kosmetyki do bagażu podręcznego HELP - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-02, 13:35   #1
nadia060
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 28

kosmetyki do bagażu podręcznego HELP


Hej dziewczyny, za tydzień lece samolotem, wykupiony mam tylko bagaż podręczny do 10 kg. Wiem mniej wiecej co moge a czego nie moge tam mieć ale nigdzie nie znalazłam dokładnych szczegółów a nie chciałabym wyrzucac czegoś na lotnisku bo byłoby mi poprostu szkoda. W końcu za te kosmetyki lub przedmioty wydałam wcześniej pieniądze i nie po to żeby się ich pozbyć :P

Jeżeli wiecie czy mogę to zabrać ze spokojną głową to prosze, dajcie znać

kosmetyki kolorowe typu:
podkład w tubce
puder w kamieniu
tusz do rzęs
kredka do oczu
eyeliner w żelu
pędzle
pomadki
cienie do powiek

kosmetyki pielęgnacyjne typu:
krem
olejek, powiedzmy arganowy
płyn micelarny
tonik
itp...

słyszałam, że można mieć do 100 ml. hmm a czy moge miec tonik w opakowaniu 250 ml ale żeby było widac że płynu jest 1/4 opakowania?

zastanawia mnie tez czy mogę mieć

maść na trądzik
szczotke do włosów?
grzebień?
lakier do włosów?
puder do włosów? <-- niestety bez tego dostaje nerwicy

Prosze o odpowiedź. Jade w odwiedziny do chłopaka i nie chce zaraz po wylądowaniu isc i kupować tych produktów skoro mam je w domu
nadia060 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 13:38   #2
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

Cytat:
Napisane przez nadia060 Pokaż wiadomość
słyszałam, że można mieć do 100 ml. hmm a czy moge miec tonik w opakowaniu 250 ml ale żeby było widac że płynu jest 1/4 opakowania?
Nie, nie możesz.

http://kazdymozelatac.pl/bagaz-podreczny/
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 13:53   #3
_zolza
Zadomowienie
 
Avatar _zolza
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 395
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

Cytat:
Napisane przez nadia060 Pokaż wiadomość
Jeżeli wiecie czy mogę to zabrać ze spokojną głową to prosze, dajcie znać

kosmetyki kolorowe typu:
podkład w tubce
puder w kamieniu
tusz do rzęs
kredka do oczu
eyeliner w żelu
pędzle
pomadki
cienie do powiek

kosmetyki pielęgnacyjne typu:
krem
olejek, powiedzmy arganowy
płyn micelarny
tonik
itp...

słyszałam, że można mieć do 100 ml. hmm a czy moge miec tonik w opakowaniu 250 ml ale żeby było widac że płynu jest 1/4 opakowania?
nie możesz
zastanawia mnie tez czy mogę mieć

maść na trądzik
szczotke do włosów?
grzebień?
lakier do włosów?
puder do włosów? <-- niestety bez tego dostaje nerwicy

Prosze o odpowiedź. Jade w odwiedziny do chłopaka i nie chce zaraz po wylądowaniu isc i kupować tych produktów skoro mam je w domu
Te przy których masz buźkę miałam i przewiozłam bez problemu Wszystkie te kosmetyki za wyjątkiem cieni do powiek, grzebienia i pędzli miałam w przezroczystej kosmetyczce (wymiarów nie miała odpowiednich, ale nikt się nie przyczepił) Pamiętaj o tym, bo będziesz musiała się przepakowywać jak trafisz na kogoś dokładnego
_zolza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 13:59   #4
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

podkład w tubce - tak, do 100 ml, włożyć do przezroczystej kosmetyczki, którą pokazujesz przy kontroli bagażu, masz ją osobno
puder w kamieniu - tak, możesz mieć w bagażu podręcznym
tusz do rzęs -tak, włożyć do przezroczystej kosmetyczki, którą pokazujesz przy kontroli bagażu, masz ją osobno
kredka do oczu -tak, możesz mieć w bagażu podręcznym
eyeliner w żelu -tak, włożyć do przezroczystej kosmetyczki, którą pokazujesz przy kontroli bagażu, masz ją osobno
pędzle-tak, możesz mieć w bagażu podręcznym
pomadki -tak, włożyć do przezroczystej kosmetyczki, którą pokazujesz przy kontroli bagażu, masz ją osobno
cienie do powiek -tak, możesz mieć w bagażu podręcznym


krem -tak, do 100 ml (mały lub przełóż do małego pojemniczka, np dostępnego w rossmannie za 1,29 słoiczek i 1,99 buteleczka z pompką) włożyć do przezroczystej kosmetyczki, którą pokazujesz przy kontroli bagażu, masz ją osobno
olejek, powiedzmy arganowy - (no jak arganowy to absolutnie nie!!! Żartuję.) - jw.
płyn micelarny -jw.
tonik -jw.
itp...

słyszałam, że można mieć do 100 ml. hmm a czy moge miec tonik w opakowaniu 250 ml ale żeby było widac że płynu jest 1/4 opakowania?
Nie, opakowanie może mieć max 100 ml.



maść na trądzik -tak, do 100 ml, włożyć do przezroczystej kosmetyczki, którą pokazujesz przy kontroli bagażu, masz ją osobno
szczotke do włosów -tak, możesz mieć w bagażu podręcznym
grzebień -tak, możesz mieć w bagażu podręcznym
lakier do włosów -tak, do 100 ml, włożyć do przezroczystej kosmetyczki, którą pokazujesz przy kontroli bagażu, masz ją osobno
puder do włosów -tak, możesz mieć w bagażu podręcznym

Pamiętaj, że łączna ilość płynów w przezroczystej kosmetyczce (lub torebce strunowej - musi być zamykana) nie może przekroczyć 1 litra oraz że jej wymiary nie mogą być większe niż 20x20 cm. Odpowiednią torebkę kupisz lub dostaneisz na lotnisku, jesli nie będziesz miała ze sobą swojej.

Wszystkie informacje są ZAWSZE na stronie przewoźnika, warto przeczytać. Masz tam listę przedmiotów, ktorych nie wolno mieć przy sobie oraz dokładnie opisane, co i jak należy spakować. Informacje stamtąd są pewne i konkretne.

Edytowane przez 201607131106
Czas edycji: 2013-02-02 o 14:03
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 14:03   #5
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

teraz w naturze jest jakaś promocja na pojemniczki idealne do podróży. I w Rossmannie tez je znajdziesz
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 14:10   #6
pinaplesss
Zadomowienie
 
Avatar pinaplesss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 1 306
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

Zależy jaką linią lecisz. Przeczytaj regulamin, tam będzie wszystko wyjaśnione.
Np. w ryanair bardzo się czepiaja i to dosłownie do wszystkiego, nawet jaką część kartki A4 musi zajmować wydrukowana odprawa. Troszkę mniejsza i juz kara.
W ryanair:
Przed wejściem na pokład bagaż podręczny zostanie sprawdzony przez pracowników ochrony lotniska przy użyciu urządzenia do prześwietlania promieniami rentgenowskimi. Urządzenie to jest całkowicie bezpieczne, także dla jakiegokolwiek sprzętu fotograficznego (materiały światłoczułe o czułości powyżej 1000 ASA/31 DIN powinny zostać wyjęte z aparatów i przekazane do kontroli osobno).

W krajach Unii Europejskiej zostały wprowadzone nowe przepisy bezpieczeństwa dotyczące bagażu podręcznego przewożonego na terenie UE/EOG. Zgodnie z nimi bagaż podręczny zawierający jakiekolwiek płyny, żele, pasty, emulsje lub kosmetyki w płynie MUSI zostać okazany w punkcie ochrony pasażerów i zapakowany w przezroczystą torbę z zamknięciem o pojemności najwyżej jednego litra (np. torebka foliowa na zamek błyskawiczny o wymiarach 20 cm x 20 cm). Wyłącznie żele, pasty, emulsje i kosmetyki w płynie w pojemnikach o pojemności do 100 mililitrów przejdą pomyślnie kontrolę w punktach ochrony pasażerów we wszystkich portach lotniczych UE/EOG. Należy pamiętać, że każda osoba może wnieść na pokład samolotu tylko jedną przezroczystą zamykaną torebkę plastikową*.

Należy pamiętać, że torebka, aktówka, laptopy, zakupy, aparat fotograficzny itd. muszą być umieszczone w jednej dozwolonej sztuce bagażu podręcznego. Rejestrowany bagaż zostanie przed załadowaniem porównany z listą pasażerów
__________________
 21.04.2001
 21.12.2010
 29.01.2011
 07.06.2012
pinaplesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 14:29   #7
nadia060
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 28
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

super! dziekuje wam bardzo za odpowiedzi. Lecę Ryanair i czytałam to co zamieścili na stronie jednak wg mnie było to zbyt ogólnikowe i wolałam zapytać się tu na forum
a czy sa jeszcze jakieś NORMALNE produkty zakazane?

Pisząc normalne mam na myśli jakieś ograniczenie jesli chodzi o buty, torebki, paski do spodni, biżuteria?

Nie mam zamiaru brać karabinów, noży i innych dziwnych sprzętów o których czytałam na ich stronie

chodzi o zwykłe babskie rzeczy. Naprawde szkoda byłoby mi coś zostawiac na lotnisku.


Domyślam, się , że procedura powrotna, czyli do Polski jest taka sama?


jeszcze mam jedno pytanie: Czy przeszukują to co mam w kieszeniach? Myślalam, żeby troche pochować tam jakiejś biżuterii albo aparat, mp3?
nadia060 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-02, 14:36   #8
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

Cytat:
Napisane przez nadia060 Pokaż wiadomość
super! dziekuje wam bardzo za odpowiedzi. Lecę Ryanair i czytałam to co zamieścili na stronie jednak wg mnie było to zbyt ogólnikowe i wolałam zapytać się tu na forum
a czy sa jeszcze jakieś NORMALNE produkty zakazane?

Pisząc normalne mam na myśli jakieś ograniczenie jesli chodzi o buty, torebki, paski do spodni, biżuteria?

Nie mam zamiaru brać karabinów, noży i innych dziwnych sprzętów o których czytałam na ich stronie

chodzi o zwykłe babskie rzeczy. Naprawde szkoda byłoby mi coś zostawiac na lotnisku.


Domyślam, się , że procedura powrotna, czyli do Polski jest taka sama?


jeszcze mam jedno pytanie: Czy przeszukują to co mam w kieszeniach? Myślalam, żeby troche pochować tam jakiejś biżuterii albo aparat, mp3?

Nie możesz mieć pęsety, cążek do paznokci, pilniczka. Lista przedmiotów zakazanych też jest na stronie ryanaira.
Buty, torebki, paski - normalnie, możesz wziąć. Im chodzi o ostre przedmioty.

Procedura powrotna jest taka sama. Nikt przecież nie wie, że akurat Ty wracasz. Przekraczasz granicę tak samo jak poprzednio.

Wszystkie kieszenie musisz opróżnić przed kontrolą.
Zależy od lotniska, ale zwykle wygląda to tak, że na specjalną tackę kładziesz bagaż podręczny, przezroczystą kosmetyczkę z płynami, pasek, buty, okrycie wierzchnie, całą zawartość kieszeni. Potem przechodzisz przez bramkę, potem ochroniarz-kobieta przeszukuje Cię, pobieżnie dotyka nogawek, rękawów, itd (chociaż na Stansted zdażyło mi się, że pani sprawdzała mi czy nie mam nic w koku, czy nie mam nic wszytego w tył spodni, w stanik). Nie ma więc mowy o chowaniu czegokolwiek po kieszeniach. Dodatkowo mając lustrzankę, musisz rozkręcić obiektyw. Jesli przewozisz laptopa mogą kazać do włączyć i sprawdzić legalność oprogramowania.




Przechodzisz przez dwie bramki. Na pierwszej masz kontrolę, tak jak opisałam. Druga jest ptzed wejściem do samolotu i tam sprawdzają Ci wagę i rozmiar bagażu. Tutaj juz możesz nawkładać sobie do kieszeni co chcesz, warunek jest taki, że nie możesz nieść nic w ręce, nie możesz mieć np też małej torebki. Tylko bagaż podręczny i to co masz na sobie.

Edytowane przez 201607131106
Czas edycji: 2013-02-02 o 14:44
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 14:37   #9
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

wszystko z kieszeni musisz wylozyc na tasme gdzie skanuja przedmioty. Pasek tez musisz sciagnac, i buty czasem (jesli s akozaki albo jakies zabudowane) wiec mp3 mozesz miec w kieszeni, ale licz sie z tym ze bedziesz musiala i tak to wyjac/pokazac
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 14:48   #10
glumphoboo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

Cytat:
Napisane przez nadia060 Pokaż wiadomość
super! dziekuje wam bardzo za odpowiedzi. Lecę Ryanair i czytałam to co zamieścili na stronie jednak wg mnie było to zbyt ogólnikowe i wolałam zapytać się tu na forum
a czy sa jeszcze jakieś NORMALNE produkty zakazane?
Wszystkie płyny/żele/kremy o objętości powyżej 100 ml(również te spożywcze), z wyjątkiem zakupionych w strefie wolnocłowej, również jakieś małe nożyki/scyzoryki, nie można wnosić zapalniczek, czy nożyczek czy b. mocnego alkoholu(>70%). W kwestii ciuchów czy butów takich ograniczeń nie ma, jeśli zawierają elementy metalowe(np. paski do spodni, glany, zegarki) trzeba je ściągnąć do kontroli, zresztą na pewno Ci o tym przypomną

Cytat:
Domyślam, się , że procedura powrotna, czyli do Polski jest taka sama?
Dobrze się domyślasz


[QUOTE}jeszcze mam jedno pytanie: Czy przeszukują to co mam w kieszeniach? Myślalam, żeby troche pochować tam jakiejś biżuterii albo aparat, mp3?[/QUOTE]
Elektronikę po prostu wyciągniesz z kieszeni i później ją włożysz Zdaje się, że tego typu sprzęt musi być "na wierzchu"(jeśli wiozłabyś np. aparat czy laptop w futerale, to trzeba otworzyć futerał).
Biżuterię metalową trzeba zdjąć przed kontrolą i można założyć zaraz po.
glumphoboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 15:30   #11
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

Mojej koleżance rok temu na lotnisku w Anglii zabrali kredkę do oczu i pomadkę do ust... Chyba myśleli, że w tej kredce ma bombę
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-02, 15:45   #12
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

Cytat:
Napisane przez pinaplesss Pokaż wiadomość
Zależy jaką linią lecisz.
Nie, nie zależy Kontrola bezpieczeństwa jest taka sama dla każdego, bez względu na to jaką linią leci. Linie mogą się doczepić jedynie do wielkości bagażu podręcznego.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 16:13   #13
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

To już chyba 3 wątek tego typu w tym roku na tym podforum, pomijając już cały wątek na Podróżach - Pierwszy raz samolotem.

Ale niech ja też skorzystam. Ostatnio zastanawiałyśmy się z koleżanką, co z inhalatorem podróżnym w bagażu podręcznym? Moim zdaniem nie powinno być problemu, ale nie wiem... (bez tego oczywiście nie ma mowy o podróży).
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 18:27   #14
monicar
Zakorzenienie
 
Avatar monicar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 6 401
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

Nadia060 po co zakładasz nowy watek, skoro odpowiedź na Twoje pytania jest już w innych? Naprawdę wystarczy poszukać, a nie iść na łatwiznę. Nie mówiąc już o tym, że na stronie przewoźnika w regulaminie, masz WSZYSTKO szczegółowo wypisane i wyjaśnione?
monicar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 22:05   #15
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
To już chyba 3 wątek tego typu w tym roku na tym podforum, pomijając już cały wątek na Podróżach - Pierwszy raz samolotem.

Ale niech ja też skorzystam. Ostatnio zastanawiałyśmy się z koleżanką, co z inhalatorem podróżnym w bagażu podręcznym? Moim zdaniem nie powinno być problemu, ale nie wiem... (bez tego oczywiście nie ma mowy o podróży).

Jest to niezbędny lek, więc nie powinno być problemu. Zawsze możesz załatwić sobie od lekarza zaświadczenie, że to lek i że potrzebujesz tego na pokładzie. Ja tak robiłam, jak leciałam, a musiałam mieć ze sobą leki w płynie o pojemności przekraczającej 100 ml. Problemu nie było, nawet nie musiałam tej kartki wyjmować, wystarczyło powiedzieć, że to lek i go pokazać.

Ostatnio jak leciałam, kazano mi zdjąć buty zimowe (nie na obcasie, nie kozaki), bo "często podeszwy są wzmacniane i piszczą na bramce". Przeszłam bez problemu, nikt mnie nie dotykał ani nie sprawdzał.

Autorko - sprawdź, co oprócz bagażu podręcznego możesz wnieść na pokład, to też się różni w zależności do linii (koc, płaszcz, książka, telefon - ok, ale laptop osobno często już nie przejdzie, trzeba go zmieścić do bagażu).
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!

Edytowane przez Cathas
Czas edycji: 2013-02-02 o 22:07
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 23:49   #16
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

Cytat:
Napisane przez Cathas Pokaż wiadomość
Jest to niezbędny lek, więc nie powinno być problemu. Zawsze możesz załatwić sobie od lekarza zaświadczenie, że to lek i że potrzebujesz tego na pokładzie. Ja tak robiłam, jak leciałam, a musiałam mieć ze sobą leki w płynie o pojemności przekraczającej 100 ml. Problemu nie było, nawet nie musiałam tej kartki wyjmować, wystarczyło powiedzieć, że to lek i go pokazać.

Ostatnio jak leciałam, kazano mi zdjąć buty zimowe (nie na obcasie, nie kozaki), bo "często podeszwy są wzmacniane i piszczą na bramce". Przeszłam bez problemu, nikt mnie nie dotykał ani nie sprawdzał.

Autorko - sprawdź, co oprócz bagażu podręcznego możesz wnieść na pokład, to też się różni w zależności do linii (koc, płaszcz, książka, telefon - ok, ale laptop osobno często już nie przejdzie, trzeba go zmieścić do bagażu).
O to dobrze wiedzieć. Chodzi o moją koleżankę, w sumie kwestię leków rozważałyśmy, bo te też są konieczne. No a jednak warto polecieć gdzieś za, dajmy na to, 150 zł (doliczam koszt dojazdu z lotniska) do Londynu na 3 dni z podręcznym, niż za 400 zł LOTem z rejestrowanym.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 19:01   #17
nadia060
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 28
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

własnie się pakuje i nurtuje mnie jedna rzecz.

Co do płynów.... kupiłam małe pojemniczki po 75ml ale czy moge wziąc ich 3? Czy chodzi o to, że ogółem w bagażu mogę mieć do 100 ml?
nadia060 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 19:06   #18
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

Cytat:
Napisane przez nadia060 Pokaż wiadomość
własnie się pakuje i nurtuje mnie jedna rzecz.

Co do płynów.... kupiłam małe pojemniczki po 75ml ale czy moge wziąc ich 3? Czy chodzi o to, że ogółem w bagażu mogę mieć do 100 ml?
Ogółem w bagażu może ich być 1000 ml, co było juz tu napisane ze 3 razy.
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 18:57   #19
pinki_94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

Potrzebuje porady.

Ciągle jest mowa o przewożeniu buteleczek do 100 ml. Niekóre kosmetyki owszem mają do 100ml a niektóre można po prostu przelać do mniejszych kupionych. Są specjalne opakowania do samolotów przeźroczyste 100ml, ale ostatnio kupiłam w ikei opakowania 100ml kolorowe nieprzeźroczyste. Nie widać co jest w środku kiedy do nich coś się wleje. Czy takie opakowania mogę zabrać, czy one przejdą? Jak myślicie? Może tylko oryginalne opakowania albo przeźroczyste można przewozić?
pinki_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-26, 19:01   #20
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

Cytat:
Napisane przez pinki_94 Pokaż wiadomość
Potrzebuje porady.

Ciągle jest mowa o przewożeniu buteleczek do 100 ml. Niekóre kosmetyki owszem mają do 100ml a niektóre można po prostu przelać do mniejszych kupionych. Są specjalne opakowania do samolotów przeźroczyste 100ml, ale ostatnio kupiłam w ikei opakowania 100ml kolorowe nieprzeźroczyste. Nie widać co jest w środku kiedy do nich coś się wleje. Czy takie opakowania mogę zabrać, czy one przejdą? Jak myślicie? Może tylko oryginalne opakowania albo przeźroczyste można przewozić?
Możesz, przejdą.
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 11:40   #21
danana
Zadomowienie
 
Avatar danana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 295
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

czyli podkład,krem do twarzy,pomadki można miec tylko trzeba wlozyc do kosmetyczki przezroczystej takiej specjalnej ?
danana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 13:51   #22
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

Cytat:
Napisane przez danana Pokaż wiadomość
czyli podkład,krem do twarzy,pomadki można miec tylko trzeba wlozyc do kosmetyczki przezroczystej takiej specjalnej ?
Można, teoretycznie trzeba do przezroczystych woreczkow ale ja nigdy tak nie robię i nikt mi nigdy na to uwagi nie zwrócił, a latam sporo.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 14:05   #23
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Można, teoretycznie trzeba do przezroczystych woreczkow ale ja nigdy tak nie robię i nikt mi nigdy na to uwagi nie zwrócił, a latam sporo.
Ja bym dla świętego spokoju zapakowała to do tej przezroczystej kosmetyczki, na jednym lotnisku przepuszczą, a na drugim każą przepakować.
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 10:27   #24
danana
Zadomowienie
 
Avatar danana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 295
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
Ja bym dla świętego spokoju zapakowała to do tej przezroczystej kosmetyczki, na jednym lotnisku przepuszczą, a na drugim każą przepakować.

a tą kosmetyczke gdzie kupie?wiem ze w rossmanie są (pojemniki rownież zreszta)ale sa tylko małe te kosmetyczki nie wiem czy tam sie zmiesci podklad i tusz..ale wydaje mi sie ze tak..

a i jeszcze jedno!Tabletki anty?Chyba bez problemu?
Mam jeszcze jedne takie do ''odczulania'' od alergii sa w takim dziwnym nie przezroczystym pudełku.Moga sie przyczepić?

Edytowane przez danana
Czas edycji: 2016-04-16 o 10:30
danana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 10:32   #25
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

Moze w hebe zobacz albo w naturze, tez powinny byc. Ja tam przewoze w takich kosmetyczkach, w ktore pakuje sie nieraz zestawy kosmetykow na prezent "dla dziadka"
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 10:52   #26
danana
Zadomowienie
 
Avatar danana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 295
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

Ok dzieki
Tyle mam na glowie w dodatku lece tego dnia co zaczynaja sie promocje -49 % w rossmanie ,a akurat mi sie podklad konczy i korektor wiec zahacze i kupie ale jak mi zabiora na lotnisku to bedzie lipa
a z tym bagazem podrecznnym to jest tak mega skrupulatnie że jak minimalnie przekroczy pare mm to juz trzeba dopłacac?albo jak uszy od torby gdzies tam poza granice tego wózka wyjda?
danana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 14:20   #27
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

Jak masz pecha i sprawdza wymiary Twojego bagażu, w sensie nie zmieści się do tego koszyka to nie ma zmiłuj.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 14:46   #28
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

Cytat:
Napisane przez danana Pokaż wiadomość
a tą kosmetyczke gdzie kupie?
Ja woziłam ostatnio w woreczkach na mrożonki Jan Niezbędny

A torba musi się zmieścić do koszyka.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 16:56   #29
chocolatte25
Raczkowanie
 
Avatar chocolatte25
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 132
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

Woreczki strunowe można dostać na lotnisku, za darmo. Wystarczy, że podejdziesz do jakiegokolwiek stanowiska odprawy, pracownik ma obowiązek dać Ci taki woreczek na płyny.
chocolatte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 08:19   #30
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: kosmetyki do bagażu podręcznego HELP

podczepię się do wątku, bo zastanawiam się czy w samolotach można przewozić kosmetyki w puszkach pod ciśnieniem (chodzi mi o klasyczne dezodoranty w spray, lakiery do włosów, ew. suche szampony). Wiadomo, że jak są większe niż 100 ml to w bagażu rejestrowanym. Ale czy takie rzeczy nie stwarzają ryzyka wybuchu?
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-21 19:04:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:00.