specjalizacje w pielęgniarstwie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-24, 17:37   #1
kurpinka
Przyczajenie
 
Avatar kurpinka
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 6

specjalizacje w pielęgniarstwie


Hej mam problem i proszę Was o pomoc, szczególnie pielęgniarki, ale nie tylko...

Najpierw o mnie: kończę 1 klasę liceum, więc do matury i studiów mam sporo czasu, bo aż 2 lata. Jednak należę do osób, które muszą mieć jasno określony cel, bo inaczej nie widzę sensu w nauce jestem dobrą uczennicą... w każdej dziedzinie, ale maturę rozszerzoną będę zdawała z biologii, chemii, matematyki i fizyki. Całe życie byłam nastawiona na medycynę, kierunek lekarski, ale ostatnio okazało się, że ze względów rodzinnych nie mogę sobie pozwolić na tak długie studia przeglądałam różne kierunki medyczne, przyrodnicze i na politechnikach i wybrałam pielęgniarstwo

Teraz do rzeczy: jako lekarz miałam specjalizować się w onkologii i hematologii dziecięcej (zdaję sobie sprawę, że trudno mówić o specjalizacjach przed studiami i przed doświadczeniem tego "na własnej skórze", ale wierzcie mi, mam powody, żeby być tego pewna). Jako pielęgniarka myślę o pracy na onkologii / na intensywnej terapii noworodków, dzieci lub ewentualnie młodzieży. Zależy mi na pracy z umierającymi lub znajdującymi się w krytycznym stanie najmłodszymi pacjentami. Nie chodzi o to, że jestem bez serca i chcę sobie popatrzeć, ale o niesienie pomocy tym najbardziej bezbronnym i potrzebującym nawet jeśli ta pomoc ma polegać na przygotowaniu do śmierci :-( Wolę już wymęczyć swoją psychikę ich cierpieniem niż pracować w jakiejkolwiek innej "branży" po prostu to kocham i chcę oddać całą siebie ratowaniu maluszków, tych najmniejszych i tych nieco większych!!!

A teraz pytania:
1) jakie specjalizacje pielęgniarskie umożliwiają pracę z najciężej chorymi dziećmi i noworodkami??
2) na jakich oddziałach w szpitalu można znaleźć pracę i czy tylko w szpitalach, czy jeszcze w innych miejscach?? tylko w dużych miastach czy w mniejszych miejscowościach też??
3) czy jest ktoś, kto pracuje/specjalizuje się w tego typu "kierunku" pielęgniarstwa??

Bardzo proszę o odpowiedzi, naprawdę na tym mi zależy. Dużo już czytałam o pracy pielęgniarki, ale odpowiedzi na te konkretnie pytania niestety nie znalazłam nigdzie a jak nurtują mnie pytania o przyszłość i nic nie mogę sobie zaplanować, czuję się taka... zagubiona

Ale się rozpisałam pozdrawiam!
kurpinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 17:54   #2
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: specjalizacje w pielęgniarstwie

Cytat:
Napisane przez kurpinka Pokaż wiadomość
Hej mam problem i proszę Was o pomoc, szczególnie pielęgniarki, ale nie tylko...

Najpierw o mnie: kończę 1 klasę liceum, więc do matury i studiów mam sporo czasu, bo aż 2 lata. Jednak należę do osób, które muszą mieć jasno określony cel, bo inaczej nie widzę sensu w nauce jestem dobrą uczennicą... w każdej dziedzinie, ale maturę rozszerzoną będę zdawała z biologii, chemii, matematyki i fizyki. Całe życie byłam nastawiona na medycynę, kierunek lekarski, ale ostatnio okazało się, że ze względów rodzinnych nie mogę sobie pozwolić na tak długie studia przeglądałam różne kierunki medyczne, przyrodnicze i na politechnikach i wybrałam pielęgniarstwo

Teraz do rzeczy: jako lekarz miałam specjalizować się w onkologii i hematologii dziecięcej (zdaję sobie sprawę, że trudno mówić o specjalizacjach przed studiami i przed doświadczeniem tego "na własnej skórze", ale wierzcie mi, mam powody, żeby być tego pewna). Jako pielęgniarka myślę o pracy na onkologii / na intensywnej terapii noworodków, dzieci lub ewentualnie młodzieży. Zależy mi na pracy z umierającymi lub znajdującymi się w krytycznym stanie najmłodszymi pacjentami. Nie chodzi o to, że jestem bez serca i chcę sobie popatrzeć, ale o niesienie pomocy tym najbardziej bezbronnym i potrzebującym nawet jeśli ta pomoc ma polegać na przygotowaniu do śmierci :-( Wolę już wymęczyć swoją psychikę ich cierpieniem niż pracować w jakiejkolwiek innej "branży" po prostu to kocham i chcę oddać całą siebie ratowaniu maluszków, tych najmniejszych i tych nieco większych!!!

A teraz pytania:
1) jakie specjalizacje pielęgniarskie umożliwiają pracę z najciężej chorymi dziećmi i noworodkami??
2) na jakich oddziałach w szpitalu można znaleźć pracę i czy tylko w szpitalach, czy jeszcze w innych miejscach?? tylko w dużych miastach czy w mniejszych miejscowościach też??
3) czy jest ktoś, kto pracuje/specjalizuje się w tego typu "kierunku" pielęgniarstwa??

Bardzo proszę o odpowiedzi, naprawdę na tym mi zależy. Dużo już czytałam o pracy pielęgniarki, ale odpowiedzi na te konkretnie pytania niestety nie znalazłam nigdzie a jak nurtują mnie pytania o przyszłość i nic nie mogę sobie zaplanować, czuję się taka... zagubiona

Ale się rozpisałam pozdrawiam!
Jak można kochać coś z czym nie miało się styczności???
A dopowiadając na pytania:
1. Specjalizacja neonatologiczna - noworodki; onkologiczna; opieki paliatywnej.
2. Pracę można znaleźć na wszystkich oddziałach, zależy jaki szpital. Sama specjalizacja będzie pomocna, ale nie jest powiedziane że akurat skierują Cię na taki a nie inny oddział. Możesz również pracować na położnictwie. Szpitale, hospicja a miasto każde, wszędzie dzieci chorują i umierają.
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 18:04   #3
kurpinka
Przyczajenie
 
Avatar kurpinka
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 6
Dot.: specjalizacje w pielęgniarstwie

Kocham to właśnie dlatego, że miałam z tym styczność, tylko nie na studiach... pracowałam w hospicjum i jako opiekunka poza tym w rodzinie miałam ciężko chore dziecko, którym pomagałam się zajmować...

dzięki za odpowiedź specjalizacja nie wiąże się ściśle z oddziałem, na jakim pracujesz, ale dobrze dobrana specjalizacja może pomóc w dostaniu pracy właśnie tam, gdzie się pragnie, prawda??

Edytowane przez kurpinka
Czas edycji: 2014-05-24 o 18:14
kurpinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 18:27   #4
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: specjalizacje w pielęgniarstwie

Niby tak ale wszystko zależy od naczelnej i gdzie są braki w personelu. Ja na przykład jako położna pracowałam na reumatologii i gastroenterologii Co prawda noworodki tez tam się zdarzały ale w przeważającej mierze były to dzieci starsze.
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 18:39   #5
kurpinka
Przyczajenie
 
Avatar kurpinka
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 6
Dot.: specjalizacje w pielęgniarstwie

To położne zajmują się też starszymi dziećmi?? Zaskoczyłaś mnie Nie wiedziałam, zawsze mi się to kojarzyło z samymi noworodkami, a nie zagłębiałam się w tajniki zawodu...

Czyli tak jak zawsze mówi moja mama "zdaj się na los, on Cię rzuci tam, gdzie Twoje miejsce" dzięki wielkie
kurpinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 19:04   #6
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: specjalizacje w pielęgniarstwie

No właśnie nie zajmują, ale tam było zapotrzebowanie i tam zostałam skierowana przez naczelną, a że zawód miałam inny niż wymagany to trudno Także specjalizacja może ale nie musi coś znaczyć
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 19:13   #7
kurpinka
Przyczajenie
 
Avatar kurpinka
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 6
Dot.: specjalizacje w pielęgniarstwie

o kurczę.... chociaż to może wynikało też z tego, że położnych w Polsce jest stosunkowo dużo.. np. w porównaniu z pielęgniarkami, których mniej studiuje, a bardzo duży procent wyjeżdża za granicę
kurpinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-24, 19:30   #8
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: specjalizacje w pielęgniarstwie

Położnych dużo??? No co Ty?
Poza tym zobacz ile w jednym szpitalu pracuje pielęgniarek a ile położnych biorąc pod uwagę jakiś szpital miejski. Pielęgniarek jest kilkaset a położnych tyle co na położnictwie i porodówce.
Wtedy akurat trafiłam do kliniki pediatrii i na takie oddzialy zostałam skierowana, bo nie było personelu. Tak samo w innym szpitalu pracowałam na ginekologii.
Nie nastawiaj się na to, że skończysz specjalizację i będziesz na 100% pracować na takim a nie innym oddziale. Równie dobrze możesz dostać pracę na wymarzonym oddziale bez specjalizacji.
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 20:48   #9
kurpinka
Przyczajenie
 
Avatar kurpinka
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 6
Dot.: specjalizacje w pielęgniarstwie

przepraszam, w temacie położnych nie orientuję się za dobrze :-P pisząc "więcej położnych" miałam na myśli, że jest ich więcej w stosunku do liczby miejsc pracy niż np. w sytuacji pielęgniarek.. że trudniej o pracę przez to. Bo nawet tak jak Ty piszesz - w szpitalach itp. zatrudnia się znacznie mniej położnych :-( a mimo to np. studia z położnictwa są nieco bardziej oblegane. ale fakt faktem - zawody są zbliżone i sytuacja obu grup podobna... (choć nie taka sama)

dziękuję bardzo za odpowiedzi mam jeszcze czas, ale będę dobrej myśli, że kiedyś uda mi się spełnić marzenia
kurpinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-24 21:48:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:15.