Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osów - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2009-08-06, 20:31   #1021
aven
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 227
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez batkab Poka¿ wiadomo¶æ
Alkohol we wcierkach rozpuszcza ekstrakty i u³atwia ich wnikanie w skórê.
Czêsto apteczne wcierki maj± alkohol w sk³adzie, np. seboradin.

dziêkujê
a bht?
aven jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-07, 08:07   #1022
stokrotka_dorotka
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wysy³am zaproszenia do *******.com - genialne nagrody.Pisaæ pw ze swoim mailem
Wiadomo¶ci: 208
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

z apteczych specyfików na prost w³osów na tym forum doczyta³am siê tylko o od¿ywce jantar no i gdzie¶ wyczyta³am seboradin z czarnej rzodkwi jest jeszzce co¶
a oprócz ekstrakty z jab³ka jktóry jeszcze sk³adnik wp³ywa na najbardziej na porost w³osów
i tak sobie pomy¶la³am ¿e t± wcierke ze skórki jab³ka nie lepiej by by³o i taniej : wymiesza od¿ywkê jantar z ekstraktem z jab³ka i ewentualnie jeszcze dodaæ troszeczkê od¿ywki seboradin czy te pozosta³e sk³adniki te¿ s± wa¿ne??
stokrotka_dorotka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-07, 08:38   #1023
mika.z
Raczkowanie
 
Avatar mika.z
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomo¶ci: 283
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

no i zrobi³am sobie mieszankê na oko

w buteleczce 100ml
najwiêcej oliwy z oliwek
olejek rycynowy, gliceryna, olej kokosowy,
trochê pantenolu i keratyny(al¿e ta keratyna ¶mierdzi)
no i zobaczymy jak moje w³osy po tym
__________________

...nie jestem na tym ¶wiecie by spe³niaæ Twoje oczekiwania, a Ty nie jeste¶ na tym ¶wiecie by spe³niaæ moje. Ty jestes Ty, a ja jestem ja. A je¶li sie oboje odnajdziemy to wspaniale. Je¶li nie to trudno. I nic nie mo¿na na to poradziæ.
Frederick Perls
mika.z jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-07, 13:27   #1024
batkab
Raczkowanie
 
Avatar batkab
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 499
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez mika.z Poka¿ wiadomo¶æ
no i zrobi³am sobie mieszankê na oko

w buteleczce 100ml
najwiêcej oliwy z oliwek
olejek rycynowy, gliceryna, olej kokosowy,
trochê pantenolu i keratyny(al¿e ta keratyna ¶mierdzi)
no i zobaczymy jak moje w³osy po tym
To ma byæ od¿ywka do sp³ukiwania?
batkab jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-11, 18:03   #1025
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 634
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Jak czêsto mo¿na stosowaæ keratynê i olej kokosowy?
S± jakie¶ ograniczenia?
Gdzie¶ widzia³am,¿e keratynê stosujê siê do¶æ rzadko(raz na miesi±c),a z drugiej strony piszecie,¿e robicie spraye do w³osów z keratyn±?
Chcê odbudowaæ w³osy i tak siê zastanawiam czy jak bêdê u¿ywaæ codziennie albo co drugi dzieñ keratyny to nie bêdzie gorzej ni¿ jest?
Zarówno olej kokosowy jak i keratynê mieszam z od¿ywkami.
S± na to jakie¶ regu³y czy muszê eksperymentowaæ?
__________________


katty86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-13, 13:40   #1026
sweethard
Przyczajenie
 
Avatar sweethard
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 15
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

wITAJCIE

wreszcie sie odwazy³am i zrobilam sobie na razie :

"bidn±" maske na w³osy :
od¿ywka Schauma czerwona w pude³ku( zeby zu¿yc jeszczezanim przyjd± zamowione w BU oleje )
aloes 97%,
keratyna "w rybkach"
i do tego pare kropli olejku pomarañczowego...

- hmmm... i wiecie ze w szoku by³am w³osy nie s± przet³uszczone, maja delikatny satynowy po³ysk, koñcówki nie s± "spirzone" , od wczoraj nawet nie klapna i nie pusza siê... jestem b zadowolona i chce wieeeeeecej witaminek- tylko nie bardzo wiem jakie....

a siostra (ktora ma w³oski po ciemny blond po mahoniowej szamponetce na wakacje) ¿eby

podkre¶liæ rudawe refleksy
zaryzykowa³a p³ukankê
5 ³yzek nagietka ,
2/3 szklanki aloesu 97%
i do tego pare kropli olejku pomarañczowego...

- w³oski GENIALNE !!!!!!!!!:jup i: satynowe, od¿ywione, b³yszcz±ce, pachn±ce skórk± pomarañczow± i jeszcze nigdy tak pieknych w³osów nie mia³a ( a ma prawie do pasa te hairy)
jeden minus to ze kolorek przyciemni³o i nie ma az takiego miedzianego po³ysku jak chcia³a...ale nastepna p³ukanke zrobimy z dodatkiem rumianku i zobaczymy ;-)

No, podzieli³am siê .... moze ktos skorzysta z uwag....
__________________
Wszystko co mo¿na kupiæ za pieni±dze - jest tanie ...
sweethard jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-13, 13:55   #1027
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 8 977
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez katty86 Poka¿ wiadomo¶æ
Jak czêsto mo¿na stosowaæ keratynê i olej kokosowy?
S± jakie¶ ograniczenia?
Gdzie¶ widzia³am,¿e keratynê stosujê siê do¶æ rzadko(raz na miesi±c),a z drugiej strony piszecie,¿e robicie spraye do w³osów z keratyn±?
Chcê odbudowaæ w³osy i tak siê zastanawiam czy jak bêdê u¿ywaæ codziennie albo co drugi dzieñ keratyny to nie bêdzie gorzej ni¿ jest?
Zarówno olej kokosowy jak i keratynê mieszam z od¿ywkami.
S± na to jakie¶ regu³y czy muszê eksperymentowaæ?
zarówno olej kokosowy jak i keratynê mo¿na u¿ywaæ codziennie keratynê najelpiej u¿ywaæ w towarzystwie jaki¶ nawil¿aczy (np.kwas hialuronowy 1%, gliceryna), poniewa¿ jest protein± i jako taka mo¿e wysuszaæ

sweethard, nie wiem czy wiesz ale w tych "keratynowych rybkach" wcale nie ma keratyny
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2009-08-14 o 13:02
viki1988 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2009-08-13, 16:03   #1028
LifUnia
Zadomowienie
 
Avatar LifUnia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 1 033
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Dziewczyny wszystkimi sposobami próbowa³am rospu¶ciæ t± skórkê jab³ka i siê nieda³o
Sklei³a siê w jednego br±zowego gluta i ani rusz

Rozpusci³am najpierw adenozyne w seboradinie potem probowa³am w tym zrobiæ skórkê jab³ka, nie uda³o siê wiêc chcia³am skórê rozpu¶ciæ w samej wodzie pokrzywowej potem brzozowej i te¿ nic, nie da³o sie te¿ w wodzie, oraz z podgrzanym seboradinem, co mam zrobiæ
__________________
Biotin Challenge - 27/60
Kwas Foliowy - 27/120
Active Woman (Multivitamina) - 27/?
LifUnia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-13, 16:19   #1029
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

LifUnia, skórka niestety ciê¿ko siê rozpuszcza. Nie wiem, czy uda Ci siê to z Seboradinem, z wod± pokrzywow±/brzozow± na bank nie, bo skórka rozpuszcza siê tylko w wodzie lub czym¶ wodo podobnym np. Jantarze. Spróbuj do Seboradinu dodawaæ j± powoli, po kilka drobinek i po ka¿dym dodaniu mieszaæ, mo¿e siê uda. Powoli i stopniowo.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-13, 16:26   #1030
LifUnia
Zadomowienie
 
Avatar LifUnia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 1 033
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

W³a¶nie próbowa³am po pare drobinek, ale ona sie nie rozpuscza³a, tylko skleja³a z innymi przy próbie wymieszzania tego.. W wodzie najkrócej próbowa³am, bo znalaz³am gdzie¶ informacj3e ¿e nie ma szans jej w wodzie rozpuscic.. Ale skoro mówisz ze sie rozpusci to spróbuje

Rozpuszcza³am w seboradinie bo tak by³o w przepisie Jolie i niewiedzia³am ¿e mo¿na rozpuscic w cyzm innym a pozniej dodac
__________________
Biotin Challenge - 27/60
Kwas Foliowy - 27/120
Active Woman (Multivitamina) - 27/?
LifUnia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-13, 19:55   #1031
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 634
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez viki1988 Poka¿ wiadomo¶æ
zarówno olej kokosowy jak i keratynê mo¿na u¿ywaæ codziennie keratynê najelpiej u¿ywaæ w towarzystwie jaki¶ nawil¿aczy (np.kwas hialuronowy 1%, gliceryna), poniewa¿ jest protein± i jako taka mo¿e wysuszaæ

sweethard, nie wiem czy wiesz ale w tych "keratynowych rubkach" wcale nie ma keratyny
Dziêkuje za odpowied¼.
__________________


katty86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-13, 20:36   #1032
batkab
Raczkowanie
 
Avatar batkab
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 499
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez viki1988 Poka¿ wiadomo¶æ
zarówno olej kokosowy jak i keratynê mo¿na u¿ywaæ codziennie keratynê najelpiej u¿ywaæ w towarzystwie jaki¶ nawil¿aczy (np.kwas hialuronowy 1%, gliceryna), poniewa¿ jest protein± i jako taka mo¿e wysuszaæ

sweethard, nie wiem czy wiesz ale w tych "keratynowych rubkach" wcale nie ma keratyny
Orientujesz siê mo¿e jak± ilo¶æ HA lub gliceryny dodaæ do serum z keratyn±?
Doda³am dzisiaj 5 % gliceryny, ale wydaje mi siê to trochê za ma³o.
Przy nastêpnym myciu dorzucê jeszcze HA.
batkab jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-13, 21:57   #1033
cat.
Rozeznanie
 
Avatar cat.
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: polskie góry/Kraków
Wiadomo¶ci: 786
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
LifUnia, skórka niestety ciê¿ko siê rozpuszcza. Nie wiem, czy uda Ci siê to z Seboradinem, z wod± pokrzywow±/brzozow± na bank nie, bo skórka rozpuszcza siê tylko w wodzie lub czym¶ wodo podobnym np. Jantarze. Spróbuj do Seboradinu dodawaæ j± powoli, po kilka drobinek i po ka¿dym dodaniu mieszaæ, mo¿e siê uda. Powoli i stopniowo.
Cytat:
Napisane przez LifUnia Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny wszystkimi sposobami próbowa³am rospu¶ciæ t± skórkê jab³ka i siê nieda³o
Sklei³a siê w jednego br±zowego gluta i ani rusz

Rozpusci³am najpierw adenozyne w seboradinie potem probowa³am w tym zrobiæ skórkê jab³ka, nie uda³o siê wiêc chcia³am skórê rozpu¶ciæ w samej wodzie pokrzywowej potem brzozowej i te¿ nic, nie da³o sie te¿ w wodzie, oraz z podgrzanym seboradinem, co mam zrobiæ
Ja rozpuszczam w mieszance wody pokrzywowej i brzozowej, z tym ¿e nad k±piel± wodn± (lekko podgrzewam i ca³y czas mieszam). Trzeba uwa¿aæ, ¿eby nie przesadziæ z temperatur±, bo bodaj¿e od 60 st. Celsjusza alkohol zaczyna parowaæ.
__________________
KOT NIEZALE¯NY
stwór samolubny, egoistyczny i roszczeniowy.

Kot jest zaopatrzony w certyfikat, którego posiadanie, w przypadku kota, zupe³nie niczego nie gwarantuje.


...a tak w³a¶ciwie, to po co Pañstwu kot?
cat. jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-14, 10:43   #1034
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 3 728
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez LifUnia Poka¿ wiadomo¶æ
W³a¶nie próbowa³am po pare drobinek, ale ona sie nie rozpuscza³a, tylko skleja³a z innymi przy próbie wymieszzania tego.. W wodzie najkrócej próbowa³am, bo znalaz³am gdzie¶ informacj3e ¿e nie ma szans jej w wodzie rozpuscic.. Ale skoro mówisz ze sie rozpusci to spróbuje

Rozpuszcza³am w seboradinie bo tak by³o w przepisie Jolie i niewiedzia³am ¿e mo¿na rozpuscic w cyzm innym a pozniej dodac
W wodzie skórka jab³ka piêknie siê rozpuszcza . Spróbuj j± rozpu¶ciæ w ma³ej ilo¶ci wody (lub np. Jantarze lub Nerilu - oba nie maj± alkoholu) i potem ju¿ rozpuszczon± dolaæ do seboradinu. Ja tak zawsze robi³am jak chcia³am wcierkê na wodzie brzozowej zrobiæ (bo sebo jako¶ nigdy nie tuningowa³am).

Cytat:
Napisane przez batkab Poka¿ wiadomo¶æ
Orientujesz siê mo¿e jak± ilo¶æ HA lub gliceryny dodaæ do serum z keratyn±?
Doda³am dzisiaj 5 % gliceryny, ale wydaje mi siê to trochê za ma³o.
Przy nastêpnym myciu dorzucê jeszcze HA.
Gliceryna najlepiej nawil¿a w przedziale 5-15%, ale licz siê z tym ¿e im wy¿sze stê¿enie tym roztwór bardziej klej±cy bêdzie. HA nie ma sugerowanego stê¿enia (tzn. mo¿na go stosowaæ nawet solo), ale ja bym go da³a tak ok. 10%
aeronauta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-14, 10:53   #1035
LifUnia
Zadomowienie
 
Avatar LifUnia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 1 033
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

oto juz wiem prawie wszystko

Jeszcze tylko chcê zapytaæ czy je¿eli robie mieszkanke tak± :
-neril
-skorka jab³ka
-adenozyna
-olejek rozmarynowy

to czy nie musze dodac czego alkoholowego ¿eby zwiêkszyæ przenikanie np. glikolu ?
__________________
Biotin Challenge - 27/60
Kwas Foliowy - 27/120
Active Woman (Multivitamina) - 27/?
LifUnia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-14, 11:21   #1036
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 3 728
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez LifUnia Poka¿ wiadomo¶æ
oto juz wiem prawie wszystko

Jeszcze tylko chcê zapytaæ czy je¿eli robie mieszkanke tak± :
-neril
-skorka jab³ka
-adenozyna
-olejek rozmarynowy

to czy nie musze dodac czego alkoholowego ¿eby zwiêkszyæ przenikanie np. glikolu ?
Neril ma alkohol izopropylowy i mentol w sk³adzie, a one zwiêkszaj± przenikanie substancji przez skórê z tego co wiem, wiêc nie musisz wg mnie ju¿ nic dodawaæ (ale jak chcesz mo¿esz, zaszkodziæ nie powinno, a mo¿e pomóc )
aeronauta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-14, 13:02   #1037
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 8 977
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez batkab Poka¿ wiadomo¶æ
Orientujesz siê mo¿e jak± ilo¶æ HA lub gliceryny dodaæ do serum z keratyn±?
Doda³am dzisiaj 5 % gliceryny, ale wydaje mi siê to trochê za ma³o.
Przy nastêpnym myciu dorzucê jeszcze HA.
widzê ze aeronauta ju¿ Ci odp, ale dorzycê od siebie ze ja w psikadle robionym na hydrolacie daje 7% keartyny, po 5% gliceryny i HA i 3% NMF, i mi to styka, dobrze nawil¿a a nie obci±¿a

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

Cytat:
Napisane przez katty86 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkuje za odpowied¼.
proszê bardzo
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-15, 16:51   #1038
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 797
GG do Apsik
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Czytaj±c wszelkie wiadomo¶ci o zapuszczaniu w³osów, wspomaganiu ich wzrostu itd trafia³am czêsto na prost± rewelacjê jak± jest majonez. Taki szybki domowy ratunek dla k³aków. Ale osobi¶cie mnie sk³ad majonezu nie przekonuje (sól, cukier, ocet i sok z cytryny - mimo, ¿e to sk³adniki naturalne) i postanowi³am ukrêciæ sobie swój w³asny majonez na w³osy. Wzie³am 2 ¿ó³tka, zmiksowa³am na puszek, ubijaj±c dodawa³am ³yzkê oliwy z oliwek, ³y¿kê oleju sezamowego, ³yzkê nafty kosmetycznej, 3 ³y¿ki wody (nastêpnym razem dodam wywar ze skrzypu lub pokrzywy) i jak ju¿ wszystko sta³o siê piank± doda³am ³y¿eczkê miodu. Wszystko po³o¿y³am na g³owê, na to foliowy czepek i po godzinie do zmycia.
Olej sezamowy ma w³a¶ciwo¶ci odtruwaj±ce i rozgrzewajace. Przez godzinê z od¿ywk± na w³osach czu³am przyjemne ciep³o a jak sp³uka³am w³osy - niedokuczliwe mrowienie. Rzecz, której nie zaobserwowa³am nigdy wcze¶niej (przy maseczkach gdzie ¿ó³tko miesza³am ³y¿k± z oliw± czy naft±) to taka, ¿e po zdjêciu czepka w³osy by³y jakby suche. Wszystko spi³y, nie by³y t³uste i bardzo ³atwo siê umy³y. Kolejna dziwna rzecz to taka, ¿e zwykle po maskach t³ustych na drugi dzieñ mia³am na w³osach smalec. Teraz mam w³osy odbite od nasady, jakbym przed chwil± umy³a. To jest dla mnie wyj±tkowo zaskakuj±ce, bo w³osy muszê myæ codzinnie z racji nadmiernego przet³uszczania siê.
Apsik jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-16, 22:08   #1039
LifUnia
Zadomowienie
 
Avatar LifUnia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 1 033
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Muszê siê pochwaliæ ze uda³o mi siê rozpu¶ciæ adenozynê i skórkê jab³ka w Nerilu
__________________
Biotin Challenge - 27/60
Kwas Foliowy - 27/120
Active Woman (Multivitamina) - 27/?
LifUnia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-19, 06:46   #1040
sweethard
Przyczajenie
 
Avatar sweethard
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 15
Unhappy Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

sweethard, nie wiem czy wiesz ale w tych "keratynowych rybkach" wcale nie ma keratyny [/QUOTE]

¯artujesz, prawda ?

No, ¶mierdzi ....a keratyna tez ponoc smierdzi.....

dlaczego mowisz ze nie ma keratyny ????
__________________
Wszystko co mo¿na kupiæ za pieni±dze - jest tanie ...
sweethard jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-19, 07:29   #1041
'Estelle'
The Pink Power Mo³derajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 10 745
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez sweethard Poka¿ wiadomo¶æ
¯artujesz, prawda ?

No, ¶mierdzi ....a keratyna tez ponoc smierdzi.....

dlaczego mowisz ze nie ma keratyny ????
Bo nie ma. Poczytaj sk³ad.
__________________
My¶la³am, ¿e ¶mieræ bêdzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-19, 07:40   #1042
sweethard
Przyczajenie
 
Avatar sweethard
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 15
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Ale numer

Fakt, zasugerowalam sie tym ze w opisie bylo zdanie : "sklad odzywki wzbogacono dodatkowo witaminami..." - co w moim rozumienu znaczy³o ze OPRÓCZ keratyny sa tam jeszcze witaminy....

Straszne to jest jak wszyscy w tych opisach oszukuja... fakt ze czytam dosc dok³adnie( jak widac to co producent chce bym zrozumiala) ale ile jeast takich osob jak ja ??? No przeciez masa... Nie kazdy ma czas i ochote na studiowqanie INCI z ktorego akurat ja niewiele rozumiem i wcale mi sie nie chce uczyc na pamiec ³aciñskich nazw specyfikow.... Z lista mam chodzic ??

Ale sie nabra³am ...

Dzieki, teraz bede baaardzo dokladnie czytac ....

Eh, ze¼li³am sie... ide sobie zrobic herbatke
__________________
Wszystko co mo¿na kupiæ za pieni±dze - jest tanie ...
sweethard jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-19, 09:58   #1043
'Estelle'
The Pink Power Mo³derajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 10 745
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Ano oszukuj± strasznie.
Najczê¶ciej im bardziej wymy¶lna nazwa jakiego¶ sk³adnika, tym wiêkszy bubel i rozczarowanie a przoduj± w tym firmy prowadz±ce intensywne kampanie reklamowe

Na zapamiêtywanie sk³adników z ICNI jest klucz - wystarczy, ¿e rozpoznasz ³aciñskie nazwy ro¶lin i ogólnie nazwy sk³adników aktywnych [np. keratyna to keratin, hydrolysed keratin itp., jedwab - silk itd.]. Nawet je¶li nie znasz funkcji poszczególnych sk³adników pozwoli to oceniæ, czy obietnice producenta pokrywaj± siê z zawarto¶ci±.

Swoj± drog± te rybki pseudokeratynowe jeszcze nie s± takie z³e - keratyny w nich nie ma, ale inne dobre sk³adniki - owszem
__________________
My¶la³am, ¿e ¶mieræ bêdzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-19, 11:02   #1044
sweethard
Przyczajenie
 
Avatar sweethard
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 15
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

To dobrze, bo mam prawie ca³e opakowanie przecie¿....

Hm... to moze jednak sie powinnam jakos zmobilizowac... tylko co ? wybrac sobie tylko te co mnie interesuja skladniki ? A szkodliwe tez zapamietac ?

Sprawdzalam listeINCI ale jest ogromna ... i duzo jest nazw podobnych

takie glowne jak silk, pantenol, citri acid ... i tp to ujdzie....ale szczerze mowiac to mi sie to wydaje .... masakra

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

Tak mi przyszlo do g³owy, ze ze s³ownikiem trzeba by chodzic bo czasem jeden sk³adnik ma pare nazw...

No, gubie sie no....
__________________
Wszystko co mo¿na kupiæ za pieni±dze - jest tanie ...
sweethard jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-22, 11:36   #1045
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 2 773
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Mo¿ecie mi poleciæ co¶ przeciwdzia³aj±cego wypadaniu i stymuluj±cego odrastanie w³osów, które wypad³y, jednocze¶nie nie przyspieszaj±cego porostu w³osów( które rosn± mi bardzo szybko i nie wiem czy ingerowanie w ich wzrost w d³u¿szym czasie nie sprawi, ¿e bêd± wolniej rosn±æ)?
MalaArielka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-23, 18:21   #1046
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 9 732
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

http://mazidla.com/index.php?option=...d=286&Itemid=2

jak ja to mam zamówiæ, gdzie tu cena (?)
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-23, 19:39   #1047
'Estelle'
The Pink Power Mo³derajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 10 745
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez rapifen Poka¿ wiadomo¶æ
http://mazidla.com/index.php?option=...d=286&Itemid=2

jak ja to mam zamówiæ, gdzie tu cena (?)
Trzeba zamawiaæ poszczególne sk³adniki wykorzystane w przepisie.
Link przedstawia recepturê.
__________________
My¶la³am, ¿e ¶mieræ bêdzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-08-24, 13:55   #1048
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ³ód¼
Wiadomo¶ci: 13 899
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

ja sie ucze powolutku, tak jak slowek z obcego jêzyka, zrobilam sobie sciage z wizazowych informacji, szczeglnie z tych forum gdzie sie sklady kosmetykow ocenia.
wiec jakie sa podstawowe "zle" rzeczy i sporo dobrych
to latwe w sumie
czesto wchodze najpierw na kwc danego produktu i tak sa sklady i lustruje go, jak znam to super, juz wiem co to a jak nie to patrze w tym slowniku po kolej co nie wiem i juz wiem
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-05, 09:59   #1049
kreseczka155
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 11
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Mam nadziejê, ¿e nie przeszkadzam
Widzia³am jak na pocz±tku tego w±tku pisa³y¶cie o nalewce z pieprzu tureckiego i z kory chinowej czy daj± one rezultaty przy wypadaniu w³osów czy tylko stymuluj± ich wzrost?
kreseczka155 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2009-09-06, 19:49   #1050
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 3 122
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Witajcie
Przejrza³am Wasz w±tek i tyle tu przepisów na wcierki,¿e sama nie wiem co wybraæ,wiêc mo¿e mi doradzicie Najbardziej zale¿y mi na odro¶cie wypad³ych w³osów i szybszym rosnieciu reszty.Mam przet³uszczaj±ce sie,wiêc oleje odpadaj±,podobnie jak ekstrakty które farbuj±,bo mam jasne w³osy.Co wiêc mi nie zaszkodzi,a pomo¿e??
Alien :* jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-01-24 22:13:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:51.