Źle dobrane szkła? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-30, 16:05   #1
Caro'tka
Raczkowanie
 
Avatar Caro'tka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: stąd.
Wiadomości: 34

Źle dobrane szkła?


Na wstępie przepraszam, jeśli pisze w złym dziale, bo nie wiem czy powinnam akurat tu.

Wracając do tematu. Odebrałam dzisiaj swoje nowe okulary (jestem krótkowidzem, czyli noszę minusy) i źle w nich widzę tzn. widzę tak ostro jak powinnam (no chyba), ale np jak popatrze na podłogę i sufit (tj. powierzchnie płaskie) to wszystko widze jakby było zaokrąglone. Taki efekt, że jest wypukłe. Jakbym stała na górce, a reszta spadała w dół. Więc jak idę, stąpam nogami, to czuję sie jakby grunt miałby mi sie za chwilę zawalic pod nogami. Tak samo z progami, o mało sie o nie nie przewracam.

Boli mnie jeszcze troche głowa jak patrze przez te okulary. Ale raczej trudno stwierdzić to dokładniej po paru godzinach od otrzymania nowych szkieł.

Chciałabym sie zapytać, czy któraś z was też tak kiedyś miała? Czy to normalne i po prostu z czasem sie przyzwyczaje? Czy też może to przez to, że nie mam żądnych cylindrów?

Musze dodać, że trzy lata temu - kiedy dostałam swoje pierwsze okulary i szkła były dobrze dobrane - miałam na jedno oko szkło z cylindrem. A teraz inna okulistka przepisała mi dwa takie same szkła na lewe i prawe oko (mianowicie -1,75). Czy to możliwe, aby popełniła właśnie w tym błąd? Czy jak ktoś ma raz szkło z cylindrem to możliwe aby potem miał bez niego?(w sensie taką wade)

proszę o pomoc, jeśli ktoś tak kiedyś miał, lubie wie po prostu o co chodzi.
__________________
mówię wam, miłość i seks to dwie rzeczy,
które naprawdę łączą ludzi.
czemu tak jest
nigdy tego w pełni nie pojmę.

Edytowane przez Caro'tka
Czas edycji: 2009-04-30 o 16:18
Caro'tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 16:18   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Źle dobrane szkła?

Cytat:
Napisane przez Caro'tka Pokaż wiadomość
Na wstępie przepraszam, jeśli pisze w złym dziale, bo nie wiem czy powinnam akurat tu.

Wracając do tematu. Odebrałam dzisiaj swoje nowe okulary (jestem krótkowidzem, czyli noszę minusy) i źle w nich widzę tzn. widzę tak ostro jak powinnam (no chyba), ale np jak popatrze na podłogę i sufit (tj. powierzchnie płaskie) to wszystko widze jakby było zaokrąglone. Taki efekt, że jest wypukłe. Jakbym stała na górce, a reszta spadała w dół. Więc jak idę, stąpam nogami, to czuję sie jakby grunt miałby mi sie za chwilę zawalic pod nogami. Tak samo z progami, o mało sie o nie nie przewracam.

Boli mnie jeszcze troche głowa jak patrze przez te okulary. Ale raczej stwierdzić to po paru godzinach od otrzymania nowych szkieł.

Chciałabym sie zapytać, czy któraś z was też tak kiedyś miała? Czy to normalne i po prostu z czasem sie przyzwyczaje? Czy też może to przez to, że nie mam żądnych cylindrów?

Musze dodać, że trzy lata temu - kiedy dostałam swoje pierwsze okulary i szkła były dobrze dobrane - miałam na jedno oko szkło z cylindrem. A teraz inna okulistka przepisała mi dwa takie same szkła na lewe i prawe oko (mianowicie -1,75). Czy to możliwe, aby popełniła właśnie w tym błąd? Czy jak ktoś ma raz szkło z cylindrem to możliwe aby potem miał bez niego?(w sensie taką wade)

proszę o pomoc, jeśli ktoś tak kiedyś miał, lubie wie po prostu o co chodzi.
ja cie rozumiem
są dwie możliwości:
1. Oczy sie przyzwyczajają do nowych "ostrzejszych" szkieł i dlatego masz takie wrażenie, sama tez tak kiedys mialam ze mnie po zmianie okularow strasznie mnie głowa bolała
2. Faktycznie masz źle dobrane szkła

Jeżeli w ciągu paru dni sytuacja nie ulegnie zmianie to idź do okulisty
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 10:34   #3
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Źle dobrane szkła?

Mój tż tak miał, że jak wyszedł od okulisty z okularami na nosie to omały włos nie wywalił się za schodów- bo go podtrzymałam, bo właśnie miał takie odczucie, jakby mu grunt uciekał spod nóg

Natomiast ja mam też minusy, ale bez cylindrów, bo z cylindrami widziałam zamazane rzeczy

A okulista zmieniał ci szkła podczas badania i pytał sie ciebie w których lepiej widzisz czy jak to było robione?
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-03, 18:24   #4
aggie3
Rozeznanie
 
Avatar aggie3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 534
Dot.: Źle dobrane szkła?

Witam. Ja tez tak mialam jak mi przepisala okulistka szkla (tylko ze ja mam cylindry - plusy) przez pierwsze pare dni widzialam wszystko zamazane i strasznie mnie bolala glowa i oczy szczypali i piekly. Tez myslalam ze mam szkla zle dobrane ale po kilku, kilkunastu (dokladnie nie pamietam) dniach mi przeszlo i widzialam juz normalnie (a teraz znowu zle widze chyba pogorszyl mi sie wzrok ). Okulary nosze od 2 lat.
Wiec mozliwe ze twoje oczy sie jeszcze nie przyzwyczaily do nowych szkiel. Jak bedzie trwalo to dluzej to lepiej zglos sie do okulisty niech sprawdzi za wczasu niz zebys pozniej miala klopoty z oczami
aggie3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 18:03   #5
Betkaa032
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9
Dot.: Źle dobrane szkła?

od paru lat nosze soczewki moc -2.5. byłam osatnio u okulisty wyszło mi -3.0 i okulistka przepisała mi okulary. Gdy je nakładam keci mi sie w głowie, wszystko jest takie małe, a proste krawędzie wydają sie mieć zbrzuszenia. Czy to normalne? kiedy to minie? powiem jeszcze że gdy dawno jeszcze w gimanjum nosiłam okulary i od początku dobrze sie w nich czułam. pomocy!
Betkaa032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:45.