Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 13 - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-12-13, 15:44   #391
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Złota Pandora

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Nie przymierzałam oryginalnej Pandory, ponieważ do najbliższego salonu mam kilkadziesiąt kilometrów. Jedynie mogłabym pójść do Yes czy Apartu i tam przymierzyć coś na wzór Pandory, ale czy to będzie miarodajne Poza tym nie wiem jak bransoletka zachowa się pod wpływem charmsów. Czytałam, że niektóre dziewczyny biorą tylko centymetr większą, bo z czasem bransoletka podobno i tak się rozciąga, ale spotkałam się też z przypadkiem, że dziewczyna kupiła 20 cm przy nadgarstku takim jak mój czyli 16 cm.
Marigold Twoja pandora się rozciągnęła?

Nie, ale ta przestrzeń pomiędzy "ogniwkami" się wyrabia i bransoletka nie jest taka sztywna jak na początku. Ale pocieszę Cię może- rzadko na jednej bransoletce się kończy, więc weź sobie może tę 18-tkę i myślę, że to na 5 charmsów spokojnie wystarczy a potem zobaczysz. Ja przykładowo nie lubię bransoletek całych zapełnionych.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-13, 15:59   #392
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Złota Pandora

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Nie, ale ta przestrzeń pomiędzy "ogniwkami" się wyrabia i bransoletka nie jest taka sztywna jak na początku. Ale pocieszę Cię może- rzadko na jednej bransoletce się kończy, więc weź sobie może tę 18-tkę i myślę, że to na 5 charmsów spokojnie wystarczy a potem zobaczysz. Ja przykładowo nie lubię bransoletek całych zapełnionych.
Tylko 5? Zamierzałam zapełnić całą
Ale masz rację, chyba tak zrobię. A to czy będzie dobra czy za krótka bądź za długa pewnie okaże się dopiero za jakiś czas.
Dziękuję
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-13, 18:59   #393
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Złota Pandora

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Tylko 5? Zamierzałam zapełnić całą
Ale masz rację, chyba tak zrobię. A to czy będzie dobra czy za krótka bądź za długa pewnie okaże się dopiero za jakiś czas.
Dziękuję
Wiesz, różnie to z tymi planami bywa Na pewno 5 Ci wejdzie
na "dzień dobry", a potem sobie będziesz stopniowo zapełniać i zobaczysz, jak Ci pójdzie A ile charmsów planujesz na pierwszy rzut?
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-13, 19:18   #394
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 13

Już nieaktualne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez edyta508
Czas edycji: 2021-12-13 o 19:24
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-14, 08:01   #395
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Złota Pandora

Myślałam właśnie o 5 na początek, później stopniowo będę kupować kolejne.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 15:25   #396
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Złota Pandora

To w sumie też zależy od tego jakie zawieszki planujesz. Jak duże murana, to bransoletka musi być szersza, niż do malutkich kuleczek srebrnych lub złotych.
Murana "zmniejszą" średnicę bransoletki o 1 centymetr. Zależy też od osobistych upodobań, tzn. jak luźną bransoletkę się lubi nosić.
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-15, 19:35   #397
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Złota Pandora

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
To w sumie też zależy od tego jakie zawieszki planujesz. Jak duże murana, to bransoletka musi być szersza, niż do malutkich kuleczek srebrnych lub złotych.
Murana "zmniejszą" średnicę bransoletki o 1 centymetr. Zależy też od osobistych upodobań, tzn. jak luźną bransoletkę się lubi nosić.
Słusznie, dzięki Myślę, że tak dużych zawieszek nie będę kupować. Przymierzyłam dziś swoją 18 i jest idealna. Palec wchodzi bez problemu i jeszcze zostaje trochę luzu, także myślę że z rozmiarem trafiłam.
Dziękuję dziewczyny
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-12-25, 16:55   #398
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 13

Pandorowa wyprzedaż nie powala. Na szczęście nic mi się nie podoba. Mój portfel będzie zadowolony
Upatrzyłyście coś dla siebie?
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-25, 22:55   #399
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 13

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Pandorowa wyprzedaż nie powala. Na szczęście nic mi się nie podoba. Mój portfel będzie zadowolony
Upatrzyłyście coś dla siebie?
Podobaja mi sie dwa charmsy i nad nimi sie zastanawiam, ale jakos cisnienia nie mam..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-26, 11:41   #400
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 13

Ja sobie zamówiłam jakieś rzeczy za 9 stówek Dawno nic w pandzi nie kupowałam.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-27, 07:38   #401
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 13

Cytat:
Napisane przez liv87 Pokaż wiadomość
Podobaja mi sie dwa charmsy i nad nimi sie zastanawiam, ale jakos cisnienia nie mam..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja myślałam o bransoletce, ale nie jest to coś, na co bym polowała od dawna, więc się nie skuszę.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Ja sobie zamówiłam jakieś rzeczy za 9 stówek Dawno nic w pandzi nie kupowałam.
Zaszalałaś
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-27, 11:12   #402
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 13

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Ja myślałam o bransoletce, ale nie jest to coś, na co bym polowała od dawna, więc się nie skuszę.



Zaszalałaś

A czy ja wiem, ze 2 lata nic nie kupowałam. Zresztą zobaczymy, co ze mną zostanie.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-31, 15:05   #403
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 13

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Pandorowa wyprzedaż nie powala. Na szczęście nic mi się nie podoba. Mój portfel będzie zadowolony
Upatrzyłyście coś dla siebie?
Nic mi się nie podoba Zresztą z Pandory szukam jeszcze tylko swojego inicjału TT (ale to z 2. ręki bo te beadsy dawno są już retired) i ewentualnie ażurowej nieskończoności, która zamiast stanieć - zdrożała
Za to znowu przybył mi 1 Troll - niezapominajka (projekt Sorena Nielsena, oczywiście) https://www.trollbeads.com/en-hk/for...beads-day-2021
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 13:42   #404
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 13

Moja nowa niezapominajka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg trollbeads-forgetmenot (1).jpg (91,2 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg trollbeads-forgetmenot (3).JPG (750,3 KB, 51 załadowań)
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-02, 15:04   #405
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 13

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Nic mi się nie podoba Zresztą z Pandory szukam jeszcze tylko swojego inicjału TT (ale to z 2. ręki bo te beadsy dawno są już retired) i ewentualnie ażurowej nieskończoności, która zamiast stanieć - zdrożała
Za to znowu przybył mi 1 Troll - niezapominajka (projekt Sorena Nielsena, oczywiście) https://www.trollbeads.com/en-hk/for...beads-day-2021
Oczywiście, jego projekty są najlepsze.
Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Moja nowa niezapominajka
Super.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-03, 16:25   #406
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 13

Piękna niezapominajka

Za mną chodzą kolczyki ale to takie chciejstwo bo nie miałabym gdzie w nich wychodzić, na co dzień wydają mi się zbyt eleganckie?
https://www.mimbizuteria.pl/pl/21583...rs?cid=1000098
https://www.mimbizuteria.pl/pl/21015...al?cid=1000098

Z trollów też podoba mi się koralik cherubinek "CHERUB OF REFLECTION"
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-09, 10:11   #407
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 13

Pytanie do posiadaczek charmsów z kamieni naturalnych z Trollbeads.
Jaką wielkość (plus/minus) mają te koraliki? Chodzi mi o te większe, oponki i o małe okrągłe.
Gdzieś mi chyba mignęło, że generalnie Trollbeads pasują na Pandorę. Nic się nie zmieniło? Oba rodzaje elementów z kamieni wchodzą na Pandorę?

Edytowane przez lucciola
Czas edycji: 2022-01-09 o 10:44
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-09, 13:28   #408
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 13

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Pytanie do posiadaczek charmsów z kamieni naturalnych z Trollbeads.
Jaką wielkość (plus/minus) mają te koraliki? Chodzi mi o te większe, oponki i o małe okrągłe.
Gdzieś mi chyba mignęło, że generalnie Trollbeads pasują na Pandorę. Nic się nie zmieniło? Oba rodzaje elementów z kamieni wchodzą na Pandorę?
Gdzie mignęło? Raczej generalnie nie pasują Widzę, że w pierwszym poście kompletnie posypały się linki do poprzednich części i "wątków pobocznych". Post "Jak dopasować bransoletkę i beadsy różnych firm" jest tutaj: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...1&postcount=55
Wielkość dużych to ok. 15x10 mm. Przez rdzeń na pewno nie przejdą gwinty Pandory. Pasować mogą jedynie na Essence, Me i może na otwarte bangle i bezgwintowe Moments, ale tu trzeba sprawdzać każdego beadsa przed zakupem, bo to ręczna robota i jedne wchodzą, a drugie nie i dotyczy to po równo i konkretnego egzemplarza beadsów i konkretnego egzemplarza bransoletki.
Trzeba tylko pamiętać, że duże są ciężkie, ważą ok.2,5 grama i na te cieniutkie wężyki Me i Essence raczej bałabym się je założyć.

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2022-01-09 o 20:38 Powód: 2,5 cm?! To by był kawał Trolla ;-)
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-09, 16:38   #409
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 13

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Gdzie mignęło? Raczej generalnie nie pasują Widzę, że w pierwszym poście kompletnie posypały się linki do poprzednich części i "wątków pobocznych". Post "Jak dopasować bransoletkę i beadsy różnych firm" jest tutaj: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...1&postcount=55
Wielkość dużych to ok. 25x10 mm. Przez rdzeń na pewno nie przejdą gwinty Pandory. Pasować mogą jedynie na Essence, Me i może na otwarte bangle i bezgwintowe Moments, ale tu trzeba sprawdzać każdego beadsa przed zakupem, bo to ręczna robota i jedne wchodzą, a drugie nie i dotyczy to po równo i konkretnego egzemplarza beadsów i konkretnego egzemplarza bransoletki.
Trzeba tylko pamiętać, że duże są ciężkie, ważą ok.2,5 grama i na te cieniutkie wężyki Me i Essence raczej bałabym się je założyć.
Dziękuję za wyprowadzenie z błędu w takim razie

Jak dobierać rozmiar trollowej bransoletki jeśli miałyby być na niej głównie beadsy z kamieni i murano? Pandorowa 18 "leży" na mnie z małym luzem jak jest zapełniona. Wtedy przechodzi płynnie przez nadgastek ale nie jest bardzo luźna. 18 jest dobra na zimę, latem wolę 19
Trollowa branso się rozciąga?
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-09, 20:37   #410
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 13

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Dziękuję za wyprowadzenie z błędu w takim razie

Jak dobierać rozmiar trollowej bransoletki jeśli miałyby być na niej głównie beadsy z kamieni i murano? Pandorowa 18 "leży" na mnie z małym luzem jak jest zapełniona. Wtedy przechodzi płynnie przez nadgastek ale nie jest bardzo luźna. 18 jest dobra na zimę, latem wolę 19
Trollowa branso się rozciąga?
Nie zauważyłam żeby się rozciągały, a noszę zapełnione muranami i ciężkie, ale nie mam pojęcia co Ci poradzić, bo one są zupełnie inne niż Pandora. Nie są takie sztywne - właściwie nie są w ogóle sztywne i przez to zupełnie inaczej się układają i dopasowują na nadgarstku, bo nie tworzą sztywnego koła, tylko elipsę (co prawdopodobnie oznacza, że idealna może być trochę mniejsza niż Pandora).
Ja mam 16 i 17 (czyli 18 i 19 po dodaniu zapięcia) a nadgarstek mierzony tuż nad kostką 14,7. 19 jest dla mnie optymalna na wszelkie zawieszki niezależnie od ich wielkości, 18 na mniejsze beadsy lub wersje niezapełnione w całości.

Aha! Dopiero teraz zauważyłam, że rypnełam się w wymiarach Trolli duże mają ok. 15x10 mm a małe pewnie ok. 10x10 mm (przynajmniej tak wyglądają, nie jestem pewna, bo mam tylko duże fasetki). Poprawiłam już w poście wyżej.

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2022-01-09 o 20:39
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-10, 05:54   #411
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 13

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Nie zauważyłam żeby się rozciągały, a noszę zapełnione muranami i ciężkie, ale nie mam pojęcia co Ci poradzić, bo one są zupełnie inne niż Pandora. Nie są takie sztywne - właściwie nie są w ogóle sztywne i przez to zupełnie inaczej się układają i dopasowują na nadgarstku, bo nie tworzą sztywnego koła, tylko elipsę (co prawdopodobnie[/U] oznacza, że idealna może być trochę mniejsza niż Pandora).
Ja mam 16 i 17 (czyli 18 i 19 po dodaniu zapięcia) a nadgarstek mierzony tuż nad kostką 14,7. 19 jest dla mnie optymalna na wszelkie zawieszki niezależnie od ich wielkości, 18 na mniejsze beadsy lub wersje niezapełnione w całości.

Aha! Dopiero teraz zauważyłam, że rypnełam się w wymiarach Trolli duże mają ok. 15x10 mm a małe pewnie ok. 10x10 mm (przynajmniej tak wyglądają, nie jestem pewna, bo mam tylko duże fasetki). Poprawiłam już w poście wyżej.
Ja (jeśli dobrze pamiętam) na kostce, w najszerszym miejscu, mam ok. 15,5 cm.
Nie wiem, czy zapełniłabym całą bransoletkę, ale pewnie prędzej czy później do tego by doszło
Nie lubię kiedy bransoletka przylega do ręki jakby była na gumce, więc waham się między 18 cm a 19 cm (licząc już z zapięciem). Sugerujesz, że powinnam w takim razie wziąć tę 18 cm (czyli 16cm + zapięcie)? 18 to jest "optymalny" rozmiar pandorowy tzn. nie za duża nie za mała, ale z niewielkim luzem (zimą jest wygodniejsza z tymi wszystkimi rękawami, ale latem wydaje mi się już zbyt dopasowana). Z kolei 19, już po zapełnieniu (w tym 4 murana) bardzo luźno lata po ręce. Zastanawiam się którą trollową wybrać bo raczej szybko jej nie zapełnię, nie chcę żeby smętnie wisiała, a z drugiej strony nie chcę, żeby - jak wreszcie będą na niej beadsy (a chciałabym te duże, z kamieni i murano) - była zbyt dopasowana. No i chcę kupić jedną i tylko jedną, żeby nie było jak z pandorą - pani w sklepie zapewniła, że 17 będzie idealna bo jeszcze się rozciągnie, ale idealna jednak nie była i w efekcie stałam się wbrew planom posiadaczką kilku branso, a chciałam mieć tylko jedną

Wszystkie trollowe zapięcia mają długość 2 cm?

Edytowane przez lucciola
Czas edycji: 2022-01-10 o 08:22
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-10, 13:46   #412
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 13

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Ja (jeśli dobrze pamiętam) na kostce, w najszerszym miejscu, mam ok. 15,5 cm.
Nie wiem, czy zapełniłabym całą bransoletkę, ale pewnie prędzej czy później do tego by doszło
Nie lubię kiedy bransoletka przylega do ręki jakby była na gumce, więc waham się między 18 cm a 19 cm (licząc już z zapięciem). Sugerujesz, że powinnam w takim razie wziąć tę 18 cm (czyli 16cm + zapięcie)? 18 to jest "optymalny" rozmiar pandorowy tzn. nie za duża nie za mała, ale z niewielkim luzem (zimą jest wygodniejsza z tymi wszystkimi rękawami, ale latem wydaje mi się już zbyt dopasowana). Z kolei 19, już po zapełnieniu (w tym 4 murana) bardzo luźno lata po ręce. Zastanawiam się którą trollową wybrać bo raczej szybko jej nie zapełnię, nie chcę żeby smętnie wisiała, a z drugiej strony nie chcę, żeby - jak wreszcie będą na niej beadsy (a chciałabym te duże, z kamieni i murano) - była zbyt dopasowana. No i chcę kupić jedną i tylko jedną, żeby nie było jak z pandorą - pani w sklepie zapewniła, że 17 będzie idealna bo jeszcze się rozciągnie, ale idealna jednak nie była i w efekcie stałam się wbrew planom posiadaczką kilku branso, a chciałam mieć tylko jedną

Wszystkie trollowe zapięcia mają długość 2 cm?
Wersje "Big" (Big flower i Big fish) mają 2,5 cm. Errata: 3,5 cm
Ja mam na kostce 15cm, ale to wszystko zależy od indywidualnych upodobań - u mnie na dodatek zmiennych w czasie - dokupiłam 16 (18 z zapięciem), bo 17 (19) wydawała mi się za luźna - denerwowało mnie jak zwisała na dłoń i szukałam możliwości jak ją skrócić, a teraz, po kilku latach ta sama 19 wydaje mi się za mała
Murana Trollbeads zmniejszą ogólny obwód bransoletki o 1 cm, ale żmijka Trolla będzie się dopasowywać kształtem do owalu nadgarstka, dlatego przypuszczam (ale nie dam głowy), że może Ci pasować 16 (18). Nie dam głowy, bo jak widzisz samej nie udało mi się trafić ze swoją za pierwszym razem.

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2022-01-20 o 13:20
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-10, 14:44   #413
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 13

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Wersje "Big" (Big flower i Big fish) mają 2,5 cm.
Ja mam na kostce 15cm, ale to wszystko zależy od indywidualnych upodobań - u mnie na dodatek zmiennych w czasie - dokupiłam 16 (18 z zapięciem), bo 17 (19) wydawała mi się za luźna - denerwowało mnie jak zwisała na dłoń i szukałam możliwości jak ją skrócić, a teraz, po kilku latach ta sama 19 wydaje mi się za mała
Murana Trollbeads zmniejszą ogólny obwód bransoletki o 1 cm, ale żmijka Trolla będzie się dopasowywać kształtem do owalu nadgarstka, dlatego przypuszczam (ale nie dam głowy), że może Ci pasować 16 (18). Nie dam głowy, bo jak widzisz samej nie udało mi się trafić ze swoja za pierwszym razem.
Przymierzyłam sobie Pandory, które mam (zawsze to jednak jakiś punkt odniesienia) i 19 jest baaardzo luźna. Chyba faktycznie wezmę 18, żeby nie była zbyt luźna.
Dziękuję za pomoc
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-10, 19:40   #414
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 13

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Wszystkie trollowe zapięcia mają długość 2 cm?
Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Wersje "Big" (Big flower i Big fish) mają 2,5 cm.
Nie, zapięcie "Duży Kwiat" ma łącznie 3,5 cm.

Basic Lock ma 2,5 cm.

Zapięcie "Art to Go" również ma 2,5 cm.
A inne to nie wiem.

Bransoletki mam dwie, 16 cm i 17 cm. Krótsza do dużego zapięcia, dłuższa do mniejszego. Krótszą mam już około 10 lat i teraz jak sprawdzam jej długość (na płasko, bez koralików) to wychodzi mi 16,3 cm. Ale nie wiem, czy na początku miała równo 16 cm i z czasem się "rozciągnęła", czy od początku miała 16,3 cm. "Siedemnastka" ma 17,2 cm. Noszę na niej tylko trzy małe koraliki, więc raczej nie miała szans rozciągnąć się pod wpływem ich ciężaru.


Big Flower Lock:
https://www.trollbeads.com/en-pl/big...ml?cgid=clasps

Basic Lock:
https://www.trollbeads.com/en-pl/bas...ml?cgid=clasps
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-10, 20:26   #415
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 13

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;89069878]Nie, zapięcie "Duży Kwiat" ma łącznie 3,5 cm. [/QUOTE]
Coś mi ostatnio nie idzie w mierzeniu 1 cm mi się ciągle stawia

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;89069878]
Basic Lock ma 2,5 cm.
Zapięcie "Art to Go" również ma 2,5 cm.
A inne to nie wiem.

Bransoletki mam dwie, 16 cm i 17 cm. Krótsza do dużego zapięcia, dłuższa do mniejszego. Krótszą mam już około 10 lat i teraz jak sprawdzam jej długość (na płasko, bez koralików) to wychodzi mi 16,3 cm. Ale nie wiem, czy na początku miała równo 16 cm i z czasem się "rozciągnęła", czy od początku miała 16,3 cm. "Siedemnastka" ma 17,2 cm. Noszę na niej tylko trzy małe koraliki, więc raczej nie miała szans rozciągnąć się pod wpływem ich ciężaru.
[/QUOTE]
OK, podeszłam do sprawy poważnie i metodycznie i też dokładnie tak samo zmierzyłam - moje mają 16,4 oraz 17,3 cm. Noszę pełne z przewagą muran.
Mój Basic Lock ma dokładnie 21 mm, Lace Lock też 21, a Wild Cherry 20 mm. One owszem mają 2,5 cm ale mierzone po zewnętrznych krawędziach, natomiast wielkość zapięć to to, co jest w środku - pomiędzy wnętrzem dużego i małego pałąka.

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2022-01-10 o 20:36
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-10, 21:06   #416
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 13

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Coś mi ostatnio nie idzie w mierzeniu 1 cm mi się ciągle stawia


OK, podeszłam do sprawy poważnie i metodycznie i też dokładnie tak samo zmierzyłam - moje mają 16,4 oraz 17,3 cm. Noszę pełne z przewagą muran.
Mój Basic Lock ma dokładnie 21 mm, Lace Lock też 21, a Wild Cherry 20 mm. One owszem mają 2,5 cm ale mierzone po zewnętrznych krawędziach, natomiast wielkość zapięć to to, co jest w środku - pomiędzy wnętrzem dużego i małego pałąka.
Tak, ja wszystko mierzyłam "po zewnętrznej".
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-17, 20:04   #417
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 13

Nie wiecie czy polityka w sklepie pandora się zmieniła i oni teraz rozpatrują reklamacje, a nie rozstrzygają sprawę na miejscu? Kiedyś wymienili mi bransoletkę na miejscu, dzisiaj byłam, bo taka w gwiazdki mi pękła, i dostałam jedynie kartkę i informacje, że odpowiedź będzie w ciągu kilku dni. Jeśli tak jest to często odrzucają?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-17, 21:18   #418
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 13

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Nie wiecie czy polityka w sklepie pandora się zmieniła i oni teraz rozpatrują reklamacje, a nie rozstrzygają sprawę na miejscu? Kiedyś wymienili mi bransoletkę na miejscu, dzisiaj byłam, bo taka w gwiazdki mi pękła, i dostałam jedynie kartkę i informacje, że odpowiedź będzie w ciągu kilku dni. Jeśli tak jest to często odrzucają?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To raczej nic nowego. Ze 3-4 lata temu zgłaszałam reklamację bo wypadła mi cyrkonia z klipsa. Musiałam zostawić go wraz z całym protokołem spisanym przez panią w salonie. Po chyba 2 tygodniach rozpatrzyli moją reklamację pozytywnie. Problemu nie było ale musiałam poczekać.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 20:50   #419
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 13

Jak często są zniżki na trolle na mimbizuteria?
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 11:25   #420
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Bransoletki, które mówią o Tobie (charms, Pandora, Trollbeads, Lilou) cz. 13

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Jak często są zniżki na trolle na mimbizuteria?
Na moje oko, to tak mniej-więcej co drugi miesiąc. Na zmianę z ich kontem na all. Raz zniżka w sklepie, raz na aukcjach. Ale nie na cały asortyment i w różnej wysokości.
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-04 21:11:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:41.