miesiączka, 16 lat, pytanie, brązowa wydzielina z pochwy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-28, 12:19   #1
patkaa17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5
Question

miesiączka, 16 lat, pytanie, brązowa wydzielina z pochwy


Witam, mam 16 lat. Jeszcze nigdy nie miesiączkowałam. Od kilku lat mam białą wydzielinę z pochwy, śluz. Miesiąc temu pojawiła się u mnie wydzielina o kolorze jasnobrązowym. Trwała jakiś 1 dzień. W tym miesiącu znowu się ona pojawiła. Jakieś dwa-trzy dni temu i trwa do dzisiaj z tym że jest jej coraz mniej. Objawy są takie, że boli mnie dolna część brzucha. Co to oznacza?
patkaa17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 12:38   #2
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: miesiączka, 16 lat, pytanie, brązowa wydzielina z pochwy

Cytat:
Napisane przez patkaa17 Pokaż wiadomość
Witam, mam 16 lat. Jeszcze nigdy nie miesiączkowałam. Od kilku lat mam białą wydzielinę z pochwy, śluz. Miesiąc temu pojawiła się u mnie wydzielina o kolorze jasnobrązowym. Trwała jakiś 1 dzień. W tym miesiącu znowu się ona pojawiła. Jakieś dwa-trzy dni temu i trwa do dzisiaj z tym że jest jej coraz mniej. Objawy są takie, że boli mnie dolna część brzucha. Co to oznacza?
Trudno powiedzieć co to oznacza. Może to oznaczać, że masz jakąś infekcję, a może to oznaczać, że z jakiegoś powodu masz np. bezkrwawy okres. To naprawdę może oznaczać wiele rzeczy.
Skoro nie miałaś nigdy miesiączki, a masz 16 lat, idź do ginekologa. On powinien ustalić dlaczego masz brązową wydzielinę.

PS Gdyby ginekolog okazał się konowałem i chciał Cię „leczyć” tabletkami antykoncepcyjnymi, zmień ginekologa. W Twoim przypadku będzie potrzebne badanie ginekologiczne i być może badanie hormonów. Same tabletki antykoncepcyjne przepisane „ot tak” mogłyby bardziej zaszkodzić nić pomóc.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 12:49   #3
patkaa17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5
Dot.: miesiączka, 16 lat, pytanie, brązowa wydzielina z pochwy

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Trudno powiedzieć co to oznacza. Może to oznaczać, że masz jakąś infekcję, a może to oznaczać, że z jakiegoś powodu masz np. bezkrwawy okres. To naprawdę może oznaczać wiele rzeczy.
Skoro nie miałaś nigdy miesiączki, a masz 16 lat, idź do ginekologa. On powinien ustalić dlaczego masz brązową wydzielinę.

PS Gdyby ginekolog okazał się konowałem i chciał Cię „leczyć” tabletkami antykoncepcyjnymi, zmień ginekologa. W Twoim przypadku będzie potrzebne badanie ginekologiczne i być może badanie hormonów. Same tabletki antykoncepcyjne przepisane „ot tak” mogłyby bardziej zaszkodzić nić pomóc.
Byłam u ginekologa, robiłam USG i okazało się, że mam drobną macicę. Zalecał laparoskopię, ale doszliśmy do wniosku, żeby jeszcze trochę poczekać. Może akurat pojawi się miesiączka. Nie zadawał pytań o śluz i wydzielinę, zapytał tylko czy miałam już kiedyś miesiączkę. Dodam jeszcze, że badania hormonów wyszły w porządku.
Dziwi mnie tylko to, że ta wydzielina pojawia się co miesiąc, bo równy miesiąc temu także była, ale w mniejszej ilości więc to infekcja raczej nie jest...
patkaa17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 12:51   #4
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: miesiączka, 16 lat, pytanie, brązowa wydzielina z pochwy

Cytat:
Napisane przez patkaa17 Pokaż wiadomość
Byłam u ginekologa, robiłam USG i okazało się, że mam drobną macicę. Zalecał laparoskopię, ale doszliśmy do wniosku, żeby jeszcze trochę poczekać. Może akurat pojawi się miesiączka. Nie zadawał pytań o śluz i wydzielinę, zapytał tylko czy miałam już kiedyś miesiączkę. Dodam jeszcze, że badania hormonów wyszły w porządku.
Dziwi mnie tylko to, że ta wydzielina pojawia się co miesiąc, bo równy miesiąc temu także była, ale w mniejszej ilości więc to infekcja raczej nie jest...
A miałaś sprawdzane, czy w ogóle występuje u Ciebie owulacja?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 13:00   #5
patkaa17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5
Dot.: miesiączka, 16 lat, pytanie, brązowa wydzielina z pochwy

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
A miałaś sprawdzane, czy w ogóle występuje u Ciebie owulacja?
Chyba nie. Dowiedziałam się tylko, że z jajnikami jest wszystko w porządku, macica drobna, badania hormonów wyszły ok. Powiedzieli tylko, że proponują laparoskopię, żeby dokładniej to wszystko ocenić, ale doszliśmy do wniosku, żeby jeszcze trochę poczekać.
patkaa17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 13:06   #6
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: miesiączka, 16 lat, pytanie, brązowa wydzielina z pochwy

Cytat:
Napisane przez patkaa17 Pokaż wiadomość
Chyba nie. Dowiedziałam się tylko, że z jajnikami jest wszystko w porządku, macica drobna, badania hormonów wyszły ok. Powiedzieli tylko, że proponują laparoskopię, żeby dokładniej to wszystko ocenić, ale doszliśmy do wniosku, żeby jeszcze trochę poczekać.
Ja bym radziła sprawdzić, czy w ogóle masz owulację
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 15:09   #7
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: miesiączka, 16 lat, pytanie, brązowa wydzielina z pochwy

Ja bym w tak młodym wieku nie ingerowała chirurgicznie, dopóki nie jest wszystko stwierdzone, m.in. jak radzi Chatul. Odwiedź innego ginekologa dla pewności, bo w Polsce mamy od cholery konowałów.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-28, 15:20   #8
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: miesiączka, 16 lat, pytanie, brązowa wydzielina z pochwy

A może dopiero teraz zaczynasz właśnie miesiączkowac i dopiero okres ci się rozkręca, powoli aż w końcu będziesz normalnie miesiączkowała?
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:45.