Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-12-25, 18:01   #1
NatalieMcCool
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 139

Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?


Hej, poznałam ostatnią pewną dziewczynę, z którą spędziłam sporo czasu i ku mojemu zaskoczeniu ona wszystkie znane jej kobiety ocenia i wrzuca do pewnych kategorii "ubraniowych". Mowa tu zarówno o dziewczynach spotkanych na ulicy jak i o tych, które można podejrzeć np. na instagramie. Z tego podziału wyłoniły się:
-"laski które ubierają się w małomiasteczkowych butikach" (coś, co ja uznałam wcześniej za elegancki, trochę barokowy styl)
-bogate dziewczyny, które ubierają się w drogie marki (bottega veneta, gucci, celine itd)
-dziewczyny, które ubierają się w shein i sieciówkach
I ostatnia kategoria, która mnie zszkowała, mianowicie lumpeksiary. Okazało się, iż dziewczyna ta twierdzi, że nie ma problemu, żeby namierzyć kogoś, kto się ubiera w lumpeksach, ponieważ "ona tych ciuchów w ogóle nie kojarzy z sieciówek" i "widać po nich, że są wyprodukowane w roku 2002". Trochę mnie to męczy, sama mam bardzo dużo rzeczy z lumpów, oczywiście nic nie jest dziurawe, znoszone ani brudne a jednak trafnie zdiagnozowała ona pochodzenie mojej garderoby i zastanawiam się, czy to jest takie oczywiste dla wszystkich? Też etykietujecie w ten sposób nowo poznane kobiety? Dorzuciłybyście coś do tych kategorii?
NatalieMcCool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-25, 19:03   #2
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

możesz zidentyfikować tak osobę, która w całości nosi się w konkretne rzeczy, bo ubiera się tylko w sieciówkach/drogich markach/lumpeksach/itp. Jesli ktoś miksuje zakupy i jednocześnie nosi się klasycznie nie zidentyfikujesz pochodzenia danego ciucha, chyba, że po metce. Najtrudniej moim zdaniem zidentyfikować bluzki, najłatwiej fason spodni. Jeśli np. ubierzesz modny fason spodni z sieciówki, bluzkę z lumpa i pasek Gucci nikt nie będzie podejrzewał skąd pochodzi bluzka. Dodatki robią robotę, podobnie markowa torebka.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-25, 19:19   #3
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

A w jakiej kategorii jest Twoja znajoma ekspertka.

Ja mieszam wszystkie style poza lumpeksem - tu faktycznie rzadko bywam.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-25, 19:33   #4
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Laska stwierdza, że ktoś ubiera się w lumpeksach, bo nie kojarzy danego ciucha z sieciówki? Dobre
A nawet jeśli ktoś kupuje ciuchy w lumpach to co z tego? Ja mam mnóstwo ciuchów z lumpeksu i jak przychodzę w nich do pracy, to ludzie są w szoku, że kupiłam je w lumpie. Poza tym lumpeksy mają dla mnie tę przewagę, że jak coś tam kupię, to prawdopodobieństwo, że zobaczę drugą osobę w takim ciuchu, jest niemal zerowe.
Ja nie potrafiłabym stwierdzić kto gdzie kupuje ciuchy, bo mnie to kompletnie nie intetesuje. Nie znam ciuchów z sieciówek, nie znam drogich marek.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-25, 22:22   #5
NatalieMcCool
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 139
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A w jakiej kategorii jest Twoja znajoma ekspertka.
ciuchy shein/sieciówki, torebki i buty drogich marek

mnie też do końca nie pasuje ta teoria, przecież oprócz sieciówek jest też masa drobnych marek/małych sklepów, zresztą nawet w sieciówkach asortyment jest ogromny i moim zdaniem trzeba dużo czasu poświęcić, aby być na bieżąco z całą kolekcja na dany sezon
NatalieMcCool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-26, 10:03   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez NatalieMcCool Pokaż wiadomość
Hej, poznałam ostatnią pewną dziewczynę, z którą spędziłam sporo czasu i ku mojemu zaskoczeniu ona wszystkie znane jej kobiety ocenia i wrzuca do pewnych kategorii "ubraniowych". Mowa tu zarówno o dziewczynach spotkanych na ulicy jak i o tych, które można podejrzeć np. na instagramie. Z tego podziału wyłoniły się:
-"laski które ubierają się w małomiasteczkowych butikach" (coś, co ja uznałam wcześniej za elegancki, trochę barokowy styl)
-bogate dziewczyny, które ubierają się w drogie marki (bottega veneta, gucci, celine itd)
-dziewczyny, które ubierają się w shein i sieciówkach
I ostatnia kategoria, która mnie zszkowała, mianowicie lumpeksiary. Okazało się, iż dziewczyna ta twierdzi, że nie ma problemu, żeby namierzyć kogoś, kto się ubiera w lumpeksach, ponieważ "ona tych ciuchów w ogóle nie kojarzy z sieciówek" i "widać po nich, że są wyprodukowane w roku 2002". Trochę mnie to męczy, sama mam bardzo dużo rzeczy z lumpów, oczywiście nic nie jest dziurawe, znoszone ani brudne a jednak trafnie zdiagnozowała ona pochodzenie mojej garderoby i zastanawiam się, czy to jest takie oczywiste dla wszystkich? Też etykietujecie w ten sposób nowo poznane kobiety? Dorzuciłybyście coś do tych kategorii?
Jeśli ktoś sledzi rynek, to myślę że w dużym stopniu może rozpoznać pochodzenie wielu ciuchów.



Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Laska stwierdza, że ktoś ubiera się w lumpeksach, bo nie kojarzy danego ciucha z sieciówki? Dobre
A nawet jeśli ktoś kupuje ciuchy w lumpach to co z tego? Ja mam mnóstwo ciuchów z lumpeksu i jak przychodzę w nich do pracy, to ludzie są w szoku, że kupiłam je w lumpie. Poza tym lumpeksy mają dla mnie tę przewagę, że jak coś tam kupię, to prawdopodobieństwo, że zobaczę drugą osobę w takim ciuchu, jest niemal zerowe.
Ja nie potrafiłabym stwierdzić kto gdzie kupuje ciuchy, bo mnie to kompletnie nie intetesuje. Nie znam ciuchów z sieciówek, nie znam drogich marek.
Wiele ciuchów w second-handach to trendy sprzed kilku sezonów, więc jeśli ktoś te trendy uważnie śledzi, to na pewno potrafi rozpoznać po kroju, elementach wykończenia, z jakiego okresu pochodzi dany ciuch.

Tyle że 2002 to duża przesada, te ciuchy właśnie teraz znowu wracają do mody. Raczej będzie tu chodzić o ciuchy sprzed kilku lat, które z mody już wyszły (inne kroje, inne podejście do kształtowania sylwetki).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-26, 10:48   #7
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Ja czasem tak też porządkuje ludzi, co nie jest takie trudne, bo zdecydowana większość to opcja "chińszczyzna/sieciowki", druga najpopularniejsza to właśnie lumpeksy (to też łączy się często - z moich obserwacji - z określonym światopoglądem (bardziej świadomy, chęć wyjścia poza ramy utartych schematów, które narzucają sieciowki, najczęściej nie chodzi wcale o kwestie finansowe).
Też podzielam zdanie, że jeśli ktoś interesuje się tematyką mody, marek, stylów itd, to określenie zakresu cenowego czy nawet konkretnej marki danego produktu jest jak najbardziej osiągalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-12-26, 22:09   #8
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Tak swoją drogą - kilka miesięcy temu kupiłam w lumpie dokładnie ten płaszcz.
https://talia-fashion.pl/produkt/oci...kowym-camilla/
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-26, 22:46   #9
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Ja tam nie dorabiam ideologii do kupowania w lumpie - nie mam reki do łowienia perełek, a gdybym czas, który poświęciłam na wyszukiwanie czegoś co mi się podoba poświęciła na pracę zarobkową to stać by mnie było na dobre, markowe ciuchy. Także ja się z lumpa wyleczyłam już dawno, zresztą, teraz wcale tak tanio tam nie jest...
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-26, 22:55   #10
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Ja tam wolę ciuchy z drugiej ręki niż nowe z sieciówek. A drogie markowe ciuchy są przereklamowane Tak swoją drogą zastanawiam się gdzie musiałabym pracować i ile zarabiać, żeby stać mnie było na ekskluzywne marki.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-26, 23:24   #11
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja tam wolę ciuchy z drugiej ręki niż nowe z sieciówek. A drogie markowe ciuchy są przereklamowane Tak swoją drogą zastanawiam się gdzie musiałabym pracować i ile zarabiać, żeby stać mnie było na ekskluzywne marki.

powiedziała pani, która ubiera się w lumpie
nie wiem jakie marki masz na myśli, ale mam w Krakowie sklep z końcówkami materiałów, z których kolekcje szyją światowi projektanci, w tym takie tuzy z takiej półki jak Chanel lub Versace itp. Metr bieżący tkaniny potrafi kosztować kilkaset złotych. Czasem sobie chodzę pooglądać i podotykać, rzadziej kupić. Zapewniam Cię, że takiego jedwabiu czy włoskiej wełny nie znajdziesz w najbardziej luksusowym lumpie.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-27, 05:07   #12
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
powiedziała pani, która ubiera się w lumpie
Uuuu, jaki przytyk Miało mnie to urazić?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 07:55   #13
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Tak swoją drogą - kilka miesięcy temu kupiłam w lumpie dokładnie ten płaszcz.
https://talia-fashion.pl/produkt/oci...kowym-camilla/
zazdroszczę



ja kupuję w lumpeksach to, co mi się podoba kolorystycznie i sylwetkowo, nawet jeśli nie jest modne.

---------- Dopisano o 08:55 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
powiedziała pani, która ubiera się w lumpie
nie wiem jakie marki masz na myśli, ale mam w Krakowie sklep z końcówkami materiałów, z których kolekcje szyją światowi projektanci, w tym takie tuzy z takiej półki jak Chanel lub Versace itp. Metr bieżący tkaniny potrafi kosztować kilkaset złotych. Czasem sobie chodzę pooglądać i podotykać, rzadziej kupić. Zapewniam Cię, że takiego jedwabiu czy włoskiej wełny nie znajdziesz w najbardziej luksusowym lumpie.
ale sam skład materiału to nie wszystko. Krój i kolorystyka wiele robią. Można mieć bluzkę i z etycznego/wegańskiego jedwabiu morwowego albo z kaszmiru pozyskiwanego od kóz karmionych kwiatami paproci, a jesli będzie uszyta nie na naszą sylwetkę, to efektu fajnego nie będzie
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 08:22   #14
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
zazdroszczę



ja kupuję w lumpeksach to, co mi się podoba kolorystycznie i sylwetkowo, nawet jeśli nie jest modne.

---------- Dopisano o 08:55 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------


ale sam skład materiału to nie wszystko. Krój i kolorystyka wiele robią. Można mieć bluzkę i z etycznego/wegańskiego jedwabiu morwowego albo z kaszmiru pozyskiwanego od kóz karmionych kwiatami paproci, a jesli będzie uszyta nie na naszą sylwetkę, to efektu fajnego nie będzie
Hmmm, akurat zjawiskowe kroje, które od razu przyciągają oko praktycznie zawsze okazują się być z wyższej półki cenowej. Zawsze tak mam, że przeglądam półki sklepowe czy Zalando i zwracam uwagę na jakiś produkt, myśląc "o, to jest dobrze uszyte" i okazuje się, że cena jest zawsze odpowiednio wyższa niż podobnych produktów obok niego.
To nie bierze się po prostu z nikąd. Projektant poświęcił na to więcej czasu i to widać.
Oczywiście bywają jakieś dziwolągi za tysiące złotych, nie mówię, że nie.
Wyszukaj sobie np. ubrania Kasi Zapały na Zalando. Spodnie za 600zł to dla wielu osób kompletna przesada. Podobnie jak sukienka za 1000zł czy płaszcz za 1500zł. A krój? Zjawiskowy dla większości sylwetek (tak tak, nie zawsze dobry dla petite ).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez squirrelqa
Czas edycji: 2022-12-27 o 08:24
squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 08:29   #15
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Hmmm, akurat zjawiskowe kroje, które od razu przyciągają oko praktycznie zawsze okazują się być z wyższej półki cenowej. Zawsze tak mam, że przeglądam półki sklepowe czy Zalando i zwracam uwagę na jakiś produkt, myśląc "o, to jest dobrze uszyte" i okazuje się, że cena jest zawsze odpowiednio wyższa niż podobnych produktów obok niego.
To nie bierze się po prostu z nikąd. Projektant poświęcił na to więcej czasu i to widać.
Oczywiście bywają jakieś dziwolągi za tysiące złotych, nie mówię, że nie.
Wyszukaj sobie np. ubrania Kasi Zapały na Zalando. Spodnie za 600zł to dla wielu osób kompletna przesada. Podobnie jak sukienka za 1000zł czy płaszcz za 1500zł. A krój? Zjawiskowy dla większości sylwetek (tak tak, nie zawsze dobry dla petite ).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ale ja mówię o zjawisku jakby odwrotnym. Czyli że nie każdy projekt wysokiej półki cenowej będzie zjawiskowy i korzystny dla danej osoby.



No i właśnie pisząc o Kasi zapale, tylko potwierdzasz moje słowa

Edytowane przez olabambola
Czas edycji: 2022-12-27 o 08:33
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 10:29   #16
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez NatalieMcCool Pokaż wiadomość
Hej, poznałam ostatnią pewną dziewczynę, z którą spędziłam sporo czasu i ku mojemu zaskoczeniu ona wszystkie znane jej kobiety ocenia i wrzuca do pewnych kategorii "ubraniowych". Mowa tu zarówno o dziewczynach spotkanych na ulicy jak i o tych, które można podejrzeć np. na instagramie. Z tego podziału wyłoniły się:
-"laski które ubierają się w małomiasteczkowych butikach" (coś, co ja uznałam wcześniej za elegancki, trochę barokowy styl)
-bogate dziewczyny, które ubierają się w drogie marki (bottega veneta, gucci, celine itd)
-dziewczyny, które ubierają się w shein i sieciówkach
I ostatnia kategoria, która mnie zszkowała, mianowicie lumpeksiary. Okazało się, iż dziewczyna ta twierdzi, że nie ma problemu, żeby namierzyć kogoś, kto się ubiera w lumpeksach, ponieważ "ona tych ciuchów w ogóle nie kojarzy z sieciówek" i "widać po nich, że są wyprodukowane w roku 2002". Trochę mnie to męczy, sama mam bardzo dużo rzeczy z lumpów, oczywiście nic nie jest dziurawe, znoszone ani brudne a jednak trafnie zdiagnozowała ona pochodzenie mojej garderoby i zastanawiam się, czy to jest takie oczywiste dla wszystkich? Też etykietujecie w ten sposób nowo poznane kobiety? Dorzuciłybyście coś do tych kategorii?
Jak dla mnie brakuje kategorii
-styl etno / boho ( dużo kolorów, zdecydowanie nie minimalizm )
-styl szyję sama ubrania i mam modę gdzieś
-styl polskich sklepów w stylu slow fashion ( w żaden sposób nie ten pierwszy barokowy ).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 11:08   #17
NatalieMcCool
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 139
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Jak dla mnie brakuje kategorii
-styl polskich sklepów w stylu slow fashion ( w żaden sposób nie ten pierwszy barokowy ).
Jak odróżniasz ubrania z takich sklepów od tych pochodzących z sieciówki? Moim zdaniem i jedne i drugie starają się względnie śledzić światowe trendy i ubrania sa dośc podobne
NatalieMcCool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 11:14   #18
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez NatalieMcCool Pokaż wiadomość
Jak odróżniasz ubrania z takich sklepów od tych pochodzących z sieciówki? Moim zdaniem i jedne i drugie starają się względnie śledzić światowe trendy i ubrania sa dośc podobne
Slow fashion to właśnie niepodazanie za szybko zmieniającymi się trendami, a proste ponadczasowe kroje. I do tego jakość wykonania, której próżno szukać w Sinsay, HM, Zara czy innych niskobudżetowych sieciowkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 13:22   #19
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez NatalieMcCool Pokaż wiadomość
Jak odróżniasz ubrania z takich sklepów od tych pochodzących z sieciówki? Moim zdaniem i jedne i drugie starają się względnie śledzić światowe trendy i ubrania sa dośc podobne
Diabeł tkwi w szczegółach. Styl jednak mniej tu ulega modzie, dobrze skrojony ( zazwyczaj ) materiał, który się tak szybko nie niszczy jak sieciówka (materiał z sieciówek słabo wygląda po praniu).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-27, 20:56   #20
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Uuuu, jaki przytyk Miało mnie to urazić?

nie, raczej uświadomić, że tak radykalne podsumowanie markowych ubrań, zrobione przez kogoś kto szczyci się noszeniem ubrań wyrzuconych przez innych na śmietnik jest co najmniej śmieszne...
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 21:45   #21
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
nie, raczej uświadomić, że tak radykalne podsumowanie markowych ubrań, zrobione przez kogoś kto szczyci się noszeniem ubrań wyrzuconych przez innych na śmietnik jest co najmniej śmieszne...
Serio? I dalej mnie obrażasz? Tylko dlatego, że napisałam, że drogie markowe ciuchy są przereklamowane?
Skoro tak mi wrzucasz - ja przynajmniej nie chodzę po sklepach i nie głaszczę ciuchów, na które mnie nie stać.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 05:02   #22
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Serio? I dalej mnie obrażasz? Tylko dlatego, że napisałam, że drogie markowe ciuchy są przereklamowane?
Skoro tak mi wrzucasz - ja przynajmniej nie chodzę po sklepach i nie głaszczę ciuchów, na które mnie nie stać.

a co, prawda Cię obraża? skąd się niby biorą ciuchy w lumpie, z kosmosu przybywają? czy może z kontenerów PCK i podobnych organizacji oraz z wystawek pod drzwiami, gdzie ludzie wyrzucają rzeczy dla nich już stare i niemodne?

a głaszczę piękne materiały nie ciuchy
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 05:27   #23
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

W kryzysie klimatycznym, na świecie, gdzie każdy miałby nowych ubrań na najbliższe 5 lat bez koniecznosci produkcji nowych, wyśmiewanie lumpeksów jest naprawdę żałosne.

A na dobrą sprawę jakość ciuchów właśnie najlepiej oceniać w lumpeksach, bo najcześciej są to ubrania wielokrotnie prane i używane.

Edytowane przez olabambola
Czas edycji: 2022-12-28 o 05:29
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 05:39   #24
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

W takim razie te śmietnikowe ciuchy muszą być świetnej jakości, bo niektóre mam 10 lat i nadal bardzo dobrze wyglądają. Skoro to są ciuchy wyrzucone na śmietnik, to poproszę więcej.
Bez różnicy czy głaszczesz ciuchy czy materiały - i tak cię nie stać, choć bardzo byś chciała.
I przykro mi bardzo, ale za słaba jesteś, żeby mnie obrazić

---------- Dopisano o 06:39 ---------- Poprzedni post napisano o 06:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
Ja tam nie dorabiam ideologii do kupowania w lumpie - nie mam reki do łowienia perełek, a gdybym czas, który poświęciłam na wyszukiwanie czegoś co mi się podoba poświęciła na pracę zarobkową to stać by mnie było na dobre, markowe ciuchy. Także ja się z lumpa wyleczyłam już dawno, zresztą, teraz wcale tak tanio tam nie jest...
Poza tym z Twojego wcześniejszego posta wynika, że bywałaś w lumpeksach, ale - jak to napisałaś - nie masz ręki do łowienia perełek. Czyli gdybyś miała, to kupowałabyś te ciuchy ze śmietnika?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 05:58   #25
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
W takim razie te śmietnikowe ciuchy muszą być świetnej jakości, bo niektóre mam 10 lat i nadal bardzo dobrze wyglądają. Skoro to są ciuchy wyrzucone na śmietnik, to poproszę więcej.
Bez różnicy czy głaszczesz ciuchy czy materiały - i tak cię nie stać, choć bardzo byś chciała.
I przykro mi bardzo, ale za słaba jesteś, żeby mnie obrazić

ależ się gotujesz
gwoli wyjaśnienia

na materiały stać mnie kochana, mam ich już całą kolekcję. gdybym umiała szyć, kupowałabym ich znacznie więcej. koszt krawcowej podbija ostateczną cenę, więc biorę takie, które są naprawdę piękne. zwykle wydaję 200-400 zł na kupon materiału, więc nie są to jakieś niebotyczne pieniądze.

i nie wiem doprawdy co Cię tak złości w tym co napisałam - jakbyś tego nie wypierała, fakt jest taki, że ubierasz się w rzeczy, które ktoś wcześniej wyrzucił na śmietnik.

Mnie nie stać na markowe ubrania, więc kupuję materiały, z których są szyte takie ubrania. Ciebie nie stać na nowe ubrania - idziesz do lumpa.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 06:08   #26
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość


Poza tym z Twojego wcześniejszego posta wynika, że bywałaś w lumpeksach, ale - jak to napisałaś - nie masz ręki do łowienia perełek. Czyli gdybyś miała, to kupowałabyś te ciuchy ze śmietnika?

owszem, bywałam regularnie lata temu jako nastolatka, te 20-30 lat temu. wtedy faktycznie były w lumpie fajne rzeczy, zagraniczne marki za małe pieniądze.

teraz damskie ubrania są niesamowicie przebrane, ceny wywalone w kosmos, jedynie w męskich można wygrzebać coś ciekawego bez większego wysiłku. szkoda czasu na przerzucanie ton szmat, żeby wyłowić COŚ. to już wolę odpalić vinted przy kawie i wyszukać to co jest mi faktycznie potrzebne.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 06:25   #27
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
ależ się gotujesz

Po prostu śmieszy mnie to co piszesz. To ty się tłumaczysz, mnie nie musisz nic wyjaśniać.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 06:27   #28
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Slow fashion to właśnie niepodazanie za szybko zmieniającymi się trendami, a proste ponadczasowe kroje. I do tego jakość wykonania, której próżno szukać w Sinsay, HM, Zara czy innych niskobudżetowych sieciowkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm nie do końca się zgadzam - im jestem starsza tym mniej widzę te ponadczasowe kroje, one zawsze mają jakieś współczesne niuanse i nawet w markach slow to widać. Przy markach słów to w ogóle zauważyłam, że sporo ubrań to po prostu worki.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 06:27 ---------- Poprzedni post napisano o 06:25 ----------

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Diabeł tkwi w szczegółach. Styl jednak mniej tu ulega modzie, dobrze skrojony ( zazwyczaj ) materiał, który się tak szybko nie niszczy jak sieciówka (materiał z sieciówek słabo wygląda po praniu).
Nie każdy materiał sieciowkowy słabo wygląda po praniu. Ja tego nie zauważam a mam ubrania sieciowkowe i niesieciowkowe. Nawet na grupach na fcb z polskimi markami nie raz i nie dwa wypatrzono że dana rzecz z dobrego, polskiego sklepu ma materiał, który został także wykorzystany w zarze

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 06:31   #29
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Tak, te marki slow fashion to w większości takie worki w kolorach ziemi. Gdybym dostala taki ciuch nawet z "księżycowego" materiału jakiego nie ma na Ziemi i tak bym się tego pozbyła, bo po co mi ciuch który mi się nie podoba?
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-28, 06:45   #30
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Czy potraficie rozpoznać, kto się ubiera w jakich sklepach?

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Hmm nie do końca się zgadzam - im jestem starsza tym mniej widzę te ponadczasowe kroje, one zawsze mają jakieś współczesne niuanse i nawet w markach slow to widać. Przy markach słów to w ogóle zauważyłam, że sporo ubrań to po prostu worki.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 06:27 ---------- Poprzedni post napisano o 06:25 ----------

Nie każdy materiał sieciowkowy słabo wygląda po praniu. Ja tego nie zauważam a mam ubrania sieciowkowe i niesieciowkowe. Nawet na grupach na fcb z polskimi markami nie raz i nie dwa wypatrzono że dana rzecz z dobrego, polskiego sklepu ma materiał, który został także wykorzystany w zarze

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Może mylisz porządne firmy z takimi prowadzonymi przez influencerki, które doszywają tylko swoje metki do słabych ubrań.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-12 15:39:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:50.