Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-13, 18:49   #1
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Question

Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia


Witajcie!
Staramy się z mężem o dziecko i nachodzi mnie masa pytań. Dlatego postanowiłam założyć ten wątek, żebyście wypowiedziały się jak u Was wygląda/wyglądała jedna kwestia.
Chodzi mi o używanie podczas starań o dziecko, przeróżnych substancji, które mogą być szkodliwe dla malucha.

Czy na czas starań odstawiłyście całkowicie alkohol?
A co z lekami? Bo o ile alkohol nie jest dla mnie jakiś problematyczny, o tyle z tymi lekami mam większą zagwozdkę... co jak rozboli mnie ząb i będę musiała połknąć sporo leków przeciwbólowych? Albo dopadną mnie problemy ze snem i przez tydzień będę brać ziołowe tabletki pomagające zasnąć?

Rezygnować z tego wszystkiego? Niby można... ale co innego jak u ktoś zachodzi w ciążę w pierwszym czy drugim cyklu - a co jak ktoś stara się rok albo dłużej?
A może co chwila robić test, żeby sprawdzić czy aby na pewno jeszcze w ciąży nie jestem? Ale od tego to w paranoję można by wpaść, bo zagrożenia (?) czyhają na każdym kroku - ostatnio na zwykłym naturalnym olejku do masażu przeczytałam, ze nie należy go stosować w ciąży.


Na ile to wszystko jest zagrożeniem dla bardzo wczesnej ciąży? Na co naprawdę należy uważać, a do czego można podejść spokojniej? Bo jak na co drugim opakowaniu widzę ostrzeżenie dotyczące kobiet w ciąży, to mam mętlik w głowie
Sprowadźcie mnie na ziemię, bo sama siebie wykończę podczas tych starań (które niestety mogą potrwać długo, bo mam problemy hormonalne)
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 18:57   #2
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Producenci leków sie często zwyczajnie (przesadnie) zabezpieczają, pisząc, żeby nie stosować w ciąży i podczas karmienia piersią.
Należy zachować zdrowy rozsądek przede wszystkim. Jeśli starasz się o dziecko, to żyj normalnie, może nie upijaj się przesadnie, ale alkoholu też sobie nie odmawiaj. Na początku zarodek żywi się z ciałka żółtego, o ile dobrze pamiętam, więc alkoholem go nie upijesz

Ja się o dziecko nie starałam , dowiedziałam się jakoś w 6tc, była impreza wcześniej, był grill Nawet lekarz nie kazał się przejmować, bo specjalnie zapytałam.

Zdrowy rozsądek, przede wszystkim.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 19:06   #3
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

zęba najlepiej wyleczyć
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 19:23   #4
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Też fakt.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 20:55   #5
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

ja odstawiłam wszystko co mogło potencjalnie szkodzić.
tabletki przeciwbólowe, witaminy, kawę, alkohol, zaczęłam zdrowiej się odżywiać.
w międzyczasie zaczęłam łykać kwas foliowy.
zajęło mi to pół roku, ale w końcu się udało i doczekałam się 2 kresek)
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 21:21   #6
alb
Zadomowienie
 
Avatar alb
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 590
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Odstawienie alkoholu wyjdzie Ci tylko na zdrowie, a jak Ty będziesz zdrowa to dziecko tylko na tym skorzysta.
Co do leków to z przeciwbólowych unikaj ibuprofenu na rzecz paracetamolu. Z ziołowych to chyba dziurawiec może zaszkodzić (ale pewności nie mam) a widziałam go w składzie leków uspokajających Pij melisę - na pewno nie zaszkodzi Zaznaczam, że z tymi lekami to już w ciąży - przed ciążą to raczej nie ma znaczenia, chyba że bierzesz jakieś leki wspomagające, których działanie mogłoby zostać osłabione...

W bardzo wczesnym okresie ciąży raczej dziecku nie zaszkodzisz. Więc też nie ma co wariować Żyj zdrowo - na pewno sama na tym skorzystasz

No i jak już ktoś wspomniał - bolące zęby najlepiej wyleczyć przed ciążą, bo w ciąży ich stan może się niestety drastycznie pogorszyć
alb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 22:56   #7
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Bez sensu jest odstawiać wszystko, no chyba, że ktoś bierze jakieś psychotropy albo inne dziwne substancje. Ja tak kiedyś zrobiłam - zrezygnowałam ze wszystkiego, a 6 miesięcy później dałam sobie spokój bo nadal nie byłam w ciąży, w sumie zaszłam po 3 latach starań. A przed drugą ciążą to już w ogóle się nie przejmowałam.

Zajdziesz to się zorientujesz w 2-3 tygodniu, wtedy będzie czas na rezygnowanie z wszelakich używek, leków itd.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-13, 23:15   #8
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Starajac sie o dziecko zdarzylo mi sie wypic niewielkie ilosci alkoholu i ... kilka wiekszych,test wyszedl negatywnie,a bylam w ciazy juz. Tabletek nigdy jakos nie bralam,jak juz to paracetamol. Kawy w ciazy nie odstawilam,jest dozwolona,byle nie z przesada.
Ja bym zyla w miare normalnie,jednak starajac sie w miare mozliwosci eliminowac to co moze potencjalnie szkodzic.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 07:37   #9
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
A co z lekami? Bo o ile alkohol nie jest dla mnie jakiś problematyczny, o tyle z tymi lekami mam większą zagwozdkę... co jak rozboli mnie ząb i będę musiała połknąć sporo leków przeciwbólowych? Albo dopadną mnie problemy ze snem i przez tydzień będę brać ziołowe tabletki pomagające zasnąć?
Jak boli ząb to się idzie do dentysty, a nie łyka "sporo leków przeciwbólowych".

Na sen kup melisę.

---------- Dopisano o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

Cytat:
Napisane przez alb Pokaż wiadomość

No i jak już ktoś wspomniał - bolące zęby najlepiej wyleczyć przed ciążą, bo w ciąży ich stan może się niestety drastycznie pogorszyć
Bolące zęby (i nie tylko bolące) trzeba wyleczyć przed ciążą.
To jest stan zapalny, który ma wpływ na cały organizm. Także na dziecko.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 07:57   #10
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Dzięki za wszystkie odpowiedzi! Uspokoiłyście mnie trochę - może nie będę już tak schizować


Żeby było jasne: zanim zaczęliśmy starania, to zęby wyleczyłam - podałam tylko taki przykład (równie dobrze mogłaby to być boląca ręka, noga czy cokolwiek innego; zresztą to, że teraz zęby mam zdrowe, nie oznacza, że za miesiąc nic nowego się nie pojawi).

Poza tym nigdzie nie napisałam, że leki przeciwbólowe miałaby zastąpić dentystę Chodziło mi o nagłe sytuacje, kiedy coś Ci dolega, a dentysta/inny lekarz przyjmie Cię za 2 dni. Np. teraz jestem przeziębiona, temperatura mi skakała, wszystko bolało... i miałam duże obawy czy łyknąć jakiś lek przeciwbólowy - więc najpierw zrobiłam test ciążowy, a dopiero potem ze względnym spokojem wzięłam ibuprom (dotyczałam teraz dzięki alb, że faktycznie lepszy byłby paracetamol - tylko na mnie zawsze działał dużo słabiej, niż ibuprofen... ale w razie potrzeby podejmę kolejną próbę z paracetamolem ). Tylko jak sama napisałam: robienie testów ciążowych przed każdą tego typu sytuacją, szybko doprowadziłoby mnie do paranoi...


Na problemy ze snem stosuję melisę, ale nie daje ona u mnie żadnych efektów (chociaż może bez niej byłoby gorzej - dlatego nie zrażam się i jednak ją piję ).
__________________

Edytowane przez Lea_ny
Czas edycji: 2013-02-14 o 08:07
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 08:03   #11
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Duże dawki leków są zbędne, gdy idzie się do dentysty, trudno więc było zrozumieć Cię inaczej.

Na bolące inne części ciała też są lekarze, nie środki przeciwbólowe.

Poza tym w ciąży bierze się tylko paracetamol i to wtedy, gdy trzeba, w małych ilościach.
Przed ciążą nie radziłabym brać NLP (niesterydowych leków przeciwzapalnych) w większych ilościach, bo można sobie wyhodować wrzody, a ciąża stanu raczej nie poprawi.

Na chroniczne problemy ze snem radzę lekarza. Coś Ci jest, skoro się z tym borykasz na dłuższą metę.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-14, 08:15   #12
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Duże dawki leków są zbędne, gdy idzie się do dentysty, trudno więc było zrozumieć Cię inaczej.

Na bolące inne części ciała też są lekarze, nie środki przeciwbólowe.

Poza tym w ciąży bierze się tylko paracetamol i to wtedy, gdy trzeba, w małych ilościach.
Przed ciążą nie radziłabym brać NLP (niesterydowych leków przeciwzapalnych) w większych ilościach, bo można sobie wyhodować wrzody, a ciąża stanu raczej nie poprawi.

Na chroniczne problemy ze snem radzę lekarza. Coś Ci jest, skoro się z tym borykasz na dłuższą metę.
Edytowałam post, zanim pojawiła się Twoja odpowiedź - dopisałam jakie sytuacje miałam na myśli, pisząc o braniu leków przeciwbólowych.

Póki co chronicznych problemów ze snem nie mam - zdarza mi się to raz na jakiś czas. I póki co nie wiem czy się to rozwinie bardziej, ale istnieje taka ewentualność, dlatego wspomniałam o tych lekach ziołowych - "lubię" martwić się na zapas: wolę zawczasu rozwiać swoje wątpliwości, niż później panikować.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 09:18   #13
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Bolące zęby (i nie tylko bolące) trzeba wyleczyć przed ciążą.
heh. nie zawsze się da (przegląd robiłam pod koniec maja, II kreski w połowie lipca), stan zapalny się po prostu robi...
jestem zębową paranoiczką a jednak nie uniknęłam leczenia kanałowego w ciąży.
na szczęście obyło się bez jakichkolwiek leków.
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 09:28   #14
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Ja myslę że nie ma co schizowac za bardzo Przeciez chyba nie pijesz alkoholu notorycznie zeby odstawienie było jakims duzym problemem ?
Z mojego punktu widzenia dobrze byłoby zorientowac się dlaczego masz takie kłopoty ze spaniem. Ja musiałam w ciąży odstawić leki i przestawienie zajęło organizmowi miesiąc - przez ten czas wogóle nie mogłam spać w nocy ;-/ Zamiast tyć to chudłam i wygladałam ja patyk. Potem w ciąży zaawansowanej też nie koniecznie spi sie lepiej ( orkreslona pozycja i itd)

Juz teraz zamieniłabym ibuprofen ( w duzych dawkach ma zły wplyw na płodność) na paracetamol. Jesli beziesz w ciąży i udasz się do dentysty też pewnie dostaniesz lżejsze znieczulenie.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 09:50   #15
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Dzięki za wszystkie odpowiedzi! Uspokoiłyście mnie trochę - może nie będę już tak schizować


Żeby było jasne: zanim zaczęliśmy starania, to zęby wyleczyłam - podałam tylko taki przykład (równie dobrze mogłaby to być boląca ręka, noga czy cokolwiek innego; zresztą to, że teraz zęby mam zdrowe, nie oznacza, że za miesiąc nic nowego się nie pojawi).

Poza tym nigdzie nie napisałam, że leki przeciwbólowe miałaby zastąpić dentystę Chodziło mi o nagłe sytuacje, kiedy coś Ci dolega, a dentysta/inny lekarz przyjmie Cię za 2 dni. Np. teraz jestem przeziębiona, temperatura mi skakała, wszystko bolało... i miałam duże obawy czy łyknąć jakiś lek przeciwbólowy - więc najpierw zrobiłam test ciążowy, a dopiero potem ze względnym spokojem wzięłam ibuprom (dotyczałam teraz dzięki alb, że faktycznie lepszy byłby paracetamol - tylko na mnie zawsze działał dużo słabiej, niż ibuprofen... ale w razie potrzeby podejmę kolejną próbę z paracetamolem ). Tylko jak sama napisałam: robienie testów ciążowych przed każdą tego typu sytuacją, szybko doprowadziłoby mnie do paranoi...


Na problemy ze snem stosuję melisę, ale nie daje ona u mnie żadnych efektów (chociaż może bez niej byłoby gorzej - dlatego nie zrażam się i jednak ją piję ).
Ale bezsenność czy bóle jakiejś części ciała w ciąży są normalne. Mnie na ten przykład od 4 miesiąca boli spojenie łonowe z powodu rozejścia, od 2 tygodniu dokucza rwa kulszowa, byłam kilka razy przeziębiona i nie śpię normalnie od 3 miesięcy (a w zasadzie to od ponad 2 lat), że nie wspomnę o innych bólach całego ciała . I nie potrzebowałam ani jednego leku na to brać... nie rozumiem twoich obaw. To, że producenci wypuszczają leki "na wszystko" nie oznacza, że ty je musisz zażywać czy to w ciąży czy poza nią.

Bierze się witaminy, kwas foliowy na początku, magnez ewentualnie i tyle.
Z przeziębieniem można sobie radzić inaczej.
Należy dbać o siebie, zdrowo się odżywiać i leki nie będą potrzebne w czasie ciąży.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 11:13   #16
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość

Bierze się witaminy, kwas foliowy na początku, magnez ewentualnie i tyle.
Z przeziębieniem można sobie radzić inaczej.
Należy dbać o siebie, zdrowo się odżywiać i leki nie będą potrzebne w czasie ciąży.
ano.


Na sen polecam kąpiel, kakao i spokojną muzykę.

Zdaję sobie sprawę że to nie zawsze działa..szczegolnie na 2 miesiące przed porodem, gdy głowa zabita kompletowaniem wyprawki, dziecko kopie po żebrach, a pęcherz zapełnia się jakimś cudem co 30 min.
Ja często gęsto nie sypiałem całe noce- ale jakoś nigdy mi do głowy nie przyszło żeby tabletki na sen brać
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 11:39   #17
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Zęby zaleczac od razu, jak widac ze cos się dzieje, nie czekac aż rozboli. Bo po pierwsze, po co sie meczyc? a po drugie, jest to unikniecie niebezpieczeństwa zatrucia fasolki lekami.

Przez pierwszy tydznień po zajsciu w ciaze nie ma raczej zadnej mozliwosci żeby co kolwiek negatywnego dostało sie do maleństwa, łożysko zaczyna wytwrzać sie 7-10 dni po zapłodniniu, jezeli bedziesz obserwowac organizm, to zauwazysz w tym czasie wzrost temperatury do o około 1 stopień.

Poza tym ciaże sie czuje. Nabrzmiewaja piersi bardziej przed planowana miesiaczką niz zwykle, to sie sprawdza o wiekszości kobiet, oraz przychodzi wiele wiele innych dolegliwosci, aby sie upewnic, zawsze mozna zrobic badanie krwi, które wykrywa baaardzo wczesna ciazę.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 12:23   #18
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
No niestety ja jestem z tych osob, ktore maja piekny przeglad zebow a miesiac pozniej okazuje sie, ze zab w srodku pusty i do kanalowego leczenia, mimo, ze z wierzchu nic dentystka nie zobaczyla. Juz trzy razy mi sie to zdarzylo i to u roznych dentystow. Mocno sie balam tego w ciazy, bo jak taki zab zaczynal nagle bolec, to zanim dotrzymalam do przyspieszonej wizyty to i tak bez duzych lekow nie moglam robic nic poza wyciem z bolu. Na szczescie w ciazy mnie to ominelo na migreny tez musze brac proszki i tu nikt nic innego zrobic nie moze, ale w ciazy mi przeszly po ciazy wrocily organizm chyba sam sie bronil.

Ja odstawilam wszelkie uzywki podczas staran a kawy nie pijalam nigdy i tak nam zeszlo 7 miesiecy, az postanowilismy zrobic przerwe w staraniach, bo za duzo stresu bylo i niby po owulacji poszlismy ze znajomymi do baru, gdzie sobie odpuscilam to odstawianie i wypilam niemalo. Tego dnia wlasnie w koncu udalo sie Dzieci najwyrazniej lepiej wychodza "po pijaku"
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 12:27   #19
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
No niestety ja jestem z tych osob, ktore maja piekny przeglad zebow a miesiac pozniej okazuje sie, ze zab w srodku pusty i do kanalowego leczenia, mimo, ze z wierzchu nic dentystka nie zobaczyla. Juz trzy razy mi sie to zdarzylo i to u roznych dentystow. Mocno sie balam tego w ciazy, bo jak taki zab zaczynal nagle bolec, to zanim dotrzymalam do przyspieszonej wizyty to i tak bez duzych lekow nie moglam robic nic poza wyciem z bolu. Na szczescie w ciazy mnie to ominelo na migreny tez musze brac proszki i tu nikt nic innego zrobic nie moze, ale w ciazy mi przeszly po ciazy wrocily organizm chyba sam sie bronil.

Ja odstawilam wszelkie uzywki podczas staran a kawy nie pijalam nigdy i tak nam zeszlo 7 miesiecy, az postanowilismy zrobic przerwe w staraniach, bo za duzo stresu bylo i niby po owulacji poszlismy ze znajomymi do baru, gdzie sobie odpuscilam to odstawianie i wypilam niemalo. Tego dnia wlasnie w koncu udalo sie Dzieci najwyrazniej lepiej wychodza "po pijaku"
mi wychodzi że tak właśnie jest. Wszyscy moi znajomi zrobili dzieci pod wpływem. My też...w czerwcu się udało- a czerwiec u nas mocno imprezowo- grillowy.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-14, 13:49   #20
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ale bezsenność czy bóle jakiejś części ciała w ciąży są normalne. Mnie na ten przykład od 4 miesiąca boli spojenie łonowe z powodu rozejścia, od 2 tygodniu dokucza rwa kulszowa, byłam kilka razy przeziębiona i nie śpię normalnie od 3 miesięcy (a w zasadzie to od ponad 2 lat), że nie wspomnę o innych bólach całego ciała . I nie potrzebowałam ani jednego leku na to brać... nie rozumiem twoich obaw. To, że producenci wypuszczają leki "na wszystko" nie oznacza, że ty je musisz zażywać czy to w ciąży czy poza nią.

Bierze się witaminy, kwas foliowy na początku, magnez ewentualnie i tyle.
Z przeziębieniem można sobie radzić inaczej.
Należy dbać o siebie, zdrowo się odżywiać i leki nie będą potrzebne w czasie ciąży.
Klarissa, a Ty jeszcze nie urodziłaś ?

Są nawet takie antygrypowe witaminy dla ciężarnych Ten rynek to też ogromny biznes, wszystko z dopiskiem pregna prenatal czy jakoś tak i cena razy dwa.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 14:08   #21
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość

Poza tym w ciąży bierze się tylko paracetamol i to wtedy, gdy trzeba, w małych ilościach.
Ja mialam zapisany paracetamol w ilosci 8 tabletek na dobe,wiec chyba nie takie male ilosci,widac jest bezpieczny. Druga sprawa,ze nie bralam tylu tabletek,bo nie byl to bol tak mocny,zeby tyle lykac.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 14:53   #22
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
Przez pierwszy tydznień po zajsciu w ciaze nie ma raczej zadnej mozliwosci żeby co kolwiek negatywnego dostało sie do maleństwa, łożysko zaczyna wytwrzać sie 7-10 dni po zapłodniniu, jezeli bedziesz obserwowac organizm, to zauwazysz w tym czasie wzrost temperatury do o około 1 stopień.

Poza tym ciaże sie czuje. Nabrzmiewaja piersi bardziej przed planowana miesiaczką niz zwykle, to sie sprawdza o wiekszości kobiet, oraz przychodzi wiele wiele innych dolegliwosci, aby sie upewnic, zawsze mozna zrobic badanie krwi, które wykrywa baaardzo wczesna ciazę.
No właśnie planuję od kolejnego cyklu zacząć prowadzić obserwacje cyklu. Bo w tym niestety tego nie robiłam i teraz nie mam zielonego pojęcia w jakiej fazie jestem - dzisiaj przypada mój 44. dzień cyklu (ale ginekolog i endokrynolog powiedzieli, żeby na początku postarać się bez "wspomagaczy" i dopiero potem ewentualnie wprowadzić dodatkowy progesteron - w sumie zastanawiam się czy słusznie chcieli z tym zwlekać? ).


Jeszcze raz podkreślę to co już wytłumaczyłam: wiem, że leki bez recepty nie zastąpią wizyty u lekarza. I nie jem ich jak cukierków Pytam na zaś, żeby nadmiernie nie panikować
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 15:30   #23
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Ja też specjalnie nie zmieniałam trybu życia, chociaż fakt, Ibupromu już dawno nie brałam (tak jak któraś dziewczyna już pisała - w dużych dawkach wpływa na płodność) - na rzecz Paracetamolu, alkoholu również starałam się unikać. Ogólnie raczej w okresie staraniowym unikałam niepotrzebnej chemii.
Od kawy odrzuciło mnie już w ciąży, choć dość późno, koło 12 tygodnia. Wcześniej piłam jedną słabą rano.

A jeśli chodzi o sytuacje awaryjne: w poprzedniej ciąży miałam i migrenę (sporo Apapu) i leczyłam zęby (ze znieczuleniem), w obecnej właśnie kończę chorować (syrop homeopatyczny) - ciąża trwa 3/4 roku i tak naprawdę w jej trakcie trudno uniknąć takich sytuacji. Najważniejsze, to konsultować wszystko z lekarzem.
Najlepiej to wszystko przechodzić w II trymestrze, ale zdarzają się takie rzeczy i w I i w III i kończy się z reguły OK.
Najtrudniejszy jest ten I trymestr, ale czasami trzeba, bo gorsza jest sama choroba niż skutki jej leczenia.

Jedna z najważniejszych rzeczy: kwas foliowy, codziennie obowiązkowo.

Co do hormonów, ja dostałam dopiero na początku ciąży dupka, ale od razu mówię, że wcześniej nie miałam żadnych problemów hormonalnych+cykle jak w zegarku, ale skoro tak Ci lekarze radzą, to im zaufaj.

A tak ogólnie to życzę Ci powodzenia i owocnych starań Bez stresu i napięcia
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 16:08   #24
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Odstawiłabym wszystkie używki oraz codziennie brane tabletki (te na sen). Odstaw też śmieciowe żarcie - zdrowy i dobrze odżywiony organizm lepiej przyjmie ciążę. U męża to samo, nasienie wytwarza się ok 2-3 mcy, więc trochę to potrwa zanim jego organizm się odtruje. Ja alkoholu nie piję od 2,5 roku. Przynajmniej jeszcze pół roku też nie będę piła. Czasem nachodzi mnie ochota, ale przyzwyczaiłam się.
Jeśli coś baaardzo boli wzięłabym paracetamol. Udałabym się też do lekarza i poszukała przyczyny bezsenności.

Ja w ciąży miałam bardzo silne bóle głowy, zaczęły się przed ciążą, ale nie zdążyłam ich wyleczyć. Na początku brałam Nilogrin 2 opakowania zjadłam zanim zorientowałam się, że jestem w ciąży. Neurolog dał mi Tramadol, gdybym nie mogła wytrzymać mogłam go wziąć. Wzięłam 1 tabletkę gdzieś w 5mcu. Poza tym leciałam na apapie. Teraz wolę zamknąć się w pokoju i udawać że nie boli ogólnie mam wrażenie, że lepiej rozumiem swój organizm, wiem jak zadziałać wcześniej, żeby uniknąć nasilenia bólu. Także polecam odstawienie/ograniczenie przeciwbólowych nie tylko ze względu na ciążę. Na zdrowie
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 17:05   #25
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Klarissa, a Ty jeszcze nie urodziłaś ?
Nie, bo ja lubię bić rekordy
A tak serio, to czekam jeszcze tydzień i jak nic to małego będą wywoływać.

Cytat:
Są nawet takie antygrypowe witaminy dla ciężarnych Ten rynek to też ogromny biznes, wszystko z dopiskiem pregna prenatal czy jakoś tak i cena razy dwa.
Tak, składają się głównie z czarnego bzu, cytryny i malin
Naciągactwo i tyle.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 17:41   #26
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Pewnie chodzi Wam o Prenalen - właśnie go piję, a raczej: zmuszam się, bo nie toleruję w ciąży czosnku i cebuli, a tu mi zrobili syrop z czosnku Tak więc piję go, a zaraz potem czymś popijam, bo mi niedobrze.
Ale wykurowałam zaraz Rutinoscorbinem i domowymi sposobami (no na kaszel Drosetux), więc da się, o ile to nic poważnego.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 18:59   #27
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Nie, bo ja lubię bić rekordy
A tak serio, to czekam jeszcze tydzień i jak nic to małego będą wywoływać.


Tak, składają się głównie z czarnego bzu, cytryny i malin
Naciągactwo i tyle.
A duży się zapowiada ten mały?
A mnie się marzy taka spokojna ciąża, żebym przenosiła, eh

W ogóle witaminy dla ciężarnych to naciągactwo, ale co tam, zawsze człowiek ma może trochę złudne poczucie, że dba o siebie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 19:20   #28
zanetaa88
Zakorzenienie
 
Avatar zanetaa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 5 346
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Nie wiesz jak to jest jak sie stresujesz to nie wychodzi

A na poważnie.
Zęby możesz sobie już leczyć, bo w ciąży raczej będziesz musiała iść do stomatologa na sprawdzanie stanu uzębienia i ewentualnie leczenie ich.
Zdrowe odżywianie np.zero gazowanego,dużo warzyw i owoców, zero fast foodów.
Alkohol myślę, że czasem dobre wino nie zaszkodzi. Po ciąży piłam karmi bezalkoholowe,bo dobrze działało mi na laktacje - za ziołowymi herbatkami nie przepadam.

Mniej stresu.
A tabletki najlepiej nic nie brać, a jak Cię już coś dopadnie w ciąży to paracetamol na zbicie gorączki i leki dla kobiet w ciąży i konsultacja u lekarza
__________________
"Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy..."


zanetaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 20:59   #29
alb
Zadomowienie
 
Avatar alb
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 590
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A duży się zapowiada ten mały?
A mnie się marzy taka spokojna ciąża, żebym przenosiła, eh

W ogóle witaminy dla ciężarnych to naciągactwo, ale co tam, zawsze człowiek ma może trochę złudne poczucie, że dba o siebie.
Moja córka nie chciała wyjść z brzucha Tak sobie wykrakałam chyba bo mówiłam, że tak się świetnie czuję w ciąży, że mogłabym być w tym stanie już zawsze Poród indukowany w pierwszym dniu 43 tc - nic przyjemnego...
Chociaż wiadomo - lepsze to niż przedwczesny poród.
alb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 21:01   #30
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Starania o dziecko a alkohol, leki i inne zagrożenia

Wiem, że to nic przyjemnego, wywoływanie porodu to nie jest wcale taka obojętna procedura, ale jak ktos ma zagrożenie porodem przedwczesnym, to mu się marzy przeterminowanie
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:25.