Zakupy na Vinted - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2023-05-22, 13:47   #4681
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Zakupy na Vinted

A ja z kolei mam pytanie odnośnie eBay, a dokładnie płacenia PayPalem
Czy takie płacenie wygląda jak na Allegro, OLX albo Vinted - klikasz "zapłać" otwiera się strona, z której wybierasz kafelek z logo swojego banku, przekierowuje cię na stronę banku, logujesz się do swojego konta, płacisz w złotówkach, automatycznie przeliczanych na euro i nic cię więcej nie interesuje, czekasz sobie na przesyłkę? Czy może najpierw trzeba sobie założyć konto na PayPalu i tam przelać kasę?
Kupował ktoś na eBayu i wie jak się to odbywa?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-22, 16:39   #4682
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
A ja z kolei mam pytanie odnośnie eBay, a dokładnie płacenia PayPalem
Czy takie płacenie wygląda jak na Allegro, OLX albo Vinted - klikasz "zapłać" otwiera się strona, z której wybierasz kafelek z logo swojego banku, przekierowuje cię na stronę banku, logujesz się do swojego konta, płacisz w złotówkach, automatycznie przeliczanych na euro i nic cię więcej nie interesuje, czekasz sobie na przesyłkę? Czy może najpierw trzeba sobie założyć konto na PayPalu i tam przelać kasę?
Kupował ktoś na eBayu i wie jak się to odbywa?
Dokładnie tak
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-22, 17:30   #4683
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
A ja z kolei mam pytanie odnośnie eBay, a dokładnie płacenia PayPalem
Czy takie płacenie wygląda jak na Allegro, OLX albo Vinted - klikasz "zapłać" otwiera się strona, z której wybierasz kafelek z logo swojego banku, przekierowuje cię na stronę banku, logujesz się do swojego konta, płacisz w złotówkach, automatycznie przeliczanych na euro i nic cię więcej nie interesuje, czekasz sobie na przesyłkę? Czy może najpierw trzeba sobie założyć konto na PayPalu i tam przelać kasę?
Kupował ktoś na eBayu i wie jak się to odbywa?

Zakładasz konto na PayPalu i płacisz PayPalem. Nie musisz przelewać kasy na PayPala, on ją automatycznie pociągnie z konta/karty, które do niego dołączysz.

Tylko zakładanie PayPala trochę trwa, bo wysyłają Ci mikro-przelew na konto, który potem musisz potwierdzić i ta procedura może parę dni trwać. Piszę bo sama kiedyś najpierw zrobiłam zakupy i dopiero pod koniec zorientowałam się, że mogę zapłacić tylko PayPalem, więc go sobie założyłam, bo myślałam, że to można zrobić od ręki, no ale właśnie nie i anulowano mi zakup.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-22, 20:00   #4684
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Zakupy na Vinted

Dzięki za odpowiedzi
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-24, 15:28   #4685
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Zakupy na Vinted

Jeszcze jedno pytanie mam - czy ja w takim układzie nie ponoszę kosztów przesyłki? Bo sprzedałam rzecz za 15 zł+9,99 zł przesyłka i dostałam całość kwoty na konto. W rozliczeniach z allegro nigdzie tej kwoty nie mam do uregulowania
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-24, 21:24   #4686
siren1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 110
Dot.: Zakupy na Vinted

a ja mam jakąś złą passę w zakupach na Vinted.
Trzy ostatnie transakcje to porażki.
Najpierw sytuacja ze zwrotem nieodebranym przez sprzedającą, o którym już tu pisałam.
Później zakup koszuli z Sinsaya za dosłownie kilkanaście złotych, która po otrzymaniu wylądowała w koszu bo była taka zniszczona. Ale nie robiłam afery, nie wystawiłam tylko tej dziewczynie żadnego komentarza.
I do tego wczoraj dostałam kaszmirowy sweter za 120 PLN, opisany w ogłoszeniu jako stan bardzo dobry. Sweter z drobnymi kuleczkami na całej powierzchni i taki z wyglądu na moje oko wielokrotnie prany. Wygląda na "zmęczonego życiem". Napisałam prośbę do sprzedającej że chciałabym zrobić zwrot, ale od wczoraj milczy, mimo ze wiadomość jest przeczytana.
Napisałam dzisiaj do pomocy i zobaczymy co będzie. Powysyłałam tez zdjęcia.
Mam nadzieję że odzyskam kasę.
Muszę dać sobie chyba spokój od Vinted, bo po kilkudziesięciu udanych zakupach mam trzy dziwne akcje pod rząd
siren1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-25, 13:00   #4687
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno pytanie mam - czy ja w takim układzie nie ponoszę kosztów przesyłki? Bo sprzedałam rzecz za 15 zł+9,99 zł przesyłka i dostałam całość kwoty na konto. W rozliczeniach z allegro nigdzie tej kwoty nie mam do uregulowania
Nic ci tu nie napisali: https://allegro.pl/moje-allegro/moje...llerId=1429103
Z tego, co zrozumiałam z ich wyjaśnień 9,99 zł doliczą ci do prowizji i ew. opłaty za wystawianie tego przedmiotu.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-05-25, 13:09   #4688
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siren1 Pokaż wiadomość
zakup koszuli z Sinsaya za dosłownie kilkanaście złotych, która po otrzymaniu wylądowała w koszu bo była taka zniszczona (...) kaszmirowy sweter za 120 PLN, opisany w ogłoszeniu jako stan bardzo dobry. Sweter z drobnymi kuleczkami na całej powierzchni i taki z wyglądu na moje oko wielokrotnie prany. Wygląda na "zmęczonego życiem".
No wiara w ludzi, to fajna rzecz, ale ja się już przyzwyczaiłam, że z ogłoszeniami używanych rzeczy, to jak z ogłoszeniami nieruchomości na rynku wtórnym: jak jest napisanie, że mieszkanie do odświeżenia, to oznacza, że do kapitalnego remontu, a jak że dom do remontu, to znaczy, że nadaje się już tylko do wyburzenia Dlatego jako kupująca zostałabym na tym wątku opisana jako wyjątkowo upierdliwa, bo domagam się dokładnych pomiarów we wskazanych przeze mnie miejscach, dokładniejszych zdjęć, pytam wprost jakie wady ma przedmiot nie opisane w tekście ogłoszenia i prawie zawsze się targuję
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2023-05-26 o 12:24
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-25, 17:05   #4689
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Nic ci tu nie napisali: https://allegro.pl/moje-allegro/moje...llerId=1429103
Z tego, co zrozumiałam z ich wyjaśnień 9,99 zł doliczą ci do prowizji i ew. opłaty za wystawianie tego przedmiotu.
No właśnie tak mi się wydawało, ale nic nie doliczyli. Gdzieś mi też mignęło, że doliczą jak kupująca przedmiot otrzyma, więc zaczekam na potwierdzenie. Prościej by było chyba te kwotę przesyłki od razu sobie odebrać, a oni wszystko na konto mi przelali. Już 3 takie transakcje zrobiłam.
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-30, 17:04   #4690
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Zakupy na Vinted

Ostatnio i ja dostąpiłam "zaszczytu" dostarczenia mi przedmiotu z vinted w papierowej torbie zakupowej COS
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-30, 17:49   #4691
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Ostatnio i ja dostąpiłam "zaszczytu" dostarczenia mi przedmiotu z vinted w papierowej torbie zakupowej COS
Szczęściara! mogło przyjść w torbie z Biedronki
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-30, 17:51   #4692
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Szczęściara! mogło przyjść w torbie z Biedronki
Niewykluczone ze za ktoryms razem trafi sie i biedronkowa
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-30, 19:57   #4693
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Zakupy na Vinted

Nieee. Ja dostałam kiedyś w worku na śmieci (!!) Owiniętym taśma klejącą

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-30, 20:05   #4694
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Nieee. Ja dostałam kiedyś w worku na śmieci (!!) Owiniętym taśma klejącą

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Jak to mówią, potrzeba matką wynalazku, a Polak przeciez potrafi
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-30, 21:43   #4695
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja ostatnio wysłałam perfumy w folii bombelkowej i owinięte czystym pampersem, bo ponoć dobrze amortyzuje. Ostrzegłam jednak wcześniej kupującą, żeby nie była zdziwiona.
Spakowałam jeszcze normalnie w kartonik.

Często też zdarza mi się pakować w worki po pampersach jakieś małe rzeczy. Szkoda je wyrzucić, skoro są takie wytrzymałe i mogą się jeszcze przydać. Mam nadzieję, że nikt się o to nie gniewa.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-31, 00:07   #4696
theMonique
Zakorzenienie
 
Avatar theMonique
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibyland
Wiadomości: 5 550
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Nieee. Ja dostałam kiedyś w worku na śmieci (!!) Owiniętym taśma klejącą

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
W workach na śmieci też często dostaję - dobrze, że chociaż czystych
Sama wykorzystuję foliopaki i pudełka po przesyłkach, które do mnie przyszły jedynie pojedyncze książki wysyłam w nowych kopertach, kupionych specjalnie do tego tego celu (takie większe brązowe, nie bąbelkowe) a więc (prawie) wszystko z odzysku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nic mi się nie chce, bo mam depresję a gdy mam depresję to nic mi się nie chce

ja UMIEM
ja ROZUMIEM

BLOG http://themonique-girlsjustwant.blogspot.com/
theMonique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-31, 07:10   #4697
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Ja ostatnio wysłałam perfumy w folii bombelkowej i owinięte czystym pampersem, bo ponoć dobrze amortyzuje. Ostrzegłam jednak wcześniej kupującą, żeby nie była zdziwiona.
Spakowałam jeszcze normalnie w kartonik.

Często też zdarza mi się pakować w worki po pampersach jakieś małe rzeczy. Szkoda je wyrzucić, skoro są takie wytrzymałe i mogą się jeszcze przydać. Mam nadzieję, że nikt się o to nie gniewa.
Dobry pomysłAle padłabym ze śmiechu jakbym to zobaczyła Grunt to kreatywność-pampers z pewnością dobrze ochroni perfumy

---------- Dopisano o 08:10 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Niewykluczone ze za ktoryms razem trafi sie i biedronkowa
Ja już dostałam taką bedronkową torbę oklejoną szarą taśmą, estetyka zerowa, ale zawartośc była cała
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-31, 07:56   #4698
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Zakupy na Vinted

Czy dobrze patrzę, że na Vinted można sprzedawać ramki, ale nie można obrazów? Nie widzę takiej kategorii i w sumie zastanawiam się, dlaczego tak jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-31, 08:37   #4699
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Nieee. Ja dostałam kiedyś w worku na śmieci (!!) Owiniętym taśma klejącą

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Jak nie miałam jak czegoś spakować to pakowałam i tak więc może to ode mnie xd ale kupujący nie mieli z tym problemu

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-31, 08:40   #4700
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Zakupy na Vinted

ja raz dostałam buty w torbie prezentowej. Torba była poklejona taśmą. no ale dziwne że ktoś buty skórzane wysłał bez pudełka.
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-31, 11:54   #4701
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Jak to mówią, potrzeba matką wynalazku, a Polak przeciez potrafi
Pamiętam, jak na nieodżałowanej pamięci forum Laboratorium Urody wieeeele lat temu robiliśmy jakąś rozbiórkę półproduktu i przyszedł zapakowany w pojemniczek na kał z łopatką (higienicznie ), a całość w czarnej torebce na psie odchody. Lenna, która to organizowała i rozsyłała, śmiała się, że "ogólnie wyszedł nam z tego gówniany interes"

Ja ostatnio wysyłałam usztywniany stanik w pudełku po herbacie
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-31, 12:55   #4702
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Nieee. Ja dostałam kiedyś w worku na śmieci (!!) Owiniętym taśma klejącą

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
To raczej standardzik i nie tak kłopotliwy, jak papierowa torba .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Ja ostatnio wysłałam perfumy w folii bombelkowej i owinięte czystym pampersem, bo ponoć dobrze amortyzuje. Ostrzegłam jednak wcześniej kupującą, żeby nie była zdziwiona.
Spakowałam jeszcze normalnie w kartonik.

Często też zdarza mi się pakować w worki po pampersach jakieś małe rzeczy. Szkoda je wyrzucić, skoro są takie wytrzymałe i mogą się jeszcze przydać. Mam nadzieję, że nikt się o to nie gniewa.
Oo fajny patent.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-31, 12:59   #4703
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
D
Ja już dostałam taką bedronkową torbę oklejoną szarą taśmą, estetyka zerowa, ale zawartośc była cała
Ostatecznie liczy sie funkcja ochronna zawartosci, takze ten

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Pamiętam, jak na nieodżałowanej pamięci forum Laboratorium Urody wieeeele lat temu robiliśmy jakąś rozbiórkę półproduktu i przyszedł zapakowany w pojemniczek na kał z łopatką (higienicznie ), a całość w czarnej torebce na psie odchody. Lenna, która to organizowała i rozsyłała, śmiała się, że "ogólnie wyszedł nam z tego gówniany interes"
okreslenie nad wyraz celne
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-03, 08:41   #4704
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Zakupy na Vinted

ciekawe, ostatnio mam więcej transakcji zagranicznych niż kupujących z Polski
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-04, 18:07   #4705
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 230
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja się raz zdziwiłam jak dostalam rzecz w pudełku po zabawce. Już mialam pisać że chyba pomerdala paczki. Dopiero po chwili mnie olśniło. Tak to miałam zawsze normalne paczki, zbilo mnie to z pantalyku ewidentnie.
rejczeI jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-05, 22:11   #4706
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Ja się raz zdziwiłam jak dostalam rzecz w pudełku po zabawce. Już mialam pisać że chyba pomerdala paczki. Dopiero po chwili mnie olśniło. Tak to miałam zawsze normalne paczki, zbilo mnie to z pantalyku ewidentnie.
Normalne w sensie w kartonach specjalnie do wysyłki kupowanych? To jest dla mnie akurat marnotrawstwo, jeśli na podorędziu są kartony po czymś innym (i pasują wielkością).

------
Tak w ogóle, to o ile rozumiem bulwersację o wysyłkę sukienki w cienkim worku na śmieci, ale qrczę, co złego jest w sztywnych torebkach prezentowych? A kartoniki po zabawce, ryżu czy pieluchach to dla mnie bardzo spoko pakowanie.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-06, 06:10   #4707
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Normalne w sensie w kartonach specjalnie do wysyłki kupowanych? To jest dla mnie akurat marnotrawstwo, jeśli na podorędziu są kartony po czymś innym (i pasują wielkością).

------
Tak w ogóle, to o ile rozumiem bulwersację o wysyłkę sukienki w cienkim worku na śmieci, ale qrczę, co złego jest w sztywnych torebkach prezentowych? A kartoniki po zabawce, ryżu czy pieluchach to dla mnie bardzo spoko pakowanie.

Ja mam całą piwnicę zawaloną kartonami, nic nie wyrzucam, jak dostanę jakąś przesyłkę. Mam do sprzedania głównie rzeczy z Zary i pakuję je w oryginalne pudełka czy koperty, mam tego w opór. Jak dostaję paczkę z Zary, to nawet tego papieru staram się nie uszkodzić, żeby później tak samo zapakować rzecz dla kupującej z vinted - dziewczyny są zachwycone, bo paczki ode mnie wyglądają tak, jakby wyszły prosto z Zary
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-06, 08:14   #4708
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja kupiłam takie worki kurierskie A3 na allegro i kangurki na etykiety adresowe, bo drukuje na zwykłym papierze. Może to mało ekologiczne, ale przynajmniej mam pewność, że nie przemoknie. A do środka też mi się zdarza upychać kartony czy folię bąbelkową z paczek, które sama otrzymałam, ale też nie mam miejsca na mieszkaniu, żeby to trzymać, a na Vinted nigdy nie wiadomo, kiedy coś zejdzie.

---------- Dopisano o 08:12 ---------- Poprzedni post napisano o 08:10 ----------

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
------
Tak w ogóle, to o ile rozumiem bulwersację o wysyłkę sukienki w cienkim worku na śmieci, ale qrczę, co złego jest w sztywnych torebkach prezentowych? A kartoniki po zabawce, ryżu czy pieluchach to dla mnie bardzo spoko pakowanie.
Ja widzę takie problemy - mogą łatwo przemoknąć/podrzeć się albo coś może wypaść jeśli są słabo zaklejone. To już bym wolała dostać w czystym worku na śmieci oklejonym taśmą.

---------- Dopisano o 08:14 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------

Zresztą zdarzało mi się dostawać tak w reklamówkach grubszych. Póki rzecz jest zabezpieczona to nie mam z tym problemu, nie oczekuję, że ludzie będą mieli sprzęt do pakowania jak firma kurierska.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-06, 12:57   #4709
ewelinka_
Zakorzenienie
 
Avatar ewelinka_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 486
Dot.: Zakupy na Vinted

Dla mnie to obojętne w 100% w czym dostaję paczkę. Zdarza się że dostaję paczki i rzecz jest owinięta tasiemką lub są jakieś słodycze dodane. Ogólnie liczy się dla mnie tylko zawartość. Denerwuje mnie jedynie jak opakowanie jest mocno zużyte bądź śmierdzące... a jeszcze gorzej jak rzecz która jest wysłana też nie jest np. wyprana...

Nie widzę nic złego w workach na śmieci, reklamówkach, kopertach, foliach, kartonach po pieluchach, mokrych chusteczkach itd. Nie ma to dla mnie znaczenia. Oby było dobrze zabezpieczone w odniesieniu do zawartości

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

ostatnio miałam taką sytuację: kupiłam bluzę do pracy, używaną, było napisane stan dobry, kosztowała jakoś dwie dychy czy trzy, kupiłam, sprzedająca miała wystwione kilka rzeczy, wyglądało że to starsza Pani. Przyszła paczka bluza super, ale z dwoma plamami które się prawdopodobnie w praniu nie sprały, wyprana, pachnąca... Cena była niska, stan opisany jako dobry, nic nie pisało że ma plamy nie do sprania. Miałam wystawić odpowiedni komentarz co byście zrobiły? ja odpuściłam bo trochę opadły mi ręce, jeśli coś ma plamy, dziury, pęknięcia, po prostu się to wyrzuca a nie sprzedaje i liczy że kupujący się nie zorientuje... nie rozumiem takich ludzi.
__________________


wymiana kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1279427







wymiana ubrania https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1272992



Moda przemija, styl pozostaje


Poszukuję La Cautiva Fueguia



Edytowane przez ewelinka_
Czas edycji: 2023-06-06 o 13:05
ewelinka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-06, 14:14   #4710
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Zakupy na Vinted

Jakby przedmiot, który kupiłam miał jakieś wady, które nie były wyszczególnione w ogłoszeniu i uniemożliwiałyby mi jego użytkowanie to rozpoczęłabym spór, nie istotne czy kosztował 20zł, czy 200zł. Ale nie miałam jeszcze takiej sytuacji. Co najwyżej jakieś drobne wady, widoczne tylko przy bliższym przyjrzeniu się, ale to macham zawsze ręką, daje 'OK' i pozytywny komentarz, bo nie chce mi się użerać.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-27 16:02:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:32.