Trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-29, 14:13   #1
asiczka0224
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: z Domu
Wiadomości: 6
GG do asiczka0224
Question

Trądzik


Mam cere mieszaną i bardzo wrazliwą no i niestety mam trądzik
Byłam u dermatologa ale te maści nic nie dają. co mam zroic?? mam też bardzo dużo blizn na twarzy przez trądzik Używałam już bardzo wielu żeli, pianek, tonikw i nic nie daja.....
asiczka0224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 13:37   #2
Karuki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 22
Dot.: Trądzik

Używałaś produktów kosmetycznych a tych z apteki też ?Ja się aktualnie leczę z trądziku kwasem glikolowym i mam zel do mycia twarzy i krem na noc z Iwostinu i muszę powiedzieć,że choć mam cerę tłustą i wrażliwą to dobrze mi na nie reaguje.Olejek z drzewa herbacianego zawarty w zelu do mycia zmniejsza stany zapalne(mi zmniejszył w każdym razie).A kremik zawiera kwasy AHA i BHA.Jakie miałaś maści?Może poproś dermatologa,żeby przepisał ci inne.Ja miałam differin i clindacne gel i kiedyś mi pomogły.
Poza tym że differin mi mega wysuszył twarz,pozdrawiam.
Karuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 21:51   #3
Hex2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 13
Dot.: Trądzik

Ja też uważam, że apteka najlepszym lekarstwem . Toniki maja za słabe działanie, albo nie działają w ogóle. Ja w aptece kupuje Skinoren żel, bo jest bez recepty, no i mnie naprawdę pomógł pozbyć sie trądziku. Ale ogólnie rzecz biorąc to medycyna i lekarstwa, a nie kosmetyki
Hex2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 22:02   #4
Gugus007
Raczkowanie
 
Avatar Gugus007
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 226
Dot.: Trądzik

Hej kobietty..a ja używam brevoxylu i toniku i mi sie wydaje,że mam tego coraz więcej..za co coś takiego jak tradzik zostało stworzone.. masakra.. mi już nic nie pomaga bez kitu.. załamka;/
Gugus007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 22:03   #5
Gugus007
Raczkowanie
 
Avatar Gugus007
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 226
Dot.: Trądzik

Wiecie ja mam ten zaskórnikowo grudkowy czy jakos tak i on jest taki ze go pełno miejscami ale nie ma zadnych blizn po nim itd..ale w słońcu to widac ..
Gugus007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 10:32   #6
sasza21
Raczkowanie
 
Avatar sasza21
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 160
Dot.: Trądzik

Ja rowniez mialam pryszcze/grudki i pomoglo mi mydlo siarkowe oraz smarowanie twarzy mlekiemteraz nie mam ani jednego pryszcza
sasza21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 10:46   #7
Gugus007
Raczkowanie
 
Avatar Gugus007
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 226
Dot.: Trądzik

sAZSA CZYLI CO MAM KUPIć I JAK STOSOWAć OPOWIADAJ HEHE PROSZE buzka
Gugus007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-12, 15:39   #8
sasza21
Raczkowanie
 
Avatar sasza21
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 160
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez Gugus007 Pokaż wiadomość
sAZSA CZYLI CO MAM KUPIć I JAK STOSOWAć OPOWIADAJ HEHE PROSZE buzka
Kpiłam mydło siarkowe w aptece( ok. 4 zł) i myłam nim twarz rano i wieczorem. Dodatkowo smarowałam twarz wacikiem nasączonym mlekiem w miejsca objęte tymi wstrętnymi pryszczami. i pomogło zycze powodzenia w walce z pryszczami
sasza21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 15:42   #9
Gugus007
Raczkowanie
 
Avatar Gugus007
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 226
Dot.: Trądzik

heh ale takim zwykłym mlekiem mam smarować tak?? okik a powiedz mi jeszcze miałas mocno wysuszona po tym twarz?? bo ja już nie mogę..jak patrze na siebie to mi sie płakać chce naprawde..;/
Gugus007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 15:46   #10
Gugus007
Raczkowanie
 
Avatar Gugus007
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 226
Dot.: Trądzik

I powiedzcie jak ja mam sie nie załamać ..jutro wlece do apteki i kupie to mydło..
Gugus007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 17:25   #11
MoniX24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 241
Dot.: Trądzik

Mydło?hmmm...raczej bym z tym uwazala.Nawet jesli macie tradzik,musicie skórę NAWILŻaĆ,w przeciwnym wypadku poskutkuje to nadmierna aktywnoscia gruczołów łojowych,a co za tym idzie pryszczy.A szkoda skory na eksperymenty,lepiej udac sie do dermatologa.Mi pomogly delikatne srodki do mycia dla wrazliwcow(rowniez mialam przesuszona cere po wszelkich kosmetykach wysuszajacych)no i Brevoxyl.Polecam takze Benzacne.
MoniX24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-12, 18:46   #12
Gugus007
Raczkowanie
 
Avatar Gugus007
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 226
Dot.: Trądzik

No właśnie ja ten BREVOXYL mam i żałuje ze go kupiłam bo po nim mi jeszcze wiecej tego wyszlo i w dodatku maxymalnie wysuszyło skóre..
Gugus007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 19:54   #13
MoniX24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 241
Dot.: Trądzik

To zalezy od rodzaju skory...kazdemu moze pomoc co innego.A szkoda,bo czesto mozna komus zle doradzic.Ehh...taki juz nas los
MoniX24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 20:27   #14
Gugus007
Raczkowanie
 
Avatar Gugus007
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 226
Thumbs down Dot.: Trądzik

No ale dzieki za checi hehe to sie liczy
Gugus007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 13:12   #15
sasza21
Raczkowanie
 
Avatar sasza21
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 160
Dot.: Trądzik

Wysusza skore ale na dzien po umyciu nim smarowac kremem nawilzającym. Mlekiem zwyklym- ja wyciagam karton mleka z lodowki wylewam troche na wacik i smaruje Mnie to naprawde pomogło
sasza21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 13:33   #16
Gugus007
Raczkowanie
 
Avatar Gugus007
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 226
Dot.: Trądzik

Yhm czyli umyc sie tym mydłem i potem tym wacikiem nawilzyc ?? Powiedz mi a nie wybieliło ci to skóry troszke??
Gugus007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 15:39   #17
Sussie
Przyczajenie
 
Avatar Sussie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 13
Dot.: Trądzik

Mam podobny problem z tym, ze po wszystkich lekarstwach przepisanych przez dermatologa mam starsznie przsuszona skore ktora nieladnie sie zluszcza. Zreszta po kazdym "specyfiku" na tradzik dotepnym w drogerii mam takie objawy. Nie wiem co jeszcze moze pomoc
__________________
"You and I must fight for our rights! You and I must fight to survive!"
Sussie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 16:08   #18
Gugus007
Raczkowanie
 
Avatar Gugus007
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 226
Dot.: Trądzik

No wiec własnie ja dzis kupiłam te mydło siarkowe i bede robic te okłady z mleka..za tydz mniej wiecej wam powiem efekty
Gugus007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 17:33   #19
cinek26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 181
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez Gugus007 Pokaż wiadomość
No właśnie ja ten BREVOXYL mam i żałuje ze go kupiłam bo po nim mi jeszcze wiecej tego wyszlo i w dodatku maxymalnie wysuszyło skóre..
Gugus sloneczko na brevoxyl nakladaj jakis dobry krem nawilzajacy od razu albo po odczekaniu okol 30 minut a zobaczysz efekty. Brevoxyl moze wysuszac i podrazniac wiec do mycia stosuj jakies delikatne srodki a nie mydlo siarkowe i pamietaj nie przesuszac cery.
cinek26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-14, 18:12   #20
Gugus007
Raczkowanie
 
Avatar Gugus007
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 226
Dot.: Trądzik

No ale jaki krem..to ja juz nie wiem czy tego mydła stosowac czy nie.. zopbacze z tym aloesem chyba..
Gugus007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 18:48   #21
cinek26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 181
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez Gugus007 Pokaż wiadomość
No ale jaki krem..to ja juz nie wiem czy tego mydła stosowac czy nie.. zopbacze z tym aloesem chyba..
Jak wiadomo nie ma idealnego srodku do walki z tradzikiem, jednemu pomaga to, drugiemu tamto. Jak sie tak uparlas na to mydlo siarkowe to mozesz nim myc buzie, pozniej nakladaj brevoxyl a nastepnie krem nawilzajacy. Tu masz najlepsze http://www.wizaz.pl/kosmetyki/thebest.php?kat=209 do skóry nadwrażliwej. Brevoxyl na poczatku raczej raz dziennie w nocy , zeby skora powoli sie do niego przyzwyczaila. Stwierdzam ze moglbym byc lekarzem
cinek26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 20:24   #22
MoniX24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 241
Dot.: Trądzik

Dziewczyny-polecam wam krem Physiogel dostepny w aptekach.Stosuje go wlasnie w czasie kuracji masciami i jest super!
MoniX24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 11:49   #23
cinek26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 181
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez MoniX24 Pokaż wiadomość
Dziewczyny-polecam wam krem Physiogel dostepny w aptekach.Stosuje go wlasnie w czasie kuracji masciami i jest super!

Potwierdzam i zgodze sie z kolezanka, krem physiogel jest dobry, co prawda nie ma zadnych filtrow na dzien ale polecam. Ja stosuje go po nalozeniu brevoxylu i nowe krosty naprawde niemal przestaly wyskakiwac.
cinek26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 13:25   #24
beatka030500
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 119
Dot.: Trądzik

Z własnego doświadczenia mogę polecić kilka preparatów, które mi pomogły. Miałam straszny trądzik do 25 roku życia, teraz buzia jest gładka tylko od czasu do czasu wyskoczy jakaś krostka (zwykle przed okresem).
Zimą używałam kremu z kwasami (Lysanel Active), który złuszczyl martwy naskórek i odblokował pory. Stosowałam go na noc, naprzemiennie z peelingiem enzymatycznym (Firmy Dax Cosmetics). Przestałam stosowac jakiekolwiek kremy matujące. Wczesniej je stosowałam a miałam wrazenie, ze skóra jeszcze bardziej się świeci. Do oczyszczenia cery stosuję emulsje do twarzy Cetaphil. Jest to naprawdę świetny preparat, który nadaje się nawet do demakijazu oczu (mam oczy bardzo wrazliwe, nawet prepraty przeznaczone do demakijazu dla osób wrażliwych podrażniały mi je). Po nim skóra jest ardzo miękka w dotyku także nie stosuję żadnych kremów. Poza tym zakupiłam sobie preparat cynkowy (Salfazin), który stosuję ok. 5 miesięcy. To właśnie po nim moja buzia prawie wcale nie ma pryszczy. Oczywiście od czasu do czasu stosuje maseczki z glinki no i zdrowo się odzywiam (dużo owoców, warzyw, słodkie też jem, ale mało).
Dziewczyny mi to wszysko bardzo pomogło, pryszczy nie mam a teraz to nawet blizny są prawie niewidoczne!Kazdy ma oczywiście inną cerę, ale może coś z tych preparatów wam pomoże.
Pozdrawiam!
beatka030500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 21:17   #25
nesquiki
Raczkowanie
 
Avatar nesquiki
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 137
Dot.: Trądzik

a mnie pomogl sok z aloesu, 50 ml dziennie, serio. teraz mam twarz prawie normalna, a wczesniej to byla tragedia. no i uzywam zelu effaclar, jak dla mnie jest extra, i zwyklego kremu nawilzajacego z ziaji (hlc), na zmiane z biolipidowym. sok z aloesu to dla mnie jakis cudotworca.
nesquiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 15:47   #26
kasiaash
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: Trądzik

mi najbardziej pomogło niemyślenie o tym co mam na twarzy i nie ruszanie niczego co mi wyskoczyło. w połączeniu z płynem ze sterydami robionym
w aptece na receptę i maścią zdziałało cuda moja cera jest już zadowalająca,
a ewentualne niespodzianki w formie bolących guzków traktuję aknemycinem plus. poza tym po prostu dbam o buzię kosmetykami aptecznymi, dokładnie ją oczyszczam i nie stosuję ton pudru i podkładu, które w moim przypadku bardziej szkodziły niż pomagały.

a dodam, że przerabiałam już praktycznie wszystko zarówno do smarowania jak
i leki doustne, więc doskonale rozumiem cierpienia osób, które borykają się
z trądzikiem.
__________________

kasiaash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 21:03   #27
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Trądzik

po pierwsze bylo multum watkow o tradziku wystarczy uzyc wyszukiwarki. Pozatym mowisz ze masci od dermatolog nic nie pomagajaspokojnie leczenie tradziku jest dlugotrwale i nic od razu nie pomoze.A forum sluzy jedynie do porad i nie jest miejscem leczenia problemow skornych bo takie powinno sie leczyc u dermatologa.Moge powiedziec tylko z doswiaczenia ze ua juz ponad rok lecze tradzik a wogole to mecze sie z nim 8 rok i ciaglre jestem pod opieka dermatolog to konieczne przy walce o zdrowa cere.
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 21:07   #28
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Trądzik

ja osobiscie myje twarz mydlem 2 razy dziennie, 2 razy w tygodniu uzywam pelingu robionego przez siebie pozatym uzywam roznych masci zluszczajacych i dobrego kremu nawilzajacego i moj skora wyglada nawet niezle nie jest idealna dalej mi sie pojawiaja syfki ale ogolnie da sie przezyc
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 22:23   #29
Gugus007
Raczkowanie
 
Avatar Gugus007
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 226
Dot.: Trądzik

To mydło siarkowe rzeczywiscie az takie swietne nie jest ale jakos mi polepszylo troszke cere nie powiem
Gugus007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 13:20   #30
Gugus007
Raczkowanie
 
Avatar Gugus007
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 226
Dot.: Trądzik

Wiecie co dzis byłam u Dermatologa.. jezeli macie trądzik grudkowo zaskurnikowy to mam cos dla was na recepte swietny krem LOCACID ..EFEKTY SUPER I to jest na noc.. na dzień Skinoren Zel.. a do mycia żel LYSANEL I TONIK TEJ SAMEJ FIRMY
Gugus007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:39.