Sposoby nauki - Jak efektywnie się uczyć i rozplanować czas - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-05, 10:16   #1
rob4cz3q
Zadomowienie
 
Avatar rob4cz3q
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 298
GG do rob4cz3q

Sposoby nauki - Jak efektywnie się uczyć i rozplanować czas


Dziewczyny potrzebuje pomocy Czy któraś z was zna może jakies skuteczne sposoby na opanowanie materiału i uczenia się ?
Będe bardzo wdzieczna za każdą odpowiedz
rob4cz3q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 10:24   #2
fistaszek20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 235
Dot.: :) Sposoby nauki - Help

na wizazu jest równouprawnienie więc jakbyś mogła na drugi raz kieruj pytanie nie tylko do dziewczyn ale i nas rodzynków wizaznkowych

Jak chodziłem do liceum to uczyłem się przy muzyce poważnej podobno bardziej koncentruje, do nauki zawsze zabierałem się wypoczęty i wyspany inaczej nic mi nie wchodziło, po tym co przeczytałem robiłem notatki na kartkach zeby potem nie czytać jescze raz całego materiału, a próbować kojarzyć fakty. Jednak najlepiej jest słuchać swojego profesora, nauczyciela, wykładowcy bo jak zadawali mi pytania to przypominałem sobie co oni mówili, a jak znowu mnie nie było to przepisywanie też nie jest złym sposobem.

to chyba tyle jak coś mi się przypomni to dopisze
fistaszek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 10:29   #3
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: :) Sposoby nauki - Help

Fistaszku, z muzyką - też o tym słyszałam Dokładnie najlepsza jest muzyka barokowa - wpływa na koncentrację i ma dobre termpo zdaje się.

Dopiero co był tu wątek o nauce i sposobach...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 10:29   #4
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: :) Sposoby nauki - Help

ja jestem wzrokowcem i najlepiej mi sie uczy ze swoich notatek - wszystko rozpisane na kartkach A4 - potem tylko przywoluje sobie w glowie obraz kartki najlepiej uczy mi sie w lozku, z goraco herbatka na szafce - w ciszy lub przy jakiej spokojnej muzyczce cichutko lecacej w tle. dodatkowo dwa koty spiace obok tworza bardzo przyjemna, odprezajaca atmosfere polecam koty
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 10:33   #5
fistaszek20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 235
Dot.: :) Sposoby nauki - Help

Cytat:
Napisane przez lexie
Fistaszku, z muzyką - też o tym słyszałam Dokładnie najlepsza jest muzyka barokowa - wpływa na koncentrację i ma dobre termpo zdaje się.

Dopiero co był tu wątek o nauce i sposobach...
mi najbardziej odpowiadał Mozart, a widziałem ostatnio na allegro zestaw muzyki do koncentracji odstrewsowania się itd. nie moge teraz tego znależć a z chęcią bym sprawdził czy to działa naprawde
fistaszek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 10:34   #6
pluszynka
Rozeznanie
 
Avatar pluszynka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: mazowieckie/ czasem Warszawa
Wiadomości: 716
Dot.: :) Sposoby nauki - Help

zapamiętywanie to indywidualna sprawa - jednym pomaga podkreślanie, innym głośne powtarzanie, trzeba znaleźć swój własny 'kanał' którym informacje najlepiej docierają, poszukaj w necie pod hasłem mnemotechniki i powodzenia w nauce
pluszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 10:36   #7
fistaszek20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 235
Dot.: :) Sposoby nauki - Help

Cytat:
Napisane przez lain
ja jestem wzrokowcem i najlepiej mi sie uczy ze swoich notatek - wszystko rozpisane na kartkach A4 - potem tylko przywoluje sobie w glowie obraz kartki
własnie tak a jescze lepiej jak było w kolorach ze strzałkami, czysto i przejrzale
fistaszek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-05, 10:37   #8
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: :) Sposoby nauki - Help

je też jestem za "sposobem"A4-pierw czytam całość,potem wypisuję najważniejsze rzeczy na kartcełatwiej kojarzę i zapamiętuję wtedy ale chyba lepiej mi bez muzyki
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 11:02   #9
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: :) Sposoby nauki - Help

ja zwykle uczę się tak. biorę jakieś źródło wiedzy typu podręcznik, kartki A4 i pisaki i czytam sobie, przepisując i rysując najwazniejsze rzeczy. szczegolnie duzo daje mi rysowanie, bo dzieki niemu zapamiętuje wszystko czego dotyczy rysunek, no ale wiadomo-nie wszystko da sie narysować (o ile w biologii jest duzo rzeczy ktore mozna przedstawic poprzez obraz, to juz w historii trzeba raczej pisac). To jest sposob jak najbardziej skuteczny jak juz przerobie caly materiał, to czytam te kartki raz albo dwa. nastepnie trzeba przejść przez fazę "nic nie umiem", bo mi ZAWSZE wydaje sie, ze nic nie umiem, ALE...potem zwykle dostaję piątkę
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 13:14   #10
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: :) Sposoby nauki - Help

ja też jestem wzrokowcem,więc biorę kartkę robię notatki,używam zakreślaczy,markerów,kolo rowych pisaków itp. potem na teście czy klasówce przypominam sobie i już wiem np. o to o rozmnażaniu było po lewej stronie, na czerwono itp.
gdy np. mam zapamiętać jakiś tekst to uczę się go "do muzyki"
dobry sposobem jest też nauka przy muzyce klasycznej
ale chyba najlepiej słuchac na lekcjach czy wykładach,wtedy dużo więcej się zapamiętuj(tymbardziej jeśli nauczyciel ciekawie opowiada)
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 13:39   #11
happygirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: :) Sposoby nauki - Help

rob4czq - przesle Ci pare ebookow na ten temat, niektore sa niekompletne, ale co nieco mozna skorzystac - podaj adres mailowy
pzdr
__________________
The world can be divided into ladies and all other creatures
happygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 13:44   #12
Julka...
Raczkowanie
 
Avatar Julka...
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 174
Dot.: :) Sposoby nauki - Help

Polecam książkę "Super pamięć dla uczących się" Harry Lorayne
Julka... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 13:44   #13
minio
Raczkowanie
 
Avatar minio
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 390
Dot.: :) Sposoby nauki - Help

Ja jestem typem "mieszanym" Jeśli mam do nauczenia dużą porcję materiału teoretycznego, ale niekoniecznie do wykucia, a raczej do zapamiętania o czym i "jak to działa" wystarcza mi podkreślanie na wieeele różnych kolorów i kilkuwyrazowe notatki na marginesach jeśli coś da się zwięźle i szybko podsumować . Natomiast wykuwanki typu "100 cech Wizażanki uzależnionej" najlepiej przyswajam zapamiętując najpierw ilość cech, a następnie wypisując aż do całkowitego zapamitętania wszystko na kartkach. Zapisy te są bardzo często skrótowe np. same pierwsze litery, żeby było szybciej, bo skoro pamiętam po co kolejny raz pisać i tracić czas. To jest aspekt mechaniczny mojej pamięci i najlepiej skutkuje. Często rysuję również mapy myśli złożone ze strzałek, rysunków i haseł, które poźniej już na pierwszy rzut oka mówią "z czym co się je" . Nie robię natomiast notatek z notatek, dla mnie to strata czasu i jeśli wszystko jest prawidłowo podkreślone w orginale wystarcza w zupełności. Oczywiście jako oprawa Mozart w tle i poźna noc .
minio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 14:11   #14
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: :) Sposoby nauki - Help

Ja nie potrafię uczyć się z druku - musze miec notatki z moim pismem. Wszystko sobie notuję ołówkiem na osobnej kartce, robię strzałki, podpunkty, wykrzykniki. Uczę się tuż przed egzaminem - systematyczna nauka to nie dla mnie, niestety.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 14:56   #15
aniad61
Zadomowienie
 
Avatar aniad61
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 247
GG do aniad61
Dot.: :) Sposoby nauki - Help

Ja na kartce A4 zapisuję najważniejsze informacje i najczęściej podkreślam najważniejsze z najważniejszych kolorowymi pisakami.... i ja też myślę, że jestem wzrokowcem
aniad61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 15:23   #16
k_maUa
Raczkowanie
 
Avatar k_maUa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: olsztyn
Wiadomości: 226
GG do k_maUa
Dot.: :) Sposoby nauki - Help

Cytat:
Napisane przez lain
ja jestem wzrokowcem i najlepiej mi sie uczy ze swoich notatek - wszystko rozpisane na kartkach A4 - potem tylko przywoluje sobie w glowie obraz kartki najlepiej uczy mi sie w lozku, z goraco herbatka na szafce - w ciszy lub przy jakiej spokojnej muzyczce cichutko lecacej w tle. dodatkowo dwa koty spiace obok tworza bardzo przyjemna, odprezajaca atmosfere polecam koty


IDENTYCZNIE sie ucze tylko bez tych kotow...bo osobiscie kota nie mam i nie przepadam
k_maUa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 16:28   #17
bardotka_a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 460
Dot.: :) Sposoby nauki - Help

Cytat:
Napisane przez Joey
ja zwykle uczę się tak. biorę jakieś źródło wiedzy typu podręcznik, kartki A4 i pisaki i czytam sobie, przepisując i rysując najwazniejsze rzeczy. szczegolnie duzo daje mi rysowanie, bo dzieki niemu zapamiętuje wszystko czego dotyczy rysunek, no ale wiadomo-nie wszystko da sie narysować (o ile w biologii jest duzo rzeczy ktore mozna przedstawic poprzez obraz, to juz w historii trzeba raczej pisac). To jest sposob jak najbardziej skuteczny jak juz przerobie caly materiał, to czytam te kartki raz albo dwa. nastepnie trzeba przejść przez fazę "nic nie umiem", bo mi ZAWSZE wydaje sie, ze nic nie umiem, ALE...potem zwykle dostaję piątkę
Ja robie tak samo ale potrafie narysować sobie dosłownie wszystko
A już najlepiej sprawdza się to gdy mam do zapamiętania tysiące podpunktów wtedy każdemu z nich odpowiada jakiś rysuneczek i bardzo łatwo mi wszystko wchodzi
bardotka_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 17:35   #18
rob4cz3q
Zadomowienie
 
Avatar rob4cz3q
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 298
GG do rob4cz3q
Dot.: :) Sposoby nauki - Help

Cytat:
Napisane przez fistaszek20
na wizazu jest równouprawnienie więc jakbyś mogła na drugi raz kieruj pytanie nie tylko do dziewczyn ale i nas rodzynków wizaznkowych

Jak chodziłem do liceum to uczyłem się przy muzyce poważnej podobno bardziej koncentruje, do nauki zawsze zabierałem się wypoczęty i wyspany inaczej nic mi nie wchodziło, po tym co przeczytałem robiłem notatki na kartkach zeby potem nie czytać jescze raz całego materiału, a próbować kojarzyć fakty. Jednak najlepiej jest słuchać swojego profesora, nauczyciela, wykładowcy bo jak zadawali mi pytania to przypominałem sobie co oni mówili, a jak znowu mnie nie było to przepisywanie też nie jest złym sposobem.

to chyba tyle jak coś mi się przypomni to dopisze
aj ...przepraszam juz zawsze bedę pamiętać o rodzynkach :P przejęzyczenie takie
rob4cz3q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 17:40   #19
rob4cz3q
Zadomowienie
 
Avatar rob4cz3q
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 298
GG do rob4cz3q
Smile Dot.: :) Sposoby nauki - Help

Cytat:
Napisane przez happygirl
rob4czq - przesle Ci pare ebookow na ten temat, niektore sa niekompletne, ale co nieco mozna skorzystac - podaj adres mailowy
pzdr
rob4cz3q@wp.pl prosze bardzo

Bardzo bardzo dziękuję Wam \
Jeżeli macie jeszce jakies pomysly to piszcie
rob4cz3q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 18:11   #20
studentka
Rozeznanie
 
Avatar studentka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: mOje mIastO To Biały100k :)
Wiadomości: 740
GG do studentka
Smile Dot.: :) Sposoby nauki - Help

Ja nie mam jednego sposobu na uczenie się.Przez lata mojej edukacji "przetestowałam"baaaaardz o wiel różniastych metod w tym np:powtarzanie słowo w słowo ,podpunkty,wykresy, notatki,pamięciowe, zakreślanki(to co najważniejsze),kojarzenie różnych faktów,uczenie się z kserówek....<a jeszcze dużo się zapamiętuje przy robieniu ściąg itp itd których teraz nawet nie pamiętam.KAżda z tych metod w jakiś sposób sprawdzała sie. jeszcze zależy od ilości materiału do nauczenia. Na studiach dla mnie najlepsiejszą metodą jest chodzenie na ćwiczenia,wykłady i uważne słuchanie i robienie "dobrych" notatek(ale nie słowo w słowo-bo tak to nawet się nie da ) Jakoś umiem się uczyć z czyichś notatek <no może oprócz Kasi )i nie umiem się uczyć z kimś.Zawsze jak się uczę to cichutko gra radyjko sobie.....Jeśli chcesz znaleźć metodę odpowiednią dla Ciebie musisz wypróbować kilka sposobów...POWODZENIA ŻYCZĘ i POMYŚLNEJ NAUKI DLA WSZYSTKICH POZDRÓFKA
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif uczeń.gif (16,7 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: gif sen.gif (13,2 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: gif diddlina-SCRIVE!.gif (16,8 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: gif 1509841.gif (12,2 KB, 10 załadowań)
studentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 21:48   #21
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: :) Sposoby nauki - Help

Przede wszystkim musisz zaobserwować czy jesteś wzrokowcem czy słuchowcem. Jeśli jesteś wzrokowcem to najlepiej rozpisać sobie wszystko na A4 bardzo wyraźnie z podkreśleniami kolorowymi jak w pierwszej klasie podstawówki lub z ksero także z zaznaczonymi ważniejszymi częściami. Natomiast jeśli jesteś słuchowcem to nieważne z jakich notatek się uczysz, ale musisz wszystko powtarzać na głos w taki sposób szybciej zapamiętasz.

Także możesz być typem mieszanym np. słuchowiec z kinestetykiem, tzn. że kinestetykowi lepiej się zapamiętuje chodząc po pokoju, wykonując gastykulacje, po prostu pomagasz sobie ciałem.

A taki uniwersalny sposób to przedewszystkim dzielenie nauki na małe części, pewnie już zauważyłaś , że najlepiej zapamiętujemy początki, więc staramy się, aby tych początków było jak najwięcej.

także bardzo ważne są skojarzenia, czyli jeśli w tekście występuje jakiś trudny wyraz to poprostu podziel sobie go na dwie części (albo wcale zależy jakiej jest długości) i skojarz z jakimś przedmiotem lub innym wyrazem. Następny problem to, jeśli w tekście jest coś wypunktowane i także są to trudne do zapamiętania słowa lub myli Ci się kolejność, staraj się zapamiętać pięrwszą literę z każdego punktu tak, aby powstał jeden wyraz. więc podczas egzaminu przypominasz sobie ten wyraz i masz już na jaką literę zaczynał się każdy podpunkt i odrazu przypomni ci się co było w tym podpunkcie.

A jeśli przed nauką wypijesz sobie dwa redbule pod rząd to gwarantuje ,że nauka pójdzie w tępie ekspresowym .

Powodzenia
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 22:05   #22
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Lightbulb Dot.: :) Sposoby nauki - Help

Ja to jestem chyba 'wyjątkowy wyjątek'

1. Słuchowiec - ale nie taki co chodzi po pokoju i powtarza na głos, o nie! Ja sobie NAGRYWAM to czego mam się nauczyć (a czasami jest to materiał z wielu.... BARDZO wielu źródeł Więc zajmuje mi to dużo czasu... ) Później puszczam to sobie w kółko

2.Czytam, czytam, czytam... czytam To, czego mam się nauczyć z możliwie jak największej ilości różnych źródeł

3. Rysunki pomocnicze, tak jak pisały wcześniej dziewczyny

4. Kojarzenie trudnych nazw z czymś śmiesznym

5. PRZEPISYWANIE NOTATEK, czasami nawet po 3 razy

6. Niestety... nie potrafię zasiąść do nauki wcześniej niż 1-2 tyg. przed egzaminem i 2-3 dni przed kolosem
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-06, 08:13   #23
rob4cz3q
Zadomowienie
 
Avatar rob4cz3q
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 298
GG do rob4cz3q
Dot.: :) Sposoby nauki - Help

Bardzo dziękuję

happygirl wielkie dzięki już doszło
rob4cz3q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-06, 23:37   #24
iff
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 737
Dot.: :) Sposoby nauki - Help

Techniki Buzana polecam szczególnie! Ja je uwielbiam. No ale żeby się ich nauczyć, trzeba parę książek przerobić - ja przerobiłam 3 podstawowe i jestem zachwycona skutecznością jego technik.
iff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 13:53   #25
aniad61
Zadomowienie
 
Avatar aniad61
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 247
GG do aniad61
Dot.: :) Sposoby nauki - Help

Techniki Buzana ?? A Co To Jest ??
aniad61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 14:10   #26
iff
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 737
Dot.: :) Sposoby nauki - Help

Tu troche o tym wspomniałam
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=75163

Dla mnie rewelacja!
iff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 14:32   #27
onna
Przyczajenie
 
Avatar onna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 28
Dot.: :) Sposoby nauki - Help

Cytat:
Napisane przez rob4cz3q
Dziewczyny potrzebuje pomocy Czy któraś z was zna może jakies skuteczne sposoby na opanowanie materiału i uczenia się ?
Będe bardzo wdzieczna za każdą odpowiedz
Mi ostatnio na wykladzie prowadzacy powiedzial zebysmy zamiast inwestowac w ksiazki do danych przedmiotow zainwestowali w ksiazki dotyczace metod doskonalenia pamiec, metod szybkiego czytania, bo dzieki temu bedziemy szybciej sie uczyc i znajdziemy wiecej wolnego czasu.
__________________
"...zycie nie ma sensu, jesli nie zyje sie dla drugiej osoby..."
onna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 14:36   #28
iff
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 737
Dot.: :) Sposoby nauki - Help

Cytat:
Napisane przez onna
Mi ostatnio na wykladzie prowadzacy powiedzial zebysmy zamiast inwestowac w ksiazki do danych przedmiotow zainwestowali w ksiazki dotyczace metod doskonalenia pamiec, metod szybkiego czytania, bo dzieki temu bedziemy szybciej sie uczyc i znajdziemy wiecej wolnego czasu.
I ja się z prowadzącym zgadzam! Ma sporo racji! Kto nigdy nie spróbował, nie ma pojęcia ile techniki pamięciowe, czytaniowe i mapomyślowe dają... Wkleję tu, bo po co szukać w innym wątku (moja wypowiedź sprzed kilku dni):

" Tony Buzan:
- "Pamięc na zawołanie"
- "Mapy myśli"
- "Podręcznik szybkiego czytania"

To trzy ksiązeczki, które zmieniły moje życie. Połączenie technik zebranych w tych trzech książeczkach, to gwarantowany sukces. Ja jeszcze ich do końca nie przerobiłam, a już są takie efekty, że ciężko w to uwierzyć.

"Mapy myśli" to najłatwiejsza i najprzyjemniejsza książeczka - szybko się ją przerabia. "Pamięc na zawołanie" i "Podrecznik szybkiego czytania" to pozycje ciut trudniejsze i wymagające większego wkładu w ćwiczenie technik w nich opisanych.

Wszystkie trzy łączą się w niesamowitą pomoc dla ludzi, którzy chcą lubić się uczyć i chcą wykorzystywać swój mózg lepiej, niż dotychczas.



Mam też "Potęgę rozumu" i "Rusz głową" Buzana. "Rusz głową" to taki wstęp do tych trzech pozycji, które wymieniłam na początku. Są w nim streszczone cele i najprostsze metody z tych książek; ja przeczytałam "Rusz głową" ale jeśli ktoś zamierza przeczytać całe trzy książki ("Mapy mysli" "Szybkie czytanie" i "Pamięć") to nie ma sensu tej kupować - takie moje zdanie.
"Potęga rozumu" to uzmysłowienie czytelnikowi, ile możemy zyskać, jeśli nauczymy się "współpracować" z naszym mózgiem i wykorzystywać jego półkule do świadomego kierowania swoim zachowaniem."
iff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 18:29   #29
aniad61
Zadomowienie
 
Avatar aniad61
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 247
GG do aniad61
Dot.: :) Sposoby nauki - Help

A ile kosztują takie książki ?? Czy w księgarni są dostępne ?? czy można wypożyczyć np. w bibliotece miejskiej ??
aniad61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 19:49   #30
onna
Przyczajenie
 
Avatar onna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 28
Dot.: :) Sposoby nauki - Help

Cytat:
Napisane przez aniad61
A ile kosztują takie książki ?? Czy w księgarni są dostępne ?? czy można wypożyczyć np. w bibliotece miejskiej ??
Ksiazki kosztuja od 23 - 30 zl w internetowej ksiegarni. Co do biblioteki, to nie wiem, ale ja wybiore sie jutro do swojej zobaczyc czy je maja.
__________________
"...zycie nie ma sensu, jesli nie zyje sie dla drugiej osoby..."
onna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-08 23:31:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:34.