Poród w Trójmieście - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-07, 20:35   #1
racoon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6
Question

Poród w Trójmieście


Witam wszystkie mamusie Mam kilka pytań jako mocno zdezorientowana. Pytania do dziewczyn w Trójmiasta, zwlaszcza z Gdańska. Gdzie lepiej rodzić? Zaspa czy Kliniczna? Interesuje mnie przede wszystkim dobra opieka poporodowa, pokój jednoosobowy (cena takiej przyjemności), znieczulenie i dobra opieka neonatologiczna. Będę wdzięczna za podpowiedzi. Pozdrawiam wszystkie mamusie kwietniowe
racoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 21:04   #2
aniaa22
Zakorzenienie
 
Avatar aniaa22
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: TOP/GD
Wiadomości: 5 948
Dot.: Poród w Trójmieście

Podpinam sie pod pytanie ja jestem bardziej za porodem na klinicznej bo tam pracuje moja gin no i jest zzo

ja sprawdzam opinie tutaj
http://www.rodzicpoludzku.pl/szukaj.php

a o zaspie po opowiesciach znajomych nie mam najlepszego zdania. nacinaja nagminnie a dzieciaczki faszeruja antybiotykami bez potrzeby

Edytowane przez aniaa22
Czas edycji: 2010-02-07 o 21:07
aniaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 04:14   #3
zwariowanna
Zadomowienie
 
Avatar zwariowanna
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 555
Dot.: Poród w Trójmieście

Mi ciężko było się zdecydowac ale wybrałam Kliniczną Znieczulenie zewnątrzoponowe masz za darmo. A jeśli chodzi o pokój jednoosobowy to nie wiem :P
__________________
Małe rączki potrafią
ulepić kwiatek z plasteliny
Narysują słońce roześmiane
Zbudują domek z klocków
Małe rączki potrafią napisać mama,
i przynoszą mi jabłko czerwone
ocierają łzy i splatają się tuż nad szyją.
W małych rączkach mieści się cała miłość.

Marcelek klik
zwariowanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 18:19   #4
Sensuel
Wtajemniczenie
 
Avatar Sensuel
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Danmark
Wiadomości: 2 760
Dot.: Poród w Trójmieście

Radzę zaznajomic się z tematem znieczulenia,bo widzę że wszystkie o tym piszecie.Za nim zdecydujecie się na znieczulenie,to porozmawiajcie z anestezjologiem....a nie czytajcie na wilkipedii czy gdzie indziej
__________________
......Myśli stają się rzeczami....
Sensuel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 19:24   #5
aniaa22
Zakorzenienie
 
Avatar aniaa22
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: TOP/GD
Wiadomości: 5 948
Dot.: Poród w Trójmieście

Cytat:
Napisane przez Sensuel Pokaż wiadomość
Radzę zaznajomic się z tematem znieczulenia,bo widzę że wszystkie o tym piszecie.Za nim zdecydujecie się na znieczulenie,to porozmawiajcie z anestezjologiem....a nie czytajcie na wilkipedii czy gdzie indziej
dlaczego uwazasz ze zrodlem wiedzy (nieznanych ci osob) na temat porodu i ciazy jest wikipedia? po czym to wnioskujesz? wydaje mi sie ze watek dotyczy innego tematu
aniaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 21:09   #6
racoon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6
Dot.: Poród w Trójmieście

Dzieki dziewczyny za odzew, strasznie trudno sie zdecydowac, zwlaszcza, ze ani jeden ani drugi szpital podobno bez rewelacji, ale coz.....pewnie mozna trafic gorzej Co do znieczulenia, to rzeczywiscie tez slyszalam, ze na Zaspie nie ma nie opcji, a na Klinicznej bez problemu, ale z drugiej strony sa zle opinie o opiece poporodowej na Klinicznej....i tak zle i tak niedobrze Jak bedziecie cos jeszcze wiedzialy to dajcie znak sygnal Pozdraiwam raz jeszcze i trzymam kciuki. Buziaki.
racoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 22:13   #7
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
Zadomowienie
 
Avatar Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 019
Dot.: Poród w Trójmieście

Moja przyjaciółka była na usunięciu obumarłego płodu na klinicznej i twierdzi, że opieka była naprawdę fantastyczna. Znam też osoby, które leżały na innych oddziałach i większość bardzo chwali pielęgniarki.
Nic więcej nie wiem
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają ale mogą sprawić, że w całym twoim nieszczęściu będziesz żyła niezmiernie komfortowo."
Clare Boothe Luce

Jeśli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu nierodowodowych zwierząt -> Zajrzyj

STOP OKRUCIEŃSTWU - klik
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-12, 20:31   #8
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Poród w Trójmieście

Witaj

Ja rodziłam na Klinicznej pod koniec lipca. Jednym z powodów tego wyboru była właśnie ewentualna możliwość znieczulenia (Nobel dla tego, co je wymyślił ). Porodówka i opieka tam naprawdę super, polecam.
Opieka poporodowa fatalna, żeby nie powiedzieć - do pewnego momentu zerowa . Piszę - do pewnego momentu, bo w momencie krytycznym nie utrzymałam hormonów na wodzy i wyrzuciłam z siebie wszystko, co mi na sercu leżało. A leżało mi to, że pielęgniarki traktowały położnice tak, jakby chciały je karać za to, że są matkami. Miałam znieczulenie podpajęczynówkowe i na porodówce zalecono mi leżeć co najmniej 8 godzin, cóż z tego, kiedy na oddziale poporodowym pani pielęgniarka stwierdziła, że wstaje się normalnie i zajmuje dzieckiem. A ja bałam się, że to swoje dzieciątko np. upuszczę, bo kręciło mi się w głowie. Mężowi oczywiście nie pozwolono zostać na noc, co rozumiem, ale nie zaoferowano mi żadnej pomocy. Zaproponowano mi jedynie "oddanie" syna na oddział noworodkowy, ale zapowiedziano, że będzie karmiony sztucznie, mimo, że ładnie ssał, a ja miałam pokarm i chciałam karmić piersią. Odmówiłam i zlitowała się nade mną pielęgniarka właśnie z "noworodków" i przychodziła mi pomagać w miarę możlwości.

Potem pani sprzątaczka włożyła pokrywę od kosza do zlewu w sali , a pod tym zlewem kąpie się dzieci . Gdy przyszła pani do kąpania i jej powiedziałam o tej pokrywie w zlewie, ona stwierdziała, że to nie jej oddział i że nie kładzie dziecka do zlewu przecież, tylko je trzyma pod kranem. Szczęka opadła nam do ziemi. Czarę goryczy przelało to, że mój Maluszek spał, kiedy nadszedł czas pierwszej kąpieli, nie obudził się przy rozbieraniu, pani zabrała go i takiego śpiącego włożyła pod wodę , płakał strasznie. I wtedy nie wytrzymałam, a że akurat był obchód, to wypłakałam, co mi na sercu leży - a opisałam tu tylko fragment.
Na drugi dzień przyszła do mnie przełożona pielęgniarek, wysłuchała wszystkiego, przeprosiła i od tej pory wszystko było, jak należy. Pielęgniarki przychodziły do sal co jakiś czas i pytały, czy nie trzeba pomóc itp.

Byłam w sali dwuosobowej (a też "marzyłam" przed porodem o jednoosobowej) i uważam, że jednak lepiej być z kimś. Wychodząc np. do toalety byłam choć trochę spokojniejsza, że synek nie jest zupełnie sam i w razie czego koleżanka zareaguje. I ogólnie tak raźniej

Fatalne są prysznice i toalety, ale wtedy nie ma to aż takiego znaczenia

Nie mam doświadczenia z Zaspą, mogę napisać jedynie, że żaden szpital nie będzie miał samych zalet i nie będzie w 100% chwalony.

To się napisałam, ale mam nadzieję, że chociaż troszkę pomogłam. W razie czego - pytaj
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 14:14   #9
racoon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6
Dot.: Poród w Trójmieście

Droga Miramej,

bardzo Ci dziekuje za wyczerpujaca relacje, to rzeczywiscie wiele spraw rozjasnia i nie sadze, zebys byla odosobnionym przypadkiem, jesli chodzi o traktowanie przez 'urocze panie pielegniarki', to powszechnie krazaca opinia o tym szpitalu niestety.... dobrze, ze sie w koncu wkurzylas i zrobilas z tym porzadek, bo nie mozna sie dac tak traktowac, zwlaszcza w tak waznym momencie swoje zycia jakim jest urodzenie dziecka. Mam nadzieje, ze wszystko u Twojego synusia i Ciebie w porzadku i cieszysz sie macierzynstwem Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za pomoc
racoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 14:48   #10
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Poród w Trójmieście

Cytat:
Napisane przez racoon Pokaż wiadomość
Droga Miramej,

bardzo Ci dziekuje za wyczerpujaca relacje, to rzeczywiscie wiele spraw rozjasnia i nie sadze, zebys byla odosobnionym przypadkiem, jesli chodzi o traktowanie przez 'urocze panie pielegniarki', to powszechnie krazaca opinia o tym szpitalu niestety.... dobrze, ze sie w koncu wkurzylas i zrobilas z tym porzadek, bo nie mozna sie dac tak traktowac, zwlaszcza w tak waznym momencie swoje zycia jakim jest urodzenie dziecka. Mam nadzieje, ze wszystko u Twojego synusia i Ciebie w porzadku i cieszysz sie macierzynstwem Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za pomoc
W dniu naszego wypisu przyszła do naszej sali przełożona pielęgniarek z oddziału noworodkowego (sławna się zrobiłam ) i ja jej powiedziałam, że w internecie w zasadzie na palcach jednej ręki można policzyć pozytywne opinie na temat Klinicznej i czy to im nie daje do myślenia, ona powiedziała, że wie o tym i oni na noworodkach się starają. I że dobrze, że "odważyłam" się zareagować

Mój Synuś dziś ma 6 i pół miesiąca i jest cudowny , a macierzyństwo dla mnie to najpiękniejsza "przygoda" w życiu

Kiedy Ty masz planowany termin? Daj znać, gdzie zdecydowałaś się rodzić.


Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego dla Ciebie i Maluszka
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 14:53   #11
racoon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6
Dot.: Poród w Trójmieście

hhhhmmmmm......no chyba jednak skusze sie na znieczulenie na Klinicznej, bo panicznie boje sie bolu niestety a co do pan 'przemilych pielegniarek' jak beda takie jak opisalas to mam nadzieje, ze tez stane sie nagle asertywna tak jak Ty i sobie jakos poradze

Termin mam na 10 kwietnia i czekam na coreczke, juz bardzo nie moge sie doczekac Mam nadzieje, ze wszystko sie pieknie uda Rowniez mocno pozdrawiam i Ciebie i slicznego Synusia.
racoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-18, 07:43   #12
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Poród w Trójmieście

Cytat:
Napisane przez racoon Pokaż wiadomość
hhhhmmmmm......no chyba jednak skusze sie na znieczulenie na Klinicznej, bo panicznie boje sie bolu niestety a co do pan 'przemilych pielegniarek' jak beda takie jak opisalas to mam nadzieje, ze tez stane sie nagle asertywna tak jak Ty i sobie jakos poradze

Termin mam na 10 kwietnia i czekam na coreczke, juz bardzo nie moge sie doczekac Mam nadzieje, ze wszystko sie pieknie uda Rowniez mocno pozdrawiam i Ciebie i slicznego Synusia.
U mnie też możliwość dostania znieczulenia zdecydowała, że wybrałam Kliniczną . Ja nie planowałam tego "wystąpienia", ale nie wytrzymałam, podejrzewam, że hormony zrobiły swoje

Na pewno wszystko będzie pięknie , korzystaj jeszcze i dużo odpoczywaj
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 10:19   #13
aniaa22
Zakorzenienie
 
Avatar aniaa22
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: TOP/GD
Wiadomości: 5 948
Dot.: Poród w Trójmieście

Miramej nie zazdroszcze przezyc dobrze zrobilas ze im wygarnelas. a napisz prosze jeszcze jak jest z nacinaniem na Klinicznej
aniaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 17:25   #14
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Poród w Trójmieście

Cytat:
Napisane przez aniaa22 Pokaż wiadomość
Miramej nie zazdroszcze przezyc dobrze zrobilas ze im wygarnelas. a napisz prosze jeszcze jak jest z nacinaniem na Klinicznej
Z perspektywy czasu to nie wydaje mi się już takie straszne, ale wtedy to była tragedia nie do opisania

Mnie nacięli (nie zauważyłam kiedy), nie wiem, czy to rutyna, ale podejrzewam, że tak.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 17:47   #15
aniaa22
Zakorzenienie
 
Avatar aniaa22
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: TOP/GD
Wiadomości: 5 948
Dot.: Poród w Trójmieście

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Z perspektywy czasu to nie wydaje mi się już takie straszne, ale wtedy to była tragedia nie do opisania

Mnie nacięli (nie zauważyłam kiedy), nie wiem, czy to rutyna, ale podejrzewam, że tak.
dzieki za odpowiedz. boje sie naciecia ale na zaspie tez nacinaja wiec tu chyba nie bedzie roznicy w wyborze szpitala
aniaa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 20:01   #16
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Poród w Trójmieście

Cytat:
Napisane przez aniaa22 Pokaż wiadomość
dzieki za odpowiedz. boje sie naciecia ale na zaspie tez nacinaja wiec tu chyba nie bedzie roznicy w wyborze szpitala
Ale czego się boisz? Samego nacięcia czy że potem będzie się trudno goiło? Chyba można podpisać jakieś oświadczenie, że nie zgadzasz się na nacięcie, ale tak mi się tylko to kiedyś obiło o uszy (oczy ), musiałabyś poszukać.
W Pucku nie nacinają
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.