Czy prawdą jest, że jak mężczyzna traktuje matkę, tak potem dziewczynę/żonę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-25, 01:47   #1
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567

Czy prawdą jest, że jak mężczyzna traktuje matkę, tak potem dziewczynę/żonę?


Chciałam się zapytać na ile to powiedzenie się u Was sprawdziło. Cały czas gdzieś to słyszę, a ciekawi mnie jak jest w rzeczywistości.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 06:39   #2
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: Czy prawdą jest, że jak mężczyzna traktuje matkę, tak potem dziewczynę/żonę?

W moim przypadku się nie sprawdziło, bo ex bał się matki jak ognia i był jej bardzo posłuszny, mnie natomiast pod koniec związku zmiótł niemal z powierzchni ziemi, to samo moją poprzedniczkę. Inny znajomy natomiast matkę ma totalnie za nic, ale narzeczoną, matkę swojego dziecka naprawdę na rękach nosi od lat blisko dziesięciu, no chyba że tak dobrze 'aktorzą', ale wątpię. Również o takim porównaniu słyszałam i nawet w to wierzyłam, ale to właśnie do czasu problemów z ex, zatem już raczej bardziej to traktuję jako urban legend.
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 06:40   #3
green way
Zadomowienie
 
Avatar green way
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Łóżeczko - moje ulbione miejsce
Wiadomości: 1 003
Dot.: Czy prawdą jest, że jak mężczyzna traktuje matkę, tak potem dziewczynę/żonę?

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Chciałam się zapytać na ile to powiedzenie się u Was sprawdziło. Cały czas gdzieś to słyszę, a ciekawi mnie jak jest w rzeczywistości.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Ja bym zdecydowanie poszerzyła krąg badań i stwierdziła, że należy bacznie obserwować to, jak facet traktuje wszystkich ludzi, z którymi się styka. Jeżeli ma w miarę ukształtowany kręgosłup moralny, to nie będzie miał problemu z szanowaniem innych i ich poglądów, z pomaganiem w razie potrzeby i asertywnością.
green way jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 07:05   #4
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy prawdą jest, że jak mężczyzna traktuje matkę, tak potem dziewczynę/żonę?

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Chciałam się zapytać na ile to powiedzenie się u Was sprawdziło. Cały czas gdzieś to słyszę, a ciekawi mnie jak jest w rzeczywistości.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Według mnie to bzdura – matka i partnerka to różne osoby, z którymi mężczyznę wiąże zupełnie inna więź.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 07:33   #5
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Czy prawdą jest, że jak mężczyzna traktuje matkę, tak potem dziewczynę/żonę?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Według mnie to bzdura – matka i partnerka to różne osoby, z którymi mężczyznę wiąże zupełnie inna więź.
No właśnie z tym rożnie bywa.
Choć z drugiej strony nie wyobrażam sobie związku z kimś, kto nie szanowałby swojej i mojej matki. A znam kilka przypadków z życia, gdzie facet nie szanuje własnej matki, pozwala na to też żonie i tworzą w miarę udany związek. Taki przypadek mam też we własnej rodzinie, niestety.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 07:44   #6
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Czy prawdą jest, że jak mężczyzna traktuje matkę, tak potem dziewczynę/żonę?

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Chciałam się zapytać na ile to powiedzenie się u Was sprawdziło. Cały czas gdzieś to słyszę, a ciekawi mnie jak jest w rzeczywistości.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Z tym się nie do końca zgadzam.
Zgadzam się z tym, że jeśli facet okropnie traktuje swoją matkę, to prawdopodobieństwo takiego zachowania w stosunku do innych kobiet wzrasta.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 08:18   #7
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy prawdą jest, że jak mężczyzna traktuje matkę, tak potem dziewczynę/żonę?

Spotykalam sie z jednym facetem, ktory dosc nieprzychylnie mowil o swojej matce. Nie wiedzialam dlaczego. Wiedzialam, ze chorowala na raka i nie zasluzyla na zyczenia na dzien matki... Powiem tak: w takich sytuacjach bylabym wyczulona i obserwowala, czy facet odnosi sie zle tylko do matki, czy do wszystkich. Na dluzsza mete potrzebowalabym info, dlaczego ma zle kontakty z mama, bo i tak to troche dla mnie abstrakcja nieszanowac matki.

Po drugiej stronie sa maminsynki, dla ktorych mamusia jest nr jeden, nie partnerka.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-25, 09:04   #8
Evrith
Raczkowanie
 
Avatar Evrith
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 477
Dot.: Czy prawdą jest, że jak mężczyzna traktuje matkę, tak potem dziewczynę/żonę?

Miałam do czynienia i z facetami, którzy matek nie lubili i mieli z nimi tragiczne relacje, a wobec partnerek byli jak najbardziej ok, i z maminsynkami, którzy za mamusię by się dali pokroić, a od "partnerek" oczekiwali połączenia gotująco-sprzątających funkcji mamusi z bycia kochanką, ale szacunku w tym nie było za grosz, i z różnymi "zbalansowanymi" przypadkami traktującymi ok ludzi w ogóle... ale też nie mam poczucia, że rodziców należy szanować bez względu na wszystko, choć uważam, że są ważni. Więc jeśli facet ma złe relacje z matką, po prostu wybadałabym, dlaczego tak jest i obserwowała odnoszenie się wobec innych kobiet. (Chociaż też co innego "brak szacunku" jako nielubienie, a co innego jako pogarda i życzenie śmierci - to drugie w ogóle w głowie mi się nie mieści, wobec kogokolwiek).
Evrith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 09:07   #9
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Czy prawdą jest, że jak mężczyzna traktuje matkę, tak potem dziewczynę/żonę?

To powiedzenie moze sie odnosić jedynie do zdrowo funkcjonujących relacji dziecko-matka. Jeśli matka jest kochającą i dobra dla tego faceta a on jej nie szanuje i rani to faktycznie z każdym innym człowiekiem który się do niego zbliży pewnie postąpi tak samo.
Co innego kiedy matka stosuje przemoc, jest toksyczna, jest alkoholiczka itd.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 09:17   #10
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy prawdą jest, że jak mężczyzna traktuje matkę, tak potem dziewczynę/żonę?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Choć z drugiej strony nie wyobrażam sobie związku z kimś, kto nie szanowałby swojej i mojej matki.
A co w przypadku, gdy matka jest toksyczna i swoim zachowaniem działała i działa na szkodę własnego syna?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 09:25   #11
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Czy prawdą jest, że jak mężczyzna traktuje matkę, tak potem dziewczynę/żonę?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
A co w przypadku, gdy matka jest toksyczna i swoim zachowaniem działała i działa na szkodę własnego syna?
To w sumie niewiele ma tu do rzeczy. Jeśli matka jest toksyczna, to jej dziecko ma mnóstwo opcji, które nie wykluczają odnoszenia się z kulturą i szacunkiem (nawet jeśli jest to ukrócenie kontaktu niemalże do minimum.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-25, 09:45   #12
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Czy prawdą jest, że jak mężczyzna traktuje matkę, tak potem dziewczynę/żonę?

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Chciałam się zapytać na ile to powiedzenie się u Was sprawdziło. Cały czas gdzieś to słyszę, a ciekawi mnie jak jest w rzeczywistości.
Nigdy nie widziałam tego zjawiska w rzeczywistości.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 09:45   #13
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy prawdą jest, że jak mężczyzna traktuje matkę, tak potem dziewczynę/żonę?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
To w sumie niewiele ma tu do rzeczy. Jeśli matka jest toksyczna, to jej dziecko ma mnóstwo opcji, które nie wykluczają odnoszenia się z kulturą i szacunkiem (nawet jeśli jest to ukrócenie kontaktu niemalże do minimum.
Co do odnoszenia się z kulturą i ukrócenia kontaktów to zgadzam się, jak najbardziej można w ten sposób postąpić. Mam jednak mieszane uczucia co do odnoszenia się z szacunkiem do toksycznej matki. Szacunek rozumiem jako „stosunek do osób lub rzeczy uważanych za wartościowe i godne uznania” [internetowy słownik języka polskiego PWN-u], a trudno byłoby mi uznać za wartościowe i godne uznania zachowania osoby destrukcyjnie wpływającej na życie własnego dziecka.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 09:50   #14
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Czy prawdą jest, że jak mężczyzna traktuje matkę, tak potem dziewczynę/żonę?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Co do odnoszenia się z kulturą i ukrócenia kontaktów to zgadzam się, jak najbardziej można w ten sposób postąpić. Mam jednak mieszane uczucia co do odnoszenia się z szacunkiem do toksycznej matki. Szacunek rozumiem jako „stosunek do osób lub rzeczy uważanych za wartościowe i godne uznania” [internetowy słownik języka polskiego PWN-u], a trudno byłoby mi uznać za wartościowe i godne uznania zachowania osoby destrukcyjnie wpływającej na życie własnego dziecka.
Co do szacunku to miałam na myśli zachowanie kulturalne i z taktem czyt. jak do obcego człowieka bez wyzwisk, złośliwości, wulgaryzmów, wrzasków itd.
Byłam w relacji z facetem, który miał toksyczną matkę. Ich relacje był obrzydliwe, on traktował ją okropnie (ona była strasznie patologiczna).
Niestety, w pewnym momencie okazało się, że jego zachowanie w stosunku do matki było odzwierciedleniem zachowania do kobiet w ogóle, również w stosunku do mnie.

Dodam, ze nadal jedno bez drugiego żyć nie może.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 10:57   #15
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Czy prawdą jest, że jak mężczyzna traktuje matkę, tak potem dziewczynę/żonę?

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
To powiedzenie moze sie odnosić jedynie do zdrowo funkcjonujących relacji dziecko-matka. Jeśli matka jest kochającą i dobra dla tego faceta a on jej nie szanuje i rani to faktycznie z każdym innym człowiekiem który się do niego zbliży pewnie postąpi tak samo.
Co innego kiedy matka stosuje przemoc, jest toksyczna, jest alkoholiczka itd.
Zgadzam się. Ogólnie nigdy nie spotkałam się z jakimiś skrajnymi przypadkami, że facet strasznie nienawidził matki albo, że żyć bez niej nie mógł. Jeśli jednak ktoś taki jest, to warto się temu przyjrzeć i dowiedzieć czemu. Nic nie dzieje się bez przyczyny. To powiedzenie jest bardzo ogólne, a psychika człowieka jest bardziej skomplikowana. Pokuszę się jednak o stwierdzenie, że ogólnie pewne wartości/zachowania wynosi się z domu i potem przenosi do swoich relacji z partnerem i ogólnie do relacji z innymi ludźmi, a także do podejścia do życia. I z takimi rzeczami spotykam się na co dzień:
- matka koleżanki nigdy nie pracowała, ma dwie lewe rączki, męża zwyczajnie wykorzystuje, uważa, że od tego jest facet, koleżanka ma identyczne podejście
- matka kolegi zawsze usługiwała ojcu, wszystko podtykała pod nos, teraz kolega od każdej dziewczyny oczekuje, że będzie jego służącą
- rodzice koleżanki zawsze byli bardzo oszczędni, wręcz skąpi, liczyli dokładnie każdy grosz chociaż biedni nie byli, koleżanka ma takie same podejście do pieniądza
- u koleżanki w domu zawsze był bałagan, matka sprzątać raczej nie lubiła i do porządku większej uwagi nie przywiązywała, koleżanka teraz mając swoje mieszkanie perfekcyjną panią domu też nie jest.

Może to tylko zbiegi okoliczności, ale wydaje mi się, że najbliższe otoczenie, zwłaszcza rodzina ma wpływ na to jakimi ludźmi jesteśmy, dlatego zawsze warto obserwować i przyglądać się pewnym zachowaniom.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 15:22   #16
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Czy prawdą jest, że jak mężczyzna traktuje matkę, tak potem dziewczynę/żonę?

Myślę, że jeśli matka robi synowi za służącą, to będzie tego też oczekiwał od partnerki.

Dla mnie nieużywanie wulgaryzmów, krzyku, zachowywanie się kulturalnie i z taktem to przejaw własnej kultury, a nie jakiegoś szczególnego szacunku do kogoś.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 16:32   #17
mkmk12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 48
Dot.: Czy prawdą jest, że jak mężczyzna traktuje matkę, tak potem dziewczynę/żonę?

Nie wyobrażam sobie być z kims kto nie szanuje swoich rodziców.
mkmk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 18:18   #18
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Czy prawdą jest, że jak mężczyzna traktuje matkę, tak potem dziewczynę/żonę?

Nie spotalam sie z tym,moim zdaniem jest duza roznica miedzy stosunkiem matki do syna a syna do innej kobiety.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 18:20   #19
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Czy prawdą jest, że jak mężczyzna traktuje matkę, tak potem dziewczynę/żonę?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
A co w przypadku, gdy matka jest toksyczna i swoim zachowaniem działała i działa na szkodę własnego syna?
To insza inszość.
Miałam na myśli normalne relacje matka-dziecko z okresu dzieciństwa i mlodości.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-25, 22:01   #20
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: Czy prawdą jest, że jak mężczyzna traktuje matkę, tak potem dziewczynę/żonę?

Ciężko tu się doszukiwać dosłownej kopii relacji z matką, ale uważam, że dużo w tym jest. Inaczej: nie wierzę, że ktoś, kto traktuje mamę bez szacunku, moze mieć prawdziwy szacunek do jakiejkolwiek innej kobiety (nie licząc sytuacji, gdy pani sobie wybitnie zasłużyła).
__________________
Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Każde życie jest tak dobre, jak dobry jest człowiek, który je prowadzi.
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-26, 09:07   #21
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy prawdą jest, że jak mężczyzna traktuje matkę, tak potem dziewczynę/żonę?

Moim zdaniem dobrze jest sie przyjrzec relacjom miedzy rodzicami faceta. To czesto jest zwiazek, ktory on zna najlepiej i mniej lub bardziej swiadomie kopiuje.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-26, 12:30   #22
faeria
she-wolf
 
Avatar faeria
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: większe miasto
Wiadomości: 2 222
Dot.: Czy prawdą jest, że jak mężczyzna traktuje matkę, tak potem dziewczynę/żonę?

Zgadzam się z poprzedniczką, dodatkowo od siebie chcę dodać, że należy patrzeć nie tylko na to, jak traktuje swoją matkę, ale także innych członków rodziny, bliskich znajomych, ogólnie otoczenie. Jeżeli widzimy znaczącą różnicę (w stosunku do tego, jak się z nami obchodzi) to istnieje jakieś prawdopodobieństwo, że i nas może niedługo zacząć tak traktować. Kilka razy w moim życiu to się, niestety, sprawdziło.
__________________
"Stop thinking and just let things happen..."



tłumaczę
faeria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-26, 15:53   #23
wgn
Zakorzenienie
 
Avatar wgn
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 5 641
Dot.: Czy prawdą jest, że jak mężczyzna traktuje matkę, tak potem dziewczynę/żonę?

I tak i nie.

Jak prezentuje brak kultury osobistej w stosunku do matki to pewnie tak samo odnosi się do innych i dziewczyna nie będzie tu wyjatkiem - jak ktoś jest burakiem to to buractwo prędzej czy później wyjdzie

Jak prezentuje brak kultury osobistej tylko w stosunku do matki za to wszystkich innych traktuje z szacunkiem to pewnie jakiś mają jakiś problem i nie widzę powodu, zeby swoje zachowania miał przenosić na dziewczynę

Co do przykładów podanych przez meliandra, to raczej pewne wzorce odnośnie ról społecznych wyniesione z domu i jeżeli chłopak jest normalny to spokojnie można we wspólnym związku poczynić inne ustalenia.
__________________
Wymiana perfumowa - czerwiec 2021
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281859
wgn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-26 16:53:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:32.