uczulenie na papier - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-17, 21:14   #1
basiak:*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4

uczulenie na papier


Mam pewien problem. od jakiegoś czasu uczęszczam na praktyki gdzie mam ciągłą styczność z papierem (papierkowa robota). i zaczynam myśleć ze mam na niego uczulenie. mam strasznie suche dłonie, ale najgorsze ze czasami skóra zaczyna mi po prostu pękać szczególnie na zgięciach palców i kosteczkach :/ . ciągle stosuje dobre kremy do rąk, nawet w samym biurze.
jestem przekonana ze to papier jest powodem bo gdy mam tydzień przerwy dłonie wracają do normalnego stanu. co więcej, rok temu, także w trakcie praktyki biurowej miałam ten sam problem.
na razie nie jest to takie uciążliwe, ale za parę lat gdy zacznę pracować w zawodzie będzie to poważny problemem
no więc, czy jest coś takiego jak uczulenie na papier? jakie kremy stosować?
basiak:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 14:32   #2
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: uczulenie na papier

Jeśli już masz uczulenie to nie na papier a na toner (ksero,drukarka).
Często myj ręce ciepłą wodą, osuszaj a potem smaruj kremem-Neutrogena albo Arnica Essentielle z Yves Rocher.Polecam bo też mam suszki (dużo drukuję , kseruję) i lepszych kremów nie znalazłam.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 14:58   #3
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: uczulenie na papier

To może byc uczulenie na papier, a dokładniej jezeli jest to zwykły offset to niestety taki papier pyli i moze podrażniać ręce
Jagoda1982 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 15:04   #4
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: uczulenie na papier

Ale to nie jest chyba uczulenie. Tak poprostu już jest z papierem że wysusza bo jest taki suchy i wogóle :P chyba że i np. jak czytasz i przewracasz strony to też Ci się tak robi ale np. jak ja robie sobie porządki w papierach to też sie wysuszają. A tak na nawilżenie może umawiaj się do kosmetyczki na zabiegi parafinowe które podobno świetnie nawilżają i odżywiają skóre dłoni.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 15:10   #5
Jagoda1982
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 883
Dot.: uczulenie na papier

Parafina na poczatku swietnie nawilza, a potem powoduje odwrotna reakcje. skora sie uzależnia i coraz bardziej sie wysusza
Jagoda1982 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 16:54   #6
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: uczulenie na papier

Cytat:
Napisane przez Jagoda1982 Pokaż wiadomość
Parafina na poczatku swietnie nawilza, a potem powoduje odwrotna reakcje. skora sie uzależnia i coraz bardziej sie wysusza
aa to nie wiedzialam bo wszyscy się tym tak zachwycają, ja tam różnicy nie zauważyłam
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 18:16   #7
northwestpassage
Zadomowienie
 
Avatar northwestpassage
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 525
Dot.: uczulenie na papier

Ja miałam podobną reakcje skóry rak na papier jak pracowałam w zakładzie produkującym koperty na wakacjach, koszmar, działo się dokładnie to co piszesz, stosowałam balsam do ciała z Aventa i nawet pomagał. Niestety przy stałej styczności z papierem nie da się uniknąć takiego stanu skóry, on po prostu wysusza, jest szorstki i nie przyjemny. Pozostaje nawilżanie, choć i z tym różnie bywa, może spróbuj też namaczać ręce w podgrzanej oliwie z oliwek, podobno takie zabiego pomagają na ręcę, do tego kąpiele w rumianku zaparzonym też powinny pomóc.
__________________
Kwiaty są pięknymi słowami i hieroglifami natury, którymi daje nam ona poznać, jak bardzo nas kocha.
Johann Wolfgang Goethe (1749-1832)


northwestpassage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.