Sierpniowy shred językowy - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-26, 10:20   #571
czukcza
Rozeznanie
 
Avatar czukcza
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Bielsko- Biała
Wiadomości: 659
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Uwaga - językowy oftop, a raczej facepalm.

Przeprowadziłam najohydniejsze korepetycje we wszechświecie. Na początku pan wziął telefon - puścił nagranie z konferencji o metalach. No mówię mu co słyszę, on kiwa głową. Później patrzę, że nagranie ma 43 minuty. Pytam o co chodzi. Wyłączył nagranie i powiedział, że jego poprzednia korepetytorka nie umiała tego zrozumieć i wyszedł. Kurtyna.

Na koniec dał mi wizytówkę - dyrektor huty w moim mieście. W czwartek chce przyjść na 2 godziny.

hahahahah

Ja lecę z frenczem, zaczynam 4 rozdział vite et bien 2 i nauczyłam się do tej pory 60 słówek, na ten tydzień został 1 rozdział i 40 słówek i będę zadowolona.
czukcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 11:00   #572
Lillepige
Raczkowanie
 
Avatar Lillepige
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 34
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Nie znam tego, chyba trzeba się zalogować, tak?
Od 4-5 dni kompletnie nic nie zrobiłam, skupiam się na innych rzeczach. Od środy powinnam ruszyć dalej z nauką.
Udało się Okazało się, że to wina przeglądarki. Zmieniłam z Internet Explorer na Mozilla i Newsmart super działa
Lillepige jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 11:29   #573
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez hardgirl123 Pokaż wiadomość
eee- mnie takie "szychy-prezesy" to bawią napatrzyłam się na takowe zachowania więc u mnie to częściej wzbudza politowanie jak taki pan dorobkiewicz sie popisuje
ale na korki to bym sama poszła
Nigdy nie pojmę dlaczego takie osoby, skoro mają tyle kasy nie zapiszą się do jakiegoś doktora profesora habilitowanego tylko do studentki, a potem zachowują się jakby płacili mi 500 zł za godzinę.

Jeszcze gdy poprosiłam o mail (wysyłam materiały) to on mi tak ostentacyjnie rzucił tą wizytówkę. Ja obróciłam na stronę angielską i pisze pod nazwiskiem "Rolling Mill Director". Nic mi to nie mówi, kazał mi obrócić na drugą stronę wizytówkę - pisze "Dyrektor Walcowni". Dalej nie wiem o co chodzi, widzę mina mu zrzedła bo nie krzyknęłam "o ranaaany!". Potem moja matka znalazła tą wizytówkę i dopiero mi uświadomiła kto to. Dobrze mu tak. XD

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-08-26 o 11:30
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 11:32   #574
czukcza
Rozeznanie
 
Avatar czukcza
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Bielsko- Biała
Wiadomości: 659
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Nigdy nie pojmę dlaczego takie osoby, skoro mają tyle kasy nie zapiszą się do jakiegoś doktora profesora habilitowanego tylko do studentki, a potem zachowują się jakby płacili mi 500 zł za godzinę.
Bo dorośli faceci lubią sobie posiedzieć z ładnymi studentkami
czukcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 11:54   #575
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Nigdy nie pojmę dlaczego takie osoby, skoro mają tyle kasy nie zapiszą się do jakiegoś doktora profesora habilitowanego tylko do studentki, a potem zachowują się jakby płacili mi 500 zł za godzinę.

Jeszcze gdy poprosiłam o mail (wysyłam materiały) to on mi tak ostentacyjnie rzucił tą wizytówkę. Ja obróciłam na stronę angielską i pisze pod nazwiskiem "Rolling Mill Director". Nic mi to nie mówi, kazał mi obrócić na drugą stronę wizytówkę - pisze "Dyrektor Walcowni". Dalej nie wiem o co chodzi, widzę mina mu zrzedła bo nie krzyknęłam "o ranaaany!". Potem moja matka znalazła tą wizytówkę i dopiero mi uświadomiła kto to. Dobrze mu tak. XD
Bądź asertywna i nie godź się przypadkiem na układ, który Ci nie odpowiada. Osoby do korepetycji się zawsze znajdą, nie musisz się użerać, z żadnym palantem :P
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 12:57   #576
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
Bądź asertywna i nie godź się przypadkiem na układ, który Ci nie odpowiada. Osoby do korepetycji się zawsze znajdą, nie musisz się użerać, z żadnym palantem :P
Teoretycznie tak, praktycznie za bardzo kocham pieniądze. Ostatnio miałam wykopać jednego gimnazjalistę bo dosłownie nie jestem w stanie go znieść, jest tak zarozumiały, że czasem się zastanawiam kto tu jest nauczycielem no ale jego matka jest tak sympatyczna, że rozmawiając z nią przez telefon stopniałam.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 13:46   #577
Diana Korzeb
Raczkowanie
 
Avatar Diana Korzeb
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Dundee
Wiadomości: 145
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Do wczoraj włącznie obejrzałam chyba z 8 odcinków Doktora Who bez napisów, bo ich nie ma . Dobrze, że będę miała zastępstwo za Call The Midwife .
__________________
Archeolog to idealny kandydat na męża - im kobieta starsza, tym bardziej się nią interesuje
Diana Korzeb jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-26, 17:17   #578
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Sierpniowy shred językowy

był dziś u mnie w pracy taki prezes i gadał jakieś pierdoły bleee
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 20:51   #579
latysia
Zadomowienie
 
Avatar latysia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 089
Dot.: Sierpniowy shred językowy

ShrinkingViolet nie szkoda Ci nerwów na oba przypadki?


Ja cały czas czytam po angielsku. Obecnie fatalną książkę wybrałam, czyta się szybko, ale tematyka bardzo wpływa na psychikę. Jakby ktoś zamierzał czytać A child called 'it', radzę się dobrze zastanowić.
Z niemieckiego głównie słownictwo, rosyjski ostatnio za bardzo odpuściłam .
__________________

latysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 20:56   #580
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez latysia Pokaż wiadomość
ShrinkingViolet nie szkoda Ci nerwów na oba przypadki?
Jeżeli przyjmowałabym osoby ze względu na moje sympatie i antypatie to zarobki spadłyby pewnie o połowę (a ja jestem za bardzo przyzwyczajona, że dobrze zarabiam), poza tym to nieprofesjonalne.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-08-26 o 21:04
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 09:13   #581
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Jeżeli przyjmowałabym osoby ze względu na moje sympatie i antypatie to zarobki spadłyby pewnie o połowę (a ja jestem za bardzo przyzwyczajona, że dobrze zarabiam), poza tym to nieprofesjonalne.
jak dla mnie to, to jest bardzo profesjonalne, bo nie ma sensu się użerać, co innego jakbyś na psychiatrii pracowała, ale Ty jesteś korepetytorką i nie musisz wszystkiego tolerować, tylko, że faktycznie jak Tobie bardziej na kilku złotych więcej zależy (od tych 2 osób) niż na własnym komforcie psychicznym to już inna sprawa



latysia, a nie lepiej byłoby jakąś stronę internetową poczytać albo zmienić książkę, jeśli to takie dziadostwo jest?
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-27, 09:33   #582
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
jak dla mnie to, to jest bardzo profesjonalne, bo nie ma sensu się użerać, co innego jakbyś na psychiatrii pracowała, ale Ty jesteś korepetytorką i nie musisz wszystkiego tolerować, tylko, że faktycznie jak Tobie bardziej na kilku złotych więcej zależy (od tych 2 osób) niż na własnym komforcie psychicznym to już inna sprawa



latysia, a nie lepiej byłoby jakąś stronę internetową poczytać albo zmienić książkę, jeśli to takie dziadostwo jest?
Jak pisałam wcześniej - nie chodziłoby o 2 osoby wiec to nie byłoby kilka złotych. Jak ktoś chce tak pracować i będzie kręcił nosem to mu sukcesu nie wróżę bo tak sie składa, że Ci najbardziej męczący potrafią być u mnie 4h tygodniowo. To są za duże sumy, żeby się czepiać.

A co do profesjonalizmu to Ty masz takie pojęcie ja mam inne. Dla mnie korepetytorka tak samo jak lekarz musi mieć wiedzę i nie może kręcić nosem na klientów. I to zbiera niezle żniwa wiec przy tym zostanę

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-08-27 o 09:38
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 15:43   #583
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Czy ktoś stworzył wrześniowy shred językowy? Może pora na podsumowanie? Mamy przecież koniec miesiąca
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 16:11   #584
Lillepige
Raczkowanie
 
Avatar Lillepige
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 34
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
Czy ktoś stworzył wrześniowy shred językowy? Może pora na podsumowanie? Mamy przecież koniec miesiąca
No właśnie, to już czas
Lillepige jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 16:21   #585
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Lillepige Pokaż wiadomość
No właśnie, to już czas
Ale zleciało... Masakra.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 16:55   #586
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Sierpniowy shred językowy

czy Wam też w Anki droid wyskakują ciągle błędy?
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 18:11   #587
latysia
Zadomowienie
 
Avatar latysia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 089
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
jak dla mnie to, to jest bardzo profesjonalne, bo nie ma sensu się użerać, co innego jakbyś na psychiatrii pracowała, ale Ty jesteś korepetytorką i nie musisz wszystkiego tolerować, tylko, że faktycznie jak Tobie bardziej na kilku złotych więcej zależy (od tych 2 osób) niż na własnym komforcie psychicznym to już inna sprawa



latysia, a nie lepiej byłoby jakąś stronę internetową poczytać albo zmienić książkę, jeśli to takie dziadostwo jest?
Dzisiaj kupiłam The other Boleyn girl, liczę, że będzie sympatyczniej
__________________

latysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 00:08   #588
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Nie widzę nowego wątka więc pozwolę już sobie założyć kolejny

---------- Dopisano o 00:08 ---------- Poprzedni post napisano o 00:00 ----------

1. Love

2. Wybrałam
*angielski B2 PRACOWAŁAM NAD TYM JĘZYKIEM
*francuski A0 PRACOWAŁAM NAD TYM JĘZYKIEM

3. Mój cel:
angielski:
*praca z Destination C1, Business in Use, poszerzenie słownictwa i nauczenie się gramatyki. Nie wiem ile rozdziałów chciałabym przerobić. Nic na siłę jedynie pracować systematycznie i poświęcić tyle czasu na dane zagadnienie ile potrzebuję.
POSZERZYŁAM SŁOWNICTWO ORAZ ZAJRZAŁAM DO GRAMATYKI
francuski:
* wskoczenie na poziom A1
WCIĄŻ JESTEM NA POZIOMIE ZEROWYM
4. Moje słabości
angielski:
ciężko powiedzieć jestem dobra w konwersacjii, ale mam braki w gramatyce i pisaniu dłuższych wypowiedzi
WYDAJE MI SIĘ, ŻE ROBIE ZNACZNIE MNIEJ BŁĘDÓW W DŁUŻSZYCH FORMACH WYPOWIEDZI
francuski:
czytanie, wymowa
WCIĄŻ TEN SAM PROBLEM, NIE PRZSKOCZYŁAM TEGO
5. Z czego będę korzystać
angielski
-destination c1 UŻYWAŁAM SYSTEMATYCZNIE
-business in use NAWET RAZU NIE OTWARŁAM
-memrise
francuski:
-memrise
-korepetytor raz w tygodniu MIAŁAM KORKI TYLKO RAZ
-rosseta stone TO NIE DLA MNIE

Podsumowując
Angielski: Zrobiłam większość z tego co zaplanowałam pomimo dwu tygodniowej przerwy. Bardzo poszerzyłam słownictwo i wcieliłam je w życie z czego się ogromnie cieszę. Myślę również, że ogarnęłam jeden z czasów który do tej pory nie używałam.

Francuski: dalej jestem tam gdzie była, ogromną trudność sprawia mi czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu, wypowiadanie się oraz zapamiętywanie słownictwa. Jednym słowem wszytsko jest do d*** i nad tym będę pracować kolejny miesiąć :P

Edytowane przez LoveMessages
Czas edycji: 2014-08-28 o 00:11
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 05:07   #589
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi
Dot.: Sierpniowy shred językowy

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=776198

jest! Uwielbiam was dziewczyny za taka motywacje
__________________
Zdrowe odżywianie, regularne treningi...
Nauka angielskiego...
Dietetykowanie...
Czytanie książek...
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-28, 08:17   #590
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Zaczęłam naukę a tutaj taki

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 08:18   #591
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Chciałam się pouczyć i przyszedł mój pomagier

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1409210325953.jpg (52,0 KB, 15 załadowań)
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 08:44   #592
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Sierpniowy shred językowy

ja planowałam poszerzyć słownictwo i to zrobiłam, ale z tą gramatyką to cienko mi poszło
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 10:42   #593
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi
Dot.: Sierpniowy shred językowy

1.
2. Angielski to moj nr 1 i nie chce sie nawet oszukiwac, ze zrobie cos w kierunku niemieckiego, bo z 12h poza domem to sie po prostu nie uda
Angielski znam gdzies na B2 ide do C1 juz prawie po trupach :P
3. Chcialabym jak nabardziej zblizyc sie do C1... zrobic duzo na prawe duzo :P bede sobie codziennie spisywac co zrobilam w danym kierunku...

4. Jakie są Twoje największe językowe problemy i słabości?
wymowa, slownictwo...

5. Z jakich materiałów/sposobów nauki masz zamiar korzystać?
FCE Gold - na kurs
CAE Gold -wg korepetycji ok 4-5 rozdzialow mam nadzieje

Co sie udalo... hmm FCE -calkiem niezle, cwiczenia do niego rowniez... mam nadzieje we wrzesniu juz skonczyc ta czesc
CAE - slabo -1 rozdzial, ale z winy korepetytorki... troche rozciagnela mi to w czasie, ale wydrukowalam juz nowa wersje na przyszly miesiac


Sama: podsumowac angielski no problem C1 - osluchiwac sie w drodze do pracy jeszcze, powtarzac to z czym mialam problem
Matasek - niebieska ksiazka - skonczyc
done!
Matasek -adv structure- jest 36 testow to chociaz 15-20 zrobic
zrobilam ok 10 - bo okazalo sie, ze za duzo nauki mam pojedycznych slowek z kazdego dzialu
Fiszki 2 i 3 paczke
kilka seriali po angielsku
fiszki - nic; seriale nawet kilka obejrzalam
Destination C1 i C2 - chociaz polowe
koncze dzialy 7-8

plus przeczytalam ksiazke po angielsku - wiec nie az tak slabo jakby sie moglo wydawac chociaz wolabym wiecej zrobic....
aha! przesluchalam, przerobilam jeszcze cale angielski no problem C1
__________________
Zdrowe odżywianie, regularne treningi...
Nauka angielskiego...
Dietetykowanie...
Czytanie książek...

Edytowane przez kaasi
Czas edycji: 2014-08-28 o 10:51
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 12:44   #594
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cześć dziewczyny.
Przychodzę po przerwie, dwa tygodnie nie miałam komputera ale nie mam czym się chwalić...jedynym celem, który na początku sierpnia sobie ustaliłam i dokonałam, to będzie skończenie ''pas de probleme 1'', jestem na 15 lekcji, do końca tygodnia skończę.
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 12:49   #595
rossettorosso
Rozeznanie
 
Avatar rossettorosso
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 697
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Sierpień był dla mnie bardzo owocny Zrobiłam wszystko, co chciałam zrobić a może nawet więcej

Włoski:
Przede wszystkim skończyłam kurs, robiłam dość dużo gramatyki i zaczęłam oglądać One Tree Hill po włosku. Peppa poszła w odstawkę, bo oglądnęłam już wszystkie odcinki. Ale nie zamierzam rezygnować z bajek, dlatego przerzuciłam się na bajki Barbie

Angielski: Oglądałam seriale bardzo intensywnie w oryginale lub z napisami angielskimi i prawie codziennie CNN. W tym miesiącu przeczytałam pierwszy raz angielską książkę i ku mojemu zdziwieniu nie było tak złe

Słowacki: mam już za sobą połowę kursu, słuchałam radia i oglądałam słowacką TV. Zrobiłam też fiszki i założyłam zeszyt do słówek
__________________
"Ten czas przeminął i to, co do niego należało nie istnieje już"

~~~

Mój blog z kulturalnymi rozmaitościami
Mój blog z inspiracjami
Zupka
rossettorosso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-30, 18:07   #596
Diana Korzeb
Raczkowanie
 
Avatar Diana Korzeb
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Dundee
Wiadomości: 145
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Pozwolę sobie przekopiować część z bloga:

Niemiecki:
obejrzeć 5 niemieckich filmów: Hannah Arendt, Lore, Berlin 36
przeczytać przynajmniej połowę książki Die Erbin: 37/253
Zrobiłam 3 działy ćwiczeń z książki Wörter und Sätze

Nie obejrzałam tylu filmów, ile planowałam, bo nie chciałam mieć zbyt dużych zaległości z recenzjami na blogu. Teraz czeka na opublikowanie jeszcze ok 6 recenzji, myślę, że w październiku wrócę do oglądania pełnometrażowych filmów po niemiecku. Książkę czyta mi się dobrze, ale historia nie wciągnęła mnie na tyle, żeby czytać ją szybko. Wrzesień ma być mało filmowy, więc mam nadzieję nadrobić w tym temacie zaległości. Z dodatkowych rzeczy, zaczęłam robić ćwiczenia z świetnej książki Wörter und Sätze

Angielski:
obejrzeć m.in jeden sezon serialu Fringe: 1 sezon The Good Wife, 2 sezony The Fringe, 1 sezon Doktor Who, 1 sezon Call The Midwife
zacząć robić ćwiczenia z Advanced Grammar in Use: ćwiczenia z Destination B1

Tu widać doskonale, co zaprzątało mój cały czas na naukę języków . W tym miesiącu wpadłam w wir seriali amerykańskich i angielskich. Od nadchodzącego miesiąca mam zamiar powyłączać wszędzie napisy i bardzo intensywnie ćwiczyć rozumienie ze słuchu. Zmieniłam książkę i zajęłam się powtórkami dużo niższego poziomu angielskiego. Ćwiczenia z angielskiego mają być raczej dodatkiem, a nie celem samym w sobie i przy poziomie B1 nie muszę się zbytnio gimnastykować .

Włoski:
ogarnąć czasowniki nieregularne: essre, avere, sapere, dare, bevere, sedere, andare, rimanere
regularne ćwiczenia z Parla e Scrivi - min. 31 stron ćwiczeń w sierpniu: 20 stron ćwiczeń
raz na tydzień słuchanie/oglądanie czegoś nowego po włosku - min. 5 nagrań: Peppa Pig - L'asilo, Peppa Pig - Il piccolo Alex

Na początku miesiąca było całkiem nieźle, potem niestety gorzej, więc jestem w połowie usatysfakcjonowana ze swojej pracy nad włoskim.

Jak na pierwszy miesiąc, to całkiem nieźle, oczywiście dołączam do wątku wrześniowego
__________________
Archeolog to idealny kandydat na męża - im kobieta starsza, tym bardziej się nią interesuje
Diana Korzeb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 12:06   #597
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Jeżeli przyjmowałabym osoby ze względu na moje sympatie i antypatie to zarobki spadłyby pewnie o połowę (a ja jestem za bardzo przyzwyczajona, że dobrze zarabiam), poza tym to nieprofesjonalne.

Nie sądzę u mnie na dwa kiepskie przypadki przyszły cztery nowe osoby. I miło mi sie pracuje i kasa sie zgadza nawet bardziej


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 19:08   #598
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Myślałam, że dzisiaj jeszcze coś zrobię, ale nie udało się.

Podsumowanie:
słówka - leżą i kwiczą, zrobiłam dwa rozdział z repetytorium leksykalnego i fiszki, ale ciężko było się zabrać; muszę się przyłożyć do nich
Elementary Language Practice - 37 rozdziałów
English Grammar in Context Essential - 6 rozdziałów
Czarnoksiężnik z krainy Oz - 14 rozdziałów i skończyłam ją czytać
słuchałam radia BBC World Service
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 06:45   #599
mimi05
Raczkowanie
 
Avatar mimi05
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 331
GG do mimi05 Wyślij wiadomość przez MSN do mimi05 Send a message via Skype™ to mimi05
Dot.: Sierpniowy shred językowy

Umnie dosc kiepsko z powodu urlopu mialam lenia, teraz musze bardziej sie zmobilizowac.
Co zrobilam w tym miesiacu to codzienne sluchanie radia niemieckiego i angielskiego oraz opracowalam slowka z niemieckiego no i na poczatku opracowalam 3 rozdzialy z Essential Grammar. Wstyd, wstyd
__________________
رحلة الألف ميل تبدأ بخطوة

The journey a 1000 miles begins with one step.
mimi05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-02 07:45:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:05.