Nowa metoda nakładania toniku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-23, 16:20   #1
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658

Nowa metoda nakładania toniku?


Gdzieś obiło mi się o uszy, że tonik najlepiej nakładać na wacik nasączony delikatnie wodą, niż na suchy. Chodzi o to żeby nie wchłonął on się w watę, tylko został na skórze. Z jednej strony niby fajny pomysł, ale ostatnio zaczęłam się zastanawiać, czy woda nie rozcieńczy toniku i nie sprawi że będzie mniej skuteczny? Co myślicie? Znacie ten sposób?
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 16:26   #2
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Nowa metoda nakładania toniku?

Nie znałam i jakoś do mnie nie przemawia Przecież tonik to w dużej mierze też woda, więc przez mokry wacik tonik moze się rozcieńczyć...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 21:59   #3
Fioletowa Kocica
Przyczajenie
 
Avatar Fioletowa Kocica
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 21
Dot.: Nowa metoda nakładania toniku?

Witam
A ja z kolei czytałam gdzieś w gazecie, że właśnie najlepiej jest tak, gdy wylewa się trochę w zagłębienie dłoni i po prostu się nakłada, rozsmarowuje na skórze twarzy a nie jak jest ogólnie przyjęte na płatek i dopiero na twarz, bo ponoć wtedy lepiej nawilża i więcej go zostaje na skórze niż w przypadku aplikacji płatkiem. Spróbowałam i powiem tak- różnica jest ale minimalna, a poza tym to dla mnie dobra alternatywa bo jest szybsze a ja nie lubię się czasem bawić z wacikami Zresztą, spróbujcie same
Wiadomo, że tonik niektóre traktują jak demakijaż, więc wtedy moim zdaniem taka "metoda" mija się z celem
Fioletowa Kocica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 03:49   #4
pannaleksandra
Wtajemniczenie
 
Avatar pannaleksandra
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 762
Dot.: Nowa metoda nakładania toniku?

Jakoś mnie to nie przekonuje, bo jednak pocierając nasączonym wacikiem czuję jak tonik "dostaje się" na moją twarz, więc byłby to dla mnie zbędny zabieg.
__________________
Wymieniam się!
PAŹDZIERNIK
Odpisuj u mnie, proszę.
pannaleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 05:44   #5
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Dot.: Nowa metoda nakładania toniku?

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Gdzieś obiło mi się o uszy, że tonik najlepiej nakładać na wacik nasączony delikatnie wodą, niż na suchy. Chodzi o to żeby nie wchłonął on się w watę, tylko został na skórze. Z jednej strony niby fajny pomysł, ale ostatnio zaczęłam się zastanawiać, czy woda nie rozcieńczy toniku i nie sprawi że będzie mniej skuteczny? Co myślicie? Znacie ten sposób?
ja znam jeszcze inny sposób nakładania toniku ... nalewamy tonik na dłonie i delikatnie rozcieramy, a potem wklepujemy go opuszkami palców.

Jeżeli chodzi o wacik nasączony wodą to tak jak napisałaś - rozcieńcza on tonik i wtedy kosmetyk ten do końca nie spełnia swojego przeznaczenia.
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 07:13   #6
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Nowa metoda nakładania toniku?

Nie jestem przekonana do tego rozcieńczania toniku.

A o tym, że tonik można nakładać bezpośrednio na twarz (bez wacików) to podobno sposób Japonek. To może być dobre o ile tonik nie zawiera alkoholu i kwasów, które przecież mają wyczyścić to, co jest na skórze i wtedy wg mnie takie bawienie się we wklepywanie i wcieranie nie ma sensu.
Ale jeśli chodzi o toniki z aloesem, nawilżające i łagodzące - to jak najbardziej ta metoda może się sprawdzić.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:00.