Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2013-08-07, 18:31   #151
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 1 186
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Ca³kiem ok . Z ostatniego posi³ku mo¿na by by³o zmajstrowaæ jak±¶ fajn± sa³atkê.
dziêkujê
niestety nie mia³am nic w lodówce, co by siê nadawa³o na sa³atkê


dzisiejszy R:
I: owsianka z 5 ³y¿ek, mleka ry¿owego, gar¶æ borówek amerykañskich
II: kasza gryczana z ogórkiem, oliwa z oliwek
III: duszona pier¶ z kurczaka, ry¿ br±zowy, gotowana cukinia i pomidor
trening si³owy (pierwszy ) dwa obwody
IV: jajecznica z 2 jaj, cukinii, czarnej komosy i 2 ³y¿ek ricotty
V: prawdopodobnie dojem jeszcze tak 2 godzinki przed snem resztki cukinii z komos± bo mi zosta³y z IV :P

do picia: kawa zbo¿owa (1/2 mleka 3,2%, 1/2 wody), czarna herbata ze s³odzonym sokiem porzeczkowym, szklanka soku porzeczkowego, zielona herbata z ja¶minem, woda
wpad³o: 2 plastry sera radamer

Edytowane przez Reavela
Czas edycji: 2013-08-07 o 19:52
Reavela jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-07, 18:33   #152
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomo¶ci: 2 189
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Reavela Poka¿ wiadomo¶æ
dziêkujê
niestety nie mia³am nic w lodówce, co by siê nadawa³o na sa³atkê


dzisiejszy R:
I: owsianka z 5 ³y¿ek, mleka ry¿owego, gar¶æ borówek amerykañskich
II: kasza gryczana z ogórkiem, oliwa z oliwek
III: duszona pier¶ z kurczaka, ry¿ br±zowy, gotowana cukinia i pomidor
trening si³owy (pierwszy ) dwa obwody
IV: jajecznica z 2 jaj, cukinii, czarnej komosy i 2 ³y¿ek ricotty
V: prawdopodobnie dojem jeszcze tak 2 godzinki przed snem resztki cukinii z komos± bo mi zosta³y z IV :P

do picia: kawa zbo¿owa (1/2 mleka 3,2%, 1/2 wody), czarna herbata ze s³odzonym sokiem porzeczkowym, woda
wpad³o: plaster sera radamer
podoba mi sie bo jem BARDZO podobnie
Narc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-07, 19:41   #153
madlena_22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 11
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

hej

Ocenicie?

I.owsianka na mleku
II.Serek wiejski plus bu³ka ciemnoziarnista
III.Zalewajka
IV.P³atki kukurydziane z mlekiem ,miodem i orzechami
V.Bu³ka ciemna z serkiem topionym ,plus bu³ka z d¿emem truskawkowym

Na dzi¶ koniec .

Za 10 minut 30 minut æwiczeñ i by³o w ci±gu dnia jakie¶ dwie godzinki sprz±tania
ubrañ

Chodzê spaæ ok.23.

Co my¶licie?
staram siê schudn±æ
madlena_22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-07, 19:53   #154
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez madlena_22 Poka¿ wiadomo¶æ
hej

Ocenicie?

I.owsianka na mleku
II.Serek wiejski plus bu³ka ciemnoziarnista
III.Zalewajka
IV.P³atki kukurydziane z mlekiem ,miodem i orzechami
V.Bu³ka ciemna z serkiem topionym ,plus bu³ka z d¿emem truskawkowym

Na dzi¶ koniec .

Za 10 minut 30 minut æwiczeñ i by³o w ci±gu dnia jakie¶ dwie godzinki sprz±tania
ubrañ

Chodzê spaæ ok.23.

Co my¶licie?
staram siê schudn±æ
Za du¿o wêglowodanów, za ma³o bia³ka i dobrych t³uszczów (ile by³o orzechów?), no i niewybaczalny ca³kowity brak warzyw i owoców. Wróæ do pierwszej strony i podwieszonych w±tków, bo na tym jad³ospisie raczej nie schudniesz, a mo¿esz siê nabawiæ piêknej awitaminozy
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam ciê na zawsze. Nie szukaj mnie, to siê na nic nie zda. Na skutek klêsk i nieszczê¶æ, które na mnie spad³y, zosta³am wied¼m±. Czas na mnie. ¯egnaj."
Michai³ Bu³hakow - Mistrz i Ma³gorzata
dance makabre jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-07, 20:21   #155
madlena_22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 11
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

A co by¶ tu wyeliminowala i co ewentualnie doda³a?

Proszê ,odpisz

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

Dziewczyny napiszcie proszê które warzywa i owoce warto je¶æ,aby schudn±æ
madlena_22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-07, 20:21   #156
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomo¶ci: 2 189
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez madlena_22 Poka¿ wiadomo¶æ
A co by¶ tu wyeliminowala i co ewentualnie doda³a?

Proszê ,odpisz
przeczyta³a¶ co najmniej kilka stron tego w±tku ?
- do owsianki dodaj jakie¶ owoce, pestki, wiórki, kakao lub twaróg, jogurt naturalnmy czy serek wiejski..
- do serka i bu³ki dodaj warzywa (!)
- co to jest zalewajka? podejrzewam,¿e to zupa z ziemniakami? jesli tak to tylko zrodlo wegli i t³uszczu i to tego zlego.. nie ma bia³ka, nie ma zdrowycj wegli.. to nie jest obiad nawet.. obiad ma sie skladac ze zdrowych wegli ( pelnoziarniste makarony, ry¿ brazowy, KASZE) plus bia³ko ( mieso, ryby) i duzo warzyw do tego oraz zdrowe tluszcze np oliwa albo inne oleje np z pestek winogron, lniane, itd
- platki kukurydziane nie nadaja sie na redukcje. z mlekiem i miodem te¿ srednio na podwieczorek. tutaj lepiej zjesc serek homo naturalny z orzechami
- dwie bu³ki na kolacje i to w dodatku z topionym i dzemem to same wegle plus tluszcz.. totalnie sie nie nadaje na redukcje. na kolacje duzo bialka plus warzyw.. twarog, tunczyk, jajka, kurczak itd.

ile wazysz i ile masz wzrostu?

-
Narc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-07, 20:26   #157
madlena_22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 11
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Mam 22 lata.
Zawsze by³am szczup³a.
Ostatnio jednak ze wzglêdu na ma³o ruchu i stres zaczê³am szybko przybieraæ na wadze. Mam 172. Z wagi 57 skoczy³am do 65 w 5 miesi±cy ;/

Dziêkujê Narc za konkretne wytkniêcie b³êdów. Tak ,czytam w±tek regularnie ,ale jako¶ nie potrafiê tego wprowadziæ do ¿ycia.

Jakie owoce i warzywa polecacie?
madlena_22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-08-07, 20:38   #158
riddle92
Zadomowienie
 
Avatar riddle92
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomo¶ci: 1 270
GG do riddle92
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ

Oczywi¶cie, ¿e to racja z tym s³odkim - nie mo¿na wszystkiego sobie odmawiaæ, choæ trzeba te¿ zachowywaæ umiar. Równowaga

Pozdrawiam, dzi¶ te¿ HIIT za mn± . Dywan mokry od potu... Dlatego pozwoli³am sobie z czystym sumieniem na lody.

U Ciebie dzi¶ rzuca siê w oczy brak wêgli na ¶niadanie - ja bym nie da³a rady. No i trochê monotematycznie - posi³ki s± warto¶ciowe, ale siê powtarzaj±. Rozumiem jednak, ¿e to nie regu³a i czasem trzeba co¶ doje¶æ .
mi w koncu neistety wypad³a praca i HIIT nie by³o tylko 10 km na rowerze
Szczerze Ci powiem, ¿e ja rzeczywi¶cie jem dosyæ podobne rzeczy, ale to chyba dlatego, ¿e lubiê zestaw ¶niadaniowy :raz omlet, raz jajecznica zupe³nie mi wystarcza, obiady s± trochê bardziej ró¿norodne ;d a co do wêglowodanów - no nie jestem w stanie wejsc na typowo wysokot³uszczow± dietê, bo mi siê robi s³abo, ale tam gdzie ich nie potrzebujê, to nie dok³adam (zastêpujê w³a¶nie t³uszczem)

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ

Moje dzisiejsze U - takie upa³y, a jem za dwóch.

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: dwoma nektarynkami, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
II Du¿y bia³y grejpfrut; 2 kromki i piêtka razowca z serami ple¶niowymi, pomidorem i sa³at±
45 minut HIIT & Total Body Toning Tabata Workout
III Udko z kurczaka sma¿one bez t³uszczu, pó³ woreczka kaszy gryczanej, ogórki ze szczypiorkiem i jogurtem naturalnym
IV Lody na patyku: waniliowe w polewie z mlecznej czekolady z migda³ami
V 2 kromki razowca z jajem na twardo, serkiem cebulowym, pomidorem, sa³at± i ketchupem

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, herbaty: 4x zielona, zio³owa.
Smacznie to wygl±da, tylko ten przedtreningowy mi siê nie podoba trochê ;d
45 minut HIIT? Nie za dlugo, i jeszcze potem tabata? Z tego co wiem, to wlasnie polega na tym, ¿eby przez max 20 minut siê tak zmêczyæ, ¿eby prawie zwymiotowaæ, a o tabacie to juz nei ma mowy

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Narc Poka¿ wiadomo¶æ
RRRRR
1. 7.30 Owsianka na mleku z suszonymi sliwkami i bananem, kawa
w pracy
2. 11.30 2 kromki razowego z 1 plasterkiem zoltego sera i z warzywami
3.15.00 2 kromki razowego z poledwica i warzywami
w domu
4. 18.00 po³ woreczka ryzu paraboiled z curry, cebula, cukinia, warzywami na patelni, 100 gram piersi z kurczaka, 2 ³yzki sosu slodko-kwasnego
troszke cwiczen lekich na brzuch <mysle ze lepiej by bylo zrobic jakis porz±dny trening
5.00 21.30 serek wiejski z wkrojonym pomidorem i szczypiorkiem.
(najpierw wyjadam to co mam :P )
moim zdaniem wci±¿ za du¿o wêglowodanów i za ma³o t³uszczy, s± 4 kromki chleba, owsianka i ry¿, a nie widzê ¿adnych orzechów/pestek i oliwy. Bia³ka te¿ niewiele
riddle92 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-07, 20:38   #159
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomo¶ci: 2 189
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez madlena_22 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam 22 lata.
Zawsze by³am szczup³a.
Ostatnio jednak ze wzglêdu na ma³o ruchu i stres zaczê³am szybko przybieraæ na wadze. Mam 172. Z wagi 57 skoczy³am do 65 w 5 miesi±cy ;/

Dziêkujê Narc za konkretne wytkniêcie b³êdów. Tak ,czytam w±tek regularnie ,ale jako¶ nie potrafiê tego wprowadziæ do ¿ycia.

Jakie owoce i warzywa polecacie?
wszystkie! jest sezon, wiec trzeba korzystac. ja najbardziej lubie pomidory, papryke, cukinie, marchewke, szpinak, sa³aty, buraczki i wszelkie natki i zio³a.
Musisz urozmaicac, to wazne. I naprawde poczytaj przykladowe jadlospisy, uwagi do nich i staraj sie zastosowac. sama sobie gotujesz, czy mieszkasz z rodzicami?
Narc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-07, 20:44   #160
riddle92
Zadomowienie
 
Avatar riddle92
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomo¶ci: 1 270
GG do riddle92
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Reavela Poka¿ wiadomo¶æ
dzisiejsze R; niestety bez æwiczeñ, bo jestem taka jaka¶ wypompowana fizycznie i psychicznie...

I; owsianka z 5 ³y¿ek p³atków, nektarynka, pare borówek amerykañskich, ³y¿eczka siemienia
II: jogurt grecki z ³y¿k± wiórek kokosowych, gar¶ci± borówek
III: trochê mniej ni¿ pó³ woreczka ry¿u br±zowego, duszona pier¶ z kurczaka, gotowana cukinia z pomidorami
IV: po³owa kostki twarogu chudego (tylko taki mia³am w domu), z ³y¿eczk± jogurtu greckiego, dwa ma³e ogórki, sól, kawa zbo¿owa na mleku 3,2
V: 2 jaja, pomidor z ³y¿k± oliwy, plasterek ¿ó³tego sera radamer

do picia: 2 szklanki zielonej herbaty, pare ³yków wody (nie mog³am siê zmusiæ), ta kawa (bez cukru! ), i niestety pó³ szklanki okropnej oren¿ady (tylko to mia³am zaproponowane do picia, a bardzo mi siê chcia³o piæ :/)
wpad³o jeszcze: 2 mirabelki, plaster tego samego sera

riddle92komosa to quinoa inaczej, ro¶lina bogata w bia³ko do¶æ kaloryczna, ale bardzo zdrowa

wydaje mi siê, ¿e jest lepiej z jad³ospisem, ale wy oceñcie mniej cukrów prostych, wiêcej t³uszczy.
Racja, fajnie ¿e jest oliwa, wiórki kokosowe. Moim zdaniem sporo nabia³u wci±¿ Ale ogólnie fajnie dosyc

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

Cytat:
Napisane przez always naughty Poka¿ wiadomo¶æ
hej, proszê was bardzo o ocenê ma to byæ R, ale póki co nie chudnê mo¿e mi podpowiecie co jest ¼le

- bu³ka z dyni± (70g), serek wiejski (160g), polêdwica drobiowa (5 plasterków), 3 ma³e pomidorki, kawa³ek czerwonej papryki < co to za bu³ka? ciemna? serek wiejski zast±pi³abym twarogiem
- quesadilla z 1,3 tortilli z chilli con carne z chudej wo³owiny (z papryk± i czerwon± fasol±) + ³y¿ka startego ¿ó³tego sera do zapieczenia <raz na jaki¶ czas to jest ok, ale z tego co wiem to te placki robi siê z bia³ej m±ki? czy zrobi³a¶ sama, z ciemnej? jesli to drugie, to okej
- smoothie z arbuza, ¿ó³tego melona, awokado, banana i granata + wafel ry¿owy z plastrem polêdwicy <bardzo du¿o cukrów, zwlaszcza ¿ê to raczej wieczorny posi³ek, ma³o bia³ka, no i jest to s³aby posi³ek przedtreningowy
- chudy twaróg (150g) z ³ososiem wêdzonym (50g) i 3 pomidorkami <smacznie, natomiast nie po treningu, ³oso¶ jest dosyæ t³usty a twaróg po treningu odpada, poza tym w pierwszym posilku jest serek wiejski, wiec tu moglaby byc np piers z kurczaka

Wysz³o 1670 kcal, 143g bia³ka, 52g t³uszczu, 165g wêgli <1670 to dosyæ ma³o, jakie jest Twoje zapotrzebowanie?
dodatkowo wypi³am ok. 3litrów wody, 2 zielone herbaty, 1 czerwon± herbatê i æwiczy³am aeroby przez godzinê (przed ostatnim posi³kiem)

Bêdê wdzieczna
j.w.
riddle92 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-07, 20:45   #161
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 1 186
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez riddle92 Poka¿ wiadomo¶æ
Racja, fajnie ¿e jest oliwa, wiórki kokosowe. Moim zdaniem sporo nabia³u wci±¿ Ale ogólnie fajnie dosyc

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------


j.w.
dziêkujê w³a¶nie nie wiem co zamiast nabia³u, wiem, ¿e powinnam ograniczyæ a nie chcê wybieraæ chleba, je¶li nie muszê, od kilku dni go nie jem i bardzo dobrze mi z tym
Reavela jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-07, 20:45   #162
riddle92
Zadomowienie
 
Avatar riddle92
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomo¶ci: 1 270
GG do riddle92
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez pani uzytkownik Poka¿ wiadomo¶æ
podbijam i dzisiejszy:

10.¦niadanie: owsianka jw
12.Ewa chodakowska skalpel + 8min Mel B posladki
14.30 Obiad: ³osos dziki pieczony w folii (170gram ryby) z koprem i cytryn±, pol woreczka ryzu brazowego, 100gram swiezego szpinaku polany ³yzka oliwy z oliwek
17.30 Podwieczorek: dwa kawa³ki szarlotki na kruchym ciescie, duzo jablek (200g), dwa paski milki mlecznej
20.30 Kolacja: dwie kromki razowca z pomidorem, salat± kie³kami lucerny i wêdlin± z kurczaka, (50g), plaster twarogu chudego

chodzê spaæ o 00:00
moim zdaniem to jest zwyczajne U, na pewno nie w strone P, dlaczego ostatni posilek tak wczesnie?

mój R dzisiejszy - syf dzis straszny, zdecydowanie, ale jest za ciep³o na jakie¶ konkretne posi³ki, wiêc tak bardziej dojadam tu i tam, ¿eby nie pa¶æ z g³odu, dlatego przepraszam za dziwne kombinacje
I. dojedzona z poprzedniego dnia pier¶ z kurczaka, nektarynka i kilka ¶liwek
II. pó³ mozarelli, jogurt naturalny (mysle ze okolo pol szklanki), nektarynka, pestki slonecznika, kawa z mlekiem
III. batonik musli (fuj, wiem, ale umieralam z glodu na miescie), salatka z kurczakiem (niestety miala tez majonez i bialy makaron, na szczescie stosunkowo niewiele), szklanka soku pomaranczowego
IV. tuñczyk wsw z pomidorami, makaron ciemny z pesto liguryjskim
bêdzie: trening si³owy
V. omlet z dwoch jajek z m±k± razow±


Edytowane przez riddle92
Czas edycji: 2013-08-07 o 20:55
riddle92 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-07, 21:01   #163
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez madlena_22 Poka¿ wiadomo¶æ
A co by¶ tu wyeliminowala i co ewentualnie doda³a?

Proszê ,odpisz

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

Dziewczyny napiszcie proszê które warzywa i owoce warto je¶æ,aby schudn±æ
Narc ju¿ mnie wyrêczy³a, zgadzam siê z ni± we wszystkim Je¶li chodzi o warzywa- praktycznie wszystkie s± bardzo niskokaloryczne, unikaj du¿ej ilo¶ci ziemniaków, a resztê spo¿ywaj do woli, najlepiej z oliw±/olejem lnianym i na surowo. Zalecane jest je¶æ 5 porcji warzyw dziennie, porcja to odpowiednik objêto¶ciowy szklanki. Generalnie do syta

Owoce warto ograniczyæ do 2 porcji/sztuk dziennie, poniewa¿ zawieraj± sporo fruktozy, i je¶æ do godziny 16 (to tylko sucha teoria, wiele dziewczyn siê tego nie trzyma i chudnie ).
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam ciê na zawsze. Nie szukaj mnie, to siê na nic nie zda. Na skutek klêsk i nieszczê¶æ, które na mnie spad³y, zosta³am wied¼m±. Czas na mnie. ¯egnaj."
Michai³ Bu³hakow - Mistrz i Ma³gorzata

Edytowane przez dance makabre
Czas edycji: 2013-08-07 o 21:03
dance makabre jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-07, 21:03   #164
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

madalena_22, przy³±czam siê do porad kole¿anek. Dobrze, ¿e jesz 5 posi³ków, ale trzeba zmieniæ totalnie ich strukturê. To wymaga nabycia wiedzy i do tego s³uchania w³asnego cia³a, a wiêc musi te¿ up³yn±æ trochê czasu. Wstawiaj ¶mia³o swoje jad³ospisy. Je¶li chcesz schudn±æ - konieczny jest ruch, a do tego prawdziwie solidne od¿ywianie organizmu od ¶rodka. Wysoko przyswajalne bia³ko, zdrowe t³uszcze, z³o¿one wêglowodany, owoce i warzywa... Nie zapominaj te¿ o tym, aby dobrze siê nawadniaæ. Powodzenia!

Cytat:
Napisane przez riddle92 Poka¿ wiadomo¶æ
mi w koncu neistety wypad³a praca i HIIT nie by³o tylko 10 km na rowerze
Szczerze Ci powiem, ¿e ja rzeczywi¶cie jem dosyæ podobne rzeczy, ale to chyba dlatego, ¿e lubiê zestaw ¶niadaniowy :raz omlet, raz jajecznica zupe³nie mi wystarcza, obiady s± trochê bardziej ró¿norodne ;d a co do wêglowodanów - no nie jestem w stanie wejsc na typowo wysokot³uszczow± dietê, bo mi siê robi s³abo, ale tam gdzie ich nie potrzebujê, to nie dok³adam (zastêpujê w³a¶nie t³uszczem)

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:33 ----------


Smacznie to wygl±da, tylko ten przedtreningowy mi siê nie podoba trochê ;d
45 minut HIIT? Nie za dlugo, i jeszcze potem tabata? Z tego co wiem, to wlasnie polega na tym, ¿eby przez max 20 minut siê tak zmêczyæ, ¿eby prawie zwymiotowaæ, a o tabacie to juz nei ma mowy
Ja te¿ jadam wed³ug jakiego¶ schematu, który po prostu mi odpowiada i dobrze siê z nim czujê. Mimo wszystko, osobi¶cie dziwnie bym siê czu³a jedz±c kilka razy w ci±gu dnia to samo danie . Za to czêsto mam nawracaj±ce fazy na jakie¶ produkty np. na jajka - w³a¶nie jestem w trakcie takiego jajecznego ci±gu . Same jajca z rana daj± Ci kopa energii? Zdarza mi siê jadaæ jajecznicê na ¶niadanie (typowy pierwszy posi³ek, gdy jest u mnie T¯), ale zawsze jem do niej pieczywo.

Nie wiem czy to dobrze, czy ¼le - ale o moich posi³kach nie my¶lê w kontek¶cie przed- i potreningowych. Akurat znalaz³am godzinê czasu na upust energii, przebra³am siê i odpali³am filmik na YT (ten zestaw z Fitness Blender -> http://www.youtube.com/watch?v=Vy9WKyN1rig ). Æwiczê stricte dla przyjemno¶ci (a ¿e dodatkowo s± efekty, to tym lepiej )Rzadko mam tak, ¿e planujê sobie æwiczenia na konkretn± godzinê, czy te¿ dane æwiczenia na jaki¶ dzieñ. A komponujê posi³ki zwracaj±c uwagê na to, by by³y warto¶ciowe i urozmaicone, i przede wszystkim mi smakowa³y (a mam totalnego ¶wira na punkcie serów ). Z ciekawo¶ci spytam - co wiêc by³oby najlepszym drugim ¶niadaniem przed takim treningiem?



Moje dzisiejsze U.

I Kakaowa owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: truskawkami, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
II 2 kromki razowca z pomidorem, sa³at±, serem ple¶niowym / szynk±; ma³e jab³ko
Pump It Up! The Ultimate Dance Workout (ile razy ju¿ powtarza³am, ¿e jestem uzale¿niona od tych æwiczeñ? )
III Udko z kurczaka sma¿one bez t³uszczu, kasza jaglana z mas³em, sa³atka z cukinii i papryki
IV Dro¿d¿ówka z makiem i kruszonk± (poczêstunek do kawy u przyjació³ki. Cudna dro¿d¿ówa taka, jak± uwielbiam )
V Jajecznica z 2 jaj na oliwie z pomidorem, pra¿on± cebulk±, estragonem i pieprzem zio³owym

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, herbaty: 3x zielona, zio³owa.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-07, 21:20   #165
madlena_22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 11
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Mieszkam sama, staram siê jak najwiêcej chodziæ pieszo plus raz w tygodniu basen/si³ownia. Niestety nie mam czasu na nic wiêcej.

Dziêkujê dziewczyny za cenne porady. Wszystko zapisa³am
madlena_22 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-07, 21:27   #166
riddle92
Zadomowienie
 
Avatar riddle92
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomo¶ci: 1 270
GG do riddle92
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Nie wiem czy to dobrze, czy ¼le - ale o moich posi³kach nie my¶lê w kontek¶cie przed- i potreningowych. Akurat znalaz³am godzinê czasu na upust energii, przebra³am siê i odpali³am filmik na YT (ten zestaw z Fitness Blender -> http://www.youtube.com/watch?v=Vy9WKyN1rig ). Æwiczê stricte dla przyjemno¶ci (a ¿e dodatkowo s± efekty, to tym lepiej )Rzadko mam tak, ¿e planujê sobie æwiczenia na konkretn± godzinê, czy te¿ dane æwiczenia na jaki¶ dzieñ. A komponujê posi³ki zwracaj±c uwagê na to, by by³y warto¶ciowe i urozmaicone, i przede wszystkim mi smakowa³y (a mam totalnego ¶wira na punkcie serów ). Z ciekawo¶ci spytam - co wiêc by³oby najlepszym drugim ¶niadaniem przed takim treningiem?
okej, rozumiem no ogolnie posilki przedtreningowe powinny zawierac bialko z ryb/miesa lub jajek i weglowodany zlozone natomiast wiem o co chodzi, tez nie zawsze to sobie zaplanuje w 100%.
okej, widze tez co to za trening, myslalam ze to taki typowy HIIT biegowy, w ktorym nie wolno przekraczac tych 20-25 minut tutaj to chyba co innego ;d

no i masz racje, to ponizsze jest bardzo smaczne i roznorodne, dlatego te posilki przedtreningowe to taki detal, reszta jest bardzo fajna


Moje dzisiejsze U.

I Kakaowa owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: truskawkami, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
II 2 kromki razowca z pomidorem, sa³at±, serem ple¶niowym / szynk±; ma³e jab³ko
Pump It Up! The Ultimate Dance Workout (ile razy ju¿ powtarza³am, ¿e jestem uzale¿niona od tych æwiczeñ? )
III Udko z kurczaka sma¿one bez t³uszczu, kasza jaglana z mas³em, sa³atka z cukinii i papryki
IV Dro¿d¿ówka z makiem i kruszonk± (poczêstunek do kawy u przyjació³ki. Cudna dro¿d¿ówa taka, jak± uwielbiam )
V Jajecznica z 2 jaj na oliwie z pomidorem, pra¿on± cebulk±, estragonem i pieprzem zio³owym

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, herbaty: 3x zielona, zio³owa.
j.w
riddle92 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-07, 21:47   #167
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

riddle92, dziêkowaæ! W bieganie siê nie bawiê, choæ rzeczywi¶cie interwa³y kojarz± siê na pierwszy rzut z bieganiem. Bardzo lubiê te zestawy zawieraj±ce HIIT z Fitness Blender, s± mega urozmaicone. Czujê po nich ka¿dy kawa³eczek mego cia³a i szczê¶liwa padam na twarz . Gdybym chcia³a æwiczyæ bardziej na powa¿nie, na pewno bym skupi³a siê na bardziej restrykcyjnym planowaniu posi³ków. Wolê jednak wystrzegaæ siê restrykcji (mia³am problemy z ortoreksj±), dlatego te¿ koniec koñców zrezygnowa³am z treningów na si³owni. Si³ownia na bardziej powa¿nie kusi³a mnie strasznie po tym, gdy zobaczy³am, jak piêknie zmienia siê moje cia³o od samego æwiczenia dla przyjemno¶ci w domu. Ale wystarczy mi to, co robiê teraz. Tak bêdzie bezpieczniej.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-08, 10:23   #168
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Wczorajsze U

I jajecznica z pieczarkami, 2 kromki domowego chleba z serkiem i pomidorem

II quesadilla z pomidorami i mozzarell±

III piero¿ki ze szpinakiem z tygodnia greckiego z sosem jogurtowo-zio³owym

IV miseczka ¶niadaniowa sa³atki warzywnej (serek wiejski z kukurydza, pomidorem, fasolk± czerwon± i bia³±), kromka jeszcze ciep³ego chleba wieloziarnistego

V 4 kanapki z twaro¿kiem i zielonym ogórkiem
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-08, 18:29   #169
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Dzisiejsze R
I owsianka z cukini±, kakao i chili, posypana plastrem kruszonego twarogu
II placki z serka wiejskiego (1/2 serka, jajko, 3 ³y¿ m±ki, proszek) z brzoskwini± i p³atkami migda³owymi (w ¶rodku), polane jogurtem nat.
III pier¶ kurczaka w curry, kuskus (50g), marchewka duszona z cukini± i czosnkiem
IV mro¿ony serek homo nat (200g) z ³y¿eczk± domowego d¿emu morelowego i garstk± pestek dyni
V puszka sardynek w sosie pomidorowym, pomidorki koktajlowe, zielony ogórek

Ma³o warzyw dzisiaj wysz³o Poza tym ok?
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam ciê na zawsze. Nie szukaj mnie, to siê na nic nie zda. Na skutek klêsk i nieszczê¶æ, które na mnie spad³y, zosta³am wied¼m±. Czas na mnie. ¯egnaj."
Michai³ Bu³hakow - Mistrz i Ma³gorzata
dance makabre jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-08, 18:46   #170
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
Wczorajsze U

I jajecznica z pieczarkami, 2 kromki domowego chleba z serkiem i pomidorem

II quesadilla z pomidorami i mozzarell±

III piero¿ki ze szpinakiem z tygodnia greckiego z sosem jogurtowo-zio³owym

IV miseczka ¶niadaniowa sa³atki warzywnej (serek wiejski z kukurydza, pomidorem, fasolk± czerwon± i bia³±), kromka jeszcze ciep³ego chleba wieloziarnistego

V 4 kanapki z twaro¿kiem i zielonym ogórkiem
Nie ma to jak Lidl . Jest ³adnie, choæ znowu widzê u Ciebie tendencjê do zapychania siê wêglami.

Cytat:
Napisane przez dance makabre Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiejsze R
I owsianka z cukini±, kakao i chili, posypana plastrem kruszonego twarogu
II placki z serka wiejskiego (1/2 serka, jajko, 3 ³y¿ m±ki, proszek) z brzoskwini± i p³atkami migda³owymi (w ¶rodku), polane jogurtem nat.
III pier¶ kurczaka w curry, kuskus (50g), marchewka duszona z cukini± i czosnkiem
IV mro¿ony serek homo nat (200g) z ³y¿eczk± domowego d¿emu morelowego i garstk± pestek dyni
V puszka sardynek w sosie pomidorowym, pomidorki koktajlowe, zielony ogórek

Ma³o warzyw dzisiaj wysz³o Poza tym ok?
Bez przesady, a¿ tak ma³o warzyw nie ma . Rewelacyjne menu! Bardzo warto¶ciowe, bardzo smaczne. A pomys³ na owsiankê totalnie mnie rozwali³!


Dzisiejsze U - zakrêcony dzieñ...

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: 2 nektarynkami, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
Na mie¶cie: lody Magnum Black Espresso
II Zupa z fasoli szparagowej, ziemniaków i marchwi, z miêsem z æwiartki kurczaka i zio³ami (+ dok³adka)
III 4 mniejsze kromki razowca: 1 z serem sma¿onym, pomidorem i sa³at±; 3 z oliwkowym serem brie, pomidorem, sa³at± i jasnymi winogronami

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, sok multiwitamina 200 ml, herbaty: zielona z pigw± i granatem, miêtowa, rooibos z owocami le¶nymi i wanili±, zielona z traw± cytrynow±.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-08, 19:04   #171
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Nie ma to jak Lidl . Jest ³adnie, choæ znowu widzê u Ciebie tendencjê do zapychania siê wêglami.


Bez przesady, a¿ tak ma³o warzyw nie ma . Rewelacyjne menu! Bardzo warto¶ciowe, bardzo smaczne. A pomys³ na owsiankê totalnie mnie rozwali³!


Dzisiejsze U - zakrêcony dzieñ...

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: 2 nektarynkami, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
Na mie¶cie: lody Magnum Black Espresso
II Zupa z fasoli szparagowej, ziemniaków i marchwi, z miêsem z æwiartki kurczaka i zio³ami (+ dok³adka)
III 4 mniejsze kromki razowca: 1 z serem sma¿onym, pomidorem i sa³at±; 3 z oliwkowym serem brie, pomidorem, sa³at± i jasnymi winogronami

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, sok multiwitamina 200 ml, herbaty: zielona z pigw± i granatem, miêtowa, rooibos z owocami le¶nymi i wanili±, zielona z traw± cytrynow±.
No jako¶ tak wysz³o... sa³atkê mia³am jesc bez chleba ale by³ ¶wie¿o upieczony i siê skusi³am ;D

A mnie u Ciebie ta zupa ciekawi... Zrobi³abym w wersji wege
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-08, 19:24   #172
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Bez przesady, a¿ tak ma³o warzyw nie ma . Rewelacyjne menu! Bardzo warto¶ciowe, bardzo smaczne. A pomys³ na owsiankê totalnie mnie rozwali³!


Dzisiejsze U - zakrêcony dzieñ...

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: 2 nektarynkami, serkiem homo i mas³em orzechowym crunchy
Na mie¶cie: lody Magnum Black Espresso
II Zupa z fasoli szparagowej, ziemniaków i marchwi, z miêsem z æwiartki kurczaka i zio³ami (+ dok³adka)
III 4 mniejsze kromki razowca: 1 z serem sma¿onym, pomidorem i sa³at±; 3 z oliwkowym serem brie, pomidorem, sa³at± i jasnymi winogronami

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, sok multiwitamina 200 ml, herbaty: zielona z pigw± i granatem, miêtowa, rooibos z owocami le¶nymi i wanili±, zielona z traw± cytrynow±.
Bardzo dziêkujê Je¶li jeszcze nie jad³a¶ takiej owsianki, to gor±co polecam, jest przepyszna! Polecam jednak bez twarogu, czysty mocno kakaowy smak z pikantn± nut±, niezaburzony ¿adnym nabia³em

No i narobi³a¶ mi ochoty na zupê warzywn±...

Btw podziwiam, jak dajesz radê æwiczyæ w te upa³y- u mnie wszelkie próby wygl±daj± tak, ¿e zrobiê 10 brzuszków i ju¿ mi pot sp³ywa strugami po plecach
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam ciê na zawsze. Nie szukaj mnie, to siê na nic nie zda. Na skutek klêsk i nieszczê¶æ, które na mnie spad³y, zosta³am wied¼m±. Czas na mnie. ¯egnaj."
Michai³ Bu³hakow - Mistrz i Ma³gorzata
dance makabre jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-08, 19:45   #173
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
No jako¶ tak wysz³o... sa³atkê mia³am jesc bez chleba ale by³ ¶wie¿o upieczony i siê skusi³am ;D

A mnie u Ciebie ta zupa ciekawi... Zrobi³abym w wersji wege
Pewnie sama bym siê skusi³a na taki ¶wie¿y chleb . Zupa by³a tak na³adowana warzywami, ¿e jad³o siê j± w sumie wcale nie jak zupê - prawie nie by³o wody.

Cytat:
Napisane przez dance makabre Poka¿ wiadomo¶æ
Bardzo dziêkujê Je¶li jeszcze nie jad³a¶ takiej owsianki, to gor±co polecam, jest przepyszna! Polecam jednak bez twarogu, czysty mocno kakaowy smak z pikantn± nut±, niezaburzony ¿adnym nabia³em

No i narobi³a¶ mi ochoty na zupê warzywn±...

Btw podziwiam, jak dajesz radê æwiczyæ w te upa³y- u mnie wszelkie próby wygl±daj± tak, ¿e zrobiê 10 brzuszków i ju¿ mi pot sp³ywa strugami po plecach
Nie jad³am. Ale strasznie jestem przyzwyczajona do owsianek z serkiem i orzechami... Mo¿e zaryzykujê.

Ze mnie te¿ pot sp³ywa strugami, dlatego æwiczê z rêcznikiem obok. Ale i tak muszê sobie zrobiæ parê dni przerwy od æwiczeñ - jestem na antybiotyku i wysi³ek fizyczny mocno mnie wykañcza...

EDIT: No dobra, ale po 10 brzuszkach to nie sp³ywa ze mnie pot
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2013-08-08 o 19:53
Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-08, 20:01   #174
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Pewnie sama bym siê skusi³a na taki ¶wie¿y chleb . Zupa by³a tak na³adowana warzywami, ¿e jad³o siê j± w sumie wcale nie jak zupê - prawie nie by³o wody.


Nie jad³am. Ale strasznie jestem przyzwyczajona do owsianek z serkiem i orzechami... Mo¿e zaryzykujê.

Ze mnie te¿ pot sp³ywa strugami, dlatego æwiczê z rêcznikiem obok. Ale i tak muszê sobie zrobiæ parê dni przerwy od æwiczeñ - jestem na antybiotyku i wysi³ek fizyczny mocno mnie wykañcza...

EDIT: No dobra, ale po 10 brzuszkach to nie sp³ywa ze mnie pot
Przynajmniej tre¶ciwa by³a
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-08, 20:26   #175
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 493
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
EDIT: No dobra, ale po 10 brzuszkach to nie sp³ywa ze mnie pot
To by³ tylko przyk³ad, chodzi³o mi generalnie o to, ¿e nawet puls mi zd±¿y wzrosn±æ, nie mówi±c o jakim¶ zmêczeniu, a ju¿ jestem ca³a mokra- moja estetyka na tym cierpi i ¼le mi siê æwiczy
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam ciê na zawsze. Nie szukaj mnie, to siê na nic nie zda. Na skutek klêsk i nieszczê¶æ, które na mnie spad³y, zosta³am wied¼m±. Czas na mnie. ¯egnaj."
Michai³ Bu³hakow - Mistrz i Ma³gorzata
dance makabre jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-08, 22:11   #176
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 552
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Dawno mnie tu nie by³o,bo korzystam w 100%,wrocilam wlasnie z wakacji. Moje menu przyk³adowe

sniadanie
200g jogurtu naturalnego+4sliwki+nekta rynka+jablko+lyzka kokosu
tost z dwoch grubych kromek razowca posmarowany maslem z 2plastrami sera zoltego gouda i szynk±

II
500ml mleka+3lyzki manny+zurawina
kromka razowego +2lyzki dzemu+150g wiesniaka

obiad
ok20 kopytek

podwieczorek
garsc orzechow+100g twarogu+zmiksowany banan+lyzka jogurtu naturalnego

kolacja
2 kromki razowca z obkladem z sera,szynki,pomiora,ogork i,salaty,cebulki,plesniow ego
3 jajka sadzone swojskie+puszka makreli w pomidorach
Bibiannaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-08, 22:18   #177
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 1 186
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

moje dzisiejsze R, zerknijcie, czy nie wygl±da bardziej jak U
podajê przybli¿one godziny
bieganie
I: 8:00 - owsianko-pudding kokosowy (4 ³y¿ki p³atków, szklanka mleka ry¿owego, 100 g mleczka kokosowego, ³y¿ka wiórek kokosowych, ³y¿eczka ¿elatyny, jajko, 3 ³y¿ki ricotty), borówki amerykañskie (gar¶æ)
II: 11:30 - pszenny makaron z po³ow± chudego twarogu z ³y¿k± jogurtu greckiego, ³y¿k± przepysznego miodu (tata dosta³ od znajomego, nie wiem jaki to, bo nie ma etykiety, ale wygl±da jak mus jab³kowy :P) gar¶æ borówek amerykañskich
III: 15:30 - cukinia z pomidorami (gotowana), z ry¿em br±zowym (resztka) i kasz± gryczan±
IV17:30 - sa³atka caprese z oliw± z oliwek
23:30 - pó³ kostki twarogu pó³t³ustego z pomidorem, sol±, siemieniem lnianym, ³y¿eczk± jogurtu greckiego

do picia: 2 szklanki s³odzonego soku porzeczkowego, kawa na t³ustym mleku (nies³odzona), woda, zielona herbata
wpad³o: plaster ¿ó³tego sera
Reavela jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-09, 04:54   #178
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 660
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kurczê, jak dawno nie jad³am kaszy jêczmiennej... A kiedy¶ bardzo czêsto go¶ci³a na moim stole. Chyba mi siê przejad³a po zesz³orocznych praktykach, kiedy notorycznie jada³am j± na obiad wraz z puszk± szprotek w sosie pomidorowym - nie ma to jak opcja na szybki, tani i ciep³y obiad. A jaglan± jadasz? Dla mnie jedna z faworytek je¶li chodzi o kasze. Boska jest!

Dzi¶ ca³kiem elegancko, ale czemu ten serek na kolacjê taki samotny?
Wiesz, ¿e jaglanej nigdy nie jad³am? Ja, mi³o¶niczka kasz wszelkiego rodzaju! Co za niedopatrzenie z mojej strony!
Serek samotny, bo jak gdzie¶ wspomnia³am wcze¶niej, mam teraz z³aman± rêkê i je¶li kto¶ mnie nie wspomo¿e w przygotowywaniu posi³ków jestem skazana na prostotê

Dobre s± te lody Magnum Black Espresso?

Cytat:
Napisane przez Ervisha Poka¿ wiadomo¶æ
Wczorajsze U

I jajecznica z pieczarkami, 2 kromki domowego chleba z serkiem i pomidorem

II quesadilla z pomidorami i mozzarell±

III piero¿ki ze szpinakiem z tygodnia greckiego z sosem jogurtowo-zio³owym

IV miseczka ¶niadaniowa sa³atki warzywnej (serek wiejski z kukurydza, pomidorem, fasolk± czerwon± i bia³±), kromka jeszcze ciep³ego chleba wieloziarnistego

V 4 kanapki z twaro¿kiem i zielonym ogórkiem

Ervisha-
jeste¶ wegetariank±? Dobrze kojarzê?
Fajne menu, chocia¿ nie wiem czy nabia³u trochê nie za du¿o.
Te¿ mam tendencjê do jego nadu¿ywania,ale to chyba niekoniecznie bardzo zdrowo. Mo¿e lepiej by³oby czê¶æ twaro¿ków (np. tych na kanapki) zast±piæ jakimi¶ produktami sojowymi?
A ryby jadasz czy nie?

Cytat:
Napisane przez dance makabre Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiejsze R
I owsianka z cukini±, kakao i chili, posypana plastrem kruszonego twarogu
II placki z serka wiejskiego (1/2 serka, jajko, 3 ³y¿ m±ki, proszek) z brzoskwini± i p³atkami migda³owymi (w ¶rodku), polane jogurtem nat.
III pier¶ kurczaka w curry, kuskus (50g), marchewka duszona z cukini± i czosnkiem
IV mro¿ony serek homo nat (200g) z ³y¿eczk± domowego d¿emu morelowego i garstk± pestek dyni
V puszka sardynek w sosie pomidorowym, pomidorki koktajlowe, zielony ogórek

Ma³o warzyw dzisiaj wysz³o Poza tym ok?
Pomys³ na owsiankê powala
Bardzo, bardzo podoba mi siê Twoja R. Powiedzia³abym, ¿e wrêcz modelowa.

Cytat:
Napisane przez Reavela Poka¿ wiadomo¶æ
moje dzisiejsze R, zerknijcie, czy nie wygl±da bardziej jak U
podajê przybli¿one godziny
bieganie
I: 8:00 - owsianko-pudding kokosowy (4 ³y¿ki p³atków, szklanka mleka ry¿owego, 100 g mleczka kokosowego, ³y¿ka wiórek kokosowych, ³y¿eczka ¿elatyny, jajko, 3 ³y¿ki ricotty), borówki amerykañskie (gar¶æ)
II: 11:30 - pszenny makaron z po³ow± chudego twarogu z ³y¿k± jogurtu greckiego, ³y¿k± przepysznego miodu (tata dosta³ od znajomego, nie wiem jaki to, bo nie ma etykiety, ale wygl±da jak mus jab³kowy :P) gar¶æ borówek amerykañskich
III: 15:30 - cukinia z pomidorami (gotowana), z ry¿em br±zowym (resztka) i kasz± gryczan±
IV17:30 - sa³atka caprese z oliw± z oliwek
23:30 - pó³ kostki twarogu pó³t³ustego z pomidorem, sol±, siemieniem lnianym, ³y¿eczk± jogurtu greckiego

do picia: 2 szklanki s³odzonego soku porzeczkowego, kawa na t³ustym mleku (nies³odzona), woda, zielona herbata
wpad³o: plaster ¿ó³tego sera
Smacznie bardzo, ale wydaje mi siê, ¿e trochê przegiê³a¶ z nabia³em. Jest jedynym ¼ród³em bia³ka. Ja te¿ ubóstwiam wszelkiego rodzaju sery i jogurty, ale jednak nie samym mlekiem cz³owiek ¿yje Pamiêtaj, ¿e s± jeszcze piersi kurczaka, jajka, ryby, str±czkowe, tofu itp.
Ze s³odzonego soku te¿ bym zrezygnowa³a.
Za to ¶niadanie- mistrzostwo ¶wiata! Widzia³am gdzie¶ na blogu tak± owsianko-pudding i ¶linka mi ciek³a na sam± my¶l

Moje U z ostatnich dwóch dni.

¦niadanie: owsianka z winogronami, nektarynk± i serkiem wiejskim, kawa z mlekiem
II ¶niadanie: 2 kromki z razowca z pasztetem sojowym; miseczka surówki z sa³aty lodowej, pomidora, papryki, cebuli i ogórka
Obiad: 3 nale¶niki; dwa ze szpinakiem i fet±, a jeden z szynk±, marchewk± i ogórkiem kiszonym, polany ketchupem
Kolacja: sa³atka z kurczakiem (pier¶ z kurczaka sma¿ona, mieszanka sa³at, pomidor ogórek, oliwki, cebula, sos); 2 margerity ananasowe

¦niadanie:
owsianka z bananem, ¶liwkami i serkiem wiejskim, kawa z mlekiem
II ¶niadanie: 1 kromka razowca z makrel± w pomidorach, marchewka
Obiad: 2 pomidory faszerowane ry¿em, tuñczykiem, papryk± i natk± pietruszki, jeden nale¶nik ze szpinakiem i fet± (wyjadanie resztek z lodówki )
Podwieczorek: jogurt grecki z gar¶ci± orzechów
(Byle jaka) kolacja: kilka ¶liwek i kompot ¶liwkowy

Kolacja taka, a nie inna, bo by³am poza domem, a wróci³am pó¼no i w g³owie by³o mi nie jedzenie tylko ³ó¿ko
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-09, 08:59   #179
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez dance makabre Poka¿ wiadomo¶æ
To by³ tylko przyk³ad, chodzi³o mi generalnie o to, ¿e nawet puls mi zd±¿y wzrosn±æ, nie mówi±c o jakim¶ zmêczeniu, a ju¿ jestem ca³a mokra- moja estetyka na tym cierpi i ¼le mi siê æwiczy
E tam estetyka, a kto¶ na Ciebie patrzy? W sumie, mi siê najlepiej æwiczy jak patrzy na mnie T¯ - zawsze mnie dopinguje, mobilizuje i poprawia, gdy robiê co¶ ¼le. Przyzwyczai³ siê, ¿e czasem go wtedy powyzywam w z³o¶ci.

Cytat:
Napisane przez Reavela Poka¿ wiadomo¶æ
moje dzisiejsze R, zerknijcie, czy nie wygl±da bardziej jak U
podajê przybli¿one godziny
bieganie
I: 8:00 - owsianko-pudding kokosowy (4 ³y¿ki p³atków, szklanka mleka ry¿owego, 100 g mleczka kokosowego, ³y¿ka wiórek kokosowych, ³y¿eczka ¿elatyny, jajko, 3 ³y¿ki ricotty), borówki amerykañskie (gar¶æ)
II: 11:30 - pszenny makaron z po³ow± chudego twarogu z ³y¿k± jogurtu greckiego, ³y¿k± przepysznego miodu (tata dosta³ od znajomego, nie wiem jaki to, bo nie ma etykiety, ale wygl±da jak mus jab³kowy :P) gar¶æ borówek amerykañskich
III: 15:30 - cukinia z pomidorami (gotowana), z ry¿em br±zowym (resztka) i kasz± gryczan±
IV17:30 - sa³atka caprese z oliw± z oliwek
23:30 - pó³ kostki twarogu pó³t³ustego z pomidorem, sol±, siemieniem lnianym, ³y¿eczk± jogurtu greckiego

do picia: 2 szklanki s³odzonego soku porzeczkowego, kawa na t³ustym mleku (nies³odzona), woda, zielona herbata
wpad³o: plaster ¿ó³tego sera
Czy jest to R czy U - mo¿na polemizowaæ. Pod wieczór nie jesz ju¿ wêgli, a jest to tendencja redukcyjna. Przede wszystkim, przyda³oby siê inne ¼ród³o bia³ka ni¿ nabia³ - bez tego ¿aden jad³ospis nie bêdzie pe³nowarto¶ciowy. Poza tym, inwazja pomidorów i borówek w sezonie jest jak najbardziej ok , fajnie, ¿e z tego korzystasz. I dajesz radê biegaæ na czczo? No i w³a¶nie - dlaczego ten s³odzony sok?

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Poka¿ wiadomo¶æ
Wiesz, ¿e jaglanej nigdy nie jad³am? Ja, mi³o¶niczka kasz wszelkiego rodzaju! Co za niedopatrzenie z mojej strony!
Serek samotny, bo jak gdzie¶ wspomnia³am wcze¶niej, mam teraz z³aman± rêkê i je¶li kto¶ mnie nie wspomo¿e w przygotowywaniu posi³ków jestem skazana na prostotê

Dobre s± te lody Magnum Black Espresso?


Moje U z ostatnich dwóch dni.

¦niadanie: owsianka z winogronami, nektarynk± i serkiem wiejskim, kawa z mlekiem
II ¶niadanie: 2 kromki z razowca z pasztetem sojowym; miseczka surówki z sa³aty lodowej, pomidora, papryki, cebuli i ogórka
Obiad: 3 nale¶niki; dwa ze szpinakiem i fet±, a jeden z szynk±, marchewk± i ogórkiem kiszonym, polany ketchupem
Kolacja: sa³atka z kurczakiem (pier¶ z kurczaka sma¿ona, mieszanka sa³at, pomidor ogórek, oliwki, cebula, sos); 2 margerity ananasowe

¦niadanie:
owsianka z bananem, ¶liwkami i serkiem wiejskim, kawa z mlekiem
II ¶niadanie: 1 kromka razowca z makrel± w pomidorach, marchewka
Obiad: 2 pomidory faszerowane ry¿em, tuñczykiem, papryk± i natk± pietruszki, jeden nale¶nik ze szpinakiem i fet± (wyjadanie resztek z lodówki )
Podwieczorek: jogurt grecki z gar¶ci± orzechów
(Byle jaka) kolacja: kilka ¶liwek i kompot ¶liwkowy

Kolacja taka, a nie inna, bo by³am poza domem, a wróci³am pó¼no i w g³owie by³o mi nie jedzenie tylko ³ó¿ko
Ja te¿ jako mi³o¶niczka kasz d³ugo nie jad³am jaglanej. Kiedy w koñcu spróbowa³am - przepad³am. Nie do¶æ, ¿e taka pyszna, to jeszcze bardzo zdrowa!

Oj, masakra z t± rêk± - wiem co to znaczy.

Magnum Black Espresso s± ¶wietne, ale zauwa¿y³am dziwn± tendencjê - gdy pierwszy raz je jad³am zachwyci³y mnie absolutnie, a kolejne razy by³y coraz mniej spektakularne. I nie jest to kwestia przejedzenia nimi, bo jad³am je mo¿e z 4 razy w ¿yciu. Wczoraj to ju¿ w ogóle ma³o mnie porwa³y... Mo¿e to przez fakt, ¿e nie za dobrze siê czu³am.

Twoje jad³ospisy s± ok, choæ wiadomo, ¿e ³adniejszy ten z pierwszego dnia . O co kaman z tymi margeritami ananasowymi?
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2013-08-09 o 09:04
Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-08-09, 09:03   #180
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 1 186
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz XIX

Cytat:
Napisane przez Limonka1987 Poka¿ wiadomo¶æ
Smacznie bardzo, ale wydaje mi siê, ¿e trochê przegiê³a¶ z nabia³em. Jest jedynym ¼ród³em bia³ka. Ja te¿ ubóstwiam wszelkiego rodzaju sery i jogurty, ale jednak nie samym mlekiem cz³owiek ¿yje Pamiêtaj, ¿e s± jeszcze piersi kurczaka, jajka, ryby, str±czkowe, tofu itp.
Ze s³odzonego soku te¿ bym zrezygnowa³a.
Za to ¶niadanie- mistrzostwo ¶wiata! Widzia³am gdzie¶ na blogu tak± owsianko-pudding i ¶linka mi ciek³a na sam± my¶l

Moje U z ostatnich dwóch dni.

¦niadanie: owsianka z winogronami, nektarynk± i serkiem wiejskim, kawa z mlekiem
II ¶niadanie: 2 kromki z razowca z pasztetem sojowym; miseczka surówki z sa³aty lodowej, pomidora, papryki, cebuli i ogórka
Obiad: 3 nale¶niki; dwa ze szpinakiem i fet±, a jeden z szynk±, marchewk± i ogórkiem kiszonym, polany ketchupem
Kolacja: sa³atka z kurczakiem (pier¶ z kurczaka sma¿ona, mieszanka sa³at, pomidor ogórek, oliwki, cebula, sos); 2 margerity ananasowe

¦niadanie:
owsianka z bananem, ¶liwkami i serkiem wiejskim, kawa z mlekiem
II ¶niadanie: 1 kromka razowca z makrel± w pomidorach, marchewka
Obiad: 2 pomidory faszerowane ry¿em, tuñczykiem, papryk± i natk± pietruszki, jeden nale¶nik ze szpinakiem i fet± (wyjadanie resztek z lodówki )
Podwieczorek: jogurt grecki z gar¶ci± orzechów
(Byle jaka) kolacja: kilka ¶liwek i kompot ¶liwkowy

Kolacja taka, a nie inna, bo by³am poza domem, a wróci³am pó¼no i w g³owie by³o mi nie jedzenie tylko ³ó¿ko
wiem w³a¶nie, mam do tego tendencjê - mog³abym w³a¶ciwie ca³y dzieñ je¶æ twaro¿ek z jogurtem, miodem i do tego owoce spokojnie zaspokoi³abym swoje kubki smakowe, gorzej z zapotrzebowaniem na bia³ko i t³uszcze. I w sumie wczoraj te¿ nie mia³am nic innego do jedzenia z miêsa/ryb, a nie mia³am za bardzo czasu, ¿eby to przygotowaæ. A my¶lisz, ¿e to by³o R, czy bardziej w stronê U?
Ze s³odzonego soku trudno mi zrezygnowaæ, bo za wod± nie przepadam, a on jest taki pyszny, mama robi³a owsiankê w³a¶nie wypatrzy³am na jakim¶ blogu, ale nastêpnym razem nie dodam jajka, bo mi psu³o efekt, a tak to, to wszelakie te kokosowe rzeczy to ¶wietne ¼ród³o dobrych t³uszczy, wiêc jad³am na zdrowie

fajnie jesz, tak nie-przekombinowanie, w sensie, mo¿na takie rzeczy zrobiæ, bo czasem jak tutaj czyta³am niektóre jad³ospisy to po³owy sk³adników nie zna³am

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
E tam estetyka, a kto¶ na Ciebie patrzy? W sumie, mi siê najlepiej æwiczy jak patrzy na mnie T¯ - zawsze mnie dopinguje, mobilizuje i poprawia, gdy robiê co¶ ¼le. Przyzwyczai³ siê, ¿e czasem go wtedy powyzywam w z³o¶ci.


Czy jest to R czy U - mo¿na polemizowaæ. Pod wieczór nie jesz ju¿ wêgli,
a jest to tendencja redukcyjna. Przede wszystkim, przyda³oby siê inne ¼ród³o bia³ka ni¿ nabia³ - bez tego ¿aden jad³ospis nie bêdzie pe³nowarto¶ciowy. Poza tym, inwazja pomidorów i borówek w sezonie jest jak najbardziej ok , fajnie, ¿e z tego korzystasz. I dajesz radê biegaæ na czczo? No i w³a¶nie - dlaczego ten s³odzony sok?
z pomidorów malinowych korzystam jak mogê uwielbiam je, a w zimie nie bêdê mog³a prze³kn±æ tych pseudo-pomidorów, które nie pachn±, wiêc teraz staram siê nadrobiæ. Wiem, ¿e z nabia³em i bia³kiem muszê siê poprawiæ Biegam w sumie tylko na czczo, bo biegam rano i gdybym mia³a jeszcze co¶ zje¶æ, to musia³abym wstawaæ o 4, potem 2 godziny odczekaæ i dopiero biegn±æ, jakos nigdy mnie nie ssie w ¿o³±dku, a na pewno nie, je¶li zjem bardziej syt± kolacjê. Sok - tak jak pisa³am, pyszny, z w³asnych porzeczek czarnych, ale niestety s³odzony. Postaram siê ograniczyæ.

ja nie mogê przy kim¶ æwiczyæ, no way
Reavela jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:38.