Bali czy Tajlandia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-06, 17:32   #1
Miss_Bow
Zadomowienie
 
Avatar Miss_Bow
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 229

Bali czy Tajlandia?


Witam,
Zastanawiamy się z przyszłym mężem nad podróżą poślubną, chcielibyśmy pojechać gdzieś z dala od Europy i zaczęliśmy zastanawiać się nad Bali i Tajlandią Chętnie poczytam opinie osób, które w którymś z tych miejsc były. Do jakiego miasta warto pojechać? Od razu podkreślę, że nie chce cały czas leżeć na plaży, lubię aktywny wypoczynek na łonie natury i zwiedzanie. Z góry dzięki za wszelkie rady


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk, więc czasami brakuje ogonków i kreseczek
__________________
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi...!"

24 września 2016 r.
Miss_Bow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 18:22   #2
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Cytat:
Napisane przez Miss_Bow Pokaż wiadomość
Witam,
Zastanawiamy się z przyszłym mężem nad podróżą poślubną, chcielibyśmy pojechać gdzieś z dala od Europy i zaczęliśmy zastanawiać się nad Bali i Tajlandią Chętnie poczytam opinie osób, które w którymś z tych miejsc były. Do jakiego miasta warto pojechać? Od razu podkreślę, że nie chce cały czas leżeć na plaży, lubię aktywny wypoczynek na łonie natury i zwiedzanie. Z góry dzięki za wszelkie rady
4 lata temu zastanawiałam się nad tym samym. Na jednym forum polecili mi Tajlandię, rok później poleciałam na Bali i bez dwóch zdań Bali lepsze. Różnorodność, ciekawa kultura - bajka. Najlepiej zostać na kilka dni w Ubud a później to w zależności co chcecie zobaczyć Polecam bali bird park - rewelacja,plantacje kawy, ryżu, wulkan i oczywiście świątynie. Tam się nie można nudzić
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside

Edytowane przez LittleBeetle
Czas edycji: 2016-06-06 o 18:25
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 02:07   #3
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Tajlandia ma wiele plusów - jest przyjemna i banalnie łatwa w podróżowaniu dla osób, dla których jest to pierwszy wyjazd w te rejony. Świetne plaże, wciąż można znaleźć kilka bardzo nieturystycznych wysp, cudowne parki narodowe, no i północ kraju - jak dla mnie mega. Bali to przede wszystkim niesamowita kultura, jak dla mnie urzekająca, ale jak na plaże to jednak jechałabym do Tajlandii. Na Bali polecam Ubud i okolice na skuterze - szczególnie tarasy ryżowe. Miasteczko ma cudowny klimat.
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 07:01   #4
molka11
Rozeznanie
 
Avatar molka11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 634
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Tak jak piszą powyżej, Tajlandia i Bali maja wiele plusów. Oba miejsca łatwe do samodzielnego odwiedzenia. Ja na 1 raz poleciłabym chyba Tajlandi. Jest to krótsza podróż niż na Bali i kraj jest bardzo zróżnicowany. Na pewno nie będziecie zawiedzeni. Ma wiele atrakcji do zwiedzania i wypoczywania. Daj tez wiele możliwości do fakultatywnych wycieczek.
__________________

molka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 07:56   #5
yagmursahin76
Raczkowanie
 
Avatar yagmursahin76
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 106
Dot.: Bali czy Tajlandia?

A gdzie jest taniej? Czy któraś z Was mogłaby podać przykładowe ceny?
yagmursahin76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 17:18   #6
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Cytat:
Napisane przez yagmursahin76 Pokaż wiadomość
A gdzie jest taniej? Czy któraś z Was mogłaby podać przykładowe ceny?
Cenowo korzystniej wyjdzie Tajlandia, która jest najtańszym krajem w regionie Azji południowo-wschodniej. Myślę, że w Indonezji jest ok. 30% drożej.
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 13:15   #7
yagmursahin76
Raczkowanie
 
Avatar yagmursahin76
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 106
Dot.: Bali czy Tajlandia?

A jak z barierą językową? Mnie przeraża już samo czytanie mapy... jak poradzić sobie z tymi "robaczkami"...? Jest na to jakiś sposób?
yagmursahin76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-29, 20:35   #8
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Przecież są mapy w języku angielskim w Polsce to i po polsku dostaniesz
zreszta tam nie ma problemów z porozumiewaniem się, podstawowy angielski wystarczy a jak nie to z kierowcami tuk tuków na migi
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 20:36   #9
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Cytat:
Napisane przez yagmursahin76 Pokaż wiadomość
A jak z barierą językową? Mnie przeraża już samo czytanie mapy... jak poradzić sobie z tymi "robaczkami"...? Jest na to jakiś sposób?
W obu krajach wszędzie funkcjonują powszechnie napisy w łacinie, więc nie ma z tym absolutnie żadnych problemów. To są kraje rozwinięte turystycznie i doskonale na ich przyjazd przygotowane. Bariera języka prędzej pojawi się w kontakcie bezpośrednim, ale nie jest tragicznie - w głębokie relacje może ciężko z tymi ludźmi wejść, ale podstawowe rzeczy da się załatwić.
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 17:53   #10
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Cytat:
Napisane przez svamp Pokaż wiadomość
Cenowo korzystniej wyjdzie Tajlandia, która jest najtańszym krajem w regionie Azji południowo-wschodniej. Myślę, że w Indonezji jest ok. 30% drożej.
Poważnie?
Z moich wyjazdów wynika coś zupełnie odwrotnego. Wydałam tyle samo w Tajlandii i na Bali przez taki sam okres czasu biorąc pod uwagę wszystko łącznie ze zwiedzaniem. Na Bali zwiedziłam o niebo więcej +miałam kierowcę wypożyczonego na kilka dni który mnie woził, koszt 150zł z benzyną na ok 10h o czymś takim w Tajlandii mogłam pomarzyć Nie mówię, że nie masz racji aczkolwiek może zależy od regionu
Nie mieliśmy problemów z dogadaniem się, poruszanie się było łatwe, w przeciwieństwie do Chin
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 18:59   #11
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Cytat:
Napisane przez LittleBeetle Pokaż wiadomość
Poważnie?
Z moich wyjazdów wynika coś zupełnie odwrotnego. Wydałam tyle samo w Tajlandii i na Bali przez taki sam okres czasu biorąc pod uwagę wszystko łącznie ze zwiedzaniem. Na Bali zwiedziłam o niebo więcej +miałam kierowcę wypożyczonego na kilka dni który mnie woził, koszt 150zł z benzyną na ok 10h o czymś takim w Tajlandii mogłam pomarzyć Nie mówię, że nie masz racji aczkolwiek może zależy od regionu
Nie mieliśmy problemów z dogadaniem się, poruszanie się było łatwe, w przeciwieństwie do Chin
Zależy od regionu, zależy od pory, zależy od tego w jaki sposób zwiedzasz i jaki standard preferujesz. Niemniej mnie kilkumiesięczne życie w Tajlandii, którą zjechałam wzdłuż i wszerz wyszło znacznie taniej niż dwa tygodnie na Bali (i ponad miesiąc w całej Indonezji). Najlepszy przykład - miesięczny wynajem na wyspie w Tajlandii: 500 zł, nocleg na Bali za noc: 50 zł. Ale ja raczej z tych budżetowych, czyli skuter, bungalowy i jedzenie z food marketów - może na wyższym standardzie Bali wychodzi atrakcyjniej cenowo.
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-30, 19:41   #12
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Cytat:
Napisane przez svamp Pokaż wiadomość
Zależy od regionu, zależy od pory, zależy od tego w jaki sposób zwiedzasz i jaki standard preferujesz. Niemniej mnie kilkumiesięczne życie w Tajlandii, którą zjechałam wzdłuż i wszerz wyszło znacznie taniej niż dwa tygodnie na Bali (i ponad miesiąc w całej Indonezji). Najlepszy przykład - miesięczny wynajem na wyspie w Tajlandii: 500 zł, nocleg na Bali za noc: 50 zł. Ale ja raczej z tych budżetowych, czyli skuter, bungalowy i jedzenie z food marketów - może na wyższym standardzie Bali wychodzi atrakcyjniej cenowo.
ja akurat mam porównanie tylko do hoteli w obu miejscach 3,5* lub 4 (nie pamiętam dokładnie) więc zapewne masz rację aczkolwiek turystycznie to dużo bardziej skorzystałam właśnie na Bali, na więcej tam sobie mogłam pozwolić. W Tajlandii takiego szoku nie miałam, na Bali w pierwszy dzień chodziłam zachwycona i mąż się ze mnie śmiał bo cały czas mówiłam "jejku jak tu tanio" (a przeskok mieliśmy bo prosto z Szanghaju)
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside

Edytowane przez LittleBeetle
Czas edycji: 2016-06-30 o 19:43
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 10:34   #13
yagmursahin76
Raczkowanie
 
Avatar yagmursahin76
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 106
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Cytat:
Napisane przez svamp Pokaż wiadomość
W obu krajach wszędzie funkcjonują powszechnie napisy w łacinie, więc nie ma z tym absolutnie żadnych problemów. To są kraje rozwinięte turystycznie i doskonale na ich przyjazd przygotowane. Bariera języka prędzej pojawi się w kontakcie bezpośrednim, ale nie jest tragicznie - w głębokie relacje może ciężko z tymi ludźmi wejść, ale podstawowe rzeczy da się załatwić.
Ach! To fantastycznie, dziękuję za odpowiedź
yagmursahin76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 15:23   #14
Miss_Bow
Zadomowienie
 
Avatar Miss_Bow
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 229
Bali czy Tajlandia?

Dziękuje Wam wszystkim za odpowiedz Teraz pozostaje nam tylko zdecydować

A jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa - jak to wyglada? I czy dużo tam komarów - trochę mnie przerażają te wszystkie choroby przez nie przenoszone?
__________________
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi...!"

24 września 2016 r.

Edytowane przez Miss_Bow
Czas edycji: 2016-07-04 o 15:25
Miss_Bow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 19:10   #15
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Cytat:
Napisane przez Miss_Bow Pokaż wiadomość
Dziękuje Wam wszystkim za odpowiedz Teraz pozostaje nam tylko zdecydować

A jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa - jak to wyglada? I czy dużo tam komarów - trochę mnie przerażają te wszystkie choroby przez nie przenoszone?
Bezpieczeństwo - ogólnie można przyjąć, że jest bezpiecznie ("równie dobrze wychodząc z domu może Ci się coś stać bla, bla, bla), trzeba być po prostu czujnym i zachowywać się odpowiedzialnie. Nie brakuje kradzieży (na Bali często w świątyniach), szaleńców na drodze (Tajlandia króluje) i wariatów...

Co do komarów - dobry repelent kupiony na miejscu i gotowe. Choć ja przez rok pobytu w Azji się nie psikałam i dengi nie dostałam, ale nie polecam takiego zachowania Rozsądniej jest się psikać. Plus oczywiście szczepienia.
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 22:11   #16
Nastiabeauty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 10
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Ja wybrałabym tajlandię bali to tylko plaża i morze a w tajlandii można zobaczyć mnóstwo ciekawych miejsc no chyba ze ktos woli leżec caly dzien na plazy to wtedy Bali
Nastiabeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 17:16   #17
Miss_Bow
Zadomowienie
 
Avatar Miss_Bow
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 229
Dot.: Bali czy Tajlandia?

A była któraś z Was na Kubie? Tą opcje też rozważamy


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk, więc czasami brakuje ogonków i kreseczek
__________________
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi...!"

24 września 2016 r.
Miss_Bow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 11:41   #18
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Cytat:
Napisane przez Miss_Bow Pokaż wiadomość
Witam,
Zastanawiamy się z przyszłym mężem nad podróżą poślubną, chcielibyśmy pojechać gdzieś z dala od Europy i zaczęliśmy zastanawiać się nad Bali i Tajlandią Chętnie poczytam opinie osób, które w którymś z tych miejsc były. Do jakiego miasta warto pojechać? Od razu podkreślę, że nie chce cały czas leżeć na plaży, lubię aktywny wypoczynek na łonie natury i zwiedzanie. Z góry dzięki za wszelkie rady


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk, więc czasami brakuje ogonków i kreseczek
Z wpisu wynika, że to raczej wypoczynkowo z doskokiem na zwiedzanie. Tajlandia jest duża, najciekawsze rzeczy są na północy z dala od plaż. Bali też piękne poza Kutą jak dla mnie oczywiście.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 10:54   #19
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Ja bym postawiła chyba jednak na Bali, bo aż tak nie zależy nam na zwiedzaniu, ale jednak piękne widoki, ciepłe morze, cudownie wyglądająca zatoczki, to jest właśnie to, o czym marzymy. Nie wiem kiedy realnie uda się to zrealizować, pewnie dopiero wtedy, gdy dzieci podrosną i będą mogły zostać same. Na razie cieszymy się bliskimi kierunkami i rodzinnymi wyjazdami ;-)
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-10, 11:11   #20
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Dot.: Bali czy Tajlandia?

[QUOTE=kentas;63999356]Ja bym postawiła chyba jednak na Bali, bo aż tak nie zależy nam na zwiedzaniu, ale jednak piękne widoki, ciepłe morze, cudownie wyglądająca zatoczki, to jest właśnie to, o czym marzymy. /QUOTE]

Jeśli zależy Ci na czymś takim to jakąś tajską wyspę polecam.
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 01:13   #21
malaminkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Kołobrzeg
Wiadomości: 2
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Byłam kilka razy w Tajlandii i kilka razy na Bali, więc powiem Ci tak i Tajlandia i wyspa Bali są warte odwiedzenia. I Tajlandię i Indonezję po prostu kocham. Bali to moja ulubiona wyspa, ale nie ze względu na piękne plaże (bo w porównaniu z wyspami w Tajlandii wypada bardzo słabo, co nie znaczy, że nie ma gdzie plażować, na południu wyspy plaże są w porządku) - Bali uwielbiam za jej unikatowy klimat - świątynki na każdym rogu, setki dużych świątyń w głębi wyspy i na morskich klifach, oferingi (ofiary) składane duchom wszędzie gdzie się da i to po kilka razy dziennie, przepiękne tarasy i pola ryżowe, wąskie, boczne uliczki w Ubud... i wiele innych rzeczy które warto zobaczyć i przeżyć Bali ma w sobie jakąś taką magię.
W Tajlandii oczywiście też masz masę świątyń, ale tam są to ogromne złote świątynie z mnichami i kwiatami lotosu w wiaderkach, wieczorem wszędzie są bazary, targi i uliczne jedzenie najpyszniejsze na świecie, warto wziąć udział w lekcji gotowania takich cudów warto pojechać na północ, odwiedzić dżunglę Kao Sok i zobaczyć wyspy na południu - niesamowicie białe plaże, kolorowe łodzie, chatki kryte strzechą na mniejszych wysepkach...
I się rozmarzyłam
Zazdroszczę tym z Was które miały okazję tam dłużej pomieszkać! Ja tam wracam kiedy tylko mogę! Oby dwa kierunki są idealne na podróż poślubną
malaminkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 13:00   #22
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Cytat:
Napisane przez Nastiabeauty Pokaż wiadomość
Ja wybrałabym tajlandię bali to tylko plaża i morze a w tajlandii można zobaczyć mnóstwo ciekawych miejsc no chyba ze ktos woli leżec caly dzien na plazy to wtedy Bali
Bali same plaze? a to chyba o innym bali rozmawiamy

masa miejsc do zwiedzania, wulkany, pola ryżowe, masa przepięknych świątyń, masa przepięknych wiosek wioseczek. Wyspa ma bardzo duzo do zaoferowania, leżec tylko na palzy to mozna kurde na fuertaventurze.
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 09:49   #23
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Cytat:
Napisane przez AguŚ87 Pokaż wiadomość
Bali same plaze? a to chyba o innym bali rozmawiamy

masa miejsc do zwiedzania, wulkany, pola ryżowe, masa przepięknych świątyń, masa przepięknych wiosek wioseczek. Wyspa ma bardzo duzo do zaoferowania, leżec tylko na palzy to mozna kurde na fuertaventurze.
Ja chyba też na innym Bali byłam bo tam mega dużo do zobaczenia jest!
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-05, 11:55   #24
turkusowapoziomka
ż o n a i d e a l n a
 
Avatar turkusowapoziomka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z nad Wisły.
Wiadomości: 7 703
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Mamy taki sam dylemat z narzeczonym Autorko daj znać co wybraliście, opowiedz wrażenia itd

Nasza podróż poślubna będzie za rok. Możemy pozwolić sobie tylko na ok.2 tygodnie urlopu i chcemy wylecieć niedługo po ślubie, w terminie: 14-28 września +/- 2 dni. Jak z pogodą we wrześniu w tamtej części świata?

W Tajlandii myślimy o wyspie Phuket. Czy ktoś był? jakie wrażenia?
__________________
Nie czekaj na specjalną okazję - wystarczającą okazją jest dzisiejszy dzień.
turkusowapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 18:10   #25
koper
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Witam
Polecam nasz kanal na You Tube o nazwie
BonGoLudy Travel
https://www.youtube.com/channel/UC4t...TGvO7KhpIWBT8Q
z podrozy po Bali i Tajlandii , popatrz i moze samej bedzie latwiej zdecydowac.Staralismy sie pokazac jak najdokladniej hotele,miejsca i atrakcje jakie przezylismy.
Wyjazdy i wszelkie atrakcje i hotele byly przez nas zabukowane , smai te wyprawy zorganizowalismy bez pomocy biur podrozy.
Pozdrawiam
Anna
koper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 14:21   #26
mikaforever
Raczkowanie
 
Avatar mikaforever
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 57
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Nie znam Tajlandii, byłam na Bali i jestem zakochana w tej wyspie.
My mieliśmy zorganizowany wyjazd, małe butikowe hotele standardu ***/**** gwiazdki. Byłam z synem (14 lat) i obydwoje najlepiej wspominamy 2 noclegi - pierwszy w czymś rodzaju "agroturystyki" u rodziny balijskiej w jakieś wiosce - bajka, byliśmy jedynymi turystami w tym momencie i można było zobaczyć kawałek "prawdziwego" życia. Ludzie tam są niesamowicie towarzyscy i tolerancyjni. Do dziś pamiętam, jak Pani domu (nieznająca obcego języka) uczyła nas pleść takie koszyczki do składania darów bogom (zwyczaj powszechny na Bali wszędzie są ołtarzyki) i śmiałyśmy się do łez. Albo jak ustalałyśmy co na obiad i ugotowała mi przepyszną zupę, Jej syn prowadzi na Bali biuro podróży i dobrze mówi po angielsku, on z kolei z moim młodym rozłupywali kokosy i robili później olej kokosowy.
Drugie miejsce w którym się zakochaliśmy, nazwy nie pamiętam - z dala od morza, z widokiem na wulkan - piękny hotel położony na hektarze pół uprawnych, gdzie było zaledwie kilkanaście domków. Na powitanie mieliśmy masaż stóp, a około 16 chodziła Pani i zbierała zamówienia na kolację - bo wszystko było na świeżo robione. Ładne plaże - to raczej nad oceanem, chociaż te zwiedzaliśmy o wschodzie słońca. Czasu mieliśmy mało, jak tylko zaczęło robić się jasno poszliśmy na plażę - szeroka, piaszczysta, ludzi było już trochę - biegających, ćwiczących, ale w oceanie byliśmy pierwsi. Skakaliśmy przez fale, później wróciliśmy na śniadanie.
Tajlandia jeszcze przede mną, ale Bali mogę polecić z czystym sumieniem
mikaforever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 14:29   #27
turkusowapoziomka
ż o n a i d e a l n a
 
Avatar turkusowapoziomka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z nad Wisły.
Wiadomości: 7 703
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Ja już się dowiedziałam, że we wrzesniu w Tajlandii jest pora deszczowa Niestety z tego względu nie bierzemy już pod uwagę tej opcji na podróż poślubną
Z mojego rozeznania w ogóle we wrzesniu w tamte części świata się nie jeździ dlatego teraz kompletnie zmieniamy koncepcję.

mikaforever a w jakim miesiącu byłaś na Bali?
Cytat:
My mieliśmy zorganizowany wyjazd
rozumiem, że z jakimś biurem podróży, tak ?
__________________
Nie czekaj na specjalną okazję - wystarczającą okazją jest dzisiejszy dzień.
turkusowapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 08:20   #28
mikaforever
Raczkowanie
 
Avatar mikaforever
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 57
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Ja byłam w maju
biuro planet escape
mikaforever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 08:48   #29
turkusowapoziomka
ż o n a i d e a l n a
 
Avatar turkusowapoziomka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z nad Wisły.
Wiadomości: 7 703
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Cytat:
Napisane przez mikaforever Pokaż wiadomość
Ja byłam w maju
biuro planet escape
dzięki za odpowiedź


Patrzę na oferty tego biura i jestem zachwycona wszystko jest super (poza cenami )
__________________
Nie czekaj na specjalną okazję - wystarczającą okazją jest dzisiejszy dzień.
turkusowapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 11:10   #30
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 051
Dot.: Bali czy Tajlandia?

My lecimy na Bali początkiem marca, właśnie siadam nad planem podrózy i orientuję się gdzie co i za ile Zamierzam też ogarnąc noclegi z dobra baza wypadową i odwiedzic Lombok. Macie jakies rady odnosnie tego? Jak sie tam najkorzystniej cenowo i czasowo dostac?
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-16 08:21:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:59.