Zakupy na Vinted - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2023-03-24, 10:35   #4531
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
Kłamstwo sprzedającej, bo serduszka i zainteresowani to dwie różne opcje. Chyba że na innej platformie ma wystawione i tam ktoś o to pytał
Sprzedająca wyraźnie wskazywała, że na vinted ktoś pytał, bo po mojej odpowiedzi, że chyba nikt oprócz mnie nie był zainteresowany, wysłała mi screena z liczbą serduszek przy ogłoszeniu i napisała, że skąd ja mogę wiedzieć ile osób pytało. Czyli nie miała świadomości, że ja mogę faktycznie wiedzieć, bo to jest jawne, i jej kłamstwo (w które brnęła) wyszło.

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
Tak, rozmowy z botami to rozmowy ze ślepym o kolorach. Ostatnio taką miałam. Za każdym moim pytaniem prosił o skan z aukcji. Wysyłałam 18 razy ten sam skan i dałam na przeczekanie. Zastanawiałam się, czy w ogóle dojdziemy do jakichkolwiek konstruktywnych rozwiązań. W końcu po tygodniu ktoś z obsługi odpisał.
Masakra.

Nie kryję, że dużo korzystam z vinted, kupując i sprzedając, ale wiem, że duże ryzyko jest, że trafię na kogoś nieuczciwego :-/.
Do tej pory miałam tylko przepychankę słowną z panią, która na zgłoszenie przeze mnie plamki na swetrze stwierdziła, że wystarczy uprać. Nie mogła skumać, że plamka może być z gatunku niespieralnych. Zwrot przyjęła (ale przetrzymała mnie z jego potwierdzeniem, tj. dopiero automatycznie to nastąpiło) i napisała coś w stylu "ta okropna plamka zeszła po przetarciu chustką wilgotną" (wcześniej pisała coś o zakupie luksusowego towaru za grosze, chodzi o markę Liu Jo). Tylko dziwnym trafem gdy sweter trafił z powrotem do sprzedającej, w ogłoszeniu ze stanu "bardzo dobry" zmienił się na stan "dobry", na moje to ta plamka jednak nie zeszła.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-24, 10:48   #4532
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Sprzedająca wyraźnie wskazywała, że na vinted ktoś pytał, bo po mojej odpowiedzi, że chyba nikt oprócz mnie nie był zainteresowany, wysłała mi screena z liczbą serduszek przy ogłoszeniu i napisała, że skąd ja mogę wiedzieć ile osób pytało. Czyli nie miała świadomości, że ja mogę faktycznie wiedzieć, bo to jest jawne, i jej kłamstwo (w które brnęła) wyszło.
a
I dlatego ja również, dla zasady, drążyłabym sprawę. Bo jeśli ktoś zaczyna od małych kłamstewek na etapie umawiania sprzedaży, to dobrze to nie wróży

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość

Nie kryję, że dużo korzystam z vinted, kupując i sprzedając, ale wiem, że duże ryzyko jest, że trafię na kogoś nieuczciwego :-/.
Do tej pory miałam tylko przepychankę słowną z panią, która na zgłoszenie przeze mnie plamki na swetrze stwierdziła, że wystarczy uprać. Nie mogła skumać, że plamka może być z gatunku niespieralnych. Zwrot przyjęła (ale przetrzymała mnie z jego potwierdzeniem, tj. dopiero automatycznie to nastąpiło) i napisała coś w stylu "ta okropna plamka zeszła po przetarciu chustką wilgotną" (wcześniej pisała coś o zakupie luksusowego towaru za grosze, chodzi o markę Liu Jo). Tylko dziwnym trafem gdy sweter trafił z powrotem do sprzedającej, w ogłoszeniu ze stanu "bardzo dobry" zmienił się na stan "dobry", na moje to ta plamka jednak nie zeszła.
Mogła przed wysyłką chusteczką przetrzeć
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-24, 18:18   #4533
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja miałam ostatnio taką sytuację:
Sprzedawałam skórzaną ramoneską. Napisałam, że od pachy do pachy 41cm. Pani kurtkę dostała i zgłosiła spór, bo wg niej wyszło 37cm.
Odesłała. Mierzę ponownie i jak byk wychodzi 41. Zrobiłam zdjęcie i wysyłam Pani, na co ona, że to nie jest szerokość pod pachami, bo pod pachami to się mierzy od szwu do szwu nieważne, że szew wychodzi w połowie cycka szczęśliwie sprzedałam ją jeszcze drożej następnego dnia, bo tamtej Pani nawet z ceny "zeszłam".
Także teraz nie będę już podawać wymiarów
__________________
happy mum
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-28, 12:37   #4534
hikari91
Zadomowienie
 
Avatar hikari91
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 831
Dot.: Zakupy na Vinted

Witajcie Wiecie, muszę się komuś pożalić. Założyłam sobie nowe konto na vinted, bo do starego straciłam dostęp. Chciałam porobić zakupy, pisze wiadomości, naprawdę jestem zdecydowana na zakup, chociaż wiadomo chciałabym przed kupnem znać wymiary danej rzeczy. I nawet jeśli chce kupić to nikt mi nie odpisuje Jest to frustrujące, bo we wszystkich wiadomościach widzę status "przeczytane" i zero odzewu. Czy sprzedającym nie zależy na sprzedaży? Czy jak np widzą, że jestem "nowa" i nie mam komentarzy to stwierdzają, że nie będą odpisywać, bo wynikną z tego problemy, zwroty itd? Nie mam pojęcia o co tu chodzi ale jest to smutne, bo rzeczy są naprawdę piękne, człowiek sie napali a potem nie ma odzewu...
__________________
Była aparatka
28.02.2012 - góra, 21.06.2012- dół, 20.01.2015 koniec! <3

hikari91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-28, 14:24   #4535
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez hikari91 Pokaż wiadomość
Witajcie Wiecie, muszę się komuś pożalić. Założyłam sobie nowe konto na vinted, bo do starego straciłam dostęp. Chciałam porobić zakupy, pisze wiadomości, naprawdę jestem zdecydowana na zakup, chociaż wiadomo chciałabym przed kupnem znać wymiary danej rzeczy. I nawet jeśli chce kupić to nikt mi nie odpisuje Jest to frustrujące, bo we wszystkich wiadomościach widzę status "przeczytane" i zero odzewu. Czy sprzedającym nie zależy na sprzedaży? Czy jak np widzą, że jestem "nowa" i nie mam komentarzy to stwierdzają, że nie będą odpisywać, bo wynikną z tego problemy, zwroty itd? Nie mam pojęcia o co tu chodzi ale jest to smutne, bo rzeczy są naprawdę piękne, człowiek sie napali a potem nie ma odzewu...
Ludziom się po prostu nie chce i liczą na to, że jak Tobie albo komuś się spodoba, to i tak w końcu kupi(sz).
Ja akurat z vinted mam raczej pozytywne doświadczenia, większość odpisuje na pytanie o wymiary, ale na vestiaire są one z reguły kompletnie zlewane, a ciuchy tam są drogie, dużo droższe niż przeciętnie na vinted.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-28, 15:23   #4536
Jaquara
Raczkowanie
 
Avatar Jaquara
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 33
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja mam konto już z 5 lat i same pozytywne komentarze - a i tak kilka razy ktoś nie odpisał mi w sprawie wymiarów. Także myślę, że po prostu nie każdemu sprzedającemu się chce mierzyć. Sama osobiście zawsze mierzę i wysyłam tego samego dnia wieczorem, jeśli tylko mogę
Powiem Wam, że vinted to dla mnie złoto. Udało mi się kupić dwa plecaki od See by Chloe. Jeden - delikatnie zdarte złote kółko i łańcuszek, ale i tak prezentowały się świetnie; naderwane łączenie między paskami a plecakiem, ale naprawiłam to u znajomego kuśnierza za 10 zł); drugi - delikatne ślady użytkowania ale szczerze powiedziawszy widać je pod lupą - sprzedająca nie posiadała orginalnej rączki do tego plecaka, ale zastąpiła ją plecionym paskiem, który jak się potem okazało, był plecionką od Kulika...
Wczoraj przyszła mi bluza od mojej ukochanej firmy Naoko - czarna z panterkowym wzorem na brzuchu i rękawach, długa, rozpinana. Za grosze, dałam ze 3x mniej niż kosztowała na stronie sklepu, a w stanie w sumie idealnym.
Teraz znalazłam fajną sukienkę. Od razu wklepałam w vinted i znalazłam - akurat ten model, który chciałam i ten kolor Głupi to ma zawsze szczęscie
O ile moja mama i ciocia uwielbiają lumpy stacjonarne, czekają na nowy towar i specjalnie rano jadą zaszaleć - tak ja wolę vinted. I nie żałuję! Tam można znaleźć prawdziwe perełki.

Edytowane przez Jaquara
Czas edycji: 2023-03-28 o 15:31
Jaquara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-28, 16:11   #4537
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja miałam podobnie z takimi popularnymi spodniami z Zary. W sklepie 125 zł. Poszukałam na vinted, co chwila jakieś oferty z tym modelem. Co prawda prawie od razu się sprzedawały, ale udało mi się upolować za 35zl plus opłaty. Jest różnica...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-03-31, 11:33   #4538
MokkaLady
Raczkowanie
 
Avatar MokkaLady
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 337
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez hikari91 Pokaż wiadomość
Witajcie Wiecie, muszę się komuś pożalić. Założyłam sobie nowe konto na vinted, bo do starego straciłam dostęp. Chciałam porobić zakupy, pisze wiadomości, naprawdę jestem zdecydowana na zakup, chociaż wiadomo chciałabym przed kupnem znać wymiary danej rzeczy. I nawet jeśli chce kupić to nikt mi nie odpisuje Jest to frustrujące, bo we wszystkich wiadomościach widzę status "przeczytane" i zero odzewu. Czy sprzedającym nie zależy na sprzedaży? Czy jak np widzą, że jestem "nowa" i nie mam komentarzy to stwierdzają, że nie będą odpisywać, bo wynikną z tego problemy, zwroty itd? Nie mam pojęcia o co tu chodzi ale jest to smutne, bo rzeczy są naprawdę piękne, człowiek sie napali a potem nie ma odzewu...

Mam takie same odczucia. Szukam sukni ślubnej i pytam o wymiary (niektóre z aukcji nie mają podanych wymiarów) ale część dziewczyn nie odpisuje sukienki za 1000-1500 zł, a im nie chce się odpisać
MokkaLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-31, 19:11   #4539
hikari91
Zadomowienie
 
Avatar hikari91
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 831
Dot.: Zakupy na Vinted

Ehhhh to widzę, że nie tylko ja mam ten problem. Np sytuacja z dzisiaj, dodałam torebke do ulubionych, za chwile dostałam już propozycje obniżonej ceny. Po czym jak zapytałam czy torebka ma pasek to już zero odpowiedzi Wychodzi na to, że trzeba kupować w ciemno jak mi zależy
__________________
Była aparatka
28.02.2012 - góra, 21.06.2012- dół, 20.01.2015 koniec! <3

hikari91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-31, 20:35   #4540
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Dokładnie ... Kilka dni na forum Vinted natknęłam się na wątek, w którym dziewczyna dzieli się"genialnym" sposobem jak można oddać każde ubranie - że wystarczy napisać że śmierdzi.
to jest straszne!


Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Ja mam podobnie jak Ty. Gdy się już decyduję coś sprzedać, to zależy mi, aby fizycznie już rzecz mnie opuściła, dlatego często schodzę z ceny, nawet sama z siebie. Ale fakt, niektórzy mają inaczej, i Ci powiem, że w tym szaleństwie jest metoda, bo np. widzę, że rzecz wisząca 3 lata została sprzedana.
Aczkolwiek każdy robi, jak uważa, wiadomo, nic mi do tego. Ja wolę się szybko pozbywać rzeczy.
Jak ktoś ma czas i miejsce to może i dziesięć lat sprzedawać
Ale i tak tego nie ogarniam, bo sprzedając wcześniej niż po 3 latach, nawet taniej, jednak miałaby już dawno pieniądze z tego, lepszej jednak wartości niż teraz


Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Nie kryję, że dużo korzystam z vinted, kupując i sprzedając, ale wiem, że duże ryzyko jest, że trafię na kogoś nieuczciwego :-/.
Do tej pory miałam tylko przepychankę słowną z panią, która na zgłoszenie przeze mnie plamki na swetrze stwierdziła, że wystarczy uprać. Nie mogła skumać, że plamka może być z gatunku niespieralnych. Zwrot przyjęła (ale przetrzymała mnie z jego potwierdzeniem, tj. dopiero automatycznie to nastąpiło) i napisała coś w stylu "ta okropna plamka zeszła po przetarciu chustką wilgotną" (wcześniej pisała coś o zakupie luksusowego towaru za grosze, chodzi o markę Liu Jo). Tylko dziwnym trafem gdy sweter trafił z powrotem do sprzedającej, w ogłoszeniu ze stanu "bardzo dobry" zmienił się na stan "dobry", na moje to ta plamka jednak nie zeszła.
Dla niektórych plamka, dziurka lub rozdarcie to wciąż stan "bardzo dobry" albo "idealny" i nie rozumiem czemu te zszycia i czyszczenia są takie bezproblemowe to same tego nie robią tylko doradzają to kupującej


Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ludziom się po prostu nie chce i liczą na to, że jak Tobie albo komuś się spodoba, to i tak w końcu kupi(sz).
Dokładnie!
Poza tym, nawet tu często się to przewijało. ludzie preferują brak jakiegokolwiek kontaktu poza opcją kupna/sprzedaży


Cytat:
Napisane przez hikari91 Pokaż wiadomość
Ehhhh to widzę, że nie tylko ja mam ten problem. Np sytuacja z dzisiaj, dodałam torebke do ulubionych, za chwile dostałam już propozycje obniżonej ceny. Po czym jak zapytałam czy torebka ma pasek to już zero odpowiedzi Wychodzi na to, że trzeba kupować w ciemno jak mi zależy
To jest dla mnie kuriozum! Czemu od razu ktoś nie wystawi taniej?? Pełno takich propozycji dostaję po zaserduszkowaniu czegoś i zawsze mnie to zastanawia, o co chodzi?
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-04-01, 10:37   #4541
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
to jest straszne!




Jak ktoś ma czas i miejsce to może i dziesięć lat sprzedawać
Ale i tak tego nie ogarniam, bo sprzedając wcześniej niż po 3 latach, nawet taniej, jednak miałaby już dawno pieniądze z tego, lepszej jednak wartości niż teraz




Dla niektórych plamka, dziurka lub rozdarcie to wciąż stan "bardzo dobry" albo "idealny" i nie rozumiem czemu te zszycia i czyszczenia są takie bezproblemowe to same tego nie robią tylko doradzają to kupującej




Dokładnie!
Poza tym, nawet tu często się to przewijało. ludzie preferują brak jakiegokolwiek kontaktu poza opcją kupna/sprzedaży




To jest dla mnie kuriozum! Czemu od razu ktoś nie wystawi taniej?? Pełno takich propozycji dostaję po zaserduszkowaniu czegoś i zawsze mnie to zastanawia, o co chodzi?
A ja Wam wytłumaczę Czasem coś już wisi a ja się o to potykam i jak jest zaserduszkowane to obniżam z 5 zł, zwykle parę dni później obniżam cenę ogólną. Albo jak mam coś wystawione za 50 zł, dostaję oferty po 40 zł to przy kolejnych serduszkach od razu wysyłam 45 zł.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-04-01, 10:53   #4542
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
A ja Wam wytłumaczę Czasem coś już wisi a ja się o to potykam i jak jest zaserduszkowane to obniżam z 5 zł, zwykle parę dni później obniżam cenę ogólną. Albo jak mam coś wystawione za 50 zł, dostaję oferty po 40 zł to przy kolejnych serduszkach od razu wysyłam 45 zł.
Nie rozumiem tego i tak
Skoro ktoś ma sporo polubień i ja to polubię i ktoś pisze do mnie na priwa z obniżoną ofertą to logiczne dla mnie jest, że powinien po prostu ją obniżyć dla wszystkich Czemu nie obniżysz od razu na 45 zł?
Gdy, ja będę chciała poprosić o obniżenie to sama napiszę do Sprzedającej po prostu.
Ja, w większości te obniżone na priwa oferty olewam, bo bardziej mnie wkurzają niż zachęcają Ale może to dlatego, że jestem rozsądna i tego zachowanie nie kapuję
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-04-01, 11:16   #4543
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Nie rozumiem tego i tak
Skoro ktoś ma sporo polubień i ja to polubię i ktoś pisze do mnie na priwa z obniżoną ofertą to logiczne dla mnie jest, że powinien po prostu ją obniżyć dla wszystkich Czemu nie obniżysz od razu na 45 zł?
Gdy, ja będę chciała poprosić o obniżenie to sama napiszę do Sprzedającej po prostu.
Ja, w większości te obniżone na priwa oferty olewam, bo bardziej mnie wkurzają niż zachęcają Ale może to dlatego, że jestem rozsądna i tego zachowanie nie kapuję

A nie wiem, nie rozmyślam nad tym aż tak, bo są to raczej rzeczy do 50 zł. Jak mam większe parcie na pozbycie się to obniżam Z tym, że uważam, że samo zaserduszkowanie nijak przekłada się na rzeczywistą sprzedaż.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-04-01, 11:33   #4544
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
A nie wiem, nie rozmyślam nad tym aż tak, bo są to raczej rzeczy do 50 zł. Jak mam większe parcie na pozbycie się to obniżam Z tym, że uważam, że samo zaserduszkowanie nijak przekłada się na rzeczywistą sprzedaż.
Pewnie! Ja często nie serduszkuję, a od razu kupuję
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-04-01, 11:47   #4545
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Pewnie! Ja często nie serduszkuję, a od razu kupuję
A ja mam rzeczy z 20-30 serduszkami i wiszą ;/ Buty-22 serduszka, zainteresowanych 8 a sprzedaży 0
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-04-01, 11:54   #4546
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
A ja mam rzeczy z 20-30 serduszkami i wiszą ;/ Buty-22 serduszka, zainteresowanych 8 a sprzedaży 0

Może się namyślają, czekają na kaskę lub obniżkę?
Widziałam sweter z 70 serduszkami

A wyślij mi na PW linka do siebie, chcę Cię obserwować, może coś kupię
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-04-01, 14:03   #4547
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Dla niektórych plamka, dziurka lub rozdarcie to wciąż stan "bardzo dobry" albo "idealny"
Dla niektórych "tylko kilka razy założone", to to samo, co "nowe, bez metki" To jest dopiero kuriozum

Potwierdzam Serduszkowanie nie przekłada się kupowanie. Ja bardzo dużo serduszkuję, a tak naprawdę mało co z tego kupuję, bo ciuchów mam nadmiar. Ale chce mieć pod ręką, w ulubionych, rzeczy które wpadły mi w oko, gdyby przypadkiem jednak pojawiła się potrzeba posiadania, albo wymyśliłabym do nich jakąś fajną stalówkę, ale to tak...góra 1 na 50 polubionych.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-04-01, 14:48   #4548
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Dla niektórych "tylko kilka razy założone", to to samo, co "nowe, bez metki" To jest dopiero kuriozum
No! a założone raz to już w ogóle
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-04-03, 14:34   #4549
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
A ja mam rzeczy z 20-30 serduszkami i wiszą ;/ Buty-22 serduszka, zainteresowanych 8 a sprzedaży 0



Ja mam marynarkę co ma 90 serduszek, jest wystawiona od tygodnia, cały czas ktoś serduszkuje, a kupować nikt nie chce, a cena wg mnie niska



Co do stanu bardzo dobrego, to zamówiłam ostatnio bluzę i no nie był to stan bardzo dobry Miała być biała, a przyszła szara, to tego małe zmechacenie plus dziwny zapach i sierść jakiegoś zwierzaka. No ale zapłaciłam za nią 25 zł, więc nie czepiam tym bardziej, ze doprowadziłam ja do opisywanego stanu


W ogóle mam wrażenie, że ludzie mocno ostatnio odlatują na Vinted. Szukałam kilku konkretnych rzeczy z sieciówek i je znajdywałam, ale cena wyższa niż w sklepie
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-04-03, 14:42   #4550
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ja mam marynarkę co ma 90 serduszek, jest wystawiona od tygodnia, cały czas ktoś serduszkuje, a kupować nikt nie chce, a cena wg mnie niska



Co do stanu bardzo dobrego, to zamówiłam ostatnio bluzę i no nie był to stan bardzo dobry Miała być biała, a przyszła szara, to tego małe zmechacenie plus dziwny zapach i sierść jakiegoś zwierzaka. No ale zapłaciłam za nią 25 zł, więc nie czepiam tym bardziej, ze doprowadziłam ja do opisywanego stanu


W ogóle mam wrażenie, że ludzie mocno ostatnio odlatują na Vinted. Szukałam kilku konkretnych rzeczy z sieciówek i je znajdywałam, ale cena wyższa niż w sklepie
Tak, to prawda. Szukałam ostatnio pewnej sukienki z Mohito. Była na wyprzedaży w sklepie po 40 zł, a na vinted taka sama, wystawiona około 2 miesiące temu, za 179 zł. Przecież łatwo można się domyślić, że była kupiona na styczniowej wyprzedaży i ktoś próbuje teraz zarobić.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-04-03, 14:55   #4551
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Tak, to prawda. Szukałam ostatnio pewnej sukienki z Mohito. Była na wyprzedaży w sklepie po 40 zł, a na vinted taka sama, wystawiona około 2 miesiące temu, za 179 zł. Przecież łatwo można się domyślić, że była kupiona na styczniowej wyprzedaży i ktoś próbuje teraz zarobić.

Ciekawe czy to się im sprzedaje Dla mnie to jest mega dziwne, jeśli ktoś to kupuje, bo ciuchy z Mohito czy z Zary, to nie jest żaden szał i kolekcjonerski okaz żeby kupować z taką przebitką. W ogóle dla mnie sprzedawanie nawet nowych rzeczy z ceną z metki jest bezsensu. Nie ma pewności, że to faktycznie jest nowe do tego nie ma paragonu, nie ma możliwości reklamacji jak po czasie coś się zacznie dziać, więc dla mnie kiepski deal.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-04-04, 12:21   #4552
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
A nie wiem, nie rozmyślam nad tym aż tak, bo są to raczej rzeczy do 50 zł. Jak mam większe parcie na pozbycie się to obniżam Z tym, że uważam, że samo zaserduszkowanie nijak przekłada się na rzeczywistą sprzedaż.
Ja z różnych powodów dodaję do ulubionych. Zdarza mi się zaserduszkować swetry o ładnym wzorze, tylko po to, by mama je zobaczyła i takie na drutach zrobiła Ostatnio zaserduszkowałam rzecz z wygórowaną ceną, z ciekawości, czy ktoś to kupi. Tak że u mnie zdecydowanie nijak się to ma do zakupów
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-04-04, 12:25   #4553
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja często serduszkuje jak mi się coś spodoba, ale jednak po chwili dochodzę do wniosku, że 200zł za sukienkę albo 300 zł za sweter to dużo i może poczekam jak ktoś obniży cenę (ale tak o kilkadziesiąt złotych, a nie 5- 10 zł) albo poszukam w wolnej chwili czy ktoś czegoś podobnego nie wystawia.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-04-04, 16:19   #4554
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja bardzo dużo serduszkuje, a rzadko coś potem z tego kupuję. Chyba tylko jak cena mocno spadnie. Jak chcę coś kupić to zwykle robię to od razu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-04-05, 11:39   #4555
hikari91
Zadomowienie
 
Avatar hikari91
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 831
Dot.: Zakupy na Vinted

Czy miała któraś problem z opcją "kup teraz", że nie działa? Klikam na kup teraz i otwiera mi automatycznie czat ze sprzedającą, wcześniej kupiłam 3 rzeczy i było wszystko normalnie
__________________
Była aparatka
28.02.2012 - góra, 21.06.2012- dół, 20.01.2015 koniec! <3

hikari91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-04-05, 12:05   #4556
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Zakupy na Vinted

W aplikacji na tel działa wszystko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-04-06, 14:02   #4557
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Zakupy na Vinted

Wróciły przelewy24 i dotpay.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-04-06, 15:09   #4558
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Jak mnie to strasznie denerwuje.
Dziewczyna pyta się wczoraj czy obniżę cenę. Mimo iż nie negocjuję cen zgodziłam się. Zadowolona czekam na wpłatę. Od tamtego czasu cisza mimo iż wiem, że się dzisiaj logowała na Vinted. Druga zaś chciała żebym obniżyła cenę za zakup dwóch rzeczy. Odpisałam jej, że się nie zgadzam bo od dwóch sztuk i więcej i tak ma 15% obniżki. Przez dwa dni się nie odzywała więc zadałam jej pytanie czy jest nadal zainteresowana. Odczytała wiadomość i nic. Czy to takie trudne odpisać tak lub nie ?!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klasyk
Mam wystawiony płaszcz, który jest na mnie za duzy. mam kilka zdjęć dobrej jakości. dziewczyna pisała do mnie o wymiary , odpisałam. Potem chciała żebym zrobiła zdjęcia na sobie. Niechętnie aczkolwiek zrobiłam kilka i zaraz dodałam. Po czym zero odpowiedzi. Tak trudno napisać, dziękuję, jednak się rozmyśliłam/znalazłam coś lepszego/etc...no widać trudno

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Cytat:
Napisane przez hikari91 Pokaż wiadomość
Witajcie Wiecie, muszę się komuś pożalić. Założyłam sobie nowe konto na vinted, bo do starego straciłam dostęp. Chciałam porobić zakupy, pisze wiadomości, naprawdę jestem zdecydowana na zakup, chociaż wiadomo chciałabym przed kupnem znać wymiary danej rzeczy. I nawet jeśli chce kupić to nikt mi nie odpisuje Jest to frustrujące, bo we wszystkich wiadomościach widzę status "przeczytane" i zero odzewu. Czy sprzedającym nie zależy na sprzedaży? Czy jak np widzą, że jestem "nowa" i nie mam komentarzy to stwierdzają, że nie będą odpisywać, bo wynikną z tego problemy, zwroty itd? Nie mam pojęcia o co tu chodzi ale jest to smutne, bo rzeczy są naprawdę piękne, człowiek sie napali a potem nie ma odzewu...
niestety to to też częsta praktyka na vinted..
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-04-07, 20:58   #4559
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Zakupy na Vinted

Dostałam lekcję dobrego zachowania
Napisałam do ogloszenia z czapką "jaka szerokość?" ,Bo nie było tej inf w ogloszeniu, a wystawiajaca mi odpisala "Może jakies dzień doby na poczatek" i tyle
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-04-08, 11:25   #4560
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
Dostałam lekcję dobrego zachowania
Napisałam do ogloszenia z czapką "jaka szerokość?" ,Bo nie było tej inf w ogloszeniu, a wystawiajaca mi odpisala "Może jakies dzień doby na poczatek" i tyle
Ja tam zawsze zaczynam pytania o oferty od dzień dobry
Za to po lekcji wychowania z tego wątku, zaczęłam po otrzymaniu informacji dziękować i pisać, że mi z jakiegoś tam powodu nie pasuje, bo dotąd uważałam taka "gadkę szmatkę" za zbędne zaśmiecanie komuś skrzynki i zabieranie czasu na przeczytanie wiadomości, z której praktycznie nic nie ma.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2023-04-08 o 11:29
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-27 16:02:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:41.