Żylaki - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-25, 23:15   #151
NoComments
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 11
Dot.: Żylaki

Cytat:
Napisane przez wisia11 Pokaż wiadomość
Jakie macie zdanie o laserowym usuwaniu zylaków?
http://centrumflebologiczne.pl/metod...wanie-zylakow/
Czy daje dobre efekty? Sprawa dotyczy nie mniej ale mojej mamy ktora zastanawia się nad operacja i nad laserem. Wiadomo,ze prywatnie polecaja laser bo zarabiaja na tym.Czy jednak żylaki po tym nie nawrócą?
Z tego co wiem to żadna metoda nie daje 100% skuteczności, jest zbyt wiele zmiennych, które na to wpływają. Sama robiłam zabieg laserem, mam porównanie do zabiegów mojej mamy (operacyjne wyrywanie żył) i pod względem szybkości zabiegu, możliwości powrotu do normalnego funkcjonowania praktycznie tuż po zabiegu - zdecydowanie polecam laser.
NoComments jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 16:21   #152
Tala_Grey
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 5
Dot.: Żylaki

Cytat:
Napisane przez wisia11 Pokaż wiadomość
Jakie macie zdanie o laserowym usuwaniu zylaków?
http://centrumflebologiczne.pl/metod...wanie-zylakow/
Czy daje dobre efekty? Sprawa dotyczy nie mniej ale mojej mamy ktora zastanawia się nad operacja i nad laserem. Wiadomo,ze prywatnie polecaja laser bo zarabiaja na tym.Czy jednak żylaki po tym nie nawrócą?
Tak jak koleżanka wyżej napisała, to nie jest 100% skuteczne, wiem to niestety z własnego doświadczenia, pomogło chwilowo, jednak po dwóch miesiącach, pojawiły mi się żylaki na nowo i ponownie zostałam sama z tym problemem :s
Tala_Grey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 16:27   #153
LunaLoveGood87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2
Dot.: Żylaki

Cytat:
Napisane przez Tala_Grey Pokaż wiadomość
Tak jak koleżanka wyżej napisała, to nie jest 100% skuteczne, wiem to niestety z własnego doświadczenia, pomogło chwilowo, jednak po dwóch miesiącach, pojawiły mi się żylaki na nowo i ponownie zostałam sama z tym problemem :s
Spróbuj może kremu xxx. Ja też udałam się na zabieg i szczerze żałuje
Czekałam kilka miesięcy na zabieg laserowy i tak samo, miałam chwilowy spokój z żylakami, jednak po jakimś czasie, wróciły one z nieznośnym bólem :c
Mi ten krem pomógł, nie wstydzę się swojego ciała, mój Tż nawet zachwalał, że może znowu poczuć się jak młody mężczyzna przy mnie

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-07-31 o 09:44 Powód: reklama spam
LunaLoveGood87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 16:30   #154
Tala_Grey
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 5
Dot.: Żylaki

Cytat:
Napisane przez LunaLoveGood87 Pokaż wiadomość
Spróbuj może kremu xxx. Ja też udałam się na zabieg i szczerze żałuje
Czekałam kilka miesięcy na zabieg laserowy i tak samo, miałam chwilowy spokój z żylakami, jednak po jakimś czasie, wróciły one z nieznośnym bólem :c
Mi ten krem pomógł, nie wstydzę się swojego ciała, mój Tż nawet zachwalał, że może znowu poczuć się jak młody mężczyzna przy mnie
Będę musiała w takim razie spróbować, może to mi pomoże :p

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-07-31 o 09:44 Powód: reklama -spam
Tala_Grey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 16:35   #155
BritneySpice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 3
Dot.: Żylaki

Hej, ten krem jest extra używam go od tygodnia i już znikają żylaki
BritneySpice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 22:19   #156
KZag
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 553
Dot.: Żylaki

Cytat:
Napisane przez BritneySpice Pokaż wiadomość
Hej, ten krem jest extra używam go od tygodnia i już znikają żylaki
Hej,
Serio, taki krem coś może pomóc ? Mam jednego, ale dość widocznego żylaka na nodze i zastanawiam się co z tym zrobić.

Edytowane przez KZag
Czas edycji: 2017-07-21 o 22:20
KZag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 21:25   #157
BritneySpice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 3
Dot.: Żylaki

No mi akurat pomógł, ale z tego co widzę w opiniach w internecie, innym też pomógł
BritneySpice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-23, 10:36   #158
NoComments
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 11
Dot.: Żylaki

Cytat:
Napisane przez Tala_Grey Pokaż wiadomość
Tak jak koleżanka wyżej napisała, to nie jest 100% skuteczne, wiem to niestety z własnego doświadczenia, pomogło chwilowo, jednak po dwóch miesiącach, pojawiły mi się żylaki na nowo i ponownie zostałam sama z tym problemem :s
Jak to zostałaś sama ? Jeśli coś po zabiegu wyszło na nodze, na której robiłaś zabieg - to idziesz do lekarza, który Ci ten zabieg robił a nie czekasz na zmiłowanie ! Żylak nie mógł wyjść jeśli żyła została laserem zniszczona. To co mogło wyjść to ewentualne przebarwienia po zabiegu - niestety też się z tym borykam, ale to nie jest już żylak. Poproś lekarza, który robił Ci zabieg laserem o zdjęcia z usg doplera i skonsultuj z innym lekarzem jeśli masz wątpliwości. Lasera nie robi się na NFZ, więc prawdopodobnie zapłaciłaś i to niemało, a jeśli zapłaciłaś to idziesz i domagasz się kolejnych konsultacji, zdjęć, wypisów lekarza itd.

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Cytat:
Napisane przez KZag Pokaż wiadomość
Hej,
Serio, taki krem coś może pomóc ? Mam jednego, ale dość widocznego żylaka na nodze i zastanawiam się co z tym zrobić.
Żaden żel nie pomoże Ci na żylaka... problem żylaka jest w środku, w nodze, w żyle - to co jest na zewnątrz to tylko efekt chorującej żyły. Smarowanie efektu to jak leczenie zęba lekami przeciwbólowymi - minimalizujesz objaw ale nie leczysz zęba, czyli problem jest nadal i się pogłębia.

Żele czy maści mogą pomóc co najwyżej na pajączki - ale to inny problem, nie tak głęboki. Jeśli ktoś wypróbował taki żel na pajączki i działa długotrwale, też się chętnie z nim zapoznam, na razie takiego nie znam.
NoComments jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 20:03   #159
Tala_Grey
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 5
Dot.: Żylaki

Cytat:
Napisane przez NoComments Pokaż wiadomość
Żylak nie mógł wyjść jeśli żyła została laserem zniszczona.
Rzeczywiście została zniszczona, ale czasami jest tak jak z hydrą, zniszczysz jedną głowę, odrosną trzy
Obecnie smaruję tą maścią xxx i ból jak na razie ustępuje, ale na razie nie wiem czy to jest efekt placebo czy to chwilowe, czy może rzeczywiście pomaga.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-07-31 o 09:53 Powód: reklama
Tala_Grey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 10:30   #160
Ciocia Mroczne Widmo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 394
Dot.: Żylaki

Cytat:
Napisane przez BritneySpice Pokaż wiadomość
No mi akurat pomógł, ale z tego co widzę w opiniach w internecie, innym też pomógł
Jaki to żel? widzę że wizaż go zacenzurował Mogłabyś napisać w prywatnej wiadomości jeśli się tu nie wyświetli?
Ciocia Mroczne Widmo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 09:03   #161
naok
Raczkowanie
 
Avatar naok
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 55
GG do naok
Dot.: Żylaki

Żadne metody, które ukierunkowane są na usunięcie zmienionej chorobowo żyły nie zagwarantują wam braku nawrotu choroby, mało tego, możecie spodziewać się kolejnych żylaków. Jedne wyjdą w niedalekiej przyszłości, inne później.
Ja miałam wykonywaną skleroterapię. Żyła się zasklepiła i znikła, pozostała po niej smuga. Chodziłam w rajstopie uciskowej, smarowałam jak trzeba itd, po pół roku, zaraz obok, zaczęła się psuć kolejna żyła (1cm od miejsca spoczynku usuniętego żylaka :P). Dzisiaj mam kolejnego dorodnego żylaka :/. Od dziecka tańczę, dużo się ruszam, prowadzę zdrowy tryb życia, zróżnicowaną dietę (dużo warzyw, zdrowych tłuszczy). Lekarz, który wykonywał operację na moje pytanie dotyczące profilaktyki powiedział mi niezwykle dobitnie
"choćby leżała Pani przez pół dnia z nogami do góry, problemy z żylakami prędzej czy później by się pojawiły, taka Pani natura, słabe, nieelastyczne naczynia"
Zaczęłam więc sama szukać i poszłam po poradę do lekarza, który jest przyjacielem mojej rodziny, ma inną specjalizację, ale jest lekarzem z zamiłowania więc cały czas się dokształca i szuka przyczyn chorób, między innymi szukając związków z nieodpowiednią dietą, brakiem minerałów i witamin, czynnikami środowiskowymi itd.
Powiedział mi, że najważniejsze to usunąć przyczynę powstawania żylaków, czyli co zrobić żeby uelastycznić naczynia, wzmocnić (dostałam przepisy na różnego rodzaju napary, maceraty, suplementy, ale po za lepszą kondycją nóg, nie zauważyłam znacznej poprawy wyglądu tych istniejących żylaków, na pewno poniekąd to brak u mnie systematyczności jest powodem) Ciągle czytam, szukam, ale szczerze mówiąc nie znalazłam jeszcze żadnego cudownego środka, jak mi się uda chętnie się nim z wami podzielę...ale nikt mi nie powie, że po posmarowaniu nogi kremem, żylak się wchłonie, wierutna bzdura!

Pozdrawiam wszystkie walczące z tym paskudztwem koleżanki!
__________________
A miało być tak pięknie...miało nie wiać w oczy nam i ociekać szczęściem, miało być sto lat sto lat...
naok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-06, 19:46   #162
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Żylaki

Skleroterapia jest niestety mało skuteczna przy dużych żylakach Jeśli masz pajączki, to jasne, da świetne efekty, ale przy wystających, nabrzmiałych żyłach się nie sprawdzi. Lepiej usunąć laserem i przynajmniej pozbyć się chorych żył (bo kolejne żylaki i tak się mogą robić).
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-11, 13:58   #163
01da8c0d4ba1909df4d8513974f1c6913f7777e6_621d64bdb1e3d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 5
Dot.: Żylaki

.

Edytowane przez 01da8c0d4ba1909df4d8513974f1c6913f7777e6_621d64bdb1e3d
Czas edycji: 2022-02-27 o 10:34
01da8c0d4ba1909df4d8513974f1c6913f7777e6_621d64bdb1e3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-23, 15:42   #164
Trinitty90
Raczkowanie
 
Avatar Trinitty90
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 97
Dot.: Żylaki

Już w momencie pojawienia się pajączków niezbędne jest wykonanie USG Doppler układu żylnego kończyn dolnych. Jeśli nie wykaże ono patologii, należy nosić wyroby uciskowe pierwszej klasy ucisku oraz korygować na bieżąco defekty estetyczne i dbać o odpowiednią aktywność fizyczną. Właśnie z tych pajączków mogą się również pojawić żylaki. Tutaj widziałam dziewczyny pisały o skleroterapii - ja osobiście uważam,ze to bardzo dobra metoda na zarówno pajączki jak i żylaki. Moja mama miała problemy z jednym i drugim i lekarz z mokotowskego centrum medycznego Kimed zaproponował jej właśnie tą metodę. Po żylakach ani śladu, oczywiście musi nosić specjalne rajstopy uciskowe a przez pierwszy tydzień po zabiegu miała siniaki na nogach jednak one szybko zeszły.
Trinitty90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-01, 11:53   #165
sylwiaf678
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6
Dot.: Żylaki

Jeśli chodzi o żylaki to polecam zabieg Vacuiono jest to naturalna metoda bez cięcia :O
sylwiaf678 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-01 12:53:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:05.