śliczne babeczki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-22, 19:14   #1
karamba
Rozeznanie
 
Avatar karamba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 630

śliczne babeczki


Od pewnego czasu męczą mnie pięknie wyglądające babeczki, estetyczne do przesłodzenia...
Teraz zaczełam o tym myśleć na poważnie, bo tydzień temu rozpoczełam przygodę z muffinkami<podjęte zostały 4 próby, z różnym skutkiem ;P>.

Zastanawia mnie najbardziej jak się robi takie kolorowe kremy. Pewnie do zwykłego<?> dodaje się jakieś barwniki-gdzie, za ile i w jakiej formie można je kupić? Czy widziałyście w Polsce takie confetti<jakby z małych wafelków> np. serduszkowe?
Zaznaczam, że to tylko mój kaprys, więc szkoda mi czynić w związku z nim jakieś ogromne inwestycje.

ciekawostka:
http://blog.lostmitten.org/wp-conten..._minicakes.jpg
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cip_purple.jpg (24,6 KB, 83 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cup_cake.jpg (42,6 KB, 93 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cup_cake_rose.jpg (21,3 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cup_kolor.jpg (34,2 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cup_star.jpg (20,1 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cupcake.jpg (29,9 KB, 77 załadowań)

Edytowane przez karamba
Czas edycji: 2009-03-22 o 20:08
karamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 20:12   #2
karamba
Rozeznanie
 
Avatar karamba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 630
Dot.: śliczne babeczki

Jeszcze kilka fot na zachętę!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cupcake_01.jpg (23,4 KB, 85 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cupcake_kolor.jpg (93,0 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cupcakes-smile.jpg (27,0 KB, 91 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ladybugcakes.jpg (26,2 KB, 73 załadowań)
karamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 21:12   #3
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: śliczne babeczki

W marketach powinnaś dostac takie cuda Kiedyś w Tesco widziłam taki regalik firmowy z samymi dekoracjami do ciast

Ciasteczka wyglądaja świetnie sama bym takie zjadła mniaam
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 21:30   #4
karamba
Rozeznanie
 
Avatar karamba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 630
Dot.: śliczne babeczki

No zgadza się, bywają takie gotowe dekoracje, ale chodzi mi przede wszystkim o kolorowe kremy.
Barwników w TESCO chyba nie widziałam no i tego confetti też nie.
karamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 21:33   #5
vegemaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 150
Dot.: śliczne babeczki

ten kolorowy krem to buttercream barwiony na różne kolory
barwniki można kupić w wielu sklepach internetowych(np. http://tortownia.pl/produkty.php?kid=6 , http://www.allegro.pl/search.php?str...4133&country=1 ), albo w supermarketach 4 kolory(zielony, niebieski, czerwony, żółty) fitmy schwartau. ja mam kilka z wiltona i te schwartau też. posypki też oczywiście przez internet, ale w niektórych sklepach też są, w kauflandzie kupowałam kiedyś różowe serduszka cukrowe, mieli też kolorowe literki, czerwone serduszka, złote i srebrne perełki. i schwartau robi takie kolorowe confetti.
ja krem robię zwykle z kremówki+ barwnik, może być też kremówka+ galaretka, żeby był kolor jakiś, na zdjęciu z motylkami ten krem jest z masła, cukru pudru i rozpuszczonej czekolady(z tego co pamiętam), ale był strasznie słodki, chociaż innym smakował
do klasycznego amerykańskiego buttercream używa się crisco , ale nie ma tego w PL, można robić też cream cheese(u mnie na zdjęciu ten biały krem- serek mascarpone250g+ 50gcukru pudru)
tu jest trochę przepisów i dekoracji, a tu przepisy na buttercream
wrzucę parę zdjęć moich dekoracji, nie zawsze robię zdjęcia, ale kilka znalazłam. nie są takie kolorowe jak u Ciebie na zdjęciach, ale mam już kilka pomysłów na wielkanoc i będzie bardziej kolorowo
wrzucam też papilotki i moje pudło z akcesoriami do pieczenia(zdjęcie z grudnia, więc trochę jeszcze przybyło, z resztą tu tylko wierzch widać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg babeczki piernikowe.jpg (44,6 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 041.jpg (42,3 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 0042.jpg (47,8 KB, 89 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 065.jpg (51,2 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 180.jpg (30,8 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 0532.jpg (59,1 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ScanImage412.jpg (53,9 KB, 93 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 039.jpg (84,7 KB, 108 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 160.jpg (85,5 KB, 138 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 162.jpg (79,4 KB, 118 załadowań)

Edytowane przez vegemaria
Czas edycji: 2009-03-22 o 21:45 Powód: literówka
vegemaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 10:17   #6
karamba
Rozeznanie
 
Avatar karamba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 630
Dot.: śliczne babeczki

O kurcze! Vegemaria, jesteś na prawdę bardzo pomocna! Dzięki!
A Twoje dekolarcje są genialne.
Do założenia tego wątku zainspirowało mnie zdjęcie świątecznych muffinek, które mignęło mi jakiś czas temu na wizażu.
Na prawdę jestem pod dużym wrażeniem.
Przejrzałam dokładnie podane przez Ciebie strony i już się boję, że nie będe sie mogła powstrzymać przed kupieniem sobie kilku rzeczy, które niestety jak się tak uskłada są bardzo drogie.
Bardzo podobały mi się krystalizowane kwiaty! Ciekawe czy da się takie zrobić samemu...?

Z czego robiłaś kwiatki, pierniczki, motylki - z tej masy cukrowej, marcepanu?

P.S. Gratuluję imponującej kolekcji

Edytowane przez karamba
Czas edycji: 2009-03-23 o 10:33
karamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 11:30   #7
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: śliczne babeczki

mi te babeczki podobają sie tylko z wyglądy,bo te kremy z barwnikami do najpyszniejszych nie należą,małe różyczki listki robi sie z cukru pudru ale to tylko ładnie wyglada a jesc tego to już nie ma komu
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-23, 13:03   #8
vegemaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 150
Dot.: śliczne babeczki

dzięki karamba
ostatnio na tvn style Rachel Allen robiła krystalizowane kwiaty, ona robiła bratki akurat. mówiła, że najpierw trzeba rozsypać drobny cukier na blaszcze i włożyć do piekarnika na kilka minut, później posmarować kwiaty białkiem, posypać cukrem i strząsnąć nadmiar; i zostawić na 24h w jakimś ciepłym miejscu (najlepiej przy kaloryferze) i gotowe! nie robiłam tego jeszcze nigdy, bo program widziałam dopiero przedwczoraj, ale może...
ja zwykle kupowałam na allegro, u tego użytkownika, co podałam link, ale strasznie tam ostatnio podrożało , zamawiałam też kilka razy z tortowni
ja do dekoracji używam masy marcepanowej
kiedyś siostra kupiła mi masę cukrową, więc zrobiłam z tego kilka dekoracji, ale ja wolę marcepan, z lukru plastycznego lepiej się coś lepi, bo się nie klei tak jak marcepan, ala ja nie lubię tego smaku, taki cukrowy po prostu, ładnie wygląda, ale za smakiem nie przepadam, za to marcepan uwielbiam. no i za 200g masy marcepanowej płacę 6zł, a 250g lukru plastycznego jest za 8zł, więc wg. mnie marcepan jest lepszy pod każdym względem
te motylki wycinałam na rozwałkowanym marcepanie takimi foremkami (jeszcze niedawno kosztowały 12zł ), a te wzorki robiłam białym lukrem w tubce(w tym zestawie jest biały kolor, widziałam takie w marketach)
a różę robię tak: najpierw robię małe kuleczki z marcepanu, później je rozpłaszczam, jedną roluję i to jest środek, a później dolepiam resztę; można też rozwałkowany pociąć na paski i zrolować (tak jak na tych różowych babeczkach), albo wykrawać 6cio płatkowe kwiatki (coś w tym stylu), później kroisz ten kwiatek na 6 części, wyjdą takie łezki i te łezki posłużą jako płatki (możesz zajrzeć tu i tu )
a piernikowego ludka robiłam z marcepanu połączonego z nugatem(miałam z niemiec) i wykrawałam foremką... misiem, a później odcięłam mu uszy haha, nie zamawiałąm nic świątecznego, więc musiałam kombinować, a te zielone listki też marcepan- wycinany nożem + czerwone m&m's, a wykrawaczkę śnieżynkę mam z tortowni.
a barwników używam właściwie tylko 5 kolorów, mam ten zestaw schwartau w tubkach i 4 kolory z wiltona (różowy, zielony, żółty, brązowy; ale używam głównie różowego, zółty i zielony się powtarzają z tymi schwartau, a brązowego nie używam, bo zwykle barwię kakao, czekoladą albo nutellą(właśnie, co do kremów na babeczki, dobry jest też mascarpone zmieszany z nutellą; ja robię w proporcji 3:1- np. 6łyżek mascarpone i 2nutelli; można też dodać trochę cukru pudru).
p.s.: ale się rozpisałam

Edytowane przez vegemaria
Czas edycji: 2009-03-23 o 13:05
vegemaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 14:41   #9
karamba
Rozeznanie
 
Avatar karamba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 630
Dot.: śliczne babeczki

Heh dzięki za wyczerpującą odpowiedź!
Widać, że to Twój konik i hobby.
Zaraz dokładnie przejrze podane przez Ciebie linki!
Spytałam się mamy i z tymi kwiatkami zna podobny sposób<najpierw w białku, potem w cukrze pudrze i do lekko cieplego piekarnika żeby się białko ścieło> czyli coś w tym musi być. Spróbuję jak wyjdą pierwsze fiołki!
karamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 16:32   #10
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: śliczne babeczki

a ja robie kolorowy lukier barwniki kupuję w zwyklym spozywczym np w Realu
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 23:08   #11
BLLaCkBerry
Raczkowanie
 
Avatar BLLaCkBerry
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 185
Dot.: śliczne babeczki

a mnie te kolory nie zachecaja, wrecz odpychają, od razu mam wrazenie ze jedzenie jest sztuczne. wole polewy w naturalnych kolorach..takze te w ciemnej czekoladzie dla mnie wygladaja o wiele bardziej zachecajaco
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
BLLaCkBerry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-16, 20:19   #12
Niki 20
Raczkowanie
 
Avatar Niki 20
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 3 miasto
Wiadomości: 176
Dot.: śliczne babeczki

subskrybuje sobie
__________________
To ty wywierasz najwiekszy wpływ na swoje życie. Bądź dla siebie mądrą inspiracją.

07-01-10 Tylko ja, moja czarna perła, zielony liść na szybie i niekończąca się asfaltowa droga


03-01-10 rozpoczynamy półroczną kurację izotekiem ..
Niki 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 12:38   #13
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: śliczne babeczki

Cytat:
Napisane przez BLLaCkBerry Pokaż wiadomość
a mnie te kolory nie zachecaja, wrecz odpychają, od razu mam wrazenie ze jedzenie jest sztuczne. wole polewy w naturalnych kolorach..takze te w ciemnej czekoladzie dla mnie wygladaja o wiele bardziej zachecajaco
Też tak mam.
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 18:04   #14
vegemaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 150
Dot.: śliczne babeczki

Dzisiaj mnie natchnęło i upiekłam babeczki z malinami i ozdobiłam je marcepanowymi muchomorkami
oczywiście dodaję zdjęcia; dodam też wielkanocne babeczki(wklejałam już na wątek co pieczecie na święta?, ale tu też pasują tematycznie)

*muchomorki, ślimaka i to zielone na dole zrobiłam z masy marcepanowej, a kropeczki na muchomorach to perełki cukrowe z dr. Oetkera
wielkanocne babeczki: gniazdka z gotowanego mleka z puszki, a kurczaki i jajka- masa marcepanowa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 183.jpg (68,4 KB, 79 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 202.jpg (48,3 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 220.jpg (52,6 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 227.jpg (68,0 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 231.jpg (60,4 KB, 48 załadowań)

Edytowane przez vegemaria
Czas edycji: 2009-04-20 o 18:09
vegemaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 18:13   #15
Olaszek
Raczkowanie
 
Avatar Olaszek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 225
Dot.: śliczne babeczki

Przesliczne
__________________
www.mojaszufladka.blogspot.com
Olaszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 09:24   #16
dominikaj
Raczkowanie
 
Avatar dominikaj
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomości: 33
Dot.: śliczne babeczki

Ech, ja takie ozdobne muffinki czy cupcake'i mogłabym po prostu oglądać godzinami. Po prostu dekoracje potrafią być przecudne - widziałam kiedyś zdjęcie tortu weselnego z takich właśnie babeczek, każda była udekorowana różową bądź białą masą ulożoną w przepiękne kwiatki np. coś takiego http://www.ambiebride.com/cake/choos...e-alternative/ albo takie jak na zdjęciu z drzewkiem tutaj http://megansgettingmarried.blogspot...bad-yummy.html
myślę, że taki nietypowy torcik weselnny z wieży babeczek mógłby być boski! Jak myślicie? No i jak myślicie, czy taki buttercream można by zastąpić dobrze ubitą śmietaną kremówką?
dominikaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 10:15   #17
alexiana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 354
Dot.: śliczne babeczki

Kurcze, one są boskie!! Aż szkoda jeść
alexiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 13:43   #18
vegemaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 150
Dot.: śliczne babeczki

Cytat:
Napisane przez Olaszek Pokaż wiadomość
Przesliczne
Cytat:
Napisane przez alexiana Pokaż wiadomość
Kurcze, one są boskie!! Aż szkoda jeść
dziękuję
dałam dwie dzieciom koleżanki, wtedy jak je upiekłam (3dni temu), ale grzybki i ślimaka sobie zostawiły i nie chcą zjeść, tak im się podoba

Cytat:
Napisane przez dominikaj Pokaż wiadomość
Ech, ja takie ozdobne muffinki czy cupcake'i mogłabym po prostu oglądać godzinami. Po prostu dekoracje potrafią być przecudne - widziałam kiedyś zdjęcie tortu weselnego z takich właśnie babeczek, każda była udekorowana różową bądź białą masą ulożoną w przepiękne kwiatki np. coś takiego http://www.ambiebride.com/cake/choos...e-alternative/ albo takie jak na zdjęciu z drzewkiem tutaj http://megansgettingmarried.blogspot...bad-yummy.html
myślę, że taki nietypowy torcik weselnny z wieży babeczek mógłby być boski! Jak myślicie? No i jak myślicie, czy taki buttercream można by zastąpić dobrze ubitą śmietaną kremówką?
można zastąpić kremówką, ale ja bym dodała trochę żelatyny przy ubijaniu (z 2 łyżeczki na 250ml), bo nawet jeśli kremówka jest dobrze ubita, to po jakimś czasie się rozpływa, jak ma się to zjeść za chwilę to ok, ale jak ma trochę dłużej postać, to lepiej z żelatyną jednak
a takie weselne babeczki są śliczne i krojenie ma się z głowy
vegemaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:15.