Jakie dobre krople do oczu? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-08, 14:34   #31
andoria11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

pracuje przy kompie - brałam stralozinki, pozniej jakis swietlik pozniej visine a teraz stosuje hialeye i poki co przynosza mi ulge. Niestety ale jak sie siedzi kilka godzin przy kompie skupionym to zapominamy o mruganiu i nawilzanie jest potrzebne.
andoria11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 17:16   #32
sylwiiaa6655
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

Ja polecam krople firmy Hydrobalance One firmy Starazolin. Noszę soczewki i te krople sprawdzają się świetnie.
sylwiiaa6655 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 20:23   #33
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

Ja od dawna jestem wierna kroplom hylo comod.
To typowe krople nawilżające na bazie kwasu hialuronowego. Dla mnie zbawienie podczas codziennej pracy przy komputerze, suchym powietrzu, klimatyzacji i innych tego typu sytuacjach. Można ich używać 6 miesięcy po otwarciu, więc spokojnie zużywam opakowanie, czasem nawet przed upływem tego okresu.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 14:17   #34
alioris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 23
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

pracuję przy komputerze 8-9h dziennie więc dziękuje za powyższe rady na pewno się przydadzą. W kwestii kropelek używałam już świetlika, później Visine, a teraz przerzuciłam się na HialEye i chyba najbardziej mi się podobają, bo dobrze nawilżają i działają natychmiastowo
alioris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 12:38   #35
mgrfarm_tadam
Przyczajenie
 
Avatar mgrfarm_tadam
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 12
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

Jeśli chcecie stosować krople do oczu dłuższy czas to warto wybrać trochę droższe ale bezpieczniejsze dla oka. Pisałam o tym na swoim blogu jakiś czas temu. Może którejś z Was się przyda https://wiarygodnieozdrowiu.wordpres...u-suchego-oka/
mgrfarm_tadam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 15:35   #36
specjalista_szkla_com
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 29
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

Bardzo dobrymi kroplami bez konserwantów za to z kwasem hialuronowym są Hyal Drop Multi: https://www.szkla.com/342_hyal-drop-multi-10-ml.html
Można je również stosować na soczewki kontaktowe.
specjalista_szkla_com jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 20:59   #37
KZag
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 553
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

Hej,
Macie może do polecenia jakiś nawilżacz do oczu, ale w formie żelu ?
Chyba ma mocniejsze działanie od kropli, które u mnie niestety są za słabe
KZag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-03, 11:47   #38
mgrfarm_tadam
Przyczajenie
 
Avatar mgrfarm_tadam
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 12
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

Krople żelowe np. Hylo-gel, dłużej będą utrzymywać się na oku niż zwykle krople albo może spróbuj maść do oka? Szczególnie poleca się właśnie taką postać jeśli krople nie są wystarczające. Np. VITA-POS, maść do oczu z witaminą A. Tylko taką maść najlepiej stosować na noc, bo może zaburzać widzenie a w ciągu dnia np. krople żelowe.
mgrfarm_tadam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-03, 21:18   #39
KZag
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 553
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

Cytat:
Napisane przez mgrfarm_tadam Pokaż wiadomość
Krople żelowe np. Hylo-gel, dłużej będą utrzymywać się na oku niż zwykle krople albo może spróbuj maść do oka? Szczególnie poleca się właśnie taką postać jeśli krople nie są wystarczające. Np. VITA-POS, maść do oczu z witaminą A. Tylko taką maść najlepiej stosować na noc, bo może zaburzać widzenie a w ciągu dnia np. krople żelowe.
No właśnie myślałam nad Hylo-gel i chyba kupię jak skończę hyabak.
Maść Vita-Pos akurat mam, bo stosuje ją jako krem pod oczy. Bdb się sprawdza w tej roli. Do oka jakoś boję się jej użyć, właśnie przez ten efekt zamglenia.
KZag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-04, 11:54   #40
mgrfarm_tadam
Przyczajenie
 
Avatar mgrfarm_tadam
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 12
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

Słyszałam już bardzo dużo pozytywnych opinii po tej maści, szczególnie od osób które mają właśnie bardzo nasilony problem z suchością oczu. Zachęcam żebyś któregoś razu się odważyła. Może u Ciebie też będzie taki dobry efekt.
mgrfarm_tadam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-04, 20:59   #41
KZag
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 553
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

Cytat:
Napisane przez mgrfarm_tadam Pokaż wiadomość
Słyszałam już bardzo dużo pozytywnych opinii po tej maści, szczególnie od osób które mają właśnie bardzo nasilony problem z suchością oczu. Zachęcam żebyś któregoś razu się odważyła. Może u Ciebie też będzie taki dobry efekt.
No to może faktycznie warto spróbować
A znasz może coś skutecznego na pozbycie się popękanych naczynek, które utrzymują sie od ponad roku? Witaminę C i rutynę suplementuję już długo, ale bez efektu.
Nie wiem, czy coś mocniejszego, na receptę...

Edytowane przez KZag
Czas edycji: 2017-05-04 o 21:03
KZag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-10, 19:21   #42
mgrfarm_tadam
Przyczajenie
 
Avatar mgrfarm_tadam
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 12
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

Witamina C ani rutyna nie będą tu miały większego znaczenia. Szczególnie, jeśli stosujesz rutynę w postaci np. Rutinscorbinu, w którym po pierwsze jest ona w małej dawce a po drugie słabo się przyswoi. Na już popękane naczynka nie ma skutecznych preparatów w aptece. To już tylko zabiegi w gabinetach.
__________________
Hej! Jestem farmaceutką, a także autorką bloga Wiarygodnie o Zdrowiu, na którym piszę nt. leków, suplementów, leczenia i zdrowia właśnie. Moje artykuły podparte są zawsze wiarygodnymi źródłami, tak, abyś nie musiała szukać ani kroku dalej
mgrfarm_tadam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 20:02   #43
KZag
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 553
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

Cytat:
Napisane przez mgrfarm_tadam Pokaż wiadomość
Witamina C ani rutyna nie będą tu miały większego znaczenia. Szczególnie, jeśli stosujesz rutynę w postaci np. Rutinscorbinu, w którym po pierwsze jest ona w małej dawce a po drugie słabo się przyswoi. Na już popękane naczynka nie ma skutecznych preparatów w aptece. To już tylko zabiegi w gabinetach.
Ale chodzi właśnie o naszynka w oczach, a nie na skórze.
KZag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 06:09   #44
mgrfarm_tadam
Przyczajenie
 
Avatar mgrfarm_tadam
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 12
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

Nie ma nic ani bez recepty ani na receptę co pomogłoby Ci to wyleczyć. W większości przypadków takie wylewy same się wchłaniają w ciągu kilku dni. Skoro u Ciebie już tyle się utrzymuje to pozostaje Ci się udać do okulisty. Nie stosuj tylko żadnych kropli obkurczających naczynia, typu Starazolin czy Visine czerwony.
__________________
Hej! Jestem farmaceutką, a także autorką bloga Wiarygodnie o Zdrowiu, na którym piszę nt. leków, suplementów, leczenia i zdrowia właśnie. Moje artykuły podparte są zawsze wiarygodnymi źródłami, tak, abyś nie musiała szukać ani kroku dalej
mgrfarm_tadam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 21:23   #45
KZag
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 553
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

Cytat:
Napisane przez mgrfarm_tadam Pokaż wiadomość
Nie ma nic ani bez recepty ani na receptę co pomogłoby Ci to wyleczyć. W większości przypadków takie wylewy same się wchłaniają w ciągu kilku dni. Skoro u Ciebie już tyle się utrzymuje to pozostaje Ci się udać do okulisty. Nie stosuj tylko żadnych kropli obkurczających naczynia, typu Starazolin czy Visine czerwony.
Dzięki za odpowiedź i zainteresowanie eh, nie pocieszyło mnie to. Używam tylko bez konserwantów.
KZag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-13, 18:38   #46
simsonka
Raczkowanie
 
Avatar simsonka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 233
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

Mnie pomagają krople Starazolin Hydrobalance. Codziennie ich używam.
simsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 18:23   #47
mgrfarm_tadam
Przyczajenie
 
Avatar mgrfarm_tadam
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 12
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

Czerwony Starazolin nie powinien być stosowany dłużej niż 7 dni, bo inaczej może nasilać objawy - przekrwienie, podrażnienie, pieczenie, kłucie. Takie długotrwałe stosowanie może prowadzić też do uszkodzenia struktur oka. Wiele osób o tym nie wie i łatwo może wyrządzić sobie krzywdę.
__________________
Hej! Jestem farmaceutką, a także autorką bloga Wiarygodnie o Zdrowiu, na którym piszę nt. leków, suplementów, leczenia i zdrowia właśnie. Moje artykuły podparte są zawsze wiarygodnymi źródłami, tak, abyś nie musiała szukać ani kroku dalej
mgrfarm_tadam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 21:33   #48
KZag
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 553
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

A czy przepłukiwanie oczu solą fizjologiczną poprawi jakoś nawilżenie i likwidację zaczerwienienia ?
KZag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 06:19   #49
mgrfarm_tadam
Przyczajenie
 
Avatar mgrfarm_tadam
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 12
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

Sól fizjologiczna oczyści oko i chwilowo zwiększy nawilżenie ale nie będzie to efekt długotrwały. Więc jak potrzebujesz czegoś co przywróci komfort na dłuższy czas to lepszym rozwiązaniem będą krople do oczu.
__________________
Hej! Jestem farmaceutką, a także autorką bloga Wiarygodnie o Zdrowiu, na którym piszę nt. leków, suplementów, leczenia i zdrowia właśnie. Moje artykuły podparte są zawsze wiarygodnymi źródłami, tak, abyś nie musiała szukać ani kroku dalej
mgrfarm_tadam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-16, 21:15   #50
KZag
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 553
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

Dzięki
KZag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-17, 17:33   #51
tevarrena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 99
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

muszę się w takie krople zaopatrzyć bo też czasem mam wrażenie że są suche i bardzo mnie szczypią.
tevarrena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-27, 22:47   #52
KZag
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 553
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

Używam ciągle kropli bez konserwantów, ale ja mam ciągle czerwone oczy, piekące i popękane naczynka. Najgorzej jest rano po przebudzeniu, ponieważ jestem cała opuchnięta na powiekach, a oko tak czerwone jakbym płakała kilka godzin.

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2019-02-15 o 15:31
KZag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 10:50   #53
specjalista_szkla_com
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 29
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

Czerwone, piekące oczy, opuchnięte powieki mogą być objawem zapalenia spojówek. Proponuje udać się do okulisty.
specjalista_szkla_com jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 11:53   #54
lifeofaneta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 216
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

Nie zawsze. Wiecie, że czasami to wynik uczulenia na kosmetyk do makijażu? Warto wtedy wszystko odstawić, a potem używać po jednym, żeby sprawdzić, co uczula.
lifeofaneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 11:47   #55
sylvunia3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

Czekając na wizytę można sobie zakupić czerwony Starazolin, powinien doraźnie pomóc
sylvunia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-16, 10:33   #56
GewaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 24
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

Z oczami nie ma żartów więc najlepiej udać się do okulisty i on sprawdzi stan oka i coś doradzi.
GewaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 09:34   #57
sophia87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 11
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

jak czesto używasz tych kropli do oczu?? zastanawiam się właśnei czy profilaktycznie nie kupić sobie czegoś, bo w pracy czesto klimatyzacja teraz jets,a to również przesusza oczy, wiec wydaje mi się, że chyba wato też zapobiegać.
sophia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-11, 22:21   #58
KZag
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 553
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

Cytat:
Napisane przez floragia Pokaż wiadomość
ja od jakiegoś czasu kupuję hialeye free complex, fajne i można stosować przy soczewkach. Mi najwięcej właśnie suche oko doskwierało, a już przy soczewkach to był meksyk, a w lecie nie cierpię chodzić w okularach, wolę soczewki bo wtedy mogę sobie założyć okulary przeciwsłonecze
Hej,
Czy u was w czasie upałów też jest takie pogorszenie stanu oczu i okolic ? Chodzi mi o pieczenie i zaczerwienienie razem z powiekami.
KZag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-14, 09:28   #59
Irma10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 8
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

Ja mogę natomiast polecić Dicortineff. Co jakiś czas cierpię na alergiczne zapalenie spojówek, a że pracuję pełne 8 godzin przy komputerze, to jest to dosyć dokuczliwe. Na szczęście takie krople są doraźnie bardzo skuteczne, stosuję je już od kilku lat i przynajmniej teraz oczy mnie tak nie pieką. Wierzcie mi, to naprawdę niesympatyczne, jak człowiek musi coś pisać przy kompie ,a ma zaczerwienione i zapuchnięte oczy.
Irma10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-14, 21:10   #60
KZag
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 553
Dot.: Jakie dobre krople do oczu?

Cytat:
Napisane przez Irma10 Pokaż wiadomość
Ja mogę natomiast polecić Dicortineff. Co jakiś czas cierpię na alergiczne zapalenie spojówek, a że pracuję pełne 8 godzin przy komputerze, to jest to dosyć dokuczliwe. Na szczęście takie krople są doraźnie bardzo skuteczne, stosuję je już od kilku lat i przynajmniej teraz oczy mnie tak nie pieką. Wierzcie mi, to naprawdę niesympatyczne, jak człowiek musi coś pisać przy kompie ,a ma zaczerwienione i zapuchnięte oczy.
Ja mam takie oczy codziennie od 2 lat, a Dicortineff spowodował u mnie zapalenie spojówek. Już raczej nie wierzę, że coś mi pomoże na oczy potwora.
KZag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-14 21:09:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:26.