci w granicach (nie pamiętam już dokładnie) 4, 5, 7 euro. Opłaty uiszcza się przy kasach przy atrakcjach. Część jest naprawdę przereklamowanych, ale niektóre robią wrażenie Ceny wielkiego młyna diabelskiego nie pamiętam już niestety.
__________________
Zapraszam do mojego bloga
http://codziennamoda.blogspot.com/
Wazka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 16:01   #4
Jovisse
Zakorzenienie
 
Avatar Jovisse
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 371
Dot.: Podróż do Wiednia

Hmm... Byłam w Praterze tydzień temu dosłownie i ceny większości atrakcji wahają się od 2-15 euro, zdecydowana większość to około 3,5-5 euro

W ogóle to byłam teraz i wybieramy się znowu, na majówkę (pewnie tak jak Wy ), tak się nam spodobało to miasto! Jest absolutnie piękne i zostałam jego fanką, choć mieliśmy na zwiedzanie jedynie 2 dni (stanowczo za mało!), no i ogrody Schoenbrunn absolutnie konieczne zobaczenia późną wiosną, muszą być bajecznie, obłędnie piękne!

A jeśli chodzi o ceny to... no cóż, wg mnie jednak trzeba mieć trochę eurasów, żeby coś zobaczyć. Średnio obiad kosztuje 8-12 euro, pizza ok. 10 euro, kawy, herbaty 4-5 euro. Super, że Wam odpada nocleg, bo to największy koszt

W każdym razie - dobry wybór!
__________________
27.05.2016 Żona Wieczny miesiąc miodowy
Jovisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 10:44   #5
ladamedetrefle
Przyczajenie
 
Avatar ladamedetrefle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 18
Dot.: Podróż do Wiednia

Hej, podbijam temat
Chciałabym pojechać ze znajomymi do Wiednia, bo mi się marzy żeby zobaczyć to miasto . Jednak jak się wzięłam za organizację tego wyjazdu, to cóż... koszty nie były na studencka kieszeń
Chciałabym zapytać, czy znacie może jakieś miejsce z tanim noclegiem (powiedzmy do 25€ )? I czy dobrze jest jechać tam polskim busem czy może są tańsze środki transportu w tą i z powrotem? ;p I jaki bilet miejski opłaca się kupić, jeśli byłaby to wycieczka 3 - dniowa?
__________________
moja fotografia
ladamedetrefle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 22:13   #6
Asiaaaak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6
Dot.: Podróż do Wiednia

Podczas przygotowań do wyjazdu do Wiednia znalazłam poradnik o tym, gdzie zjeść dobrze i w miarę tanio w Wiedniu. Wrzucam, może komuś się przyda: http://www.sknerusy.pl/na-nasza-kies...esc-w-wiedniu/. Wiedeń jest cudowny! Mogłabym tam mieszkać
Asiaaaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-03 23:13:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:28.